A következő címkéjű bejegyzések mutatása: chili. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: chili. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. január 10., csütörtök

Grillezett Pulykaszárny bazsalikomos újburgonyával





Hűha, ezt már régebben, nyáron készítettem...
De nagyon finom, gyorsan megvan, és kicsit más, mint a megszokott!
Grillezést terveztünk otthonra, de nem a szokásos tarját, kolbászkákat!
Tudtam, hogy van otthon pulykaszárny, hát azt készítettem el.



Dobjunk össze gyorsan egy HÁZI barbecue mártást (ha nincs időnk, kedvünk, akkor vegyünk boltban).

Hozzávalók:

1 fej vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
kevés chili (ízlés szerint)
2 ek olíva olaj
1 paradicsom püré cca 25 dkg
1 ek méz
1 tk citromlé
1 tk fahéj
só,bors

Vöröshagymát felaprítjuk, fokhagymát préseljük. Forrósítsuk fel az olajat, ebbe pároljuk meg a hagymákat, szórjunk bele chilit.
Amikor megpárolódott, puha, a többi hozzávalót dolgozzuk bele, és főzzük jó 20 percig, és már kéz is!
Önmagában is felszolgálható mártásként, de én "pácnak" használtam.


A pulykaszárnyakat helyezzük el a barbecue szószban, úgy, hogy lepje el az egészet! Takarjuk le, és tegyük hűtőbe. Ha van időnk, ezt tegyük meg még előző este, ha nincs, akkor legalább addig, míg a köretet elkészítjük, és míg a faszenünk megfelelő lesz!

A köret:

Krumpli, új köntösben.

Gondolom sokan jártak, jártatok már úgy, ahogy én, mégpedig, hogy megvesszük a friss zöld fűszernövénykéket (bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, menta stb.), használjuk, aztán tároljuk otthon valahol, de újra nem tudjuk már használni, mert elhaláloznak :-(.
Agyaltam, hogy hogyan is lehetne többször felhasználni Őket. Anyósomnak könnyű, van kert, na de mi a belvárosban lakunk!!
Vettünk egy szép nagy kő ládát, és Kedves Teri néni segítségével csináltunk egy zöld-fűszernövény-kertet, amit a teraszon tárolunk :-)
Egyrészről szép, dísze a balkonnak, másrészről mindig friss alapanyagokat tudok használni, amivel higgyétek el sokkal-sokkal finomabb lesz az étel!
Minden este munkából hazaérve megcsókolgattam Feleségem, megsimogattam pocakját, majd mentem és meglocsoltam az én kis növénykéimet :-D.
Meghálálták, nagyon finom ételeket tudtam készíteni velük, mint például a most következő köretet is:

Hozzávalók:

Újburgonya (mennyi???Ki tudja, érzésre, amennyit megeszünk, mert ez frissen jó)
Olíva olaj
Bazsalikom
só,bors


Elkészítés:

A krumplit mossuk meg, majd sós vízben főzzük meg! Amikor megfőtt, tegyük át egy tálba, majd locsoljuk meg bőven olíva olajjal. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. A bazsalikom leveleket mossuk meg, és vágjuk fel, ki hogy szereti, csíkokra, apróra bárhogyan! Szórjuk rá a krumplira, majd az egészet keverjük össze egy villával, úgy, hogy a krumplit közben nagyobb darabokra törjük össze. Öntsünk még rá kevés olíva olajat, és had pihenjen, érjen, amíg elkészül a húsi.

A faszenet izzítsuk fel, majd amikor ez megvan, a pulyka szárnyakat szépen süssük meg a faszén felett, úgy, hogy a szósz is legyen rajta, véletlen se csöpögtessük le!

A tálalás friss salátával (ki mit szeret) paradicsommal, akár még egy kis mozzarellával ajánlom.

Friss, finom nyári vacsora!

Jó étvágyat!




