A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tészta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tészta. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 25., kedd

Alap pite tészta

Sokszor használom, ezt az alapot, hiszen rengeteg mindennel lehet tölteni, de én már például alkalmaztam mártogatós "tartónak" is. Mutatósabb volt, mint egy tányér, vagy üvegedény.
Amit leírok, az egy egyszerű változata, a végeredményhez mérten lehet édesre, fűszeresre is készíteni. Ebből a mennyiséghez egy 26 cm-s formát használjunk, egy rétegben be tudjuk teríteni.

Hozzávalók:
200 g liszt
1 csipet só
100 g vaj, kis darabokra vágva
4-5 ek hideg víz

Elkészítés:
Az átszitált lisztet tálba rakjuk, megsózzuk, majd beletesszük a vajat. (Ha használunk valamilyen fűszert, vagy cukrot, még ebben a fázisban adjuk hozzá). Kézzel összedolgozzuk, hogy morzsás legyen. Amíg nem morzsás, ne adjuk hozzá a vizet, muszáj, hogy a vaj mindenhova eljusson. Ha van késes robotgépünk, az sokat segíthet ebben a folyamatban.
Majd apránként adjuk hozzá a vizet, és gyúrjunk tésztát. Figyeljünk, mert liszttől, vajtól függő, hogy mennyi vizet vesz fel. Gyúrjuk jól össze, majd formáljunk belőle egy gombócot, tegyük folpackba, és felhasználásig tároljuk hűtőben. Akár le is fagyaszthatjuk.
Megfelelő formára nyújtva használjuk.



2013. június 10., hétfő

Croissant



Saját kezűleg croissant-t készíteni reggelire???
Nem olyan nehéz,sőt!Még csak nem is igényel semmi különös hozzávalót. Átlagos, mindennapi, az otthonunkban megtalálható alapanyagok szükségesek csak, mint a liszt, a vaj,cukor,víz...
Ami szükséges még, az a technika, de ebben igyekszem segíteni :)
Ha este van egy kis időnk, akkor gyorsan elkészítjük a tésztát, és reggel fél óra alatt elkészül a friss,meleg croissant, melynek senki nem tud ellenállni!
Akkor nézzük, hogyan varázsolhatjuk el a családot, hiszen fél óra ahhoz is kell, hogy lefussunk a boltba, és megvegyük ezeket a süteményeket!


Hozzávalók:

500 g liszt
2,5 dl hideg víz
2,5 dl hideg tej
60 g cukor
1 cs szárított élesztő
csipet só
250 g vaj
1 tojás


Elkészítés:

Egy tálban keverjük össze a tésztához való lisztet a tejjel, a vízzel, mehet bele a cukor, a só az élesztő, és 50 g vaj. Gyúrjuk jól össze! Ha ezzel megvagyunk, tegyük letakarva hűtőbe, míg a vajat előkészítjük.
A hűtőből kivett vajat vágjuk csíkokra, és tegyük egymásra egy sütőpapíron, mely akkora, hogy utána rá tudjuk majd fordítani, hogy befedjük.

Terítsük rá a sütőpapírt, és sodrófával kezdjük el összedolgozni.

Addig, míg egy homogén vajadagot nem kapunk.
Ezt is rakjuk vissza a hűtőbe, és vegyük ki a tésztát. Kezdjük el kinyújtani, majd a hűtőből kivett vajat tegyük a közepére.


És akkor most jön az érdekes rész, ugyanis leveles tésztát kell készítenünk :)
Kezdjük el a tésztát a vajra hajtani!

















Ha szépen körbeöleltük a vajat, akkor nyújtsuk ki újra, és hajtogassuk újra!
Ezután lisztezzük be, takarjuk le, figyeljünk, hogy jól bebugyoláljuk, nehogy kiszáradjon, és tegyük bő fél órára a hűtőbe!
Fél óra leteltével ismételjük meg a nyújtás, hajtogatás, nyújtás hajtogatás mozzanatokat, takarjuk újra le, és tegyük a hűtőbe éjszakára.
Miért is kell hűteni?? Hogy a vajas tésztával dolgozni tudjunk. Ha nem hűtenénk, akkor a vaj olvadni kezdene, és a tészta hozzáragadna mindenhez. Így sajnos elkerülhetetlen a hűtés. Igen, időigényes, de csak a kezdet. Holnap már csak fél óra kell, és élvezhetjük a friss croissant! Ez lebegjen a szemetek előtt!

Másnap reggel...
Én 5kor felkeltem, kávét főztem, nekikészülődtem, és 3/4 hatkor kivettem a sütőből :-)
Nézzük, hogyan is: A kávéfőzést azt hiszem mindenki el tudja kezdeni :-D
Tésztát vegyük ki a hűtőből, és nyújtsuk ki, újra. Igyekezzünk hosszú, téglalap alakot kialakítani (jó tanács, amennyiben nem 8 fős a kis család, felezzük meg a tésztát, és az egyiket tegyük vissza a hűtőbe, és akkor 2 napig csilloghatunk :-D ).


