A következő címkéjű bejegyzések mutatása: angyalkuckó. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: angyalkuckó. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. február 24., hétfő

Cukkinis szelet citromos krémsajttal

A szombatra készített sütemények közül a legkelendőbbeknek igyekszem lejegyzetelni a receptjeit.
Íme az első, a cukkinis szelet, mely megosztó volt, hiszen, ha valakinek mondtuk, hogy cukkini van benne, azonnal tovább is haladt a sütemény felett, ellenben ha valaki csak kérte, és megkóstolta, azonnal "beleszeretett".

Hozzávalók:
  • 500 g liszt
  • 600 g cukor
  • 1 tk só
  • 1,5 tk szódabikarbóna
  • 1 tk sütőpor
  • 2,5 tk fahéj
  • 4 tojás
  • 3 dl olaj
  • 1 tk vanília aroma
  • 2 db közepes cukkini
A mázhoz:
  • 500 g  krémsajt
  • 80 g vaj
  • 1 citrom reszelt héja
  • 1/2 citrom leve
  • csipet só
  • 2 tk vanília aroma
  • 300 g porcukor

Elkészítés:
Egy nagy tálban keverjük össze a szeletünk száraz hozzávalóit, egy másikban pedig a többi hozzávalót. Majd a nedves alapanyagokat öntsük a szárazra, és keverjük jól össze. A cukkinit reszeljük le, és keverjük a masszához. A sütőt melegítsük elő 170 fokra, egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral. A masszát óvatosan öntsük a tepsibe. Figyeljünk, mert sütés közben meg fog emelkedni, így mélyebb tepsit válasszunk. Azt is megtehetjük, hogy 2 adagban sütjük ki, és akkor a krémet a közepére is tudunk tenni :)
Süssük 30-35 percig, amíg a tűpróba során a közepén is tisztán jön ki a tű.
Amíg a torta sül, egy edénybe keverjük össze a krém hozzávalóit. A krémsajtot keverjük össze a szoba hőmérsékletű vajjal és a citrom héjával. Majd adjuk hozzá a többit. Addig keverjük, amíg sima, csomómentes nem lesz. Ha készen van, tegyük hűtőbe, hogy picit visszaszilárduljon. Ha sütemény elkészült, vegyük ki, és hagyjuk teljesen kihűlni, csak akkor szabad a krémet rákenni!
Jó étvágyat hozzá!


2013. november 28., csütörtök

Karácsonyi illatok a konyhában...

Az Angyalkuckó által mi, akik sütünk főzünk, felajánlunk egy csomagot! 
Ebbe mindhárman készítettünk valami finomságot, mellyel a kedves nyertes licitáló egy picit feltúrbózhatja a konyháját :)
Pontosan nem tudom, hogy Réka és Máté mivel készült, én a karácsonyi feeling és a tél felé hajoltam, így az én kezeim közül egy kis üveg fahéjas almaszörp, egy jókora adag sütőtök fűszerkeverék, és a nyarat idézvén egy friss bazsalikomból készült pesto.
Amikor a szörpöt készítettem, brutális illatok lengték be a lakást, olyan jóóóó volt, tiszta karácsony :)
Mai fejemmel már mást is raknék bele, de így készült:

Hozzávalók (jó 1 l lett nekem):

10 db alma, meghámozva, feldarabolva
2 l víz
1 citrom leve
3 db fahéj rúd
1 narancs héja és leve
cukor

Elkészítés:

Egy edénybe öntsük bele a vizet, és mehet bele a citrom leve! Az almákat megszabadítjuk a magháztól, és a héjától majd feldaraboljuk, és a citromos vízbe helyezzük. Beletesszük a fahéj rudakat, és a narancs héját is, és elkezdjük főzni közepes lángon, fedővel a tetején. Amikor megfőtt, én botmixerrel nekiestem, és főztem tovább, még 15 percet. Ezután szűrjük le, de jó alaposan! Az almák levét pedig jól nyomkodjuk ki, hogy minél több almaíz kerüljön bele. A fahéjakat ne dobjuk ki, majd visszarakjuk még picit.
Ezt a levet mérjük le, és ahány liter, annyi kilogramm cukor szükségeltetik. Nekem 1 liter lett, így kapott 1 kg cukrot, amivel visszaraktam főni. Ekkor mehet bele a narancs leve!
A fahéj rudakat 5-10 percig hagyjuk még benne, a szörpöt addig főzzük közepes lángon, amíg elolvad a cukor, majd elkezd sűrűsödni picit. Aztán már csak üvegbe kell önteni a kész szörpünket!
Nem nagy ördöngösség, de az illat, ami belengi a konyhát, az csodás, és utána ha az ember megkóstolja....
Igazi házi szörp, ha sokalljuk, és nem tudjuk hűtőben tartani, akkor érdemes egy kis Na-Benzoátot tartósítás miatt.


