A következő címkéjű bejegyzések mutatása: étel. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: étel. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. szeptember 5., csütörtök

Étel és Szeretet

Egy Kedves Barátom írt néhány sort a szeretetről, ezt mindenképpen szeretném veletek megosztani!

Érdemes végig olvasni...

Élvezd az ételed, szeresd az életed!
„Egy jó vacsora elengedhetetlen a jó beszélgetésekhez. Nem lehet tisztán gondolkodni, szívből szeretni, mélyen aludni egy jó vacsora nélkül."
( Virginia Woolf)
Nem is olyan rég, a fenti idézet még teljes egészében megállta a helyét. Barátok, családok összegyűltek, ettek- ittak, mulattak, jól érezték magukat, boldogan tértek haza egy jó ebéd, vagy vacsora után.
Jelen korunkban azonban nézz körül: rengeteg ember ezt vagy azt nem eszik, tele vannak félelmekkel, hitekkel az étkezéssel kapcsolatban, ami oda vezet hogy folyamatosan diétáznak vagy különböző módon konfliktusba kerülnek az étellel, és ezen keresztül önmagukkal is. Egy csoportban valakit biztos találunk, aki nincs barátságban ételével, és így életével sem.
Milyen érdekes pedig ez a szó: ÉTEL. A két mássalhangzót megcserélve megkapjuk az ÉLET szót. A magyar egy gyönyörű, kifejező nyelv, tele rejtve kódokkal, melyek segíthetik életünket, így itt is. Ahhoz hogy ezen a földön ÉLET-ed teljes legyen, szükséged van az ÉTEL-re, és amilyen az ételeddel a kapcsolatod, az nagyon nagy hatással van életedre is. Étel nélkül nincs élet a földön, legyen az akár testi akár lelki vagy szellemi táplálék.
Ha az ételt szeretettel főzik, szeretettel tálalják, szeretettel eszik, szeretettel beszélnek róla, akkor nem csak a testet tölti fel éltető energiával, hanem a léleknek is táplálék, hiszen a szeretet, a lélek üzemanyaga.
Ami tehát esszenciálisan összeköti az ÉTEL-t és az ÉLET-et, az a SZERETET maga.
Természetesen nem minden ÉTEL ad ÉLET-et, vannak alacsony rezgésű ételek is, ezektől rossz lesz a közérzeted többnyire. Ha nem rövid, akkor hosszú távon.
A magas rezgésűek azok, melyektől boldogságot érzel már akkor is, ha csak egy pillantást vetsz rájuk, legyen szó akár egy gyönyörű fürt szőlőről, vagy egy csodálatosan tálalt, ízletes vacsoráról.
Hogy honnan tudod, akkor melyik számodra az, mely szeretettel tölti meg tested és lelked? Nagyon egyszerű módja van. Érezz és figyelj az első gondolatodra!
Ha bármilyen étellel kapcsolatban jó érzéseid vannak és első gondolatod valami pozitív róla, na, az a tiéd! Fogyaszd bátran, bűntudat nélkül, amíg jólesik. Addig, amíg jólesik. Amennyiben figyelsz belső hangodra, tudni fogod mikor, mennyit egyél, hogy megtartsd jó érzéseidet.
Ezért ülsz most is itt. Hogy jól érezd magad! Családoddal, barátaiddal, társaddal, vagy akár egyedül. A lényeg, hogy engedd el magad, élvezd ételed és szeresd az életed!
Jó étvágyat kívánok, élvezd ételed és életed minden momentumát!
…és ahogy Julia Child mondaná Bon Appetíííííííííít

2013. május 20., hétfő

Hosszú hétvége

Régóta nem volt ilyenben részem, szerencsére ez év február közepén erőt vettem magamon és változtattam. Életem harmadik legjobb döntése volt. Az első a feleségem Tímea, a második kisfiunk Lázár.
Most lehet ugyan, hogy kevesebb pénzt viszek haza (még), de azt csinálom, amit szeretek, és mindenre, amit szeretnék, szeretnénk van időm. Rengeteget lehetek a családommal, és amikor csak szeretnék, főzhetek, sütögethetek.
Nos, ez a hétvége erről szólt. A CSALÁDRÓL és a konyháról. A konyhát nem véletlen nem írtam nagy betűkkel, mert oda csak inkább berobogtam, beszaladtam, azért nem töltöttem ott sok időt, gyorsan valami finomat volt az elv...És ha Lázár épp aludt, akkor gyorsan sütöttem valamit, amolyan találomra, felhasználván, amit találtam, hiszen ünnepnap nem igazán van nyitva üzlet. Ebbe már megint belefutottam, március 15-én ugyanezt játszottam el :-D
Azért így is sikerült pár dolgot az asztalra varázsolnom...
Ami készült: valami hawai stílusú csirkemell, diós-chillis keksz, házi bodzaszörp, és kis süti kosárkák.
Ja, és egy kis ázsiai jellegű leves. Nem tudom eldönteni, hogy thai, vagy indiai, de a lényeg, hogy finom volt.
Azt hiszem minden egész jól sikerült, mert a leves elfogyott, a kekszből épp hogy pár maradt mára, míg a kosárkák nagyon gyorsan elkoptak. Bár megint csak Tímea volt a bíró, hiszen eléggé antiszocok vagyunk mindketten :-D
Érdekes az élet, nem szeretünk sokáig társaságban mozogni, mégis mindketten valami olyasmit csinálunk, ahol elengedhetetlen, hogy emberek között legyünk. Tímea stílus tanácsadó, én meg ugye igyekszem főzőcskézni, illetve azt megszerettetni az emberekkel.
Még mindig gondolkodom, hogy mit is kellene tennem, hogy ezt a blogot ne a receptek lepjék el, de nincs konkrétum...DE nemsokára lesz, érzem!
Szombaton elvittük az elkészült szórólapokat, hogy még nagyobb "hírverést" csináljunk a főzőiskolának, mert minden nappal jobban bízom abban, hogy van létjogosultsága. Hogy igenis ki tudjuk tölteni az űrt, amit szeretnénk, hogy jó kikapcsolódási, szórakozási program tud ez lenni.
Hogy az emberekkel el tudom, tudjuk kergettetni azt a gondolatmenetet, hogy a főzés unalmas, idejét múlt, hogy bonyolult feladat.
Ezen vagyok, ezen dolgozom.
Mindemellett persze szeretnék minél többet megtanulni.
És új feladatként megpróbálkozom összeállítani pár ételt, ételsort, melyeket, ha jól sikerülnek, akkor egy pécsi étteremben lehet megkóstolni.
Ma előkészítek pár újabb kurzus ötletet, megbeszélem Tímeával, és ha egyet értünk, akkor gyorsan felrakjuk a honlapra, hogy mihamarabb a köztudatba kerüljenek.
Mára, egyenlőre ennyi, íme pár ízelítő a hétvégi ételekből ( természetesen, ha igény van rá, akkor lejegyzetelem a recepteket):





