A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tojás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tojás. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. június 4., kedd
Ricottatorta
Bocsánat csúsztam ezzel...Ne haragudjatok, sok volt a dolog, de most itt a harmadik recept, a desszert.
A könyvben citromos ricottatortaként van feltüntetve, de nekem nem volt otthon kandírozott citromhéjam, viszont volt fügém. Így fügével készítettem el, és isteni lett!
Melegen és hidegen is valami eszméletlenül finom.Hasonló a sajttortához, de a ricotta ad neki valami pluszt. Sokáig gondolkodtam, hogy talán túróval készítem, merthogy a ricotta hasonló ahhoz, de jó, hogy nem túrót vettem.
És fontos, ha van férfi, ne hagyjátok ki, a leírt boros körtét!
A vörösborban sült körte hozzá egy csoda. Ez külön, vagy fagyival is tökéletes, szóval most 2 receptet írok le nektek. A körtén nem változtattam semmit, az teljes egészében a két falánk olaszé!
Először nézzük a körtét:
Hozzávalók:
2 db körte
vörösbor
cukor
Elkészítés:
A körtéket félbe vágjuk, és tűzálló tálba tesszük, héjukkal felfelé. 180 fokos sütőben addig sütjük, míg a héja el nem kezd ráncosodni. Ezután felöntjük vörösborral, hogy ellepje, valamint jól, ízlés szerint, megszórjuk cukorral. Nem tudok mennyiséget adni, mert nem mértem, csak öntöttem mindkettőt. Mivel én a borból egy öntetet,szirupot készítettem, ezért elég sok cukrot adtam hozzá, hogy majd jól besűrűsödjön.Ezután még jó egy órát sütjük. Ha elkészül, a torta mellett tálaljuk, melyet a sziruppal meglocsolunk!
Ne hagyjátok ki, tényleg mennyei! Pedig én nem vagyok oda a vörösborért!
És akkor nézzük a ricottatortát!
Hozzávalók:
400 g leveles tészta (bolti tökélete :-D )
1 citrom héja
250 g ricotta (300 g van a receptben, de ugye egy tégely 250 grammos, szerintem elég)
200 g mascarpone
200 g kandírozott füge és narancshéj (együtt ennyi) A receptben citrom-, és narancshéj szerepelt
120 g cukor
6 tojás
Elkészítés:
A sütőt melegítsük elő 180 fokra előmelegítjük. A tésztát 2-3 mm vastagságúra kinyújtjuk. Ha nem dolgoztatok még ilyen tésztával, azt tanácsolom, hogy csak akkor vegyétek ki a hűtőből, ha azonnal dolgoztok vele, mert keményen könnyebb vele dolgozni. Ha már régebben kivettétek, visszapuhul, és nehéz vele a munka!
A kinyújtott tésztát ráfektetjük a 25 cm (28) átmérőjű,levehető aljú tortaformára, és kibéleljük vele! Túl fog nyúlni minden irányba, de ez a cél!Nedves ruhával takarjuk le, amíg elkészítjük a belevalót!
Készítsük el a tölteléket!
A ricottát, a mascarponét, és a kandírozott fügét és 100 g cukrot összekeverünk. Hozzáadunk 5 db tojássárgáját, és újra összekeverjük. Nem kell semmilyen gép, elég egy villa!Gyönyörű masszát kapunk. A 6 db tojás fehérjét, (igen 6, a maradék 1 sárgája is kell, majd a végén!) felverjük habbá, hozzáadjuk a maradék cukrot és kemény habbá verjük. Ezt óvatosan spatulával beleforgatjuk a ricottás keverékbe! Most jön, hogy reméljük elég nagy tálban kezdtük összekutyulni a hozzávalókat :-)
Ha szépen összekevertük, óvatosan, hogy a habot ne törjük nagyon össze, akkor beleönthetjük a tésztával kibélelt formába.
Én a tetejére raktam a kandírozott narancshéjat, és ráreszeltem a citromhéjat, majd szépen ráhajtottam a kilógó tésztát, és most jött el a maradék 1 tojássárgájának az ideje, szépen megkenjük vele a tetejét.
Kész, mehet az előmelegített sütőbe.
