A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szerecsendió. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szerecsendió. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. március 24., vasárnap
Karfiol Tallér
Egy hete nem eszünk húst.Az okok most mellékesen, a lényeg, hogy hús nélkül ebédet,vacsorát készíteni nekem nehéz, hiszen világéletemben húsevő voltam. De arra mindenesetre nagyon jó, hogy tágul a látóköröm, és próbálkozom más ételekkel, melyeket nagyon jól be tudnék illeszteni húsok mellé, vagy éppen helyette. Tegnap este,meccs után, szokás szerint nagyon éhes voltam, és találtam maradék karfiolt.
A következőket tettem:
Hozzávalók:
1/2 fej karfiol
2 ek vaj
2 ek tejföl
2 ek tej
15 dkg reszelt sajt
só
bors
szerecsendió
5 ek liszt
olíva olaj
Elkészítés:
A karfiolt mossuk meg,szedjük rózsáira, majd tegyük egy mikrózható tálba. A tejfölt és a tejet keverjük simára, majd öntsük a karfiolra, valamint adjuk hozzá a vajat is. Tegyük be a mikróba kb 5 percre.
Ha elkészült, adjuk hozzá a sajtot, és turmixoljuk le az egészet.Nem baj ha egy kicsit darabos marad.Liszttel sűrítsük, ha úgy érzitek, kicsivel több liszt is mehet bele, a lényeg, hogy az állaga krémes legyen, még lecsepegjen a kanálról. Sóval,borssal,szerecsendióval ízesítsük.
Sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy sütőpapírral kibélelt tepsire kanalazzuk a masszát,ki milyen formát, szeretne, én egy kanálnyit oszlattam szét.
Ha kész, locsoljuk meg olíva olajjal, és mehet a sütőbe. 20 perc utána kapcsoljuk át a sütőt grillező funkcióra, és süssük aranybarnára.
Ha nincs grillező funkciónk, akkor egy kevés olíva olajon gyorsan megpiríthatjuk mindkét felét a főzőlapon is.
Mi,ahogy a képeken is látható rukkola salátával tálaltuk.
Jó étvágyat kívánok!
2013. március 4., hétfő
Céklapogácsa
Egyik este húsmentes vacsit akartunk enni,de azokból az alapanyagokból,ami otthon volt!Mivel egész nap rohangáltunk,nem volt már kedvem boltba is elmenni,ezért felcsaptam a hűtőt és a spájzot.A következőket találtam:cékla,krumpli,hagyma,tonhal.
Ezekből kellett a legtöbbet kihoznom :-)
Nézzük mi sült ki belőle
Hozzávalók:
500 g krumpli
200 g cékla
1 fej hagyma
2 tonhal konzerv
Só
Bors
Szerecsendió
1 ág rozmaring
Elkészítés:
Keverjük jól össze,és hagyjuk picit állni.Az állásidő alatt forrósítsunk olajat egy tapadásmentes edénybe!
Vizes kézzel készítsünk ízlésünknek megfelelő formákat,és süssük aranybarnára mindkét felét!
Tálaljuk salátával!
Jó étvágyat
2013. január 28., hétfő
Spenótos Farfalle
Pénteken már a körül forgott az agyam, hogy mit készítsek hétvégén. Gondolkodtam, de annyi minden jutott az eszembe, és nem tudtam dönteni. De aztán este sikerült. Csináljunk valami olasz ételt. Tészta van otthon, múltkor vettem spenótot, hogy készítek kis kosárkákat előételnek, de az valami miatt elmaradt, így adott volt, hogy azzal "töltöm" a tésztát.
Tímeával mikor Toscanában voltunk, ott ettünk hasonló finomságot, de most is kicsit továbbgondoltam, jó szokásom szerint :-)
Remélem elkészítitek, megkóstoljátok.
Tegnap szerettem volna már megírni ezt a bejegyzést, de ne haragudjatok, nem volt időm...Végre nem dolgoztam, és kisfiammal (aki 2 hónapos) foglalkoztam rengeteget. Meg is hálálta, rengeteget nevetett .-)
Nézzük, hogyan is készül ez a fantasztikum:
Hozzávalók:
250 g spenót (a legjobb a friss lenne, de az most nincs)
olíva olaj
2-3 gerezd fokhagyma
2 tk vaj
só
bors
szerecsendió
200 g mascarpone
200 ml főző tejszín
sajt (parmezán, de nekünk pont most fogyott el, csak trappista volt itthon)
250 g farfalle tészta / amilyen otthon van/
Elkészítés:
A tésztát főzzük meg enyhén sós vízben, figyeljünk, hogy közepesre főzzük!
Közben egy edénybe locsoljunk olívaolajat, tegyük bele a vajat, és a fokhagymát, amit vágjuk apróra, vagy préselhetjük is. Időközben szerecsendióval szórjuk meg. Amikor a vaj elolvadt tegyük bele a (kiolvadt) spenótot. Pár percig, kevergetés mellett, pirítsuk, míg a spenót meg nem fonnyad, szép sötétzöld színe lesz. Egy kevés tészta lével locsoljuk meg, majd tegyük bele a mascarponét és a tejszínt. Forraljuk össze, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint. Mi nagyon szeretjük a szerecsendiót, így én még abból is tettem bele...
Most tudjuk véglegesre fűszerezni, kinek hogy ízlik majd :-)
A tésztát, ahogy mondtam félkeményre főzzük. Vegyünk elő egy hőálló tálat, és kezdjük el rétegezni.
Egy réteg tészta, rá egy adag spenót, megint tészta, megint spenót...Amíg el nem fogy. Spenót legyen a teteje. Erre reszeljünk egy jó adag sajtot, és 200 fokra előmelegített sütőbe téve addig süssük, míg a sajt szépen megpirul.
Az elkészült tésztát kevés tejszínnel meglocsolva tálaljuk!
Jó étvágyat hozzá mindenkinek.
2013. január 14., hétfő
Chai Tea Latte
Ahogy azt már a facebook-on lehetett olvasni ma ez lesz a lélekmelegítőnk :-)
A chai tea India nemzeti teája, ami fekete tea alapú és rengeteg jó hatással bír. Beindítja a zsírégetést, illóolajai megnyugtatják a gyomrot, sok B1 és vitamint tartalmaz. A benne lévő összetevőknek hála nem csak felfrissít, de kiváló hatással van az anyagcserénkre is!
A különbség az itthoni teákhoz képest, hogy ezt nem forrázzuk, hanem főzzük!
Hozzávalók 1 l elkészítéséhez:
6 db kardamom
2 kisebb fahéj
1 darabka gyömbér
6 szem szegfűszeg
2-3 szem csillagánizs
pici szerecsendió
4-5 szem fekete bors
2 ek fekete tea
Elkészítés:
A fűszereket mozsárban összetörjük kivéve a gyömbért, melyet csak meghámozzuk és kis darabokra vágunk, majd szárazon megpirítjuk. Amikor már érezzük a finom illatokat, hozzáöntünk 0,5 l vizet és ugyanennyi tejet. Hozzádobjuk a gyömbérdarabokat és a teafüvet. Felforraljuk, majd visszavesszük, és közepes lángot 4-5 percig főzzük.
És amikor elkészült mézzel ízesítjük.
Ennyi az egész!
Címkék:
ánizs,
anyagcsere,
bors,
chai,
étvágy,
fahéj,
felfrissít,
főz,
gyömbér,
india,
kardamom,
latte,
méz,
mozsár,
pécs,
szegfűszeg,
szerecsendió,
tea,
vág,
vitaminok
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)