2013. november 18., hétfő

Sütik mindenhol :)


Tegnap nekiláttunk... Réka aggódott, hogy hogyan fogunk végezni, persze igyekeztem megnyugtatni, hogy nagyon gyorsan végzünk a 2000 db-bal. És igazam lett, fél 3kor már azon gondolkodtunk (hátunk mögött majd 2500 db sütivel), hogy ha már ott vagyunk, akkor csináljunk még :-D

Iszonyatosan jól éreztem magam, Mátéval próbáltunk egy kis férfiasságot belevinni a sok nő közé, akik képesek voltak reggel 8tól végig csacsogni, és pletykálni a napot. Komolyan, embert próbáló ezt hallgatni egész nap :-D
5 féle süteményt-kekszet készítettünk, reggel kiosztva, ki minek álljon neki. Bekevertük, meggyúrtuk, hűtöttük...Sürögtünk-forogtunk.

Niki (aki amint látjátok, csodás képeket készített) néha "feltartott" minket, hogy fotózhasson, aztán volt egy kis videó forgatás, aztán délután riport...
Jó emberek társaságában egy jó ügy érdekében. Így tudnám összefoglalni a tegnapi napot.
Azért be kell hogy valljam, estére elfáradtam...Majd 10 órán át kevertünk, sütöttünk, porcukroztunk...

Le a kalappal Katalin előtt, aki biztosította nekünk a helyszínt, és emellett arra is odafigyelt, hogy folyamatosan ki legyünk szolgálva itallal, alapanyaggal, bármivel, amire csak szükségünk volt. Köszönjük!
Köszönöm Rékának, hogy belevont ebbe, köszönöm mindenkinek, aki segít nekünk!
Nemsokára indul a az adventi nyereményjáték a Bölcső Alapítvány FB oldalán, valamint licitálni lehet felajánlásokra az Angyalkuckó oldalán.
Ma becsomagoljuk a sütiket, amiket szintén az Angyalkuckó oldalán lehet "megvásárolni".
Hogy hogyan, azt olvassátok el a blogon!
December 14-én a Széchenyi téren leszünk, sok programmal, és finomabbnál finomabb sütikkel, valamint meleg italokkal. Sok szeretettel várunk mindenkit, kicsit és nagyot egyaránt!

Szép napot!

S

A képeket Szugfil-Méhn Niki készítette, remélem nem haragszik, hogy használtam :)

2013. október 22., kedd

Angyalkukcó

Újabb jótékonykodás...Miért? Nem tudom...Réka, a Vasárnapi Ebéd bloggere felvetette az ötletet, nekem pedig tetszett. Tetszett, mert újra van ok a sütésre, olyan ok, ahol újra kiélhetem kreativitásom, gondolkodhatok, hiszen sok dolgot kell egyben megoldani.
Aztán hívott Réka, hogy kezdjük el, csináljunk egy jótékony sütivásárt Pécsett, a Bölcső Alapítvány javára.
Ma már ott vagyunk, hogy már nem szimpla jótékonykodás, azaz igen, de mégsem!
Nagyon profi csapat jött össze, mindenre igyekszünk gondolni, mindent igyekszünk a lehető legnagyobb gonddal előkészíteni, és elkészíteni.
A csapatot a www.angyalkucko.blogspot.hu oldalon megtekinthetitek.
November közepén indul az akció, hetente lesz nyeremény akció, melyeket felajánlottak eme nemes célhoz!
Aki csak teheti, támogasson minket, bárhogyan, kövessetek a Facebookon, vagy a blogon.