A könyv 30 perc sütést ír, de nekem ez nem jött be, akkor még "félkész" volt:
Szóval, csak a szemünkre hagyatkozzunk! Ha szép aranybarna a tészta, de közepe még enyhén rugalmas, na akkor van készen!
A vörösboros körtével egy ízbomba!
Jó étvágyat
2013. május 26., vasárnap
Erdei gyümölcsös Mille Feuille citromos-mentás sodóval
Már magában a név érdekes. A mille feuille ezer réteget jelent...
Nagyon sok féleképen készítik, én most erdei gyümölccsel szervíroztam, és egy nyári sodóval bolondítottam.
Még ki sem ért este az asztalra, már el is kapkodták :-D
Hozzávalók 4 főre:
2 db tojás fehérje, kissé felverve
porcukor
100 g vaj
250 g rétes tészta
500 g erdei gyümölcs (fagyasztott tökéletes)
sodóhoz:
2 db citrom héja és leve
100 g vaj
200 g cukor
3 db tojás
4-5 db citromfűlevél
5-8 db mentalevél
Elkészítés:
Először készítsük el a sodót. A cukrot a tojásokat tegyük egy edénybe, majd reszeljük bele a citromok héját, és facsarjuk bele a levét. Közepes lángon, kevergetés mellett olvasszuk meg a cukrot. Mikor a cukor kezd megolvadni, adjuk hozzá a vajat, a citromfűleveleket, illetve a menta leveleket. Kicsit aprítsuk fel előtte, hogy a szükséges illóolajok könnyebben belefőjenek a sodónkba. és kevergetés mellett főzzük tovább. Addig kell főzni, míg a tojás megfő, és a sodónk fényes és sűrű állagú lesz. Sűrű ugyan, de folyós! Ha elkészült, szűrjük le, és tegyük hűtőbe tálalásig.
A rétestészta lapokat a tojás fehérjével ragasszuk össze, én 3 lapot ragasztottam össze. Szaggassunk ki számunkra megfelelő formákat (mondjuk nagyobb pogácsa szaggató), de négyzet alakúra is vághatjuk. A mennyiséget úgy képezzük, hogy 3 db-ból készül 1 adag, azaz minimum 12 db-ot szaggassunk, de inkább többet, mert elsőre nem biztos, hogy mindet sikerül szépen kisütnünk :-)
Egy tányérra szórjunk porcukrot, és helyezzük bele a lapokat, majd a tetejüket is szórjuk meg!
Edényben forrósítsuk fel az olvasztott vajat, fontos, hogy forró legyen, és ebben süssük ki a tésztákat. Nagyjából 2-3 perc kell egy oldalának.Szép aranybarnára, karamell barnára sül. A kész tésztákról itassuk le a vajat.
Tálaláskor egy tányér közepére helyezzünk egy kevés sodót (így amikor az asztalhoz visszük, nem csúszik el a piramisunk), arra rakjunk egy tésztát, majd egy kanállal a gyümölcsből. Ezt fejeljük meg sodóval.Erre jöhet megint egy tészta, majd gyümölcs, és újra sodó. A tetejére kerül a harmadik tészta.
Az egészet koronázzuk meg porcukorral, és már ehetik is a vendégek.
Jó étvágyat kívánok ehhez a nyári desszerthez.
Nagyon sok féleképen készítik, én most erdei gyümölccsel szervíroztam, és egy nyári sodóval bolondítottam.
Még ki sem ért este az asztalra, már el is kapkodták :-D
Hozzávalók 4 főre:
2 db tojás fehérje, kissé felverve
porcukor
100 g vaj
250 g rétes tészta
500 g erdei gyümölcs (fagyasztott tökéletes)
sodóhoz:
2 db citrom héja és leve
100 g vaj
200 g cukor
3 db tojás
4-5 db citromfűlevél
5-8 db mentalevél
Elkészítés:
Először készítsük el a sodót. A cukrot a tojásokat tegyük egy edénybe, majd reszeljük bele a citromok héját, és facsarjuk bele a levét. Közepes lángon, kevergetés mellett olvasszuk meg a cukrot. Mikor a cukor kezd megolvadni, adjuk hozzá a vajat, a citromfűleveleket, illetve a menta leveleket. Kicsit aprítsuk fel előtte, hogy a szükséges illóolajok könnyebben belefőjenek a sodónkba. és kevergetés mellett főzzük tovább. Addig kell főzni, míg a tojás megfő, és a sodónk fényes és sűrű állagú lesz. Sűrű ugyan, de folyós! Ha elkészült, szűrjük le, és tegyük hűtőbe tálalásig.
