A következő címkéjű bejegyzések mutatása: joghurt. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: joghurt. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 25., kedd

Joghurt pite

Az egyik kedvenc volt a legutóbbi Ruha Csere Partyn. Kicsit megkésve bár, de íme a recept, remélem sokan elkészítitek majd :) Nagyon egyszerű, és nagyon kevés munkát igényel. Nem kell sok mindenre odafigyelni, csak összekeverjük, és mehet is a sütőbe!

Hozzávalók:
1 adag pite tészta (én itt édesen készítettem, azaz hozzáadtam 2 ek cukrot)
3 db tojás
100 g olvasztott vaj
1 csipet só
200 g cukor
2 ek liszt
1 pohár joghurt (de akár lehet tejföl, vagy tej, vagy kefír...)
1 tk vanília aroma
1 citrom héja és leve

Elkészítés:
Amíg a pite tésztánk a hűtőben pihen, készítsük el a "tölteléket".
A sütőt melegítsük elő 210 fokra. A hozzávalókat tegyük egy tálba, majd keverjük jól össze. Ennyi az egész.
A tésztánkat nyújtsuk ki, majd terítsük bele a formánkba. Az alját szurkáljuk meg, hogy elősütés közben ne púposodjon fel, ha valaki szeretné, le is súlyozhatja sütőbabbal, de előtte mindenképpen terítsen akkor a tészta tetejére egy réteg sütőpapírt. Én nem szoktam, ha véletlen kezdene púposodni, akkor picit lenyomom :)
8-10 perc alatt süssük elő, majd vegyük ki, hagyjuk picit hűlni. Közben a sütőt állítsuk vissza 175 fokra.
Öntsük bele az elkészített alapot, majd tegyük vissza, és süssük meg. 30-35 perc alatt elkészül. Akkor van készen, ha a közepe egy picit még "remeg" Én ekkor kivettem, megcukroztam, majd a tetejét meggrilleztem, hogy szép piros legyen.
Hűtsük ki szeletelés előtt!
Jó étvágyat


2013. augusztus 14., szerda

Pezsgős gyümölcsleves habgaluskával


Gyors, és egy kicsit más! Tunninggal, hiszen pezsgővel van megbolondítva. Igen, nem megszokott, de megéri...
Bár most nincs az a gatyarohasztó meleg, de még lesz!


Hozzávalók: 2 főre

250 g gyümölcs (akár fagyasztott is lehet)
2 dl pezsgő
2 dl natúr joghurt
1 nagy csokor menta
1 dl tejszín
cukor ízlés szerint

A habgaluskához:

2 db tojás fehérje
1 citrom leve
2 ek cukor
0,5 l tej
vanília kivonat
8 db mentalevél


Elkészítés:

Először készítsük el a habgaluskát. A tojás fehérjét kezdjük el kemény habbá verni. Kis iső múlva apránként adjuk hozzá a cukrot, és a citrom levét. Közben kezdjük el forralni a tejet a mentával és a vanília kivonattal, vigyázzunk, nehogy kifusson, és nehogy odaégjen. Ha felforrt, a lángot vegyük vissza.
A kemény habból 2 db kanál segítségével formáljunk galuskákat, majd mehet a forró tejbe. A tetejét kicsit, nagyon óvatosan locsoljuk meg a tejjel. Főzzük 2 percig, majd fordítsuk meg, és a másik oldalt is főzzük 2 percig. Mint amikor a madártejhez készítjük a habot :-)
Ha kész, nagyon óvatosan tegyük tányérba, és mehet a hűtőbe.
A leveshez az alapanyagokat, mindent, tegyük egy turmixgépbe, és turmixoljuk le. Ez már kész is.

Tálaláskor öntsük tányérba a levest, majd helyezzünk rá egy (vagy akár két galuskát). Aprított mentával megszórható.

