A következő címkéjű bejegyzések mutatása: zeller. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: zeller. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. február 24., hétfő

"C" menü

És íme a győztes menü, melyet a 14 főből a legtöbben kedveltek:
Zeller Krémleves Véres Hurkával
Hozzávalók:
  • 1 db zellergumó, felkockázva (kb 0,5 kg)
  • 2 szál angol zeller 1 centis karikákra vágva
  • 1 fej vöröshagyma, felaprítva
  • 2 gerezd fokhagyma, préselve
  • 75 ml fehérbor (száraz, olyan, amit szívesen meginnánk)
  • 1 l alaplé
  • 60 ml tejszín
  • őrölt szerecsendió
  • bors
  • 50-100 g véres hurka felkarikázva
  • olívaolaj (1-2 ek.)
Elkészítés:
Egy edényben hevítsünk olajat, majd pár percig pirítsuk benne a felkockázott zellert, a vöröshagymát és a fokhagymát. Vigyázzunk, ne barnuljanak meg. Öntsük rá a fehérbort, majd forraljuk addig, míg felére csökken, ekkor jöhet az alaplé (a legjobb a csirke, de zöldséget is használhatnak). Az alapléből hagyjunk egy pohárnyit az angol zellernek. Fűszerezzük ízlés szerint szerecsendióval, forraljuk fel, majd vegyük vissza a lángot, és közepes hőmérsékleten főzzük 10-15 percig, amíg a zeller megpuhul.
Közben egy kis edényben ugyancsak pirítsuk pár percig a karikára vágott angol zellert, majd jöhet rá a maradék alaplé. Főzzük ezt is, amíg a levest. Tegyük félre egy picit, hagyjuk hűlni.
Amíg az angol zeller pihen, addig botmixerrel keverjük simára a megfőzött zellergumót, adjuk hozzá a főzőtejszínt, ízesítsük sóval és borssal, majd alacsony lángon melegítsük újra, amíg elkészítjük a hurkát.
Közben az angol zellert szűrjük le, és tegyük át a levesbe.
Ha a hurka elkészült, vágjuk karikákra, és kevés olajon pirítsuk ropogósra. Nem baj, ha kicsit morzsálódik, szép éke, kiegészítője lesz levesünknek mind ízben, mind látványban. Tálaláskor szórjunk a levesbe angol zellert és hurkát is.
Jó étvágyat
Narancsos Csirke Édesburgonya-spenót-feta salátával 
Hozzávalók:
  • 1 kg csirkemell
  • 2 narancs héja és leve
  • 4 gerezd fokhagyma
  • 120 ml szójaszósz
  • 400 g gabona mix
  • 400 g bébi spenót
  • 2 db édesburgonya
  • 1 marék fenyőmag
  • Szerecsendió
  • Bors
Elkészítés:
Egy tálban keverjük össze a csirke marinádját, a narancs héját, levét a szója szósszal és a fokhagymával. Helyezzük bele a csirkét, fedjük le és tegyük félre. Az édesburgonyát hámozzuk meg, kockázzuk fel, és egy serpenyőben kezdjük el sütni. A gabona mixet tegyük fel főni. Ha ezekkel megvagyunk, akkor a bébi spenótot kevés olajon dinszteljük meg fokhagyma, só, bors és szerecsendió kíséretében. Tartsuk melegen a már elkészített ételeket, amíg kisül a hűs. A csirkét kevés olajon pirítsuk, majd lefedve süssük meg! Egy kevés alaplevet önthetünk alá. Keverjük össze a gabona mixet az édesburgonya kockákkal, a spenóttal, tördeljünk rá fetát, majd helyezzük a tányérra. Erre jöhet a csirke, melyet a kicsit besűrített marináddal meglocsolunk, és egy száraz serpenyőben megpirított fenyőmaggal megszórjuk.
Jó étvágyat. 
Csokis Cupcake forró fűszeres sziruppal

