Tegnapi este nagyon jól sikerült...Lázár születése óta most először kimozdultunk otthonról. Be kell vallanom utólag, hogy túlizgultuk! Na de nem is erről szeretnék írni. Vacsorázni mentünk a barátainkkal.
Van egy hely Pécsett, amit magasztalnak (nem szeretném megnevezni). A Made in Pécs nevű lap, és ha jól emlékszem a Dining Guide is.
Szóval, nagy várakozás előzte meg az italok és étkek felszolgálását, legalábbis ami engem illet.
És sajnos, azt kell mondanom, hogy ez meg is maradt. Nem azért, mert nem volt szép a hely, nem azért, mert nem volt szép az étel, vagy mert nem volt finom, illetve, mert nem éreztük jól magunkat...
Talán többet vártam...Sokkal többet....
Szóval, az egység, ahhoz képest, hogy szerda este volt, szerencsére majdnem tele. Teljesen új belső, minimál stílus, a falon rengeteg palack bor. Kérésünkre azonnal kialakítottak egy 8 fős asztalt. Egy pincér, és egy pultos lány. Normális...De az öltözékük rettenetes. A pincéren egy fekete farmer féleség, és egy csíkos ing, a hölgyön egy fekete nadrág és egy fekete póló. Ezzel még nem is lenne baj, csakhogy egy nívós helyről beszélünk, akkor hogyan lehet az, hogy a pincér úgy van felöltözve, mintha most esett volna be az utcáról??? Semmi "munkaruha"...Nem passzolt a többi dizájn elemhez!!!
Aztán rettenetesen lassan jutottunk el oda is, hogy egy pohár bort kikérjünk. Pedig nem 60 fő ült benn!
Aztán a következő rossz "emlék", hogy tőlem senki nem kérdezte meg, hogy kérek-e előételt. Nos, előétel kiért, végre megérkezett az utolsó pár is, gondoltuk, akkor most már rendelünk...
De pincérünknek nem volt olyan sürgős :( Ugyan nem néztem az órám, mert jól éreztük magunkat, de vagy negyed óra is eltelt, mire egyáltalán odajött, hogy mit vacsoráznánk. Aztán jött a sokkkkk
Nagyon sokáig kellett várnunk...Amire én mindig azt mondom, hogy nincs is ezzel baj, hiszen legalább frissen készítik. És ha finomat kapok, akkor megéri! Borozgatás, beszélgetés a barátokkal (közben aggódás, telefon nézegetése, hogy mama mikor hív).
Kihozták az ételeket, szemre mutatósak. Tímea spenótos rizottót kért, én arany durbincsot. Tényleg szép tálalás, szép tányérokon, megfelelő adag (na persze nem a 30 évvel ezelőtti, hogy a lényeg, hogy leessen a tányérról). Együnk! Jó étvágyat.
Megmondom őszintén, hogy engem elsősorban "szakmai" szemmel érdekeltek az ételek. Nos, nem mondhatom, hogy rossz volt, mert nem volt az! Komolyan...
DE
A durbincs mintha nem találkozott volna fűszerekkel, a pocakjában volt 2 db negyed lime, és ahol az hozzáért, ott finom volt, máshol teljesen ízetlen, valamint nem igazán sikerült megtisztítani...És ez volt a legnagyobb probléma, hogy szedegettem le a halról a pikkelyeket. A kínai kel nagyon finom volt hozzá, a karfiolos burgonyapüré, ami szinte épp hogy ott volt, túl folyós állagú, és szintén fűszerezetlen...
Tímea rizottója jó állagú, krémes (bár pont kellett volna rá még egy pici alaplé) és nagyon szép zöld volt! De, itt is hiányzott a fűszer! Nekem...
Félre ne értsen senki (bár valószínűleg kevesen olvassátok), nem lehordás, negatív kampány, csupán a saját élményem. A többieknek nagyon ízlett az étel!!! Én vagyok finnyás!
A desszertem viszont tökéletes volt, bár én abba is dobtam volna egy kevés ízt :-D
Összességében jól éreztük magunkat, jó társaságban, szép helyen, és finomat ettünk. Mégis, maradt bennem valami hiány...
Ugyebár egyszer valamikor szeretném, ha nekem is lenne saját egységem...És hát, be kell, hogy valljam, hogy szinte semmit nem tudok a szakács mesterségről, szinte semmit nem tudok a vendéglátásról, de amit tegnap este kaptunk, azt én is meg tudnám csinálni...És most lehet nagyképűnek tűnök, de még az is lehetséges, hogy jobban...
