A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tej. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tej. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 25., kedd

Joghurt pite

Az egyik kedvenc volt a legutóbbi Ruha Csere Partyn. Kicsit megkésve bár, de íme a recept, remélem sokan elkészítitek majd :) Nagyon egyszerű, és nagyon kevés munkát igényel. Nem kell sok mindenre odafigyelni, csak összekeverjük, és mehet is a sütőbe!

Hozzávalók:
1 adag pite tészta (én itt édesen készítettem, azaz hozzáadtam 2 ek cukrot)
3 db tojás
100 g olvasztott vaj
1 csipet só
200 g cukor
2 ek liszt
1 pohár joghurt (de akár lehet tejföl, vagy tej, vagy kefír...)
1 tk vanília aroma
1 citrom héja és leve

Elkészítés:
Amíg a pite tésztánk a hűtőben pihen, készítsük el a "tölteléket".
A sütőt melegítsük elő 210 fokra. A hozzávalókat tegyük egy tálba, majd keverjük jól össze. Ennyi az egész.
A tésztánkat nyújtsuk ki, majd terítsük bele a formánkba. Az alját szurkáljuk meg, hogy elősütés közben ne púposodjon fel, ha valaki szeretné, le is súlyozhatja sütőbabbal, de előtte mindenképpen terítsen akkor a tészta tetejére egy réteg sütőpapírt. Én nem szoktam, ha véletlen kezdene púposodni, akkor picit lenyomom :)
8-10 perc alatt süssük elő, majd vegyük ki, hagyjuk picit hűlni. Közben a sütőt állítsuk vissza 175 fokra.
Öntsük bele az elkészített alapot, majd tegyük vissza, és süssük meg. 30-35 perc alatt elkészül. Akkor van készen, ha a közepe egy picit még "remeg" Én ekkor kivettem, megcukroztam, majd a tetejét meggrilleztem, hogy szép piros legyen.
Hűtsük ki szeletelés előtt!
Jó étvágyat


2014. február 25., kedd

Kókuszcsúcs (tej, liszt és cukor mentes)

Újra Ruha Csere Party volt. Az évben az első, de nem az utolsó! Készítettem újra pár falatkát, az első a kókuszcsúcs!
Ahogy Mánfai Kinga fogalmazott a mérce magasan van. Sosem készítem el ugyanazt kétszer. Magam miatt sem, és a hölgyek miatt sem, hiszen hogy nézne az ki, hogy múltkor is ezt ettük :)
Minden alkalomra igyekszem készíteni olyanokat is, amit a laktóz, vagy liszt, vagy cukor vagy bármilyen érzékenységben szenvedők is ehetnek, hiszen Ők is jönnek, nekik is jár.
Ezek a kis csúcsok szinte minden mentesek, azaz cukor van benne, de én édesítő szerrel készítettem!
Nagyon mutatósak, habár, elég aprólékos munkát igényelnek :-)
Hozzávalók (cca 80 db)
200 g kókuszreszelék
3 tojás
80 g cukor, vagy 50 g édesítő szer
Elkészítés:
A tojásokat kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a kókuszreszeléket. Homogénné keverjük az egészet. És jön a "szórakozás", melyhez nekem cca 1 óra kellett :-D
Az elkészült masszát nyomózsák csövébe pakolom, jól belenyomkodom, majd óvatosan kiszedem, és a sütőpapírral kibélelt tepsire rakom. Szépen sorban, amíg el nem fogy. Jó lenne, valami nagyobb forma, de nekem csak ez volt. Aztán amikor kész lett, láttam, hogy megérte :-)
A sütőt melegítsük elő 180 fokra, és a csúcsokat 10-12 perc alatt süssük meg! Figyeljük, akkor jó, amikor az alja már barna, és a tetejét is picit megkapta!
Délutáni tea, kávé mellé tökéletes kis édesség!
Jó étvágyat hozzá

2013. március 24., vasárnap

Karfiol Tallér


Egy hete nem eszünk húst.Az okok most mellékesen, a lényeg, hogy hús nélkül ebédet,vacsorát készíteni nekem nehéz, hiszen világéletemben húsevő voltam. De arra mindenesetre nagyon jó, hogy tágul a látóköröm, és próbálkozom más ételekkel, melyeket nagyon jól be tudnék illeszteni húsok mellé, vagy éppen helyette. Tegnap este,meccs után, szokás szerint nagyon éhes voltam, és találtam maradék karfiolt.
A következőket tettem:


Hozzávalók:

1/2 fej karfiol
2 ek vaj
2 ek tejföl
2 ek tej
15 dkg reszelt sajt

bors
szerecsendió
5 ek liszt
olíva olaj


Elkészítés:

A karfiolt mossuk meg,szedjük rózsáira, majd tegyük egy mikrózható tálba. A tejfölt és a tejet keverjük simára, majd öntsük a karfiolra, valamint adjuk hozzá a vajat is. Tegyük be a mikróba kb 5 percre.
Ha elkészült, adjuk hozzá a sajtot, és turmixoljuk le az egészet.Nem baj ha egy kicsit darabos marad.Liszttel sűrítsük, ha úgy érzitek, kicsivel több liszt is mehet bele, a lényeg, hogy az állaga krémes legyen, még lecsepegjen a kanálról. Sóval,borssal,szerecsendióval ízesítsük.
Sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy sütőpapírral kibélelt tepsire kanalazzuk a masszát,ki milyen formát, szeretne, én egy kanálnyit oszlattam szét.


Ha kész, locsoljuk meg olíva olajjal, és mehet a sütőbe. 20 perc utána kapcsoljuk át a sütőt grillező funkcióra, és süssük aranybarnára.
Ha nincs grillező funkciónk, akkor egy kevés olíva olajon gyorsan megpiríthatjuk mindkét felét a főzőlapon is.
Mi,ahogy a képeken is látható rukkola salátával tálaltuk.



Jó étvágyat kívánok!

2013. március 12., kedd

Rozmaringos Polenta


Sokáig gondolkodtam, hogy milyen köretet készítsek a mediterrán csirke mellé. Ahogy azt már korábban olvashattátok, a tésztára voksoltam volna, de ugye Norbi glutén érzékeny, így az nem lehetett.
A polenta mellett döntöttem.Ez egy rendkívül gyorsan elkészíthető, jól ízesíthető, variálható köret.
A következőképpen készült, sajnos a mennyiségek nem lesznek pontosak, mert nem tudtam mérni :-(


Hozzávalók:

kukorica dara
4 dl tej
4 dl víz
2 ek vaj
főzőtejszín

bors
friss rozmaring
szerecsendió


Elkészítés:

Én két adagban készítettem, így azt is írom le!
Egy edénybe 2-2 dl tejet és vizet forralok. Amikor forr, érzésre kukorica darát szórok bele (mintha tejbe darát készítenék :-D )  Sűrűbbre készítsük, és főzzük 6-8 percig. Közben tegyünk bele egy kevés vajat, tejszínt, sót, borsot és szerecsendiót.Ne ijedjünk meg, ha azt tapasztaljuk, hogy leég, az csak egy réteg, amit úgysem szedünk fel. A massza "puffogva" fő.
Ha elkészült, egy sütőpapírral kibélelt tepsibe terítsük el, úgy 1,5-2 cm vastagságban.
Ismételjük meg még egyszer, és hagyjuk kihűlni.

Tálalás előtt, egy serpenyőbe tegyünk olíva olajat, a rozmaringot aprítsuk fel, kicsit pirítsuk meg, és a polentát tegyük rá, süssük aranybarnára mindkét oldalát.

Tökéletes köretnek bizonyult!


Jó étvágyat


2013. február 18., hétfő

Kakaós Kalács


Anyósom rettenetesen finom kakaós kalácsot tud készíteni. Én eddig nem voltam az az édesség szerető ember, de amióta megkóstoltam az Ő süteményeit, azóta...
Megpróbáltam én is készíteni egyet, és ez lett az eredménye :-)
Nagyon finom, tökéletes állagú :-D Legalábbis Teri néni szerint :-)
Ma reggelire már ezt ettük!!!