2013. január 25., péntek

Ételek és Borok








A mai napon egy kis csemegével szolgálnék Nektek!
Van egy kis családi vállalkozás, melynek alapítóit azt hiszem barátunknak mondhatunk, és erre nagyon is hogy büszkék vagyunk!
Egy fantasztikus vállalkozásról van szó, fantasztikus környezetben, ahova mi minden éveben elmegyünk kicsit pihenni, kikapcsolni!

Csillát kértem fel, hogy segítsen nekem, és Nektek az általam ajánlott, és elkészített ételeket még és még jobbá, ízletesebbé, élvezhetőbbé tenni.
Nos, nem csigázlak tovább Benneteket, egy badacsonyi bor pincészetről van szó, az Istvándy Pincészetről!

Fogadjátok sok szeretettel Csilla ajánlásait :-)



Pulykaszárny bazsalikomos újburgonyával:

Ehhez ajánlanám a december elején palackozott még fiatal de annál virgoncabb 2011-es Cabernet Sauvignon-t. Ezt a vörösbort azért ajánlanám, mert barbecue fűszerességéhez kell egy test, egy vibrálóbb ital. Mivel még igen fiatal a bor és nem egy tannin bonba, sokkal inkább gyümölcsös, jó savú, könnyedebb vörösbor. Ezért gondoltam ehhez az ételhez.

Egészségetekre !
Istvándy pincészet Badacsony


Túrós lepény:

A túró okozta krémességhez, vajassághoz és a mazsolás öleléshez én mindenképpen a 2011-es Golgota nevű borunkat ajánlanám. Ez egy kései szüretelésű Sárgamuskotály-ból készült bor. Illatában az aszalt gyümölcsök illata, édessége érezhető és a muskotályra jellemző mazsolásság (ez lehet most egy új szó lett… ). Nem egy émelyítően édes borról van szó. Természetes cukortartalmának köszönhetően ez egy félédes bor.

Egészségetekre!
Istvándy pincészet Badacsony

Kacsmáj sütőtökös salátával:

Ez egy jó választás Sanyikám! Itt engem a kacsmáj könnyedsége , krémessége ill. a madársaláta, a Sauvignon Blanc szőlőfajta felé terelt. Ezért nem egy fiatal, sokkal inkább a 2011-es évjáratot ajánlanám, amely nálunk magasabb mustfokkal szüretelt tétel volt. Így bír azzal a testtel amelyet a kacsamáj megkövetel, de benne van az a frissesség, azok az zöld jegyek,citrusos illatok mely a saláta mellé jól párosul.

Egészségetekre!
Istvándy pincészet Badacsony


Kakukkfüves Sütőtök krémleves:

Leveshez nem igazán szoktak bort ajánlani, de azért én megpróbálkozom vele. Ehhez a Badacsonyi 2011 Szürkebarátot ajánlanám. A sütőtök jellegéhez nagyon jól párosul a 10 hónapig fahordóban érlelt magas beltartalommal bíró, finom savú Szürkebarát, mely a kakukkfűvel egy izgalmas ízbombára képes.

Egészségetekre!
Istvándy pincészet Badacsony
  
Tarja cékla körettel:

 Ehhez a tartalmas ételhez a 2011-ben debütált Huncutka rose gyöngyöző borunkat ajánlanám. Ez lehet kicsit vad párosításnak tűnik, de a könnyed friss, jó savakkal bíró Huncutka  jó pajtása lehet ennek az ételnek. Itt azt tapasztalhatjuk, hogy  egy újabb ízzel gazdagítjuk ételünket, amely egy frissebb, gyümölcsösebb könnyedséget ad az egésznek. Nem utolsó sorban ezt a tartalmas ételt kicsit szétbombázza.

Egészségetekre!
Istvándy pincészet Badacsony


  Batyus Harcsa :

 Hal kapcsán elsőként egy Kéknyelű jutott eszembe, de a receptet elolvasva inkább a 2011-es száraz fahordós érlelésű Hárslevelű mellett döntöttem. Ez a bor egy savhangsúlyos, magasabb alkohollal bíró bor, mely fűszeres, gyümölcsös illatával jó párja lehet ennek finom,ízekben gazdag harcsának.

Egészségetekre!
Istvándy pincészet Badacsony