Hozzávalók:
  • 100 g liszt
  • 20 g kakaó
  • 140 g cukor
  • 1,5 tk sütőpor
  • Csipet só
  • 40 g vaj (szobahőmérsékletű)
  • 120 ml tej
  • 1 tojás
  • Kevés vanília aroma
  • 1 marék csoki forgács
  • 1 narancs leve
  • 200 g málna lekvár
  • 3 db csillagánizs
  • 1 rúd fahéj
  • 25 g aszalt áfonya
  • 25 g aszalt meggy
Elkészítés:
Külön-külön keverjük össze a cupcake száraz és nedves összetevőit, majd a szárazra óvatosan csorgassuk a nedveseket, folyamatos keverés mellett. Magas fordulatszámon keverjük jól össze az egész masszát. A muffin formát béleljük ki papírral, majd kanalazzuk bele a masszát, a 2/3-áig. Melegítsük elő a sütőt 170 fokra, és süssük 20-25 percig a sütiket. Közben készítsük el a mázat.
A narancs levét és a lekvárt forraljuk össze, tegyük bele a csillagánizst és a fahéjat. Dobjuk bele az aszalt gyümölcsöket is.
Ha a sütik elkészültek, vegyük ki, hagyjuk kihűlni.
Tálaláskor a cupcake-ek tetejére csorgassunk a szirupból, de legyen benne gyümölcs is J
Jó étvágyat.

2013. május 15., szerda

Újra gondolt Wellington


A minap hallottam, láttam a wellington bélszín elkészítését. Ennek ihletésére készítettem el ezt az ételt, abból, ami otthon volt a hűtőben. Ha valaki olvassa a receptjeim, akkor láthatta, hogy igyekszem mindig valamit újítani, átdolgozni, kitalálni. Ez most sem volt másként, főleg, mert adva volt az alapanyag. Boltba meg nem igazán volt kedvem lemenni, de a végeredmény, hogy nem is kellett :-)
Nos a következőképpen készítettem el az én wellingtonos csirkecombomat:

Hozzávalók: (2 főre)

2 db felső csirkecomb
3 db szép fej gomba
friss fűszernövények (bazsalikom, petrezselyem, rozmaring, snidling)
10 szelet bacon szalonna (zsírosabb)
1/3 csomag teljes kiőrlésű réteslap (bár ma már inkább leveles tésztából csinálnám)
olíva olaj

bors
4 db zeller szár
2 db új répa
4 szem koktél paradicsom
2 kk dijoni mustár


Elkészítés:

A friss fűszer növényeket, és a gombát, melyet először megtisztítunk, majd nagyobb darabokra vágunk, összemixeljük, a késes robotgéppel felaprítjuk, nagyon apróra, majdhogynem egy "krémet" készítünk belőle.






Félre tesszük pihenni. A csirke combokat kicsontozzuk, majd olíva olajon mindkét felét aranybarnára sütjük. Fontos, hogy forró olajba tegyük bele, mert nem megsütni akarjuk a húst, csak egy kérget képezni rajta, hogy a szaft benne maradjon. 2 perc kell mindkét oldalának. Ezután a húsokat egy tányérra rakjuk, és alufóliával letakarjuk. Ugyanabban a serpenyőben a gombás "krémet is megpirítjuk.















A sütőt bekapcsoljuk, és alsó-felső sütésre, és 180 fokra állítjuk. A tésztát, ami az én esetemben akkor rétes tészta volt, de most már levelesből csinálnám, kihajtogatjuk, kiterítjük. Alaposan meglocsoljuk olíva olajjal, majd a bacont szépen elhelyezzük rajta. Jöhet a gombakrém, mellyel megkenjük a baconöket. Erre ráhelyezzük a csirke combokat, melyeknek a tetejét megkenjük a dijoni mustárral. Az egészet szépen becsomagoljuk a tésztába. Közben a sütő is elérte a megfelelő hőfokot.







Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral, ráhelyezzük, majd mellé rakjuk a megmosott zeller szárakat, illetve pár rozmaring ágat. Az egészet újra meglocsoljuk olíva olajjal, kevés só és bors rá, mehet a sütőbe!
Addig sütjük, míg a tészta arany barnára sül (cca 20-25 perc).
Közben egy serpenyőben olajat hevítünk, megmossuk a paradicsomokat és a répákat. A forró olajra helyezzük őket, sózzuk, és borsozzuk, és mindenhol szépen megsütjük.
Amikor megsült a tészta a húson, vegyük ki a sütőből, és pihentessük kicsit. Ha kicsit hűlt, könnyebben lehet szeletelni!

Jó étvágyat kívánok!