A rétestészta lapokat a tojás fehérjével ragasszuk össze, én 3 lapot ragasztottam össze. Szaggassunk ki számunkra megfelelő formákat (mondjuk nagyobb pogácsa szaggató), de négyzet alakúra is vághatjuk. A mennyiséget úgy képezzük, hogy 3 db-ból készül 1 adag, azaz minimum 12 db-ot szaggassunk, de inkább többet, mert elsőre nem biztos, hogy mindet sikerül szépen kisütnünk :-)
Egy tányérra szórjunk porcukrot, és helyezzük bele a lapokat, majd a tetejüket is szórjuk meg!
Edényben forrósítsuk fel az olvasztott vajat, fontos, hogy forró legyen, és ebben süssük ki a tésztákat. Nagyjából 2-3 perc kell egy oldalának.Szép aranybarnára, karamell barnára sül. A kész tésztákról itassuk le a vajat.
Tálaláskor egy tányér közepére helyezzünk egy kevés sodót (így amikor az asztalhoz visszük, nem csúszik el a piramisunk), arra rakjunk egy tésztát, majd egy kanállal a gyümölcsből. Ezt fejeljük meg sodóval.Erre jöhet megint egy tészta, majd gyümölcs, és újra sodó. A tetejére kerül a harmadik tészta.
Az egészet koronázzuk meg porcukorral, és már ehetik is a vendégek.
Jó étvágyat kívánok ehhez a nyári desszerthez.
Címkék:
citrom,
desszert,
erdei,
gyümölcs,
menta,
mille feuille,
nyári,
rétes tészta,
sodó,
tojás
2013. május 16., csütörtök
Buggyantott Tojás
Tegnap elkezdődött a változtatásom első napja :-)
Újra a konyhában sürögtem-forogtam, vacsorát készítettem Életem Párjának, míg Ő Lázárt vacsoráztatta!
Tojást kívánt, a rántotta ötletet gyorsan elvetettem, az olyan snassz lenne tőlem...
Sokat hallottam, és már többször láttam, illetve olvastam a buggyantott tojásról. Mellette döntöttem. Azt gondoltam, nem lehet nagy ördöngösség. Nos, higgyétek el, nem egyszerű elkészíteni, több dolgot igényel, amellett, hogy tudd hogyan kell :-D
Kell kézügyesség, azbeszt kesztyű a kezedre, hogy a gőz ne égesse agyon, három kéz, hogy kevergesd a vizet, miközben nagyon óvatosan beleengedett a tojást satöbbi.
Na, szerintem nekem egyik sincs, legalábbis sem 3 kezem, sem azbeszt kesztyűm, de azért összehoztam nagy nehezen ( 6ból sikerült 4)
A buggyantott tojás a leg kalória szegényebb tojás, Ti tudtátok?? Én nem, erről feleségem világosított fel.
Szóval, hogyan is készítettem én (merthogy azt, hogy hogyan kellene, azt nem tudom :-) )
Hozzávalók:
4 db tojás (szoba hőmérsékletű)
só,bors
ecet
2 szelet kenyér
bármilyen saláta
4-6 bazsalikom levél
parmezán sajt
(4 karika édesburgonya, esetleg gomba)
Elkészítés:
Most csak a buggyantott tojás elkészítését írom le, hiszen az a bonyolult, sem a saláta, sem más nem!
Egy nagyobb edénybe engedjünk vizet, mély legyen az a lényeg, hogy amikor beleengedjük a tojást, legyen helye merülni. Forraljuk fel a vizet, amikor forr mehet bele só és ecet. Mindegyikből mehet bele bőven. Az ecet szükséges, mert attól lesz szép kemény a tojás fehérje, a só pedig ízlés dolga.
