A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ruha csere. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ruha csere. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 25., kedd

Az én hummus-om

A Ruha Csere másik "sztárja" a hummus volt, friss kalász kenyérrel. Rém egyszerű mindkettő, a hummusz nagyjából 5 perc alatt kész, ha a kezem ügyében vannak a hozzávalók.
A hummus egy krémes állagú, arab étel, mártogatós, de ma már mindenhol eszik, sőt, sokan vaj helyett, szendvicsekbe is használják. Gyors, egyszerű, és kenyérrel teljes értékű fehérjeforrás.

Hozzávalók:
1 konzerv csicseriborsó
2 gerezd fokhagyma
1 csokor koriander/petrezselyem
1/2 chilli
1 citrom leve, héja
1 csipet római kömény
1-2 ek tahini (ez egy szezámpaszta, keleti boltokban kapható, ha nincs, ne ijedjünk meg, legyen szezámmag, amig ledarálunk, és összekeverünk kevés olajjal)
olíva olaj
piros paprika

Elkészítés:
Ahogy már említettem, rém egyszerű, egy késes gép kell csak hozzá.
Tegyük a gépbe a borsót, lecsepegtetve, de a levet tartsuk meg! Mehet rá egy kevés a léből is, dobjuk bele a fokhagymát, a koriandert, és mindent, kivéve a piros paprikát. Készítsünk belőle krémet, az olajat apránként adjuk hozzá, hogy elérjük a megfelelő állagot. Közben kóstoljuk, hogy elég sós-e, elég-e bele a tahini, vagy akár a kömény. Ízlésünk szerint alakítsuk az ízvilágát.
Tálaláskor locsoljuk meg kevés olíva olajjal, és piros paprikával szórjuk meg!
Friss kenyérrel isteni!
Jó étvágyat!


2014. február 25., kedd

Palacsinta falatkák

A második legyen a palacsinta falatkák, melyek nagyon hamar elfogytak. A palacsintát mindenki szereti, és azt gondolom, hogy ha a kis falatkákat, szendvicseket nem kenyéren szervírozzuk, ad egy kicsi pluszt. A feltét szabadon választható, ki mit szeret.
A palacsintát általában mindenki szereti, és nagyon egyszerű elkészíteni, a hozzávalók mindenki konyhájában megtalálhatóak.
Hozzávalók:
1 tojás
2 dl tej
csipet só
2 tk sütőpor
2 tk cukor
2 ek olaj
kb 100 g liszt
Elkészítés:
A tojást, a tejet jól összekeverjük a sóval és a cukorral. Beletesszük a sütőport, az olajat, majd annyi lisztet keverünk hozzá, hogy egy kicsit sűrűbb állagú legyen, mint a szokásos palacsinta tésztánk! Kiskanállal adagolva szép kis köröket "rajzolunk", és a szokásos módon kisütjük.
Feltétként használhatunk, mi szem-szájnak ingere, nálam sajtkrém, lazac,cékla, paradicsom,kapribogyó volt terítéken.
Igazi party kaja :)

Kókuszcsúcs (tej, liszt és cukor mentes)

Újra Ruha Csere Party volt. Az évben az első, de nem az utolsó! Készítettem újra pár falatkát, az első a kókuszcsúcs!
Ahogy Mánfai Kinga fogalmazott a mérce magasan van. Sosem készítem el ugyanazt kétszer. Magam miatt sem, és a hölgyek miatt sem, hiszen hogy nézne az ki, hogy múltkor is ezt ettük :)
Minden alkalomra igyekszem készíteni olyanokat is, amit a laktóz, vagy liszt, vagy cukor vagy bármilyen érzékenységben szenvedők is ehetnek, hiszen Ők is jönnek, nekik is jár.
Ezek a kis csúcsok szinte minden mentesek, azaz cukor van benne, de én édesítő szerrel készítettem!
Nagyon mutatósak, habár, elég aprólékos munkát igényelnek :-)
Hozzávalók (cca 80 db)
200 g kókuszreszelék
3 tojás
80 g cukor, vagy 50 g édesítő szer
Elkészítés:
A tojásokat kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a kókuszreszeléket. Homogénné keverjük az egészet. És jön a "szórakozás", melyhez nekem cca 1 óra kellett :-D
Az elkészült masszát nyomózsák csövébe pakolom, jól belenyomkodom, majd óvatosan kiszedem, és a sütőpapírral kibélelt tepsire rakom. Szépen sorban, amíg el nem fogy. Jó lenne, valami nagyobb forma, de nekem csak ez volt. Aztán amikor kész lett, láttam, hogy megérte :-)
A sütőt melegítsük elő 180 fokra, és a csúcsokat 10-12 perc alatt süssük meg! Figyeljük, akkor jó, amikor az alja már barna, és a tetejét is picit megkapta!
Délutáni tea, kávé mellé tökéletes kis édesség!
Jó étvágyat hozzá