Hozzávalók:

750 g liszt
1 db élesztő
1 db tojás
8 ek barna cukor/méz
0,5 l tej
1 cs kandírozott gyümölcs
csipet só
1 dl olaj
3 ek kakópor

Elkészítés:

4 ek cukrot/mézet és az élesztőt 4 dl meleg tejbe rakjuk, és felfuttatjuk. A lisztet, a tojást, a kandírozott gyümölcsöt, az olajat és a sót egy nagy tálban összekeverjük, majd az élesztős tejet lassanként hozzáadagoljuk, és elkészítjük a tésztát. A kész tésztát félre rakjuk, meleg helyen 30 percig kelesztjük. Közben a maradék cukrot, a maradék tejet összekeverjük a kakaóval, és azt is félrerakjuk.
Ha letelt a fél óra, akkor a megkelt tésztát megfelezzük, és a feléhez hozzákeverjük a kakaót. Újra átdagasztjuk az egészet, amíg el nem válik a kezünktől és az edényünktől (mindkét adagot).
A kétféle tésztát egymásra rakjuk, és kinyújtjuk, majd nagyon szorosan feltekerjük. Ahogy látható, nekem 2 db formára volt szükségem, ebből annyi tészta lesz, ezért én először 2-2 kis adagot levettem a tésztákból, és úgy nyújtottam és tekertem fel.
Kiolajozott formákba tesszük, és mehet a sütőbe. Nem kell tovább keleszteni, mert amíg a sütő felmelegszik van ideje.
180 fokra állítsuk a sütőt, és ha elérte a hőfokot onnan körülbelül 30 perc.

Reggelire, vacsorára, vagy akár desszertnek is kitűnő!

Jó étvágyat!


2013. január 30., szerda

Zöld Teás Pannacotta




Az olaszos menühöz olasz desszert is jár. Nem akartam semmi extrát, valami gyorsan-finomat volt az elvem. Sosem ettem még pannacottát, de mindenki csak dicsérte, így gondoltam készítek egyet, valami "betéttel".
Az alapot tudtam, tejszín,tej, nagyon kevés édesítéssel, ezt összefőzzük, és zselatinnal megspékelve "megdermesztjük". Eddig jó is, de azért legyen valami íze. Több ötletem volt, és mivel a múltkor a Keleti fűszeresnél nagyon finom szálas teákat vettem, így ez lett az íz!


Hozzávalók:

1 dl tej
1 db vanília rúd
2 kk szálas zöld tea, vagy 2  filter
3 dl főzőtejszín
2 púpozott kk zselatin
2 kk méz


Elkészítés:

A tejet, a tejszín felét a vanília rudat (a magokat szedjük ki, de azt is tegyük bele) és a teát egy edényben lassú tűzön főzzük, párszor felforraljuk.Ha háromszor, négyszer felforraltuk, vegyük takarékra, a vanília rudakat vegyük ki. A zselatint 1 dl vízbe téve forraljuk. A tej-tejszín mixet szűrjük le, amennyiben szálas teát használtunk, vagy a filtereket vegyük ki. Ebbe öntsük át a felforralt zselatint, forraljuk össze, majd vegyük le a tűzről. A maradék tejszínt, és a mézet hidegen keverjük össze, majd öntsük az edénybe. Óvatosan keverjük össze.
Poharakba, kis üveg edénybe mérjük ki, takarjuk le alufóliával, és legalább 1 órára tegyük hűtőbe!

Tányérra fordítva tálaljuk!

Tegyünk mellé kevés karamell öntetet, csoki öntetet, vagy akár házi eperlekvárt :-) Minddel nagyon finom!

Nagyon gyorsan elfogy sajnos, én most is tudnék enni!!!!

Jó étvágyat kívánok!


2013. január 20., vasárnap

Churros- A Spanyol Fánk

Vasárnap van,végre itthon,nem dolgozom!
Gondoltam, kreálok ma is valamit, és mivel egy kedves ismerős spanyolt kért, arra orientálódtam!
Tímea élt Spanyolországban, jártam már én is ott, ettem is, szóval voltak ötleteim.
Számításomat csak az húzta "keresztbe", hogy Teri néni,az anyósom várt minket ebédre. Gondolom páran még emlékeznek, hogy legutóbb én főztem nekik. Lehet nem ízlett és inkább ők akartak főzni most??!! :-)
Az ebéd így megvolt, de azért csak kiötlöttem valamit, amit kis Feleségem is imád ;-)
A churrost készítettem el, ami a spanyolok fánkja, olyan, mint a nálunk ismert csöröge fánk, vagy a szalagos fánk.
Nagyon gyorsan elkészíthető, és semmi extra hozzávaló nem kell!