SOHA NE nyújtsuk vékonyra!! A tészta legyen 1-1,5 cm vastag! A tapasztalataimat itt olvashatjátok: itt
Ha ezzel megvagyunk, akkor jön egy újabb ügyességi sor. Én nagyobb téglalapokat vágtam (sajnos korán reggel még nem volt elegendő erőm fényképezni), és azokat átlóban szétvágtam, és így kaptam háromszögeket. És akkor most jön a fő attrakció, a feltekerés. A háromszögekből, mivel ugye ezek így derékszögben állnak, kis kézügyességgel rendes háromszögeket alakítunk ki, majd a csúcs felé elkezdjük szépen feltekerni!
A feltekert croissant-okat kicsit meghajtjuk, hogy félkör alakúak legyenek, és sütőpapírral bélelt tepsire rakjuk.

A tojást felverjük, és megkenjük a tetejüket. Ha kész vagyunk minddel, akkor berakjuk a sütőbe, amit NEM melegítünk elő!
180 fokra állítjuk, és nagyjából 30 perc alatt megsülnek. Ha a sütő elérte a megfelelő hőfokot, akkor jó 10 perc elteltével újra megkenjük a sütik tetejét tojással.
Nemsokára vehetjük is ki, és ébredhet a család, hiszen készen van a reggeli :-)
Remélem sikerült leírnom érthetően, ha mégsem, szóljatok, és igyekszem pontosabban fogalmazni!

Jó étvágyat, és élvezzétek a család csendes és élvezettel teli gratulációját.

Töltött Tészta Spárgamártással



A könyv telis-tele jobbnál jobb tészta receptekkel. Komolyan. Én imádom a tésztát, mindazok ellenére, hogy nem annyira fogyókúrás :D
Mivel a spárga azért még itt van a nyakunkon ezt a töltött tésztát választottuk, melyre spárgamártás került.
Konzekvenciám, hogy NEKEM, hangsúlyozom nekem, a paradicsomos töltelék,mely a tésztában van, és a spárgamártás együtt nem annyira működött. Azaz pont az volt a baj, hogy elnyomták egymást. A töltelék a tésztával nagyon finom, a spárgamártás pedig fenomenális...
És mindez megfejelve egy kis rápirított sajttal...


Hozzávalók:

 350 g tölthető csőtészta, én cannellónit használtam

A töltelékhez:
 olíva olaj
1 fej hagyma, finomra vágva
3 szál zeller, durvára vágva
2 sárgarépa, durvára vágva
1 kk friss rozmaring, felaprítva
300 g cukkini, durvára vágva
50 ml fehér bor
350 g paradicsom püré
1 dl víz (a paradicsomos dobozt öblítsük ki)
só, fekete bors

Spárgamártáshoz:
fekete bors
1 gerezd fokhagyma, egészben
500 g spárga, durvára vágva
250 ml zöldségleves alaplé
csipetnyi chilli por (elhagyható)
50 g reszelt sajt
kevés reszelt parmezán


Elkészítés:

A töltelékhez az alapanyagokat felaprítjuk, majd egy lábosban olajat hevítünk.

Beletesszük a zöldségeket a cukkini kivételével, és a rozmaringot, és kb 3-4 percig pároljuk.Felöntjük a borral, és hozzákeverjük a cukkinit is. Hagyjuk elpárologni a bort, hiszen csak az ízre van szükségünk, az alkoholtartalomra nincs.
Ezután hozzáadjuk a paradicsom pürét, a dobozt pedig kiöblítjük kb 1 dl vízzel.Sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, lefedve 30 percig főzzük közepes lángon, míg be nem sűrűsödik.

Közben főzzük enyhén sós vízben a tésztát kb 10 percig, még lehessen harapni, nehogy túlfőjön!
A sütőt melegítsük elő 180 fokra. A mártáshoz hevítsünk olíva olajat, dobjuk bele a fokhagymát, és pirítsük pár percig. Majd vegyük ki, és a spárgát dobjuk bele. Jöhet a chilli, ha használunk, kicsit pirítsuk, majd öntsük fel az alaplével.Közepes lángon főzzük 10 percig, majd a tűzről lehúzva botmixerrel pépesítsük. Ha kész,. keverjük hozzá a sajtot (én füstölt sajtot reszeltem bele, isteni lett).

Egy tűzálló tálat kenjünk ki olajjal, az aljára merjünk egy keveset a spárgamártásból, majd jöhetnek a tészták, melyeket a paradicsomos zöldségekkel töltsünk meg. Aprólékos, időigényes, de higgyétek el,  megéri!

A tésztákat rendezzük el szépen állítva, jöhet a maradék mártás, és a tetejére az újabb adag reszelt sajt!
Előmelegített sütőben nagyjából 25-30 perc alatt megsül.

Tálalás előtt pár percig hagyjuk hűlni.



Jó étvágyat!

