A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sajt. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sajt. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. július 5., péntek
Sprotni Saláta
Nyár van, most már talán végleg...
Ilyenkor én személy szerint jobban szeretem a könnyű salátákat, mint egy pörköltet galuskával.
Egy ilyen vacsorának való könnyű nyári saláta elkészítését írom le!
Ami fontos, hogy ízléseteknek megfelelően változtassatok a hozzávalókon (vagy aszerint mi van otthon).
Nálunk ez volt megtalálható.
Hozzávalók: (2 főre)
1 konzerv sprotni
Rukkola saláta (de lehet sima fejes, madár vagy bármi)
1 db közepes répa
1 fél fej hagyma
1 nagyobb paradicsom
1 kisebb cukkini
Kevés sajt
friss rozmaring
olíva olaj
1/2 citrom leve
1 kk dijoni mustár
só,bors
Elkészítés:
A legegyszerűbb salátát készíteni, ehhez aztán tényleg semmi tudomány nem kell. A hozzávalókat ízlésünk, ügyességünk szerint aprózzuk, majd egy tálba vagy tányérra halmozzuk.
A cukkinit én zöldséghámozóval vékony szeletekre vágtam, a répával is így tettem. A paradicsomot felkarikáztam, a hagymát vékonyan felszeltem. A rukkola pedig készen van, azzal semmi dolgunk azon kívül, hogy szépen megmossuk, és jól megszárítjuk. Fontos, hogy ne legyen víz a salátán, hogy ne hígítsa fel a dresszinget.
Csak egy nagyon gyors dresszinget készítettem, egy kisebb befőttes üvegbe öntöttem olíva olajat, majd mehetett bele a citromlé. FONTOS SZABÁLY a dresszingeknél, amit ha megtanultok, akkor MINDIG tökéletes lesz: ez pedig a 3:1 szabály! 3 rész olaj és 1 rész ecet,citromlé.Ha ehhez kevés sót, borsot (ízlés szerint) dobunk, már készen is van az alap, ami már fogyasztható is. Én most kevertem bele egy kevés dijoni mustárt is.
Szóval, dijoni mustár bele, lezártam, és jól összekevertem. Az üveg azért jó, mert sokkal jobban összekeverhető, mintha kis tálkában egy villával kevergetnénk.
Kitálaltam szépen, kevés dresszing, sajt a tetejére, és megszórtam friss rozmaringgal. A halak szeretik a rozmaringot :)
Meleg nyári napokon tökéletes vacsora.
Jó étvágyat kívánok.
2013. június 10., hétfő
Töltött Tészta Spárgamártással
A könyv telis-tele jobbnál jobb tészta receptekkel. Komolyan. Én imádom a tésztát, mindazok ellenére, hogy nem annyira fogyókúrás :D
Mivel a spárga azért még itt van a nyakunkon ezt a töltött tésztát választottuk, melyre spárgamártás került.
Konzekvenciám, hogy NEKEM, hangsúlyozom nekem, a paradicsomos töltelék,mely a tésztában van, és a spárgamártás együtt nem annyira működött. Azaz pont az volt a baj, hogy elnyomták egymást. A töltelék a tésztával nagyon finom, a spárgamártás pedig fenomenális...
És mindez megfejelve egy kis rápirított sajttal...
Hozzávalók:
350 g tölthető csőtészta, én cannellónit használtam
A töltelékhez:
olíva olaj
1 fej hagyma, finomra vágva
3 szál zeller, durvára vágva
2 sárgarépa, durvára vágva
1 kk friss rozmaring, felaprítva
300 g cukkini, durvára vágva
50 ml fehér bor
350 g paradicsom püré
1 dl víz (a paradicsomos dobozt öblítsük ki)
só, fekete bors
Spárgamártáshoz:
fekete bors
1 gerezd fokhagyma, egészben
500 g spárga, durvára vágva
250 ml zöldségleves alaplé
csipetnyi chilli por (elhagyható)
50 g reszelt sajt
kevés reszelt parmezán
Elkészítés:
A töltelékhez az alapanyagokat felaprítjuk, majd egy lábosban olajat hevítünk.
