A következő címkéjű bejegyzések mutatása: krém. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: krém. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 25., kedd

Az én hummus-om

A Ruha Csere másik "sztárja" a hummus volt, friss kalász kenyérrel. Rém egyszerű mindkettő, a hummusz nagyjából 5 perc alatt kész, ha a kezem ügyében vannak a hozzávalók.
A hummus egy krémes állagú, arab étel, mártogatós, de ma már mindenhol eszik, sőt, sokan vaj helyett, szendvicsekbe is használják. Gyors, egyszerű, és kenyérrel teljes értékű fehérjeforrás.

Hozzávalók:
1 konzerv csicseriborsó
2 gerezd fokhagyma
1 csokor koriander/petrezselyem
1/2 chilli
1 citrom leve, héja
1 csipet római kömény
1-2 ek tahini (ez egy szezámpaszta, keleti boltokban kapható, ha nincs, ne ijedjünk meg, legyen szezámmag, amig ledarálunk, és összekeverünk kevés olajjal)
olíva olaj
piros paprika

Elkészítés:
Ahogy már említettem, rém egyszerű, egy késes gép kell csak hozzá.
Tegyük a gépbe a borsót, lecsepegtetve, de a levet tartsuk meg! Mehet rá egy kevés a léből is, dobjuk bele a fokhagymát, a koriandert, és mindent, kivéve a piros paprikát. Készítsünk belőle krémet, az olajat apránként adjuk hozzá, hogy elérjük a megfelelő állagot. Közben kóstoljuk, hogy elég sós-e, elég-e bele a tahini, vagy akár a kömény. Ízlésünk szerint alakítsuk az ízvilágát.
Tálaláskor locsoljuk meg kevés olíva olajjal, és piros paprikával szórjuk meg!
Friss kenyérrel isteni!
Jó étvágyat!


2013. szeptember 3., kedd

Citromos Pite



Na,ez nehéz lesz,de valahogy összehozom :-)
Fejből, gondolatokból született süti.. Cél, hogy Enikőnek készítsek valamit, ami laktózmentes...Valamiféle tej termék kellett bele, de azt megoldottam laktóz mentessel!!!
Na akkor próbáljam meg felidézni :-)

Hozzávalók:

175 g vaj
250 g liszt
85 g porcukor
1/2 pohár tejföl (laktózmentes)
4 db tojás
250 g cukor
csipet só
2 citrom leve és héja
1 db narancs leve és héja
2 dl habtejszín
2-3 kanál porcukor
pár csepp vanília aroma


Elkészítés:
A sütőt kapcsoljuk be, és melegítsük elő 160 fokra. A tésztához a porcukrot, a lisztet és a vajat késes robotgépben összedolgozzuk. Ha már morzsás, akkor egy sütőpapírral kibélelt tepsibe tesszük, szépen elegyengetjük. Kanál hátával lelapítjuk. A sütőpapír lógjon túl, hogy majd a segítségével ki tudjuk emelni a sütit, ha elkészül. Mehet az előmelegített sütőbe, süssük elő, legyen szép színe, de ne barnára...Olyan arany színe legyen :-)
Ilyen:

Közben a többi hozzávalót tegyük egy tálba ( kivéve a citrusok héját, én azt díszítésre használtam), és készítsünk belőle "krémet". Azért van macskakörömben, mert nem lesz krém, folyni fog, de ez nem baj. Majd a sütőben szépen összeáll.
Ha az alap elkészült, akkor öntsük a félkész tésztára, és mehet vissza a sütőbe. Jó 30 percig kell sütni, de azért figyeljük!!!
Akkor kész, ha a krém még ruganyos, de nem ragad az ujjunkra.
Vegyük ki, és hagyjuk teljesen kihűlni. Most lesz nehéz,mert már megkóstolnánk, de várjunk még!

Ha teljesen kihűlt, készítsünk tejszínhabot a szokásos módon. A habtejszínt alacsony fokozaton kezdjük el felverni, majd apránként adjuk hozzá a porcukrot, majd a vanília aromát. És egy kis trükk, hogy gyorsabban készüljünk el, és jó kemény habunk legyen: Pár csepp citromlé...
De csak óvatosan, és ízlés szerint, ki milyen habot szeretne. Én habzsákból nyomtam, ezért kellett kemény, de ha az egészre szeretnénk felkenni, akkor ne verjük túl!
Ha kihűlt, szépen (meleg vízbe mártott késsel) vágjuk fel. Én 22x33-as tepsit használtam, annál a legjobb a 3x6-ra osztjuk. És jöhet a habzsák. Mindegyik tetejére nyomjuk szépen habot, majd a lereszelt citrus héjakkal szórjuk meg!
Voilá...
Finom, frissítő ízű! Ezt én is megkóstoltam :-)