Nos, a forrásban lévő vizet fakanállal keverjük meg, majdnem örvényesre, és nagyon óvatosan, közelről engedjük bele a tojást! Közelről kell, hogy egyben maradjon, kell az "örvény", hogy formája legyen a tojásnak. És ahogy már említettem, ehhez kell a kesztyű, vagy nagyon jól kell bírni a meleget. Óvatosan dolgozzunk, hogy a forró gőz, és az esetlegesen felcsapódó víz ne égessen meg.
A tojást jó 2 percig érdemes főzni, folyamatos kevergetés mellett, de csak óvatos kevergetés legyen!
Egy szűrő kanállal kiemeljük a vízből a tojást, lapos tányérra rakjuk, és késsel, vagy ollóval szépen megformázzuk. Már tálalhatjuk is, tetejére bors, tépkedett bazsalikom levél, kevés olíva olaj.
Remélem lesznek páran, akik megpróbálják, mert szerintem megéri!
Amikor megvágjuk, és szépen kifolyik...Hmmmmmm
Érdekes, mert semmi köze a tükör tojáshoz...
Jó étvágyat kívánok
2013. április 1., hétfő
Süti Nyalóka
Húsvét...
Én úgy gondoltam, hogy idén nem csokit kapnak a csajok, hisz azt hoz a nyuszi eleget, Mamától, Papától stb.
Szóval a külföldön nagy újdonságnak számító süti nyalóka mellett döntöttem. Első ránézésre nagyon egyszerűnek tűnik, ámbár nem olyan egyszerű, mint ahogy az kiderült :-D
Valami egészségest akartam készíteni, de ez nem volt olyan jó választás így elsőre, megnehezítettem a saját dolgom..
Na, de a lényeg, hogy sikerült (van még rajta mit javítanom), és hogy a lányoknak ízlett tetszett.
Leírom, én hogyan készítettem el, és a végén majd írok pár gondolatot, hogy legközelebb hogyan csinálom!
A leírt adagból kb 30 db nyalóka készíthető!
Hozzávalók:
Tésztához:
1 db tojás
50 ml olaj
2-3 ek méz
1 kk vanília aroma vagy 1 cs vaníliás cukor
150 g liszt
1 tk szódabikarbóna
1 tk sütőpor
1 csipet só
1 tk fahéj
150 g reszelt répa
100 g mascarpone
nyalóka pálca (én fa barbecue tűket kaptam)
Dísznek valami cukorka
A csokimázhoz:
50 g vaj
3 ek kakaópor
3 ek porcukor
Elkészítés:
Egy edényben az olajat, a tojást, a mézet és a vanília aromát összemixeljük (géppel).Hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, a szódabikarbónát, a csipet sót, és a fahéjat is. Jól összedolgozzuk.
Hagyjuk állni egy kicsit, közben lereszeljük a répát. Én a nagyobb lyukakon reszeltem, így könnyebb és szebb lesz.
A reszelt répát is óvatosan hozzákeverem, de ezt már kanállal, vagy spatulával.
Egy tepsibe sütőpapapírt rakunk, és a masszát szépen beleöntjük!
180 fokra előmelegített sütőben 30-40 perc alatt megsül. Vigyázzunk, ne süssük túl!
Ha kész, vegyük ki, és hűtsük ki teljesen. (És vigyázzunk arra is, hogy a családtagok ne lássák, mert megeszik :-D, hiszen már így is finom, olyan répatorta féleség...)
![]() |
| Megsült |
A legjobb, ha legalább egy délutánt hűl, ha nincs annyi időnk, akkor tegyük hűtőbe! Mindenképpen ki kell hűteni, hogy tudjunk tovább dolgozni vele.
Ha kihűlt teljesen, vegyünk elő egy nagy tálat. Morzsoljuk bele a tésztát, könnyen, a kezünkkel meg tudjuk csinálni. Keverjük össze a mascarpone krémsajttal. Ha szükséges, akkor keverjünk még bele kevés krémsajtot, kézzel gyúrható masszát kell kapnunk.
![]() |
| Morzsolás után |
A masszából kézzel, vagy egyéb eszközzel, kb 1-1,5 cm átmérőjű gömböket készítsünk. Mindegyikbe tegyünk egy pálcát, és rakjuk be a hűtőbe, amíg elkészítjük a csokimázat.