Beletesszük a zöldségeket a cukkini kivételével, és a rozmaringot, és kb 3-4 percig pároljuk.Felöntjük a borral, és hozzákeverjük a cukkinit is. Hagyjuk elpárologni a bort, hiszen csak az ízre van szükségünk, az alkoholtartalomra nincs.
Ezután hozzáadjuk a paradicsom pürét, a dobozt pedig kiöblítjük kb 1 dl vízzel.Sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, lefedve 30 percig főzzük közepes lángon, míg be nem sűrűsödik.
Közben főzzük enyhén sós vízben a tésztát kb 10 percig, még lehessen harapni, nehogy túlfőjön!
A sütőt melegítsük elő 180 fokra. A mártáshoz hevítsünk olíva olajat, dobjuk bele a fokhagymát, és pirítsük pár percig. Majd vegyük ki, és a spárgát dobjuk bele. Jöhet a chilli, ha használunk, kicsit pirítsuk, majd öntsük fel az alaplével.Közepes lángon főzzük 10 percig, majd a tűzről lehúzva botmixerrel pépesítsük. Ha kész,. keverjük hozzá a sajtot (én füstölt sajtot reszeltem bele, isteni lett).
Egy tűzálló tálat kenjünk ki olajjal, az aljára merjünk egy keveset a spárgamártásból, majd jöhetnek a tészták, melyeket a paradicsomos zöldségekkel töltsünk meg. Aprólékos, időigényes, de higgyétek el, megéri!
A tésztákat rendezzük el szépen állítva, jöhet a maradék mártás, és a tetejére az újabb adag reszelt sajt!
Előmelegített sütőben nagyjából 25-30 perc alatt megsül.
Tálalás előtt pár percig hagyjuk hűlni.
Jó étvágyat!
2013. március 24., vasárnap
Karfiol Tallér
Egy hete nem eszünk húst.Az okok most mellékesen, a lényeg, hogy hús nélkül ebédet,vacsorát készíteni nekem nehéz, hiszen világéletemben húsevő voltam. De arra mindenesetre nagyon jó, hogy tágul a látóköröm, és próbálkozom más ételekkel, melyeket nagyon jól be tudnék illeszteni húsok mellé, vagy éppen helyette. Tegnap este,meccs után, szokás szerint nagyon éhes voltam, és találtam maradék karfiolt.
A következőket tettem:
Hozzávalók:
1/2 fej karfiol
2 ek vaj
2 ek tejföl
2 ek tej
15 dkg reszelt sajt
só
bors
szerecsendió
5 ek liszt
olíva olaj
Elkészítés:
A karfiolt mossuk meg,szedjük rózsáira, majd tegyük egy mikrózható tálba. A tejfölt és a tejet keverjük simára, majd öntsük a karfiolra, valamint adjuk hozzá a vajat is. Tegyük be a mikróba kb 5 percre.
Ha elkészült, adjuk hozzá a sajtot, és turmixoljuk le az egészet.Nem baj ha egy kicsit darabos marad.Liszttel sűrítsük, ha úgy érzitek, kicsivel több liszt is mehet bele, a lényeg, hogy az állaga krémes legyen, még lecsepegjen a kanálról. Sóval,borssal,szerecsendióval ízesítsük.
Sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy sütőpapírral kibélelt tepsire kanalazzuk a masszát,ki milyen formát, szeretne, én egy kanálnyit oszlattam szét.
Ha kész, locsoljuk meg olíva olajjal, és mehet a sütőbe. 20 perc utána kapcsoljuk át a sütőt grillező funkcióra, és süssük aranybarnára.
Ha nincs grillező funkciónk, akkor egy kevés olíva olajon gyorsan megpiríthatjuk mindkét felét a főzőlapon is.
Mi,ahogy a képeken is látható rukkola salátával tálaltuk.
Jó étvágyat kívánok!
2013. március 11., hétfő
Brokkoli Leves Tejszínnel és kukoricával
Először is, bocsánat a képekért, de ugye ha vendégek vannak, akkor nem elsősorban a képek készítése és minősége miatt aggódik, izgul az ember!