Egyszer, majd, talán...
És ezek a sorok az én véleményem mutatják, nehogy bárki is azt gondolja, hogy mindenki ezt gondolja! Semmiféle lejárató kampányt nem szeretnék, mert a hely üde színfolt, mely valami újat hozott Pécsre!
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: vacsora. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: vacsora. Összes bejegyzés megjelenítése
2014. március 26., szerda
2014. március 25., kedd
Az én hummus-om
A Ruha Csere másik "sztárja" a hummus volt, friss kalász kenyérrel. Rém egyszerű mindkettő, a hummusz nagyjából 5 perc alatt kész, ha a kezem ügyében vannak a hozzávalók.
A hummus egy krémes állagú, arab étel, mártogatós, de ma már mindenhol eszik, sőt, sokan vaj helyett, szendvicsekbe is használják. Gyors, egyszerű, és kenyérrel teljes értékű fehérjeforrás.
Hozzávalók:
1 konzerv csicseriborsó
2 gerezd fokhagyma
1 csokor koriander/petrezselyem
1/2 chilli
1 citrom leve, héja
1 csipet római kömény
1-2 ek tahini (ez egy szezámpaszta, keleti boltokban kapható, ha nincs, ne ijedjünk meg, legyen szezámmag, amig ledarálunk, és összekeverünk kevés olajjal)
olíva olaj
só
piros paprika
Elkészítés:
Ahogy már említettem, rém egyszerű, egy késes gép kell csak hozzá.
Tegyük a gépbe a borsót, lecsepegtetve, de a levet tartsuk meg! Mehet rá egy kevés a léből is, dobjuk bele a fokhagymát, a koriandert, és mindent, kivéve a piros paprikát. Készítsünk belőle krémet, az olajat apránként adjuk hozzá, hogy elérjük a megfelelő állagot. Közben kóstoljuk, hogy elég sós-e, elég-e bele a tahini, vagy akár a kömény. Ízlésünk szerint alakítsuk az ízvilágát.
Tálaláskor locsoljuk meg kevés olíva olajjal, és piros paprikával szórjuk meg!
Friss kenyérrel isteni!
Jó étvágyat!
Címkék:
arab,
egyszerű,
gyors,
hummus,
hummusz,
krém,
parti,
party kaja,
ruha csere,
vacsora
2014. február 24., hétfő
Gyors 30 perces 1.
Sokunknak nincs se ideje, se kedve minden este a tűzhelynél bíbelődni, vacsorát készíteni. Se energiánk, se időnk erre, inkább igyekszünk családunkkal tölteni, aztán majd csak lesz valami, amit eszünk..
Én ezt nem így látom, hiszen gyorsan is lehet finomat készíteni. Körülnézvén otthon találtam pár, már-már lassan a kidobás szélére jutott hozzávalókat, melyből gyorsan, kevesebb, mint 30 perc alatt összedobtam egy 2 fogásos vacsorát.
A fagyasztóban volt csirkemell, a spájzban csicseriborsó konzerv, a hűtőben paprika (bár egy kis saláta még jól jött volna).
"Rántott" mell fűszeres csicseriborsóval
Hozzávalók 2 személyre:
1 db csirkemell, filézve
1 konzerv csicseriborsó
2 cm gyömbér
1/2 kk chilli pehely
só
bors
1 tojás
kukorica dara
2 paprika
tejföl
bármilyen saláta, vagy bébi spenót is akár
1 db csirkemell, filézve
1 konzerv csicseriborsó
2 cm gyömbér
1/2 kk chilli pehely
só
bors
1 tojás
kukorica dara
2 paprika
tejföl
bármilyen saláta, vagy bébi spenót is akár
Elkészítés:
Az apróra vágott, esetleg lereszelt gyömbért, és a chilli pelyhet olajon gyorsan megpirítjuk, épp hogy az illatát érezhessük. Mehet rá, a közben felcsíkozott paprika, ezt is pároljuk kicsit. Közben a csirkemellet ujjnyi csíkokra vágjuk, a tojást enyhén felverjük, és egy edénybe olajat teszünk forrósodni. A csirkét sózzuk, borsozzuk. Közben, ha megpuhult a paprika, mehet rá a konzerv, egy ici-pici levet hagyjunk. Ha van spenótunk, azt is öntsük rá, majd fedjük le, és alacsony lángon hagyjuk, amíg a csicseriborsó átmelegszik, a spenót pedig megpuhul. Sózzuk, borsozzuk (akár szerecsendió is mehet bele, vagy egy kevés kurkuma, kinek mi van otthon)
A melleket előbb tojásba, majd kukorica darába forgatva olajban aranybarnára sütjük.
