A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tejszín. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tejszín. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. június 7., péntek

Fagyi Otthon..


Rengeteg receptet lehet találni a neten, ha valaki fagyit szeretne készíteni!
Én egy gyors receptet mutatnék meg nektek, mármint ami az elkészítést illeti.
Én a maradék epret használtam el, de bármilyen gyümölccsel helyettesíthető! Lehet barack, málna,füge,ribizli, vagy akár még citrom is!


Hozzávalók:

400 g gyümölcs, jelen esetben eper, melyet megtisztítottam, és felnégyeltem
4-5 cm gyömbér, aprítva
1 dl víz
1 db citrom leve
100 g cukor
500 ml habtejszín (hűtőben tárolva jó darabig)
1 tubus sűrített tej


Elkészítés:

Az epret tisztítsuk meg, és daraboljuk (párat tegyünk félre díszítéshez), a gyömbért hámozzuk meg, és daraboljuk. Mindezt tegyük egy lábosba, öntsük rá a vizet, illetve facsarjuk bele a citromot. (mehet bele akár a reszelt héj is). Főzzük 5-10 percig, majd adjuk hozzá a cukrot, és főzzük még 5-10 percig. Mindeközben a habtejszínből géppel verjünk félkemény habot, és apránként adjuk hozzá a sűrített tejet, folyamatosan menjen a gép! Csodás állagú alapkrémet kapunk :-)
Közben elkészül a gyümölcsös rész is. Hagyjuk kicsit kihűlni. Én fogtam egy botmixert, mert szerintem, ha leszűrjük, akkor a finom gyümölcshúst kidobjuk, és összedolgoztam az egészet!
Egy keveset vegyünk ki belőle, tegyük félre, hogy tálaláskor meg tudjuk locsolni vele.
A tejszínes habot öntsük egy tálba, lehet jénai, vagy fagyis dobozba, vagy bármibe. Spatulával igazítsuk el. Jöhet a tetejére a gyümölcsös rész. Fogjunk egy pálcát, villát, bármit, és óvatosan "karcoljuk" végig a fagyinkat. Szép márványos lesz :-)
A félretett eperrel díszítsük, akár egy pár mentalevél is jöhet. Mehet a fagyasztóba!
Ha megfagyott, lehet tálalni!

Akár holnap ebédhez elkészíthető!

Jó étvágyat

2013. március 12., kedd

Rozmaringos Polenta


Sokáig gondolkodtam, hogy milyen köretet készítsek a mediterrán csirke mellé. Ahogy azt már korábban olvashattátok, a tésztára voksoltam volna, de ugye Norbi glutén érzékeny, így az nem lehetett.
A polenta mellett döntöttem.Ez egy rendkívül gyorsan elkészíthető, jól ízesíthető, variálható köret.
A következőképpen készült, sajnos a mennyiségek nem lesznek pontosak, mert nem tudtam mérni :-(


Hozzávalók:

kukorica dara
4 dl tej
4 dl víz
2 ek vaj
főzőtejszín

bors
friss rozmaring
szerecsendió


Elkészítés:

Én két adagban készítettem, így azt is írom le!
Egy edénybe 2-2 dl tejet és vizet forralok. Amikor forr, érzésre kukorica darát szórok bele (mintha tejbe darát készítenék :-D )  Sűrűbbre készítsük, és főzzük 6-8 percig. Közben tegyünk bele egy kevés vajat, tejszínt, sót, borsot és szerecsendiót.Ne ijedjünk meg, ha azt tapasztaljuk, hogy leég, az csak egy réteg, amit úgysem szedünk fel. A massza "puffogva" fő.
Ha elkészült, egy sütőpapírral kibélelt tepsibe terítsük el, úgy 1,5-2 cm vastagságban.
Ismételjük meg még egyszer, és hagyjuk kihűlni.