Nos, ez kérem szépen a gluténmentes leves (Norbi feladta nekem a leckét, eleddig sosem találkoztam még senkivel, aki ily "betegségben" szenvedne, így nem is tudtam, hogy pontosan akkor Ő most mit ehet, és mit nem....Nem jutott jobb eszembe, mint hogy egy sima zöldség leves (mert ugye Kati miatt hús nem lehetett benne) viszont nagyon finom volt.
Legalábbis ezt mondták :-D
Glutén mentes, mert nem sima liszttel készítettem, de természetesen azzal is készíthető!
Minden recept 6 főre kalibrálva!!!
Hozzávalók:
1 db közepes lila hagyma
4 ek kukorica liszt
2 l zöldség alaplé
1 db nagyobb krumpli
1 fej brokkoli
1/2 konzerv kukorica
1 közepes ág friss kakukkfű
250 ml 20 %-os tejszín
1,5 dl tej
só
bors
kevés reszelt füstölt sajt
(6 szelet sonka)
Elkészítés:
Ha senki nem vega, akkor a következő képen készítsük el:
Készítsünk 2 l alaplét, hogy arra ne kelljen már várni.
Egy nagyobb edényben süssük meg a sonkaszeleteket. Ha elkészültek, akkor a zsíron pároljuk meg az apróra vágott hagymát! Figyeljünk, hogy ne süssük, csak pároljuk (ahogy a hagymalevesnél).Amikor a hagyma megpuhult, szórjuk rá a lisztet. Gyorsan keverjük át, nehogy lekapjon, majd apránként öntsük fel az alaplével. Merőkanállal merjük az elején, és folyamatosan keverjük a levest, nehogy becsomósodjon.Adjuk hozzá a felkockázott krumplit, majd főzzük közepes lángon, míg a krumpli majdnem kész. Közben a brokkolit szedjük rózsáira. Ha a krumpli majdnem megfőtt, adjuk a leveshez a brokkolit, a kakukkfüvet, főzzük össze.Kicsivel később tegyünk bele ízlés szerint kukoricát, sózzuk, borsozzuk, és egy kevés szerecsendió sem árt neki.Főzzük puhára a zöldségeket.Öntsük fel a tejszínnel és a tejjel, adjuk hozzá a reszelt sajtot, forraljuk össze, és már tálalható is :-)
Ha van vega a családban, akkor ne a szalonna/sonka zsírján, hanem olíva olajon pároljuk a hagymát!
Tálaláskor a levesre helyezzünk egy-egy szelet sonkát.
Jó étvágyat
2013. február 25., hétfő
Töltött Bagett
Újabban sütögetek :-) Mindent igyekszem kipróbálni, és nagyon szeretek kísérletezni. Vasárnap este, vendégségből hazaérve nem volt otthon se kenyér, se zsemle se semmi. Boltba már nem volt kedvem menni, így amellett döntöttünk, hogy sütök gyorsan egy bagettet. Aztán ez lett belőle!
Megtöltöttem egy kis "betéttel", amit épp találtam! Jó étvágyat hozzá mindenkinek!
Pár dolgot másképp írok le, mint ahogy készítettem, mert közben kiderült, hogy több kell bele, vagy épp kevesebb! A töltelék bármi lehet, én ezt találtam otthon!