2013. szeptember 3., kedd

Citromos Pite



Na,ez nehéz lesz,de valahogy összehozom :-)
Fejből, gondolatokból született süti.. Cél, hogy Enikőnek készítsek valamit, ami laktózmentes...Valamiféle tej termék kellett bele, de azt megoldottam laktóz mentessel!!!
Na akkor próbáljam meg felidézni :-)

Hozzávalók:

175 g vaj
250 g liszt
85 g porcukor
1/2 pohár tejföl (laktózmentes)
4 db tojás
250 g cukor
csipet só
2 citrom leve és héja
1 db narancs leve és héja
2 dl habtejszín
2-3 kanál porcukor
pár csepp vanília aroma


Elkészítés:
A sütőt kapcsoljuk be, és melegítsük elő 160 fokra. A tésztához a porcukrot, a lisztet és a vajat késes robotgépben összedolgozzuk. Ha már morzsás, akkor egy sütőpapírral kibélelt tepsibe tesszük, szépen elegyengetjük. Kanál hátával lelapítjuk. A sütőpapír lógjon túl, hogy majd a segítségével ki tudjuk emelni a sütit, ha elkészül. Mehet az előmelegített sütőbe, süssük elő, legyen szép színe, de ne barnára...Olyan arany színe legyen :-)
Ilyen:

Közben a többi hozzávalót tegyük egy tálba ( kivéve a citrusok héját, én azt díszítésre használtam), és készítsünk belőle "krémet". Azért van macskakörömben, mert nem lesz krém, folyni fog, de ez nem baj. Majd a sütőben szépen összeáll.
Ha az alap elkészült, akkor öntsük a félkész tésztára, és mehet vissza a sütőbe. Jó 30 percig kell sütni, de azért figyeljük!!!
Akkor kész, ha a krém még ruganyos, de nem ragad az ujjunkra.
Vegyük ki, és hagyjuk teljesen kihűlni. Most lesz nehéz,mert már megkóstolnánk, de várjunk még!

Ha teljesen kihűlt, készítsünk tejszínhabot a szokásos módon. A habtejszínt alacsony fokozaton kezdjük el felverni, majd apránként adjuk hozzá a porcukrot, majd a vanília aromát. És egy kis trükk, hogy gyorsabban készüljünk el, és jó kemény habunk legyen: Pár csepp citromlé...
De csak óvatosan, és ízlés szerint, ki milyen habot szeretne. Én habzsákból nyomtam, ezért kellett kemény, de ha az egészre szeretnénk felkenni, akkor ne verjük túl!
Ha kihűlt, szépen (meleg vízbe mártott késsel) vágjuk fel. Én 22x33-as tepsit használtam, annál a legjobb a 3x6-ra osztjuk. És jöhet a habzsák. Mindegyik tetejére nyomjuk szépen habot, majd a lereszelt citrus héjakkal szórjuk meg!
Voilá...
Finom, frissítő ízű! Ezt én is megkóstoltam :-)

Uborkás-Mentás és Levendulás-Áfonyás Frissítő


Kedves Hölgyek!!

Elnézést, de most jutottam el ide. Együtt írom meg mindkét itóka elkészítését,mert nagyon egy kaptafa, csak a hozzávalók mások :), de az eljárás ugyanaz mindkettőnél...
Rettenetesen nagy öröm számomra, amikor azt hallom mindenkitől (vagy majdnem mindenkitől) hogy minden nagyon finom volt, vagy hogy ez vagy az nagyon finom volt. Tudjátok nem olyan egyszerű ám 40 emberre, 40 nőre meg aztán főleg nem :-)
Mindenkinek más az ízlése, mindenki máshogy készít el mindent. Nekem most ezek születtek meg a fejemben, ezeket készítettem el. Szerencsére negatív kritikát nem hallottam, bár jelezném, szívesen fogadom, hiszen azokból is nagyon jól lehet(ne) építkezni!
Szóval, várom a negatív véleményeket is!

Akkor jöjjön a kért recept:

Uborkás-Mentás:

Hozzávalók cca 1 l sziruphoz:

4 db uborka, megmosva,majd lereszelve
0,5 l víz
0,5 kg cukor
2 db citrom leve
2 db lime leve
1 marék menta

Elkészítés:

Rém egyszerű az elkészítése, viszont, ahogy Ti mondtátok, nagyon finom frissítő Inkább nyári szerintem, de bármikor, akár szörp helyett is megállja a helyét, és nem mellékesen furcsaságában van egy kis erő :-D Hiszen ki szokott uborkát inni??? Enni még oké, meg szemre pakolni... Mi most isszuk :-)
Készítsünk egy alap szirupot, melynél egységnyi vízhez, egységnyi cukrot adunk. Tegyük fel melegedni. Közben az uborkákat mossuk meg, és reszeljük le, elég a nagyobb lyukon lereszelni. A mentát szintén mossuk meg, és tépkedjük le a leveleket. Amikor a cukor elolvadt, zárjuk el alatta a gázt, tegyük félre, és a lereszelt uborkát, illetve a menta felét tegyük bele ázni. Hagyjuk így fél órát.
Ha letelt a fél óra, vegyünk elő egy másik edényt, és egy szűrőt! Szűrjük le a szirupot, az uborkát jól nyomkodjuk ki, hogy ne vesszen kárba a finom uborkalé!
Ha ez készen van, akkor ha tudjuk akkor egy kisebb lyukú szűrő kellene még és egy tölcsér, valamint egy üres flakon.
Én átszűrtem még, hogy szép, tiszta legyen!
A flakonba mehet a 2 db citrom, és lime leve, mehet bele a maradék menta. Ebbe töltsük bele a szirupunkat, és tegyük hűtőbe.
Ha lehűlt, ízlés szerint, nekem az 1/4-ed rész szirup, 3/4 rész szóda vált be, öntsük fel szódával, és már ihatjuk is.
Hát ilyen egyszerű!

A Levendulás-Áfonyás annyiban különbözik, hogy uborka helyett levendulát áztatjuk be (ízlés szerinti mennyiséget, nem is tudom mennyi volt) valamint pár darab (én 8 db-ot) áfonyát leturmixolunk, és a sziruphoz keverünk.
A levendulásból én kihagytam a citrom levét, de nem szükséges.

Remélem kipróbáljátok páran :-)
Ha felszolgáljátok, akkor az uborkásnál jól mutat a pohárban a lime és a menta, sok jéggel :-)
A levendulásnál pedig a friss levendula nagyon feldobja!

2013. szeptember 2., hétfő

Ruha Csere Party


Hol is kezdjem?
Másodszorra készítettem falatokat és italokat a Hölgyeknek. Feleségem, Tímea stílustanácsadó, a Ruha Csere Party megálmodója és létrehozója, levezénylője, háziasszonya stb.... Újra megkért, hogy rukkoljak elő valamivel. Hát mondanom sem kell, hogy nem egyszerű, hiszen nőkről van szó. Változatosnak kell lennem, hiszen van,aki visszatérő, mindegyik partyn itt volt. Adva volt a lecke, de úgy érzem sikerrel vettük, MINDKETTEN.
Szeretnék itt gratulálni Tímeának, és egyben köszönetet is mondani neki, hiszen támogat mindenben, segít, hogy én is azzal tudjak foglalkozni, amivel szeretnék. Főzhetek :-)
Szeretek újakat készíteni, kipróbálni, átalakítani... Már 1 hete azon gondolkodtam, hogy mi legyen a "menü". Amit kitaláltam, Tímeának nem tetszett, amit ő mondott, az nekem nem tetszett. Patthelyzet :-D
De aztán meglett a megoldás, megszülettek fejemben az ételek, és az italok.
Sokan újak voltak, biztosan meglepődtek, hogy itt vannak ilyenek is. Igen, és mind házi készítésű volt! Minden, még a paradicsom szósz is.
Délután 2-kor már gyülekeztek a hölgyek, Tímea 3-kor nyitotta ki az ajtókat, és fél 5-kor már alig volt valami az asztalon :-D
Remélem, hogy mindez azért volt, mert ízlett! Ízlett az uborkás-mentás ital, ízlett a levendulás-áfonyás ital...
Vagy mert ízlettek a mini pizzák, vagy a citromos pite...
Remélem...
Nos kérem, a következőkkel készültem:
Uborkás-Mentás frissítő
Levendulás-Áfonyás frissítő
Az italokat már péntek este elkészítettem, hogy az ízek összeérjenek. Tímea ugyan kicsit tartott az uborkástól, de ha jól hallottam majdhogynem annak volt a legnagyobb sikere :-)
És az ételek:
Mini pizzák, hússal és anélkül
Az elmaradhatatlan kalács, fonva, szív alakban
Fahéjas ropogós pálcikák
Citromos Pite
És amit nem én készítettem, hanem anyósom: Sváb kiflik.
Szombaton reggel 8-kor nekiláttam. A kalács, a pálcikák, a pizza...Ezekkel semmi gond nem volt, hiszen már készítettem ilyeneket, (Szilvia miatt a kalácsot nem lehetett kihagyni).
A citromos pite kicsit fekete folt volt, hiszen ezelőtt még nem készítettem, soha. Hasonlót igen, de az átalakítást igényelt. Túl sok volt a cukor...
Nos, dél körül végeztem...Annyi maradt vissza, hogy a pizzákat melegen tálaljam, hogy a feltétet rásüssem (a tésztákat elősütöttem).
Aztán minden elfogyott szerencsére :-)

Mivel kértétek, ezért a következőkben, a még nem olvasható recepteket, leírom.

Köszönöm a fogadtatást, köszönöm az elismerő szavakat. Örülök, hogy ízlett mindenkinek minden.

Szerelme, köszönöm!!!!!