2013. január 7., hétfő

Kávézói ínyencségek otthon

Gondolom sokan szeretjük a kávét!
Főzünk is otthon többféle géppel. Az új kapszulás gépeket hirdetik,hogy kávéházi élmény otthon! Na már most,szerintem azokkal a gépekkel majd kávézói árakon is jön ki a kávé :-(!
Én a kotyogóra esküszöm otthon,és azzal is lehet ízes kávékat készíteni, higgyétek el!
Hogyan?
Íme:
Kávé töltés,majd ízlésünk,bátorságunk szerint "fűszerezzünk"!
Én a fahéjra esküszöm!!(Innen a blog címe)
Tímea szereti a mézeskalácsot,lehet venni fűszerkeveréket,és már kész is a finom kávé :-) persze lehet használni a szirupokat is,de az drága és egészségtelen!
Ki szereti a lattekat??
Forraljunk tejet,ha kis edényben tesszük,kevés tejjel,hagyjuk,hogy fusson,már tejhabunk is van!
Tökéletes tud lenni a gyömbér,vagy akár a chili is (csokiban is jó,nem??)
Csak ízlésünk és bátorságunk szab határt!

Hajrá,várom a tapasztalatokat :-D

2012. december 31., hétfő

Édes csípős sertés




Sajnos a rengeteg munka miatt nincs annyi időm sütni-főzni, mint amennyit szeretnék, de azért néha beszabadulok a konyhába :-)
Most egy kis keleties receptet szeretnék megosztani Veletek! Mi szeretjük a csípőset és az édeset is, így összekombináltuk! Biztosan vannak erre nagyon jó receptek, én 99 %-ban a saját fejem után megyek. Persze előzmények mindig vannak, ettem valahol, olvastam, vagy valaki mesélte. Ilyenkor elkezd járni az okos kis buksim, hogy én hogyan is csinálnám ezt meg.

Szeretem a keleti dolgokat, a hiedelmeket, a tradícióikat (válogatás nélkül thai, kínai,japán..) így hallomásból tudom, hogy náluk ez nagy divat!
Gondoltam kipróbálom, nekem hogyan sikerül :-)

Felcsaptam a hűtőt, és találtam sertéscombot, gondoltam, ez tökéletes lesz! Gyors bevásárlás, mert ugye keleten a rizs a divat, sajnos én azt annyira nem szeretem, krumplit meg mégsem készíthetek hozzá!!!
Zöldségesnél vásárolgattam, gondolván ez mind megfelel köretnek...
A többi hozzávaló megtalálható otthon, így nem kellett sok időt eltöltenem vásárolgatással.

Nézzük, hogyan s miből készítettem el (ne haragudjatok, mennyiségekkel mindig bajban vagyok...)


Hozzávalók:

0,5 kg sertéscomb
olíva olaj
chili
méz
szezámmag
bambuszrügy (jó a konzerv is)
2 db répa
1 db paprika
kis darab káposzta
2 gerezd fokhagyma
1 szál póréhagyma
szójaszósz
1 dl fehér, száraz bor

Elkészítés:

A combot vágjuk egyenlő méretű kockákra. Egy tálba öntsük 2 ek szójaszószt, egy kevés olíva olajat, ízlés szerint chilit és mézet!Ki mennyire szereti csípősen illetve édesen :-)
Ebbe a "pácba" tegyük a kockára vágott húst, hagyjuk kicsit érlelődni.
A zöldségeket tisztítsuk meg, és vágjuk őket juliennere (gyufaszálszerű vékonyra). Én ezeket blansíroztam (leforráztam), hogy roppanósak maradjanak.

Egy edénybe tegyünk olíva olajat, majd a húsit szedjük át bele, a pácot ne, és süssük meg hirtelen, hogy fehéredjen ki a hús. Majd a páclevet merjük rá, és abban is egy forrásig "főzzük".
Közben egy másik edényben, olíva olajon épp hogy pirítsuk meg a zöldségeket is, ezeket közben locsoljuk meg szójaszósszal.

A húst szedjük tányérokra, tegyük mellé a zöldségeket. Az edényben maradt levet öntsük fel egy kevés borral, és sűrítsük be, készítsünk belőle egy kis szószt!
A szósszal a húst meglocsolva, majd az egészet kevés pirított, (vagy nem) szezámmaggal megszórva tálaljuk.


Jó étvágyat hozzá