Hozzávalók:
500 g liszt
1 cs élesztő
só ízlés szerint
bazsalikom
langyos víz
1 üveg szárított paradicsom
20 dkg sajt
Elkészítés:
A lisztet, a sót egy tálba szórjuk. Az élesztőt belemorzsoljuk, majd az egészet meghintjük szárított bazsalikommal. Ezt ne sajnáljuk, persze csak ha szeretjük. Én azért raktam bele, mert a paradicsommal jól harmonizál.Egy pohárba langyos vizet engedünk, és óvatosan elkezdjük a keverékünkbe önteni.Annyi vizet öntsünk csak, amennyit a tészta igényel. Ne legyen ragadós!Gyúrjuk meg a tésztát, kb 10 percig. Majd takarjuk le a tálat, rakjuk meleg helyre és hagyjuk kelni 20 percig.A szárított paradicsomot, miközben kel a tésztánk csíkozzuk fel, a sajtot reszeljük le. Ha megkelt, gyúrjuk át újra, majd nyújtsuk ki cca 1 cm vékonyra. Kenjük meg kevés zsírral a tésztát, majd a paradicsomot szórjuk rá egyenletesen, hogy mindenhova jusson. A sajttal tegyük ugyanezt. Ha ezzel is megvagyunk, akkor tekerjük fel, mint a kalácsot! A végeket én kicsit összenyomtam.
Tepsibe helyezzünk sütőpapírt, és tegyük rá a bagettet. Helyezzük a sütőbe, melyet csak most kell bekapcsolnunk. A bagett tetejét locsoljuk meg vízzel, és pár helyen "karcoljuk" meg. 160 fokon süssük 25 percig, majd az utolsó 5-10 percre emeljük fel 200 fokra, és ha szépen megbarnult, akkor már készen is van.
Jó étvágyat kívánok
2013. január 28., hétfő
Spenótos Farfalle
Pénteken már a körül forgott az agyam, hogy mit készítsek hétvégén. Gondolkodtam, de annyi minden jutott az eszembe, és nem tudtam dönteni. De aztán este sikerült. Csináljunk valami olasz ételt. Tészta van otthon, múltkor vettem spenótot, hogy készítek kis kosárkákat előételnek, de az valami miatt elmaradt, így adott volt, hogy azzal "töltöm" a tésztát.
Tímeával mikor Toscanában voltunk, ott ettünk hasonló finomságot, de most is kicsit továbbgondoltam, jó szokásom szerint :-)
Remélem elkészítitek, megkóstoljátok.
Tegnap szerettem volna már megírni ezt a bejegyzést, de ne haragudjatok, nem volt időm...Végre nem dolgoztam, és kisfiammal (aki 2 hónapos) foglalkoztam rengeteget. Meg is hálálta, rengeteget nevetett .-)
Nézzük, hogyan is készül ez a fantasztikum:
Hozzávalók:
250 g spenót (a legjobb a friss lenne, de az most nincs)
olíva olaj
2-3 gerezd fokhagyma
2 tk vaj
só
bors
szerecsendió
200 g mascarpone
200 ml főző tejszín
sajt (parmezán, de nekünk pont most fogyott el, csak trappista volt itthon)
250 g farfalle tészta / amilyen otthon van/
Elkészítés:
A tésztát főzzük meg enyhén sós vízben, figyeljünk, hogy közepesre főzzük!
Közben egy edénybe locsoljunk olívaolajat, tegyük bele a vajat, és a fokhagymát, amit vágjuk apróra, vagy préselhetjük is. Időközben szerecsendióval szórjuk meg. Amikor a vaj elolvadt tegyük bele a (kiolvadt) spenótot. Pár percig, kevergetés mellett, pirítsuk, míg a spenót meg nem fonnyad, szép sötétzöld színe lesz. Egy kevés tészta lével locsoljuk meg, majd tegyük bele a mascarponét és a tejszínt. Forraljuk össze, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint. Mi nagyon szeretjük a szerecsendiót, így én még abból is tettem bele...
Most tudjuk véglegesre fűszerezni, kinek hogy ízlik majd :-)
A tésztát, ahogy mondtam félkeményre főzzük. Vegyünk elő egy hőálló tálat, és kezdjük el rétegezni.
Egy réteg tészta, rá egy adag spenót, megint tészta, megint spenót...Amíg el nem fogy. Spenót legyen a teteje. Erre reszeljünk egy jó adag sajtot, és 200 fokra előmelegített sütőbe téve addig süssük, míg a sajt szépen megpirul.
Az elkészült tésztát kevés tejszínnel meglocsolva tálaljuk!
Jó étvágyat hozzá mindenkinek.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)














