A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyümölcs leves. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyümölcs leves. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. augusztus 14., szerda
Pezsgős gyümölcsleves habgaluskával
Gyors, és egy kicsit más! Tunninggal, hiszen pezsgővel van megbolondítva. Igen, nem megszokott, de megéri...
Bár most nincs az a gatyarohasztó meleg, de még lesz!
Hozzávalók: 2 főre
250 g gyümölcs (akár fagyasztott is lehet)
2 dl pezsgő
2 dl natúr joghurt
1 nagy csokor menta
1 dl tejszín
cukor ízlés szerint
A habgaluskához:
2 db tojás fehérje
1 citrom leve
2 ek cukor
0,5 l tej
vanília kivonat
8 db mentalevél
Elkészítés:
Először készítsük el a habgaluskát. A tojás fehérjét kezdjük el kemény habbá verni. Kis iső múlva apránként adjuk hozzá a cukrot, és a citrom levét. Közben kezdjük el forralni a tejet a mentával és a vanília kivonattal, vigyázzunk, nehogy kifusson, és nehogy odaégjen. Ha felforrt, a lángot vegyük vissza.
A kemény habból 2 db kanál segítségével formáljunk galuskákat, majd mehet a forró tejbe. A tetejét kicsit, nagyon óvatosan locsoljuk meg a tejjel. Főzzük 2 percig, majd fordítsuk meg, és a másik oldalt is főzzük 2 percig. Mint amikor a madártejhez készítjük a habot :-)
Ha kész, nagyon óvatosan tegyük tányérba, és mehet a hűtőbe.
A leveshez az alapanyagokat, mindent, tegyük egy turmixgépbe, és turmixoljuk le. Ez már kész is.
Tálaláskor öntsük tányérba a levest, majd helyezzünk rá egy (vagy akár két galuskát). Aprított mentával megszórható.
Jó étvágyat
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