Akkor nézzük, hogyan is tudunk egy kis Spanyolországot csempészni otthonunkba ;-)
Hozzávalók kb 6 személynek:
1/4 l tej
20 g cukor
50 g vaj
150 g liszt

5 db tojás
A csoki mártogatóshoz:
1 dl tejszín
100 g csoki ( mondjuk a megmaradt mikulások)
Fahéj
Chili
Szegfűszeg
Elkészítés:
A tejjel a cukrot és a vajat forraljuk fel. Majd tegyük bele a lisztet és egy csipet sót, apránként, nehogy becsomósodjon. Főzzük sűrű masszává az egészet pár perc alatt. Hagyjuk kihűlni, és utána egyenként dolgozzuk bele a tojásokat.
Forró olajba csillagcsöves habzsákból kinyomva, pár perc alatt aranybarnára sülnek!
A mártogatós elkészítéséhez forraljuk fel a tejszínt, fűszerezzük be, majd dobáljuk bele a csokit, és olvasszuk fel benne!
Kicsit főzzük össze az ízeket.
Melegen tálalajuk őket!!
Jó étvágyat

2013. január 7., hétfő

Kávézói ínyencségek otthon

Gondolom sokan szeretjük a kávét!
Főzünk is otthon többféle géppel. Az új kapszulás gépeket hirdetik,hogy kávéházi élmény otthon! Na már most,szerintem azokkal a gépekkel majd kávézói árakon is jön ki a kávé :-(!
Én a kotyogóra esküszöm otthon,és azzal is lehet ízes kávékat készíteni, higgyétek el!
Hogyan?
Íme:
Kávé töltés,majd ízlésünk,bátorságunk szerint "fűszerezzünk"!
Én a fahéjra esküszöm!!(Innen a blog címe)
Tímea szereti a mézeskalácsot,lehet venni fűszerkeveréket,és már kész is a finom kávé :-) persze lehet használni a szirupokat is,de az drága és egészségtelen!
Ki szereti a lattekat??
Forraljunk tejet,ha kis edényben tesszük,kevés tejjel,hagyjuk,hogy fusson,már tejhabunk is van!
Tökéletes tud lenni a gyömbér,vagy akár a chili is (csokiban is jó,nem??)
Csak ízlésünk és bátorságunk szab határt!

Hajrá,várom a tapasztalatokat :-D

2013. január 5., szombat

Túrós Lepény













Ma is próbálkoztam, és mint kezdő süteménykészítő, csakis valami egyszerűt találunk ki...

Valamikor régen olvastam, hogy mindenféle tésztakészítés nélkül piteféleség készíthető, így kutakodtam, olvasgattam még tegnap este!És tényleg így van, ha réteslisztet használunk, nem kell gyúrnunk! Tökéletes, gondoltam magamban, akkor találjuk ki, hogy mi is lehetne a töltelék.
Én személy szerint imádom a túrót...

Tegnap délutáni bevásárlás közben aztán szedtem le ezt-azt a polcokról, hogy majd ez is jó lesz, meg az is jó lesz még abba a süteménybe (persze Gyönyörű feleségem csak érdekesen nézett, hogy minek pakolok én rumaromát, meg vaníliarudat vagy réteslisztet).

Nézzük, hogyan is tudjuk cca 30 perc alatt elkészíteni ezt a lepényt:

Hozzávalók:

25 dkg rétesliszt
25 dkg cukor
10 dkg vaj
2 cs vaníliás cukor
0,5 cs sütőpor
mazsola (ki hogy szereti, én 20 dkg-ot használtam), bármivel kiváltható, nálunk a következő a vörös áfonya lesz
egy kevés fehér rum
2 db tojás
2 dl tej
50 dkg túró
1 citrom héja

Elkészítés:

Előző este a mazsolát a rumaromával és a rummal összekevertem, és éjszakára beraktam a hűtőbe, had érjenek össze!
Egy tepsit kikenünk a vaj felével, a lisztet a cukrot és a sütőport összekeverjük. A keverék felét beleszórjuk a tepsi aljába. Erre rászórjuk a túrót ( ha van otthon tehetünk rá egy vékony réteg tejfölt is), majd erre elhelyezzük a tegnap előkészített mazsolát. Erre reszeljük rá a citrom héját, jusson mindenhova!
A tetejére egyenletesen rászórjuk a maradék lisztkeveréket, majd az egészet nyakon öntjük a tej és a tojás keverékével (én ebbe raktam egy rúd vaníliát, és szépen habosra felvertem).

Előmelegített sütőben olyan 200 fokon 30 perc alatt megsül!

Érdekes, de nagyon finom!

Jó étvágyat és próbálkozást a töltelékkel :-)