Jó étvágyat

Törökméz joghurtfürdőben


Egy nagyon gyors édesség!!
Nem annyira szokványos, hiszen vásárokban szoktuk venni, celofánba csomagolva. De ezt gyorsan, otthon is el tudjuk készíteni! Ha például a barátok bejelentkeznek, hogy jönnének este, akkor ideális desszert, hiszen nagyjából 20-25 perc alatt készen van, és a pénztárcánkat is kíméli :-)


Hozzávalók: (4 adag)

2 pohár joghurt  (ha jót akarunk akkor házit vegyünk, ami sűrű!)
6 ek cukor
2 ek méz
2 tk víz
1 tk szódabikarbóna


Elkészítés:

Készítsünk elő egy edényt, és egy sütőpapírral kibélelt tepsit (kicsi elég).
A cukrot a mézet és a vizet öntsük egy edénybe. Kezdjük el főzni alacsony lángon. Időbe telik, de amikor a cukor elolvadt. Innen felgyorsulnak az események. Vegyük nagyobbra a lángot, és kevergetés nélkül főzzük tovább. Amikor a cukor kezd barnulni, vegyük le a tűzhelyről, és szórjuk bele a szódabikarbónát. Fontos, ne égessük oda a cukrot, mindenképpen vegyük le a tűzhelyről! Jól keverjük bele egy fakanállal a szódabikarbónával, ne ijedjünk meg, habzani fog :-)
Kész, önthetjük a tepsibe. Gyorsan mehet a hűtőbe, és nagyjából 8-10 perc alatt megszilárdul teljesen!
Ha megérkeznek a várt vendégek, vagy csak megkóstolnánk, törjük ízléses darabokra, keverjük jól bele a joghurtba, és tálaljuk.
Egy kevés gyümölcsös szósz, ha van otthon, jól néz ki a tetején :-)

Jó étvágyat!

2013. április 7., vasárnap

Rapid Cipó


A hétvégén Édesanyáméknál voltunk vendégségbe, és hazaérve jutott eszembe, hogy nincs otthon kenyér.
A boltba nem volt kedvem elugrani, de sütni nagy kedvem volt, hiszen az elmúlt héten hanyagoltam a főzést (időhiány miatt), így gyorsan összedobtam egy cipót! A lényeg a gyorson volt, hiszen már éhesek voltunk, és nem volt kedvem órákig keleszteni...
Mindennel együtt 45-50 perc alatt készen van ez a cipócska, ajánlom mindenkinek, aki egy egyszerű de annál finomabb kenyérre vágyik. Nos, nézzük:


Hozzávalók:

500 g liszt
1 tojás
50 g olvasztott vaj
200 g natúr joghurt
2 tk cukor
1 cs sütőpor
1 tk szódabikarbóna
1 fej közepes hagyma (vagy bármi, amit szeretnénk, olíva bogyó, szárított paradicsom stb)
1 csipet só


Elkészítés:

Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. A hagymát szeleteljük fel, és szedjük szét. Egy nagyobb tálba öntsük bele a lisztet, adjuk hozzá a sót, a cukrot, a sütőport és a szódabikarbónát.Keverjük át, hogy az alapanyagok eloszoljanak. Adjuk hozzá a hagymát, és azzal is forgassuk át!
Az olvasztott vajat keverjük össze egy másik edényben a tojással és a joghurttal.
Apránként adagoljuk a lisztkeverékhez, és gyúrjuk össze a kenyeret. Amennyiben szükséges, kevés joghurt avagy liszt hozzáadásával dolgozhatunk.Eddig nagyjából 6 perc telt el :-)
Egy tepsire helyezzünk sütőpapírt, a tésztából ízlésünk szerint készítsünk cipó formát. Helyezzük a sütőpapírra, a tetejét éles késsel pár helyen karcoljuk meg, és vízzel fröcsköljük meg.
Nagyjából 40-45 perc alatt szépen megsül. Fontos, hogy kicsit lapítsuk el, hogy a belseje is szépen átsüljön. Nem kell aggódni, a sütőpor dolgozni fog, meg fog emelkedni a cipónk :-)
Melegen nagyon finom, mi csak úgy natúran, vajjal ettük.

Jó étvágyat kívánok Mindenkinek.