A következő címkéjű bejegyzések mutatása: egyszerű. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: egyszerű. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 25., kedd

Az én hummus-om

A Ruha Csere másik "sztárja" a hummus volt, friss kalász kenyérrel. Rém egyszerű mindkettő, a hummusz nagyjából 5 perc alatt kész, ha a kezem ügyében vannak a hozzávalók.
A hummus egy krémes állagú, arab étel, mártogatós, de ma már mindenhol eszik, sőt, sokan vaj helyett, szendvicsekbe is használják. Gyors, egyszerű, és kenyérrel teljes értékű fehérjeforrás.

Hozzávalók:
1 konzerv csicseriborsó
2 gerezd fokhagyma
1 csokor koriander/petrezselyem
1/2 chilli
1 citrom leve, héja
1 csipet római kömény
1-2 ek tahini (ez egy szezámpaszta, keleti boltokban kapható, ha nincs, ne ijedjünk meg, legyen szezámmag, amig ledarálunk, és összekeverünk kevés olajjal)
olíva olaj
piros paprika

Elkészítés:
Ahogy már említettem, rém egyszerű, egy késes gép kell csak hozzá.
Tegyük a gépbe a borsót, lecsepegtetve, de a levet tartsuk meg! Mehet rá egy kevés a léből is, dobjuk bele a fokhagymát, a koriandert, és mindent, kivéve a piros paprikát. Készítsünk belőle krémet, az olajat apránként adjuk hozzá, hogy elérjük a megfelelő állagot. Közben kóstoljuk, hogy elég sós-e, elég-e bele a tahini, vagy akár a kömény. Ízlésünk szerint alakítsuk az ízvilágát.
Tálaláskor locsoljuk meg kevés olíva olajjal, és piros paprikával szórjuk meg!
Friss kenyérrel isteni!
Jó étvágyat!


Joghurt pite

Az egyik kedvenc volt a legutóbbi Ruha Csere Partyn. Kicsit megkésve bár, de íme a recept, remélem sokan elkészítitek majd :) Nagyon egyszerű, és nagyon kevés munkát igényel. Nem kell sok mindenre odafigyelni, csak összekeverjük, és mehet is a sütőbe!

Hozzávalók:
1 adag pite tészta (én itt édesen készítettem, azaz hozzáadtam 2 ek cukrot)
3 db tojás
100 g olvasztott vaj
1 csipet só
200 g cukor
2 ek liszt
1 pohár joghurt (de akár lehet tejföl, vagy tej, vagy kefír...)
1 tk vanília aroma
1 citrom héja és leve

Elkészítés:
Amíg a pite tésztánk a hűtőben pihen, készítsük el a "tölteléket".
A sütőt melegítsük elő 210 fokra. A hozzávalókat tegyük egy tálba, majd keverjük jól össze. Ennyi az egész.
A tésztánkat nyújtsuk ki, majd terítsük bele a formánkba. Az alját szurkáljuk meg, hogy elősütés közben ne púposodjon fel, ha valaki szeretné, le is súlyozhatja sütőbabbal, de előtte mindenképpen terítsen akkor a tészta tetejére egy réteg sütőpapírt. Én nem szoktam, ha véletlen kezdene púposodni, akkor picit lenyomom :)
8-10 perc alatt süssük elő, majd vegyük ki, hagyjuk picit hűlni. Közben a sütőt állítsuk vissza 175 fokra.
Öntsük bele az elkészített alapot, majd tegyük vissza, és süssük meg. 30-35 perc alatt elkészül. Akkor van készen, ha a közepe egy picit még "remeg" Én ekkor kivettem, megcukroztam, majd a tetejét meggrilleztem, hogy szép piros legyen.
Hűtsük ki szeletelés előtt!
Jó étvágyat


2013. július 9., kedd

A világ Legyegyszerűbb Fánkja


Valamikor, egyszer a tévében láttam, nem az én találmányom, de annyira megtetszett, hogy muszáj volt elkészítenem.
Gyors, egyszerű, minimális anyagszükséglet.
A mennyiségekkel kísérleteztem, mert emlékezetből készítettem, és az otthon lévő nektarint használtam fel, a tv-ben ringlóval készítették!


