A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hideg. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hideg. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. július 9., kedd
A világ Legyegyszerűbb Fánkja
Valamikor, egyszer a tévében láttam, nem az én találmányom, de annyira megtetszett, hogy muszáj volt elkészítenem.
Gyors, egyszerű, minimális anyagszükséglet.
A mennyiségekkel kísérleteztem, mert emlékezetből készítettem, és az otthon lévő nektarint használtam fel, a tv-ben ringlóval készítették!
Hozzávalók (4 főre):
2 dl víz
75 g vaj
100 g liszt
1 csipet só
2 ek barna cukor
3 tojás
olaj a sütéshez
fahéjas porcukor,melybe beleforgatjuk
Elkészítés:
Egy lábosba öntsük a vizet, és tegyük bele a vajat, kezdjük el melegíteni, ha a vaj elolvadt, mehet bele a só, és a liszt. Gyors keverések mellett, képezzünk homogén agyagot, kicsit lehet "pirítani".
Ha kész, vegyük le a tűzről, és hűtsük ki. Muszáj hűteni, mielőtt a tojásokat belerakjuk, mert különben megfőne a tojás fehérje, és azt nem akarjuk.
Amíg hűl, vágjuk apró kockára a gyümölcsünket. Legalább haladunk :)
Ha kihűlt, egyesével üssük bele a tojást. Egy tojás, majd jól keverjük el a tésztában. Jöhet bele a gyümölcs, majd a cukor is, keverjük el! Egy jó masszát kapunk, nem is massza, inkább tészta...
Hagyjuk pihenni, addig egy lábosban hevítsünk olajat. Ha felforrósodott, vegyünk a kezünkbe egy kanalat, mártsuk az olajba, és a tésztából formázzunk kedvünk szerinti adagokat, formákat. Mehet az olajba, süssük minden oldalát aranybarnára.
Amik megsültek, konyhai papírtörlőre rakjuk, hogy a felesleges olajat felszívja, majd melegében beleforgatjuk a fahéjas porcukorba.
Melegen isteni, de komolyan...
Ja, és hidegen is :)
Kívül ropogós, belül puha, gyümölcsös...
Azt gondolom, bárkit el lehet csábítani egy ilyenre...
Jó étvágyat hozzá :)
2013. július 8., hétfő
Fehérboros-Gyömbéres hideg Nektarinleves
Tervek vannak, nagyok. Gondolatok, célok. Ezek eléréséhez szükségessé vált, hogy kicsit félretegyem ígéretem, miszerint a két olasz könyvét végigfőzöm. Elnézésetek kérem, de most más került előtérbe, és azt hiszem nektek is mutatok pár érdekességet.
Nyár van, ahogy már a sprotni saláta receptnél is említettem. Ilyenkor jobban kívánjuk a hideget mindenből. Nálunk magyaroknál ha hideg leves, és nyár, akkor mindenki a hideg gyümölcslevesre gondol. Igen, az nagyon finom, én is nagyon szeretem, de azért nem ülnék be egy étterembe, hogy egyek.
Most a célom, hogy olyan ételeket készítsek, melyeket étteremben is szívesen megkóstolnék. A cél erős kifejezés, inkább feladat, de hogy miért, az maradjon az én titkom :)
Nos, tegnap 3+1 fogást készítettem ennek jegyében, íme a leves:
HIDEG, fehérboros, gyömbéres. A piacon reggel szép nektarint kaptam, így abból készítettem, de mindenki készítse a maga ízlése szerint, mert például eperrel, vagy körtével, vagy akár cseresznyével is készíthető. Mi van otthon, mit kapunk frissen.
Hozzávalók (2 főre):
2 dl víz
1 dl fehér bor (száraz párti vagyok)
1 cm reszelt friss gyömbér
10-15 mentalevél
1 db nagyobb nektarin felkockázva
1 ek barna cukor
1/2 kk vanília aroma
Elkészítés:
Egy edénybe öntsük a vizet, a bort, reszeljük bele a gyömbért, mehet bele a cukor és a vanília aroma. A mentát mossuk meg, jól csepegtessük le, kicsit törjük meg a kezünkkel, és a leveleket dobjuk a vízbe.
Az egészet melegítsük fel, addig, míg a cukor elolvad, FONTOS, hogy ne forraljuk fel, csak melegítsük. 70-80 fokosra!
Közben a nektarint szépen kockázzuk fel, ízlésünk szerint. Ezután osszuk el 2 tányérba, melyben szervírozni fogjuk. A kész "leves" alapot szűrjük rá a barackokra, majd a tányérokat rakjuk a hűtőbe!
Fogyasztásig hűtsük. Minimum 2-3 óra kell a hűtőben.
Nagyon egyszerű, nagyon gyors, frissítő nyári leves.
Jó étvágyat!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

