A következő címkéjű bejegyzések mutatása: öntet. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: öntet. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. október 27., vasárnap
Őszi ízek, őszi színek
Van a blogon egy fánk recept. Egy kicsit átalakítottam, olyan profiterol szerűvé, bár be kell vallanom, elrontottam...Nem lett elég "kemény" a tészta, így nem lettek szépek a sütik. Ámbár finomak lettek :-D
A hozzávalók és az elkészítés nagyon hasonló, itt van egy kis tej, egy kis víz, több vaj és nem olajban, hanem sütőben sütjük.
Almahabot képzeltem el hozzá, hiszen ősz van! És a végén meglocsoltuk egy kis karamell öntettel.
Csodás volt, már amikor az almát pároltam, meg akartam kóstolni, Tímeáék pedig alig várták, hogy elkészüljön, olyan illatok szálltak a konyhából...
A menü ezzel teljesedett ki, mely brokkoli krémlevesből, és vegetáriánus curry-ből állt.
Hozzávalók a tésztához:
1,5 dl tej
1,5 dl víz
1 ek cukor
1 kk só
150 g liszt
100 g vaj
3 tojás
Elkészítés:
A tejet és a vizet a cukorral és a sóval egy edénybe rakjuk, és közepes lángon elkezdjük melegíteni. Ha elolvadtak, akkor beledobjuk a vajat. Ha a vaj is elolvadt, akkor egy kicsit még hagyjuk, majd lehúzzuk a tűzről, és belekeverjük a lisztet. Addig keverjük, amíg szép, egynemű és fényes lesz. Ha ez megvan, tegyük félre hűlni. A sütőt melegítsük elő 200 fokra, a tepsibe készítsük bele a sütőpapírt.
Amikor picit hűlt, egyenként üssük bele a tojásokat, és keverjük jól össze. Szép, alakítható masszát kell kapnunk, melyet habzsákból ki tudunk nyomni. "Lapátoljuk" át a masszát a habzsákba, melyre sima kinyomót helyezzünk. Ha nincs, megoldható egy zacskóval is, melynek egyik sarkát levágjuk, úgy, hogy cca 1 cm átmérőjű legyen a nyílásunk.
Nyomjunk kis kupolákat (ezzel a recepttel már lehet, én 4 tojást tettem bele, sajnos híg lett a masszám) a sütőpapírra. A tetejét mindnek kenjük le egy pici vízzel.
Mehet a sütőbe, 15-20 perc alatt megsülnek. Fontos, hogy a sütőt ne nyitogassuk, mert összeesnek. Ha megsültek, akkor kapcsoljuk ki, és hagyjuk még benn picit őket!
Almahab hozzávalók:
2 db alma, meghámozva, kockára vágva
2 db fahéj rúd
4 ek cukor
1/2 citrom leve
0,5 dl víz
2 ek porcukor
2 dl habtejszín
Elkészítés:
A kicsumázott, megpucolt és kockára vágott almákat a cukorral, a fahéjjal és a citromlével feltesszük főzni, párolódni. Ha megpuhult az alma, akkor a fahéjat vegyük ki, a többit pürésítsük össze! Finomra, szinte már bébiétel szerűre!
A habtejszínt a leírás szerint készítsük el, jó keményre, majd keverjük bele az alma pürét! Felhasználás előtt tegyük még hűtőbe.
Akár meg is tölthetjük a sütiket, de két kanállal is megformálhatjuk, és fogyaszthatjuk külön is :)
Jó étvágyat mindenkinek.
2013. január 5., szombat
Kacsamáj sütőtökös salátával
Úgy döntöttünk, hogy az ünnepek alatti nagy zabálásokat magunk mögött hagyjuk, és igyekszünk valami light-osabbat enni. Saláta valami feltéttel.
Csirkemell már a könyökünkön jön ki, ma nem akartunk barbecue szárnyakat, valami különlegesre vágytunk.
A választás a kacsamájra esett, egyikünk sem emlékszik, hogy valaha evett-e már.(sütni meg aztán sosem csináltam, kicsit paráztam is, mert azért valljuk be, nem olcsó, és ha elrontom...hajaj, de csak nekiálltam)
Hozzávalók:
20-25 dkg Kacsamáj (4 szelethez elég)
liszt
Kacsa zsír lenne a legjobb, de én olíva olajjal csináltam, az is tökéletes
só
A salátához:
1 cs madársaláta
pár szem datolya
kevés sütőtök NYERSEN
1 szál póréhagyma
koriander (itthon üveges volt, megmaradt valamiből :-)
Kapor (felírom, mert lehet belerakni, én nem tettem, mert ki nem állhatom az ízét)
A saláta öntethez:
2 db mandarin leve
1 db mandarin héja
1/2 narancs héj
1/2 citrom héj
1-2 ek méz
gyömbér
4-5 ek olíva olaj
só, bors
Öntet elkészítése:
A 2 mandarin levét összekeverjük az összes hozzávalóval, az olajat a legvégén adjuk hozzá! Ez ilyen egyszerű, és gyors :-)
A saláta elkészítése:
A madársalátát, a felkarikázott póréhagymát és a lereszelt tököt összekevertem, hozzádobtam a felkockázott datolyát, és kanalaztam rá egy kevés koriandert!
Ezt mindent jól összekevertem, és már kész is!
A kacsamájat NE sózzuk sütés előtt!
Vékony 2 cm-es szeleteket vágjunk, ezeket a kacsazsírban (vagy olíva olajban) süssük meg. Mindkét oldalát 2-2 percig süssük!
Melegen tálaljuk a saláta tetejére, melyet a máj elhelyezése előtt meglocsolunk az öntettel!
Rátesszük a májat és tengeri sóval kicsit meghintjük!
Kulináris élmény volt számunkra is, hiszen valljuk be, kacsamájat nem minden nap eszik az ember :-)
Imádom Feleségem hallgatni mikor mindent megkóstol...
Imádok főzni Neki, eddig minden nagyon finom volt szerinte :-D
Jó étvágyat mindenkinek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


