A következő címkéjű bejegyzések mutatása: citromos. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: citromos. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. szeptember 3., kedd

Citromos Pite



Na,ez nehéz lesz,de valahogy összehozom :-)
Fejből, gondolatokból született süti.. Cél, hogy Enikőnek készítsek valamit, ami laktózmentes...Valamiféle tej termék kellett bele, de azt megoldottam laktóz mentessel!!!
Na akkor próbáljam meg felidézni :-)

Hozzávalók:

175 g vaj
250 g liszt
85 g porcukor
1/2 pohár tejföl (laktózmentes)
4 db tojás
250 g cukor
csipet só
2 citrom leve és héja
1 db narancs leve és héja
2 dl habtejszín
2-3 kanál porcukor
pár csepp vanília aroma


Elkészítés:
A sütőt kapcsoljuk be, és melegítsük elő 160 fokra. A tésztához a porcukrot, a lisztet és a vajat késes robotgépben összedolgozzuk. Ha már morzsás, akkor egy sütőpapírral kibélelt tepsibe tesszük, szépen elegyengetjük. Kanál hátával lelapítjuk. A sütőpapír lógjon túl, hogy majd a segítségével ki tudjuk emelni a sütit, ha elkészül. Mehet az előmelegített sütőbe, süssük elő, legyen szép színe, de ne barnára...Olyan arany színe legyen :-)
Ilyen:

Közben a többi hozzávalót tegyük egy tálba ( kivéve a citrusok héját, én azt díszítésre használtam), és készítsünk belőle "krémet". Azért van macskakörömben, mert nem lesz krém, folyni fog, de ez nem baj. Majd a sütőben szépen összeáll.
Ha az alap elkészült, akkor öntsük a félkész tésztára, és mehet vissza a sütőbe. Jó 30 percig kell sütni, de azért figyeljük!!!
Akkor kész, ha a krém még ruganyos, de nem ragad az ujjunkra.
Vegyük ki, és hagyjuk teljesen kihűlni. Most lesz nehéz,mert már megkóstolnánk, de várjunk még!

Ha teljesen kihűlt, készítsünk tejszínhabot a szokásos módon. A habtejszínt alacsony fokozaton kezdjük el felverni, majd apránként adjuk hozzá a porcukrot, majd a vanília aromát. És egy kis trükk, hogy gyorsabban készüljünk el, és jó kemény habunk legyen: Pár csepp citromlé...
De csak óvatosan, és ízlés szerint, ki milyen habot szeretne. Én habzsákból nyomtam, ezért kellett kemény, de ha az egészre szeretnénk felkenni, akkor ne verjük túl!
Ha kihűlt, szépen (meleg vízbe mártott késsel) vágjuk fel. Én 22x33-as tepsit használtam, annál a legjobb a 3x6-ra osztjuk. És jöhet a habzsák. Mindegyik tetejére nyomjuk szépen habot, majd a lereszelt citrus héjakkal szórjuk meg!
Voilá...
Finom, frissítő ízű! Ezt én is megkóstoltam :-)