Na és eddig minden nagyon egyszerű és könnyű volt nekem (kivéve, hogy ne egyem meg az eddig elkészülteket), és most jött a fekete leves, amin még rengeteget kell dolgoznom.
Szóval készítettem csokimáznak valót. A vajat felolvasztottam, beleszórtam a porcukrot, jól összekevertem, majd jöhetett a kakaópor...Még ez is jól sikerült, ahogy Teri nénitől láttam...
Na de, mivel a nyalóka alapja répás, mert ugye egészségeset szerettem volna, ezért elég nehéz...
Belemártottam a csoki szószba, szép lett, jó lett, csak nagyon nehéz, és ahogy letettem, hogy száradjon, sajnos lecsúszott a pálcáról :-(
Agyalás, morgolódás, hogy akkor most hogyan is készítsem el...(mindez a feleségemmel, este 10kor...)
Jött a mentő ötlet, vízzel hígítottam a csokit.Na ezzel már ment minden rendben, és a végeredmény is szép lett.
Közben mindegyikre szórtam egy kevés drazsét.
Éjszakára kiraktam a hidegre, hogy a csoki szépen megkössön.
![]() |
| Jobb híján banánba állítottam :-D |
Nos akkor a tapasztalataim:
Bármivel elkészíthető ez a nyalóka, de igyekezni kell könnyű tészta alapot készíteni, ezért a répa nem volt annyira jó választás, ügyesen kellett dolgozni vele.Kakaó, fahéj sokkal jobb szerintem, mert nem nehezíti.
Aztán a máz egy nagyon nagy kérdés számomra, mert sajnos a vízzel hígítás csak fél megoldásnak bizonyult, hiszen így nem keményedett meg teljesen a csoki (persze ez nem baj, csak a csomagolás után, ha melegre vitte az ember nem nézett ki szépen).
Így azt gondolom, hogy a tortabevonó lehet a legjobb megoldás, abból kell nagyon jó, híg mázat készíteni.
Aztán legközelebb biztosan készítek színeseket is, fehér csokimázasat, aztán abba bármilyen ételfestéket csepegtetve színeseket.
A cukor drazsé helyett lehet használni diót, mandula pelyhet, bármit. A masszából pedig bármilyen formát lehet készíteni, ha valakinek van kézügyessége.
Mindenki ahogy szereti, úgy készítse el.
Remélem tudtam jó ötlettel szolgálni, ha valaki gyerkőcöknek szeretne egyedi ajándékkal szolgálni.
2013. március 6., szerda
Mascarpone Sajttorta Gránátalmával
Nagy kedvenc a sajttorta az emberek körében. Szinte minden étteremben lehet kapni, és vagy ezer féle változatban készítik. Kicsit készülvén a hétvégére, én is sütöttem egyet. Nem egy gyors desszert, de megéri kivárni, az biztos :-)
Hozzávalók:
600 g krémsajt(mascarpone) szoba hőmérsékletű
1 db gránátalma
4 db tojás szoba hőmérsékletű
2 bögre kukorica liszt
2 bögre barna cukor
1 tk vanília aroma
1/2 citrom héja
100 g vaj szoba hőmérsékletű
1 nagy tejföl
Elkészítés:
A sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy tálba tegyük a vajat, és géppel verjük habosra. Adjunk hozzá 1/4 bögre cukrot, és keverjük jól össze, jöhet 1 db tojás, ezzel is keverjük össze jól..Majd a kukorica liszt! Szórjunk a tálba 1 és 1/4-ed bögre lisztet, és ezzel is keverjük jól össze. Felezzük meg a tésztát, az egyik felét rakjuk a hűtőbe!
Egy 26 cm átmérőjű sütiformáról vegyük le az oldalát, az aljára tegyünk sütőpapírt, és az előhagyott tésztát nyújtsuk rá! Süssük 10 percig, majd hagyjuk teljesen kihűlni.
Amíg a tészta sül, vegyünk elő egy nagyobb tálat, és tegyük bele a mascarponét, keverjünk hozzá 1 és 1/4-ed bögre cukrot. Géppel keverhetjük ezt is, amíg folyékony nem lesz. Alacsony fordulaton keverjük hozzá a megmaradt kukorica lisztet, és a megmaradt 3 db tojást és a vanília aromát, egyszerre. Keverjük jól össze. Ha ezzel készen vagyunk, keverjük hozzá a tejföl felét és a citrom héjat, valamint a gránátalma 3/4-edét.