Hozzávalók (4 főre):

2 dl víz
75 g vaj
100 g liszt
1 csipet só
2 ek barna cukor
3 tojás
olaj a sütéshez
fahéjas porcukor,melybe beleforgatjuk


Elkészítés:

Egy lábosba öntsük a vizet, és tegyük bele a vajat, kezdjük el melegíteni, ha a vaj elolvadt, mehet bele a só, és a liszt. Gyors keverések mellett, képezzünk homogén agyagot, kicsit lehet "pirítani".
Ha kész, vegyük le a tűzről, és hűtsük ki. Muszáj hűteni, mielőtt a tojásokat belerakjuk, mert különben megfőne a tojás fehérje, és azt nem akarjuk.
Amíg hűl, vágjuk apró kockára a gyümölcsünket. Legalább haladunk :)
Ha kihűlt, egyesével üssük bele a tojást. Egy tojás, majd jól keverjük el a tésztában. Jöhet bele a gyümölcs, majd a cukor is, keverjük el! Egy jó masszát kapunk, nem is massza, inkább tészta...
Hagyjuk pihenni, addig egy lábosban hevítsünk olajat. Ha felforrósodott, vegyünk a kezünkbe egy kanalat, mártsuk az olajba, és a tésztából formázzunk kedvünk szerinti adagokat, formákat. Mehet az olajba, süssük minden oldalát aranybarnára.
Amik megsültek, konyhai papírtörlőre rakjuk, hogy a felesleges olajat felszívja, majd melegében beleforgatjuk a fahéjas porcukorba.
Melegen isteni, de komolyan...
Ja, és hidegen is :)
Kívül ropogós, belül puha, gyümölcsös...
Azt gondolom, bárkit el lehet csábítani egy ilyenre...


Jó étvágyat hozzá :)


2013. július 8., hétfő

Citromos posset rebarbara jammel ( és egy kis frissítő)


Panna cottát már tudunk készíteni, és azt tapasztaltam, hogy ez nagy kedvenc.
Íme egy sokkal egyszerűbb, mely a panna cotta angol megfelelője. A Posset egy pohárdesszert, magyarul tejszínkrém. Az alaprecept önmagában is egyszerűen fenomenális, könnyű, frissítő, de feldobtam egy kis rebarbarával.

Hozzávalók (4 személyre):

400 ml főzőtejszín
120 g porcukor
1 tk vanília aroma vagy 1 db vanília rúd
1,5 citrom leve


A rebarbara jamhez:

2 szál rebarbara
2 dl víz
a citromok héja
1/2 citrom leve
2 ek barna cukor

Elkészítés:

Öntsük egy edénybe a tejszínt, szórjuk bele a porcukrot, illetve dobjuk bele a vanília rudat, vagy az aromát. Forraljuk fel! Kevergessük, nehogy a cukor leégjen az aljára.
Ha felforrt, és vanília rudat használtunk, akkor azt vegyük ki. Hagyjuk hűlni.
Közben egy edénybe reszeljük le a 1,5 citrom héját, öntsünk rá 2 dl vizet, tegyük bele a cukrot. A rebarbarát darabuljuk fel, 5 cm-s darabokra, és azt is tegyük az edénybe.
A citromok levét kicsavarjuk, és félét ráöntjük a rebarbarára. Elkezdjük főzni, közepes lángon. Addig főzzük, amíg a rebarbara megpuhul.
Közben már hűlt eleget a posset. Óvatosan keverjük bele a maradék citrom levet. Nem kell megijedni, kémiai reakció indul be, a citrom leve összehúzza a tejszínt. Egy finom elegyet kapunk.
Öntsük 4 pohárba a krémet, és tegyük hűtőbe.
Ha a rebarbarák megpuhultak vegyük le a tűzről. Tegyük át őket egy turmix gépbe, a lé felét öntsük rá, és turmixoljuk össze. Kicsit ezt is hagyjuk hűlni, majd tálalás előtt öntsük rá a posset tetejére.
Én tettem félre pár darab főtt rebarbarát, hogy tudjam díszíteni.

NE öntsük ki a megmaradt levet, hiszen "melléktermék" ugyan, de tökéletes frissítő! Mint szörp használjuk :)

Jó étvágyat hozzá!