Tálalás előtt, egy serpenyőbe tegyünk olíva olajat, a rozmaringot aprítsuk fel, kicsit pirítsuk meg, és a polentát tegyük rá, süssük aranybarnára mindkét oldalát.

Tökéletes köretnek bizonyult!


Jó étvágyat


2013. március 11., hétfő

Brokkoli Leves Tejszínnel és kukoricával


Először is, bocsánat a képekért, de ugye ha vendégek vannak, akkor nem elsősorban a képek készítése és minősége miatt aggódik, izgul az ember!

Nos, ez kérem szépen a gluténmentes leves (Norbi feladta nekem a leckét, eleddig sosem találkoztam még senkivel, aki ily "betegségben" szenvedne, így nem is tudtam, hogy pontosan akkor Ő most mit ehet, és mit nem....Nem jutott jobb eszembe, mint hogy egy sima zöldség leves (mert ugye Kati miatt hús nem lehetett benne) viszont nagyon finom volt.
Legalábbis ezt mondták :-D
Glutén mentes, mert nem sima liszttel készítettem, de természetesen azzal is készíthető!
Minden recept 6 főre kalibrálva!!!


Hozzávalók:

1 db közepes lila hagyma
4 ek kukorica liszt
2 l zöldség alaplé
1 db nagyobb krumpli
1 fej brokkoli
1/2 konzerv kukorica
1 közepes ág friss kakukkfű
250 ml 20 %-os tejszín
1,5 dl tej

bors
kevés reszelt füstölt sajt
(6 szelet sonka)


Elkészítés:

Ha senki nem vega, akkor a következő képen készítsük el:
Készítsünk 2 l alaplét, hogy arra ne kelljen már várni.
Egy nagyobb edényben süssük meg a sonkaszeleteket. Ha elkészültek, akkor a zsíron pároljuk meg az apróra vágott hagymát! Figyeljünk, hogy ne süssük, csak pároljuk (ahogy a hagymalevesnél).Amikor a hagyma megpuhult, szórjuk rá a lisztet. Gyorsan keverjük át, nehogy lekapjon, majd apránként öntsük fel az alaplével. Merőkanállal merjük az elején, és folyamatosan keverjük a levest, nehogy becsomósodjon.Adjuk hozzá a felkockázott krumplit, majd főzzük közepes lángon, míg a krumpli majdnem kész. Közben a brokkolit szedjük rózsáira. Ha a krumpli majdnem megfőtt, adjuk a leveshez a brokkolit, a kakukkfüvet, főzzük össze.Kicsivel később tegyünk bele ízlés szerint kukoricát, sózzuk, borsozzuk, és egy kevés szerecsendió sem árt neki.Főzzük puhára a zöldségeket.Öntsük fel a tejszínnel és a tejjel, adjuk hozzá a reszelt sajtot, forraljuk össze, és már tálalható is :-)

Ha van vega a családban, akkor ne a szalonna/sonka zsírján, hanem olíva olajon pároljuk a hagymát!

Tálaláskor a levesre helyezzünk egy-egy szelet sonkát.

Jó étvágyat




2013. január 30., szerda

Zöld Teás Pannacotta




Az olaszos menühöz olasz desszert is jár. Nem akartam semmi extrát, valami gyorsan-finomat volt az elvem. Sosem ettem még pannacottát, de mindenki csak dicsérte, így gondoltam készítek egyet, valami "betéttel".
Az alapot tudtam, tejszín,tej, nagyon kevés édesítéssel, ezt összefőzzük, és zselatinnal megspékelve "megdermesztjük". Eddig jó is, de azért legyen valami íze. Több ötletem volt, és mivel a múltkor a Keleti fűszeresnél nagyon finom szálas teákat vettem, így ez lett az íz!