Ha a tészta megsült, vegyük vissza a hőfokot 160-ra, hagyjuk teljesen kihűlni! Tegyük a sütiforma oldalát a helyére. Vegyük elő a hűtőből a másik fél tésztát, és a forma 3/4-éig szépen rakjuk körbe vele az oldalát. Ha ezzel készen vagyunk, akkor az elkészült sajtkrémet öntsük bele.
160 fokon süssük 65 percig, vagy amíg a széle fel nem puffad, és a közepe szépen mozog, ha megrázzuk kicsit.
A maradék tejfölt, cukrot, egy kevés vanília aromát, citrom héjat keverjünk jól össze. Ha elkészült a torta, vegyük ki a sütőből, és kenjük meg ezzel a mázzal. Tipp: a szélére rakjuk, és onnan befelé húzzuk egy spatulával :-)
Tegyük vissza a sütőbe, és süssük még 10 percig!
Ha letelt a 10 perc, akkor kapcsoljuk ki, és kicsit pihentessük még benn.5-6 perc után vegyük ki, és hűtsük 10 percig.
Jó hír, hogy a torta elkészült, rossz hír, hogy nem tudjuk még megkóstolni :-D
10 perc után a forma oldala levehető, de szükséges még cca 4 órát pihentetni, hogy szépen szeletelhető legyen!
Ebből az adagból nagyjából 16 szeletet tudunk vágni, persze függ attól, hogy ki mekkorákat vág :-)
Jó étvágyat kívánok hozzá
2013. február 18., hétfő
Kakaós Kalács
Anyósom rettenetesen finom kakaós kalácsot tud készíteni. Én eddig nem voltam az az édesség szerető ember, de amióta megkóstoltam az Ő süteményeit, azóta...
Megpróbáltam én is készíteni egyet, és ez lett az eredménye :-)
Nagyon finom, tökéletes állagú :-D Legalábbis Teri néni szerint :-)
Ma reggelire már ezt ettük!!!
Hozzávalók:
750 g liszt
1 db élesztő
1 db tojás
8 ek barna cukor/méz
0,5 l tej
1 cs kandírozott gyümölcs
csipet só
1 dl olaj
3 ek kakópor
Elkészítés:
4 ek cukrot/mézet és az élesztőt 4 dl meleg tejbe rakjuk, és felfuttatjuk. A lisztet, a tojást, a kandírozott gyümölcsöt, az olajat és a sót egy nagy tálban összekeverjük, majd az élesztős tejet lassanként hozzáadagoljuk, és elkészítjük a tésztát. A kész tésztát félre rakjuk, meleg helyen 30 percig kelesztjük. Közben a maradék cukrot, a maradék tejet összekeverjük a kakaóval, és azt is félrerakjuk.
Ha letelt a fél óra, akkor a megkelt tésztát megfelezzük, és a feléhez hozzákeverjük a kakaót. Újra átdagasztjuk az egészet, amíg el nem válik a kezünktől és az edényünktől (mindkét adagot).
A kétféle tésztát egymásra rakjuk, és kinyújtjuk, majd nagyon szorosan feltekerjük. Ahogy látható, nekem 2 db formára volt szükségem, ebből annyi tészta lesz, ezért én először 2-2 kis adagot levettem a tésztákból, és úgy nyújtottam és tekertem fel.
Kiolajozott formákba tesszük, és mehet a sütőbe. Nem kell tovább keleszteni, mert amíg a sütő felmelegszik van ideje.
180 fokra állítsuk a sütőt, és ha elérte a hőfokot onnan körülbelül 30 perc.
Reggelire, vacsorára, vagy akár desszertnek is kitűnő!
Jó étvágyat!
2013. január 20., vasárnap
Churros- A Spanyol Fánk
Vasárnap van,végre itthon,nem dolgozom!
Gondoltam, kreálok ma is valamit, és mivel egy kedves ismerős spanyolt kért, arra orientálódtam!
Tímea élt Spanyolországban, jártam már én is ott, ettem is, szóval voltak ötleteim.