2013. szeptember 2., hétfő

Ruha Csere Party


Hol is kezdjem?
Másodszorra készítettem falatokat és italokat a Hölgyeknek. Feleségem, Tímea stílustanácsadó, a Ruha Csere Party megálmodója és létrehozója, levezénylője, háziasszonya stb.... Újra megkért, hogy rukkoljak elő valamivel. Hát mondanom sem kell, hogy nem egyszerű, hiszen nőkről van szó. Változatosnak kell lennem, hiszen van,aki visszatérő, mindegyik partyn itt volt. Adva volt a lecke, de úgy érzem sikerrel vettük, MINDKETTEN.
Szeretnék itt gratulálni Tímeának, és egyben köszönetet is mondani neki, hiszen támogat mindenben, segít, hogy én is azzal tudjak foglalkozni, amivel szeretnék. Főzhetek :-)
Szeretek újakat készíteni, kipróbálni, átalakítani... Már 1 hete azon gondolkodtam, hogy mi legyen a "menü". Amit kitaláltam, Tímeának nem tetszett, amit ő mondott, az nekem nem tetszett. Patthelyzet :-D
De aztán meglett a megoldás, megszülettek fejemben az ételek, és az italok.
Sokan újak voltak, biztosan meglepődtek, hogy itt vannak ilyenek is. Igen, és mind házi készítésű volt! Minden, még a paradicsom szósz is.
Délután 2-kor már gyülekeztek a hölgyek, Tímea 3-kor nyitotta ki az ajtókat, és fél 5-kor már alig volt valami az asztalon :-D
Remélem, hogy mindez azért volt, mert ízlett! Ízlett az uborkás-mentás ital, ízlett a levendulás-áfonyás ital...
Vagy mert ízlettek a mini pizzák, vagy a citromos pite...
Remélem...
Nos kérem, a következőkkel készültem:
Uborkás-Mentás frissítő
Levendulás-Áfonyás frissítő
Az italokat már péntek este elkészítettem, hogy az ízek összeérjenek. Tímea ugyan kicsit tartott az uborkástól, de ha jól hallottam majdhogynem annak volt a legnagyobb sikere :-)
És az ételek:
Mini pizzák, hússal és anélkül
Az elmaradhatatlan kalács, fonva, szív alakban
Fahéjas ropogós pálcikák
Citromos Pite
És amit nem én készítettem, hanem anyósom: Sváb kiflik.
Szombaton reggel 8-kor nekiláttam. A kalács, a pálcikák, a pizza...Ezekkel semmi gond nem volt, hiszen már készítettem ilyeneket, (Szilvia miatt a kalácsot nem lehetett kihagyni).
A citromos pite kicsit fekete folt volt, hiszen ezelőtt még nem készítettem, soha. Hasonlót igen, de az átalakítást igényelt. Túl sok volt a cukor...
Nos, dél körül végeztem...Annyi maradt vissza, hogy a pizzákat melegen tálaljam, hogy a feltétet rásüssem (a tésztákat elősütöttem).
Aztán minden elfogyott szerencsére :-)

Mivel kértétek, ezért a következőkben, a még nem olvasható recepteket, leírom.

Köszönöm a fogadtatást, köszönöm az elismerő szavakat. Örülök, hogy ízlett mindenkinek minden.

Szerelme, köszönöm!!!!!

2013. július 29., hétfő

Mini ricottás élmény...


Mini, de élmény...Hidegen, kis melegséggel...
A szombati Ruha Csere Party-n a hölgyek megkóstolták, nekem sajnos nem jutott :-D
Tökéletes desszert, ha sokan jönnek, hiszen a muffin forma, amiben készül 6-os vagy 12-es...


Hozzávalók: (12 db)

50 g vaj
bármilyen keksz, vagy akár reggeliző pehely, apróra törve (sajnos nem tudok mennyiséget, de kb 100 g)
250 g ricotta
50 g porcukor
1 citrom reszelt héja és leve
1 tojás
1 tojás sárgája
1/2 tk vanília kivonat
150 ml tejszín
2 ek lekvár (felmelegítve)
(és akár gyümölcs, amilyen lekvárunk van)


Elkészítés:

A sütőt melegítsük elő 130 fokra. A muffin formába tegyük bele muffinpapírokat. Az olvasztott vajat öntsük az apró kekszdarabokra, és keverjük jól össze. Ha kész, akkor egyenletesen osszuk el a formák alján, ez lesz a "tészta". Nyomkodjuk jó erősen bele a forma aljába. Amíg elkészítjük a tölteléket rakjuk hűtőbe, hogy a vaj megszilárduljon.
A ricottát, a cukrot, a citrom héját és levét, a tojásokat és a vaníliát keverjük össze egy tálban. Egy másikban a tejszínt verjük habbá, (én beletettem a felvert fehérjét is). A felvert tejszínt óvatosan forgassuk bele a ricottás krémbe. Vegyük ki a hűtőből a formát, és kanalazzuk a "tésztánkra" a ricottás krémet. Ha készen vagyunk, párszor, óvatosan, üssük a pulthoz a formát, hogy ne maradjon levegő benne, és tegyük a sütőbe. Süssük 30 percig, majd kapcsoljuk le a sütőt, de a tortácskákat ne vegyük ki, hagyjuk ott benn kihűlni!
Tegyük hűtőbe, hogy hideg legyen, majd tálaláskor mindegyik tetejére tegyünk egy kis lekvárt, amit felmelegítünk előtte kicsit.

Sajnos nem tudom elmondani, hogy milyen, azaz, csak azt, amiket hallottam:

" Ehhez le kell ülnöm, olyan finom"

Remélem tényleg így van, elkészítem újra, és megkóstolom én is :)

Jó étvágyat