Tálaláskor kevés tejfölt adunk mellé, melybe pár csepp ketchupot teszünk.
Az apróra vágott, esetleg lereszelt gyömbért, és a chilli pelyhet olajon gyorsan megpirítjuk, épp hogy az illatát érezhessük. Mehet rá, a közben felcsíkozott paprika, ezt is pároljuk kicsit. Közben a csirkemellet ujjnyi csíkokra vágjuk, a tojást enyhén felverjük, és egy edénybe olajat teszünk forrósodni. A csirkét sózzuk, borsozzuk. Közben, ha megpuhult a paprika, mehet rá a konzerv, egy ici-pici levet hagyjunk. Ha van spenótunk, azt is öntsük rá, majd fedjük le, és alacsony lángon hagyjuk, amíg a csicseriborsó átmelegszik, a spenót pedig megpuhul. Sózzuk, borsozzuk (akár szerecsendió is mehet bele, vagy egy kevés kurkuma, kinek mi van otthon)
A melleket előbb tojásba, majd kukorica darába forgatva olajban aranybarnára sütjük.
Tálaláskor kevés tejfölt adunk mellé, melybe pár csepp ketchupot teszünk.
A 30 percbe egy gyors desszert is belefér!
Zabpelyhes-tejszínes-pohárkrém grapefruittal
Hozzávalók:
1 dl habtejszín
2-3 ek zabpehely
4 ek joghurt
1 grapefruit, narancs vagy 2 mandarin
méz
1 dl habtejszín
2-3 ek zabpehely
4 ek joghurt
1 grapefruit, narancs vagy 2 mandarin
méz
Elkészítés:
A zabpelyhet száraz serpenyőbe rakjuk, és picit megpirítjuk, ehhez nem kell több 3 percnél. Csak az illatanyagok felszakadjanak, ne égjen meg!
Közben a habtejszínt felverjük. Ha a pehely kész, akkor belekeverjük a tejszínbe, a joghurttal együtt, óvatosan. A gyümölcsünket meghámozzuk, gerezdekre szedjük, majd 2-3 részre vágjuk a gerezdeket. Pohárba tálaljuk, egy réteg krém, egy réteg gyümölcs, még egy krém, majd a tetejére gyümölcs. Kevés mézzel meglocsoljuk.
A zabpelyhet száraz serpenyőbe rakjuk, és picit megpirítjuk, ehhez nem kell több 3 percnél. Csak az illatanyagok felszakadjanak, ne égjen meg!
Közben a habtejszínt felverjük. Ha a pehely kész, akkor belekeverjük a tejszínbe, a joghurttal együtt, óvatosan. A gyümölcsünket meghámozzuk, gerezdekre szedjük, majd 2-3 részre vágjuk a gerezdeket. Pohárba tálaljuk, egy réteg krém, egy réteg gyümölcs, még egy krém, majd a tetejére gyümölcs. Kevés mézzel meglocsoljuk.
Jó étvágyat!
2013. július 5., péntek
Sprotni Saláta
Nyár van, most már talán végleg...
Ilyenkor én személy szerint jobban szeretem a könnyű salátákat, mint egy pörköltet galuskával.
Egy ilyen vacsorának való könnyű nyári saláta elkészítését írom le!
Ami fontos, hogy ízléseteknek megfelelően változtassatok a hozzávalókon (vagy aszerint mi van otthon).
Nálunk ez volt megtalálható.
Hozzávalók: (2 főre)
1 konzerv sprotni
Rukkola saláta (de lehet sima fejes, madár vagy bármi)
1 db közepes répa
1 fél fej hagyma
1 nagyobb paradicsom
1 kisebb cukkini
Kevés sajt
friss rozmaring
olíva olaj
1/2 citrom leve
1 kk dijoni mustár
só,bors
Elkészítés:
A legegyszerűbb salátát készíteni, ehhez aztán tényleg semmi tudomány nem kell. A hozzávalókat ízlésünk, ügyességünk szerint aprózzuk, majd egy tálba vagy tányérra halmozzuk.