Számításomat csak az húzta "keresztbe", hogy Teri néni,az anyósom várt minket ebédre. Gondolom páran még emlékeznek, hogy legutóbb én főztem nekik. Lehet nem ízlett és inkább ők akartak főzni most??!! :-)
Az ebéd így megvolt, de azért csak kiötlöttem valamit, amit kis Feleségem is imád ;-)
A churrost készítettem el, ami a spanyolok fánkja, olyan, mint a nálunk ismert csöröge fánk, vagy a szalagos fánk.
Nagyon gyorsan elkészíthető, és semmi extra hozzávaló nem kell!
Akkor nézzük, hogyan is tudunk egy kis Spanyolországot csempészni otthonunkba ;-)
Hozzávalók kb 6 személynek:
1/4 l tej
20 g cukor
50 g vaj
150 g liszt
Só
5 db tojás
A csoki mártogatóshoz:
1 dl tejszín
100 g csoki ( mondjuk a megmaradt mikulások)
Fahéj
Chili
Szegfűszeg
Elkészítés:
A tejjel a cukrot és a vajat forraljuk fel. Majd tegyük bele a lisztet és egy csipet sót, apránként, nehogy becsomósodjon. Főzzük sűrű masszává az egészet pár perc alatt. Hagyjuk kihűlni, és utána egyenként dolgozzuk bele a tojásokat.
Forró olajba csillagcsöves habzsákból kinyomva, pár perc alatt aranybarnára sülnek!
A mártogatós elkészítéséhez forraljuk fel a tejszínt, fűszerezzük be, majd dobáljuk bele a csokit, és olvasszuk fel benne!
Kicsit főzzük össze az ízeket.
Melegen tálalajuk őket!!
Jó étvágyat
Gondoltam, kreálok ma is valamit, és mivel egy kedves ismerős spanyolt kért, arra orientálódtam!
Tímea élt Spanyolországban, jártam már én is ott, ettem is, szóval voltak ötleteim.
Számításomat csak az húzta "keresztbe", hogy Teri néni,az anyósom várt minket ebédre. Gondolom páran még emlékeznek, hogy legutóbb én főztem nekik. Lehet nem ízlett és inkább ők akartak főzni most??!! :-)
Az ebéd így megvolt, de azért csak kiötlöttem valamit, amit kis Feleségem is imád ;-)
A churrost készítettem el, ami a spanyolok fánkja, olyan, mint a nálunk ismert csöröge fánk, vagy a szalagos fánk.
Nagyon gyorsan elkészíthető, és semmi extra hozzávaló nem kell!
Akkor nézzük, hogyan is tudunk egy kis Spanyolországot csempészni otthonunkba ;-)
Hozzávalók kb 6 személynek:
1/4 l tej
20 g cukor
50 g vaj
150 g liszt
Só
5 db tojás
A csoki mártogatóshoz:
1 dl tejszín
100 g csoki ( mondjuk a megmaradt mikulások)
Fahéj
ChiliSzegfűszeg
Elkészítés:
A tejjel a cukrot és a vajat forraljuk fel. Majd tegyük bele a lisztet és egy csipet sót, apránként, nehogy becsomósodjon. Főzzük sűrű masszává az egészet pár perc alatt. Hagyjuk kihűlni, és utána egyenként dolgozzuk bele a tojásokat.
Forró olajba csillagcsöves habzsákból kinyomva, pár perc alatt aranybarnára sülnek!
A mártogatós elkészítéséhez forraljuk fel a tejszínt, fűszerezzük be, majd dobáljuk bele a csokit, és olvasszuk fel benne!
Kicsit főzzük össze az ízeket.
Melegen tálalajuk őket!!
Jó étvágyat
Címkék:
churros,
cukor,
csoki,
étvágy,
fahéj,
fánk,
forral,
főz,
liszt,
mártogatós,
spanyolország,
tálal,
tej,
tojás
Hely:
Pécs, Pécs
Eggvokádó
Egy kis Spanyolország,keverve Italy-val :-)
Ma végre nem dogozom, és godoltam akkor készítek Tímeának reggelit!
