A következő címkéjű bejegyzések mutatása: mediterrán. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: mediterrán. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. szeptember 23., hétfő

Még mindig itt...

Régen tettem bejegyzést, ennek nem az az oka, hogy nem főztem, nem sütöttem, hanem csak annyi, hogy egyszerűen nincs időm. Szerencsére. Hamarosan itt a köszikávé nap, aztán a Mediterránban segítettem egy esküvői menü elkészítésében, felkértek egy magazin gasztro részének "szerkesztésére", közben igyekszünk a Cellárium Étterem étlapját is megváltoztatni. Szerencsés vagyok, sok a dolog, és élvezem :)
Természetesen azért közben igyekszem kiélni a saját kíváncsiságom, és kísérletezési hajlamaimat, a minap készítettem egy briós jellegű péksütit, elkészítettem életem első nagyadag ételét, 20 adag kuszkuszt főztem..Na ez teljesen más, mint otthon a családnak főzni :-)
Igyekszem az új recepteket is feltölteni, de most elsősorban a Köszikávé napra való készülődés köti le az időmet, hiszen 60 adag reggelit fogok készíteni, és 50-60 adag délutáni sütit.
A menüt is sikerült végre kitalálni, lesz croissant, bageles szendvics, és briós reggelire, délutánra készül citromos pite, csokis muffin, egy kis répatorta, és lehet, hogy sajttorta is :)





2013. március 12., kedd

Mediterrán Csirke

A hozzávalók egy része
Nézzük a főételt. Ezen is sokat gondolkodtam, hogy mi is legyen. Én húsevő vagyok, úgy informálódtam, hogy Katin kívül mindenki más is, ezért hús lesz! Katalin kapni fog húsmentest :-)
A mediterrán csirke mellett döntöttem, mert...Nem tudom miért :-D


Hozzávalók:

Elég sok látszik már a képen, de azért felsorolom

6 db csirkecomb, egész
1/2 dl fehér bor (száraz)
1 dl vörösbor ecet
1 ek dijoni mustár
1 ek barna cukor
5-8 szem datolya
5-6 ág friss kakukkfű
olíva bogyó
kapri bogyó, mindkettő ízlés és érzés szerint
10 szem koktél paradicsom
3 gerezd fokhagyma

bors
olíva olaj


Elkészítés:

A megtisztított combokat vágjuk ketté (alsó és felső részre). Sózzuk, borsozzuk, majd kevés olíva olajon először a bőrös felét süssük elő, majd fordítsuk meg, és a másik oldalt is! Így jó ropogós lesz a bőre, valamint nem fog kiszáradni a hús!
Ha elősütöttük, tegyük át a combokat egy tepsibe, melyet előtte meglocsoltunk olíva olajjal. A serpenyőben lévő anyagokat NE öntsük ki!
Melegítsük elő a sütőnket 180 fokra. Közben a serpenyő alatt kapcsoljuk fel a főzőlapot/gázt stb...
Öntsük a serpenyőbe a fehér bort, forraljuk, és keverjük fel az esetleg lesült fűszereket, ízeket.Adjuk hozzá a vörösbor ecetet, a mustárt, a cukrot, és a datolyát. (Én ezt feldaraboltam). Forraljuk jól össze, kb 3-4 perc alatt.
A megmosott paradicsomokon ejtettem egy kis vágást, amibe a fokhagymából tettem egy-egy kis darabot. Majd rászórtam a tepsiben lévő húsra, köré. Ugyanezt tegyük a kapri ill az olíva bogyóval, és a kakukkfűvel. Sóval, borssal fűszerezzük picit.
Az elkészített "mártásunkkal" locsoljuk meg jól az egészet, és tegyük az előmelegített sütőbe.

Süssük 55-65 percig, amíg meg nem sül a hús!



Tálaláskor szórjuk meg friss petrezselyemmel, bármilyen körettel tálalható, szerintem egy enyhén paradicsom mártásos penne tésztával nagyon jól harmonizálna!

Jó étvágyat!