A cukkinit én zöldséghámozóval vékony szeletekre vágtam, a répával is így tettem. A paradicsomot felkarikáztam, a hagymát vékonyan felszeltem. A rukkola pedig készen van, azzal semmi dolgunk azon kívül, hogy szépen megmossuk, és jól megszárítjuk. Fontos, hogy ne legyen víz a salátán, hogy ne hígítsa fel a dresszinget.
Csak egy nagyon gyors dresszinget készítettem, egy kisebb befőttes üvegbe öntöttem olíva olajat, majd mehetett bele a citromlé. FONTOS SZABÁLY a dresszingeknél, amit ha megtanultok, akkor MINDIG tökéletes lesz: ez pedig a 3:1 szabály! 3 rész olaj és 1 rész ecet,citromlé.Ha ehhez kevés sót, borsot (ízlés szerint) dobunk, már készen is van az alap, ami már fogyasztható is. Én most kevertem bele egy kevés dijoni mustárt is.
Szóval, dijoni mustár bele, lezártam, és jól összekevertem. Az üveg azért jó, mert sokkal jobban összekeverhető, mintha kis tálkában egy villával kevergetnénk.
Kitálaltam szépen, kevés dresszing, sajt a tetejére, és megszórtam friss rozmaringgal. A halak szeretik a rozmaringot :)
Meleg nyári napokon tökéletes vacsora.
Jó étvágyat kívánok.
2013. május 16., csütörtök
Buggyantott Tojás
Tegnap elkezdődött a változtatásom első napja :-)
Újra a konyhában sürögtem-forogtam, vacsorát készítettem Életem Párjának, míg Ő Lázárt vacsoráztatta!
Tojást kívánt, a rántotta ötletet gyorsan elvetettem, az olyan snassz lenne tőlem...
Sokat hallottam, és már többször láttam, illetve olvastam a buggyantott tojásról. Mellette döntöttem. Azt gondoltam, nem lehet nagy ördöngösség. Nos, higgyétek el, nem egyszerű elkészíteni, több dolgot igényel, amellett, hogy tudd hogyan kell :-D
Kell kézügyesség, azbeszt kesztyű a kezedre, hogy a gőz ne égesse agyon, három kéz, hogy kevergesd a vizet, miközben nagyon óvatosan beleengedett a tojást satöbbi.
Na, szerintem nekem egyik sincs, legalábbis sem 3 kezem, sem azbeszt kesztyűm, de azért összehoztam nagy nehezen ( 6ból sikerült 4)
A buggyantott tojás a leg kalória szegényebb tojás, Ti tudtátok?? Én nem, erről feleségem világosított fel.
Szóval, hogyan is készítettem én (merthogy azt, hogy hogyan kellene, azt nem tudom :-) )
Hozzávalók:
4 db tojás (szoba hőmérsékletű)
só,bors
ecet
2 szelet kenyér
bármilyen saláta
4-6 bazsalikom levél
parmezán sajt
(4 karika édesburgonya, esetleg gomba)
Elkészítés:
Most csak a buggyantott tojás elkészítését írom le, hiszen az a bonyolult, sem a saláta, sem más nem!
Egy nagyobb edénybe engedjünk vizet, mély legyen az a lényeg, hogy amikor beleengedjük a tojást, legyen helye merülni. Forraljuk fel a vizet, amikor forr mehet bele só és ecet. Mindegyikből mehet bele bőven. Az ecet szükséges, mert attól lesz szép kemény a tojás fehérje, a só pedig ízlés dolga.
Nos, a forrásban lévő vizet fakanállal keverjük meg, majdnem örvényesre, és nagyon óvatosan, közelről engedjük bele a tojást! Közelről kell, hogy egyben maradjon, kell az "örvény", hogy formája legyen a tojásnak. És ahogy már említettem, ehhez kell a kesztyű, vagy nagyon jól kell bírni a meleget. Óvatosan dolgozzunk, hogy a forró gőz, és az esetlegesen felcsapódó víz ne égessen meg.
A tojást jó 2 percig érdemes főzni, folyamatos kevergetés mellett, de csak óvatos kevergetés legyen!
Egy szűrő kanállal kiemeljük a vízből a tojást, lapos tányérra rakjuk, és késsel, vagy ollóval szépen megformázzuk. Már tálalhatjuk is, tetejére bors, tépkedett bazsalikom levél, kevés olíva olaj.
Remélem lesznek páran, akik megpróbálják, mert szerintem megéri!
Amikor megvágjuk, és szépen kifolyik...Hmmmmmm
Érdekes, mert semmi köze a tükör tojáshoz...
Jó étvágyat kívánok
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)