Nézelődtem a hűtőben,és találtam egy avokádót!Gondoltam,ezzel csinálok vmit :-)
Az eredményt láthatjátok! Tímeának is ízlett!!!
Gyorsan és nagyon egyszerűen elkészíthető, nagyjából 10 perc alatt elkészül!
Hozzávalók:
1 db avokádó
1 db tojás
Só,bors,bazsalikom
Az elkészítés pofon egyszerű! Az avokádót vágjuk félbe,vegyük ki a magot!
A sütőt melegítsük elő 250 fokra!
Az avokádókat tegyük egy tepsibe,melyet előtte letakartunk sütőpapírral. A tojást üssük bele az avokádó magjának helyére! Nem baj,ha kifolyik. Fűszerezzük ízlésünk szerint sóval,borssal, piros paprikával,bazsalikommal,oregánóval stb.
A tálaláskor tettem mellé egy kevés szárított paradicsomot és feta sajtot.
Jó étvágyat!
Ma végre nem dogozom, és godoltam akkor készítek Tímeának reggelit!
Nézelődtem a hűtőben,és találtam egy avokádót!Gondoltam,ezzel csinálok vmit :-)
Az eredményt láthatjátok! Tímeának is ízlett!!!
Gyorsan és nagyon egyszerűen elkészíthető, nagyjából 10 perc alatt elkészül!
Hozzávalók:
1 db avokádó
1 db tojás
Só,bors,bazsalikom
Az elkészítés pofon egyszerű! Az avokádót vágjuk félbe,vegyük ki a magot!
A sütőt melegítsük elő 250 fokra!
Az avokádókat tegyük egy tepsibe,melyet előtte letakartunk sütőpapírral. A tojást üssük bele az avokádó magjának helyére! Nem baj,ha kifolyik. Fűszerezzük ízlésünk szerint sóval,borssal, piros paprikával,bazsalikommal,oregánóval stb.
A tálaláskor tettem mellé egy kevés szárított paradicsomot és feta sajtot.
Jó étvágyat!
2013. január 5., szombat
Túrós Lepény

Ma is próbálkoztam, és mint kezdő süteménykészítő, csakis valami egyszerűt találunk ki...
Valamikor régen olvastam, hogy mindenféle tésztakészítés nélkül piteféleség készíthető, így kutakodtam, olvasgattam még tegnap este!És tényleg így van, ha réteslisztet használunk, nem kell gyúrnunk! Tökéletes, gondoltam magamban, akkor találjuk ki, hogy mi is lehetne a töltelék.
Én személy szerint imádom a túrót...
Tegnap délutáni bevásárlás közben aztán szedtem le ezt-azt a polcokról, hogy majd ez is jó lesz, meg az is jó lesz még abba a süteménybe (persze Gyönyörű feleségem csak érdekesen nézett, hogy minek pakolok én rumaromát, meg vaníliarudat vagy réteslisztet).
Nézzük, hogyan is tudjuk cca 30 perc alatt elkészíteni ezt a lepényt:
Hozzávalók:
25 dkg rétesliszt
25 dkg cukor
10 dkg vaj
2 cs vaníliás cukor
0,5 cs sütőpor
mazsola (ki hogy szereti, én 20 dkg-ot használtam), bármivel kiváltható, nálunk a következő a vörös áfonya lesz
egy kevés fehér rum
2 db tojás
2 dl tej
50 dkg túró
1 citrom héja
Elkészítés:
Egy tepsit kikenünk a vaj felével, a lisztet a cukrot és a sütőport összekeverjük. A keverék felét beleszórjuk a tepsi aljába. Erre rászórjuk a túrót ( ha van otthon tehetünk rá egy vékony réteg tejfölt is), majd erre elhelyezzük a tegnap előkészített mazsolát. Erre reszeljük rá a citrom héját, jusson mindenhova!
A tetejére egyenletesen rászórjuk a maradék lisztkeveréket, majd az egészet nyakon öntjük a tej és a tojás keverékével (én ebbe raktam egy rúd vaníliát, és szépen habosra felvertem).
Előmelegített sütőben olyan 200 fokon 30 perc alatt megsül!
Érdekes, de nagyon finom!
Jó étvágyat és próbálkozást a töltelékkel :-)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)




