Hozzávalók:

1 dl tej
1 db vanília rúd
2 kk szálas zöld tea, vagy 2  filter
3 dl főzőtejszín
2 púpozott kk zselatin
2 kk méz


Elkészítés:

A tejet, a tejszín felét a vanília rudat (a magokat szedjük ki, de azt is tegyük bele) és a teát egy edényben lassú tűzön főzzük, párszor felforraljuk.Ha háromszor, négyszer felforraltuk, vegyük takarékra, a vanília rudakat vegyük ki. A zselatint 1 dl vízbe téve forraljuk. A tej-tejszín mixet szűrjük le, amennyiben szálas teát használtunk, vagy a filtereket vegyük ki. Ebbe öntsük át a felforralt zselatint, forraljuk össze, majd vegyük le a tűzről. A maradék tejszínt, és a mézet hidegen keverjük össze, majd öntsük az edénybe. Óvatosan keverjük össze.
Poharakba, kis üveg edénybe mérjük ki, takarjuk le alufóliával, és legalább 1 órára tegyük hűtőbe!

Tányérra fordítva tálaljuk!

Tegyünk mellé kevés karamell öntetet, csoki öntetet, vagy akár házi eperlekvárt :-) Minddel nagyon finom!

Nagyon gyorsan elfogy sajnos, én most is tudnék enni!!!!

Jó étvágyat kívánok!


2013. január 28., hétfő

Spenótos Farfalle


Pénteken már a körül forgott az agyam, hogy mit készítsek hétvégén. Gondolkodtam, de annyi minden jutott az eszembe, és nem tudtam dönteni. De aztán este sikerült. Csináljunk valami olasz ételt. Tészta van otthon, múltkor vettem spenótot, hogy készítek kis kosárkákat előételnek, de az valami miatt elmaradt, így adott volt, hogy azzal "töltöm" a tésztát.
Tímeával mikor Toscanában voltunk, ott ettünk hasonló finomságot, de most is kicsit továbbgondoltam, jó szokásom szerint :-)
Remélem elkészítitek, megkóstoljátok.
Tegnap szerettem volna már megírni ezt a bejegyzést, de ne haragudjatok, nem volt időm...Végre nem dolgoztam, és kisfiammal (aki 2 hónapos) foglalkoztam rengeteget. Meg is hálálta, rengeteget nevetett .-)

Nézzük, hogyan is készül ez a fantasztikum:

Hozzávalók:

250 g spenót (a legjobb a friss lenne, de az most nincs)
olíva olaj
2-3 gerezd fokhagyma
2 tk vaj

bors
szerecsendió
200 g mascarpone
200 ml főző tejszín
sajt (parmezán, de nekünk pont most fogyott el, csak trappista volt itthon)
250 g farfalle tészta / amilyen otthon van/


Elkészítés:

A tésztát főzzük meg enyhén sós vízben, figyeljünk, hogy közepesre főzzük!
Közben egy edénybe locsoljunk olívaolajat, tegyük bele a vajat, és a fokhagymát, amit vágjuk apróra, vagy préselhetjük is. Időközben szerecsendióval szórjuk meg. Amikor a vaj elolvadt tegyük bele a (kiolvadt) spenótot. Pár percig, kevergetés mellett, pirítsuk, míg a spenót meg nem fonnyad, szép sötétzöld színe lesz. Egy kevés tészta lével locsoljuk meg, majd tegyük bele a mascarponét és a tejszínt. Forraljuk össze, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint. Mi nagyon szeretjük a szerecsendiót, így én még abból is tettem bele...
Most tudjuk véglegesre fűszerezni, kinek hogy ízlik majd :-)

A tésztát, ahogy mondtam félkeményre főzzük. Vegyünk elő egy hőálló tálat, és kezdjük el rétegezni.
Egy réteg tészta, rá egy adag spenót, megint tészta, megint spenót...Amíg el nem fogy. Spenót legyen a teteje. Erre reszeljünk egy jó adag sajtot, és 200 fokra előmelegített sütőbe téve addig süssük, míg a sajt szépen megpirul.

Az elkészült tésztát kevés tejszínnel meglocsolva tálaljuk!

Jó étvágyat hozzá mindenkinek.