A következő címkéjű bejegyzések mutatása: uborka. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: uborka. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. szeptember 3., kedd
Uborkás-Mentás és Levendulás-Áfonyás Frissítő
Kedves Hölgyek!!
Elnézést, de most jutottam el ide. Együtt írom meg mindkét itóka elkészítését,mert nagyon egy kaptafa, csak a hozzávalók mások :), de az eljárás ugyanaz mindkettőnél...
Rettenetesen nagy öröm számomra, amikor azt hallom mindenkitől (vagy majdnem mindenkitől) hogy minden nagyon finom volt, vagy hogy ez vagy az nagyon finom volt. Tudjátok nem olyan egyszerű ám 40 emberre, 40 nőre meg aztán főleg nem :-)
Mindenkinek más az ízlése, mindenki máshogy készít el mindent. Nekem most ezek születtek meg a fejemben, ezeket készítettem el. Szerencsére negatív kritikát nem hallottam, bár jelezném, szívesen fogadom, hiszen azokból is nagyon jól lehet(ne) építkezni!
Szóval, várom a negatív véleményeket is!
Akkor jöjjön a kért recept:
Uborkás-Mentás:
Hozzávalók cca 1 l sziruphoz:
4 db uborka, megmosva,majd lereszelve
0,5 l víz
0,5 kg cukor
2 db citrom leve
2 db lime leve
1 marék menta
Elkészítés:
Rém egyszerű az elkészítése, viszont, ahogy Ti mondtátok, nagyon finom frissítő Inkább nyári szerintem, de bármikor, akár szörp helyett is megállja a helyét, és nem mellékesen furcsaságában van egy kis erő :-D Hiszen ki szokott uborkát inni??? Enni még oké, meg szemre pakolni... Mi most isszuk :-)
Készítsünk egy alap szirupot, melynél egységnyi vízhez, egységnyi cukrot adunk. Tegyük fel melegedni. Közben az uborkákat mossuk meg, és reszeljük le, elég a nagyobb lyukon lereszelni. A mentát szintén mossuk meg, és tépkedjük le a leveleket. Amikor a cukor elolvadt, zárjuk el alatta a gázt, tegyük félre, és a lereszelt uborkát, illetve a menta felét tegyük bele ázni. Hagyjuk így fél órát.
Ha letelt a fél óra, vegyünk elő egy másik edényt, és egy szűrőt! Szűrjük le a szirupot, az uborkát jól nyomkodjuk ki, hogy ne vesszen kárba a finom uborkalé!
Ha ez készen van, akkor ha tudjuk akkor egy kisebb lyukú szűrő kellene még és egy tölcsér, valamint egy üres flakon.
Én átszűrtem még, hogy szép, tiszta legyen!
A flakonba mehet a 2 db citrom, és lime leve, mehet bele a maradék menta. Ebbe töltsük bele a szirupunkat, és tegyük hűtőbe.
Ha lehűlt, ízlés szerint, nekem az 1/4-ed rész szirup, 3/4 rész szóda vált be, öntsük fel szódával, és már ihatjuk is.
Hát ilyen egyszerű!
A Levendulás-Áfonyás annyiban különbözik, hogy uborka helyett levendulát áztatjuk be (ízlés szerinti mennyiséget, nem is tudom mennyi volt) valamint pár darab (én 8 db-ot) áfonyát leturmixolunk, és a sziruphoz keverünk.
A levendulásból én kihagytam a citrom levét, de nem szükséges.
Remélem kipróbáljátok páran :-)
Ha felszolgáljátok, akkor az uborkásnál jól mutat a pohárban a lime és a menta, sok jéggel :-)
A levendulásnál pedig a friss levendula nagyon feldobja!
2013. szeptember 2., hétfő
Ruha Csere Party
Hol is kezdjem?
Másodszorra készítettem falatokat és italokat a Hölgyeknek. Feleségem, Tímea stílustanácsadó, a Ruha Csere Party megálmodója és létrehozója, levezénylője, háziasszonya stb.... Újra megkért, hogy rukkoljak elő valamivel. Hát mondanom sem kell, hogy nem egyszerű, hiszen nőkről van szó. Változatosnak kell lennem, hiszen van,aki visszatérő, mindegyik partyn itt volt. Adva volt a lecke, de úgy érzem sikerrel vettük, MINDKETTEN.
Szeretnék itt gratulálni Tímeának, és egyben köszönetet is mondani neki, hiszen támogat mindenben, segít, hogy én is azzal tudjak foglalkozni, amivel szeretnék. Főzhetek :-)
Szeretek újakat készíteni, kipróbálni, átalakítani... Már 1 hete azon gondolkodtam, hogy mi legyen a "menü". Amit kitaláltam, Tímeának nem tetszett, amit ő mondott, az nekem nem tetszett. Patthelyzet :-D
De aztán meglett a megoldás, megszülettek fejemben az ételek, és az italok.
Sokan újak voltak, biztosan meglepődtek, hogy itt vannak ilyenek is. Igen, és mind házi készítésű volt! Minden, még a paradicsom szósz is.
Délután 2-kor már gyülekeztek a hölgyek, Tímea 3-kor nyitotta ki az ajtókat, és fél 5-kor már alig volt valami az asztalon :-D
Remélem, hogy mindez azért volt, mert ízlett! Ízlett az uborkás-mentás ital, ízlett a levendulás-áfonyás ital...
Vagy mert ízlettek a mini pizzák, vagy a citromos pite...
Remélem...
Nos kérem, a következőkkel készültem:
Uborkás-Mentás frissítő
Levendulás-Áfonyás frissítő
Az italokat már péntek este elkészítettem, hogy az ízek összeérjenek. Tímea ugyan kicsit tartott az uborkástól, de ha jól hallottam majdhogynem annak volt a legnagyobb sikere :-)
És az ételek:
Mini pizzák, hússal és anélkül
Az elmaradhatatlan kalács, fonva, szív alakban
Fahéjas ropogós pálcikák
Citromos Pite
És amit nem én készítettem, hanem anyósom: Sváb kiflik.
Szombaton reggel 8-kor nekiláttam. A kalács, a pálcikák, a pizza...Ezekkel semmi gond nem volt, hiszen már készítettem ilyeneket, (Szilvia miatt a kalácsot nem lehetett kihagyni).
A citromos pite kicsit fekete folt volt, hiszen ezelőtt még nem készítettem, soha. Hasonlót igen, de az átalakítást igényelt. Túl sok volt a cukor...
Nos, dél körül végeztem...Annyi maradt vissza, hogy a pizzákat melegen tálaljam, hogy a feltétet rásüssem (a tésztákat elősütöttem).
Aztán minden elfogyott szerencsére :-)
Mivel kértétek, ezért a következőkben, a még nem olvasható recepteket, leírom.
Köszönöm a fogadtatást, köszönöm az elismerő szavakat. Örülök, hogy ízlett mindenkinek minden.
Szerelme, köszönöm!!!!!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