A Két Falánk Olasz II. rész

Szombat...
Otthon, semmi munka, csak a család, és persze a konyha :)
Mivel megígértem, folytatom. Újra a kezembe kaptam a könyvet, és lapozgattam. De nagyon nehezen választottam, mert vagy tészta, vagy tészta, vagy olyan ételek voltak a lapokon, amikhez nem volt kedvem. Nem akartam sem kagylót, sem rákot, sem halat...
Aztán választottam. Tímea nagyon leves imádó, ezért mindenképpen kellett leves. Na, az nem sok van a könyvben, de azért sikerült kiválasztani egyet: Minestra Maritata, azaz tavaszi zöldségleves sonkával. Már most megjegyzem, ne az itthon ismert zöldséglevest várjátok, és azt is, hogy nem igazán nyerte meg tetszésünket. Hogy miért, azt nem tudnám megfogalmazni, de egy próbát mindenképpen megér, ha valaki be akar kukkantani más nemzet leveseibe.
A főétel tészta lett, de olyan, ami már kinézetében is extra: Paccheri ripieni con salsa d'asparagi, azaz töltött tészta spárgamártással.
Spárga szezon vége felé nekem is sikerült valamit készítenem :-D
Nos, ez a tészta teli találat volt, azonnal feledtette a leves "egyhangúságát"!
A desszert pedig a hétköznap készített fagyi volt :)


2013. május 26., vasárnap

Mézes lazac tészta ágyon spenót koszorúban

Ezt is a pénteki "bulira" készítettem, erről azonban van egy fotóm :-)


Akartam egy különlegesebb fogást is, egy nem mindennaposat. A hal mellett döntöttünk, és ha hal, akkor legyen lazac. Ugyan nem olcsó, de szerintem megéri az árát. Az biztos, hogy péntek este ez a fogás volt, mely a leggyorsabban elfogyott :-)
A lazacot én bő fél napig pácoltam egy mézes-gyömbéres lében, ami egy nagyon ínyenc ízt adott neki!
Ezt a fogást akár (ha kisebb hallal készítjük) előételként is el tudom képzelni, mert könnyű, nem terhel meg!

Hozzávalók 4 személyre:

4 adag lazacfilé (130 g körül van 1 adag)
100 g baby spenót
4 db retek
só, bors
400 g tészta

Pácléhez:
4 tk méz
1/2 citrom leve
2 ek szója szósz
friss gyömbér kb 4 cm
2 ek dijoni mustár,mely helyettesíthető sima mustárral

A saláta öntethez:
3 cm friss gyömbér
3 ek fehérbor ecet
2 ek szója szósz
4 ek olíva olaj
3 ek szezámmag
2 ek citromlé

Elkészítés:

Előző este készítsük el a páclevet, melyhez egy tálba reszeljük le a gyömbért, adjuk hozzá a többi összetevőt, és keverjük jól össze. Tegyük hűtőbe félre, amíg előkészítjük a lazacot.
A halról szedjük le a bőrét, és nézzük át, hogy ne legyen benne szálka. Majd tegyük egy tálcára, melynek van pereme, egymás mellé a szeleteket. A páclét oszlassuk el, hogy minden szeletre jusson. Éjszakára, de minimum 2 órára tegyük hűtőbe (lefóliázva).
Másnap készítsük el az öntetet a salátához. A szezámmagot daráljuk le, én mozsárban törtem össze, úgy, hogy közben folyamatosan adagoltam hozzá a citrom levet. Amikor ezzel megvagyunk, tegyük egy tálkába, és adjuk hozzá a többi összetevőt. Keverjük jól össze, nem baj, szerintem, ha egy kicsit darabos marad a szezámmag, nekem direkt tetszett.Tegyük hűtőbe a tálalásig.
A sütőt melegítsük elő 200 fokra. Közben főzzünk tésztát közepesre. Ha lefőtt, szűrjük le, és a tálban sózzuk borsozzuk. Hagyjuk pihenni.
A halat tegyük egy sütőpapírral kibélelt tepsire, és mehet a sütőbe. Nagyjából 8-10 perc kell, hogy elkészüljön. Közben a retket szeleteljük karikákra, a spenótot mossuk meg.
Egy tányérra körben helyezzük el a spenótot, rá a retek (esetleg újhagyma) karikákat.
A tésztát forró olajba dobva süssük pár percig.
A tányér közepére tegyünk szépen egy adag tésztát, és a kész, megsült halat erre helyezzük rá.
Az egészet locsoljuk meg olíva olajjal, és a salátára csepegtessünk az öntetből.

Jó étvágyat hozzá!

2013. május 15., szerda

Újra gondolt Wellington


A minap hallottam, láttam a wellington bélszín elkészítését. Ennek ihletésére készítettem el ezt az ételt, abból, ami otthon volt a hűtőben. Ha valaki olvassa a receptjeim, akkor láthatta, hogy igyekszem mindig valamit újítani, átdolgozni, kitalálni. Ez most sem volt másként, főleg, mert adva volt az alapanyag. Boltba meg nem igazán volt kedvem lemenni, de a végeredmény, hogy nem is kellett :-)
Nos a következőképpen készítettem el az én wellingtonos csirkecombomat:

Hozzávalók: (2 főre)

2 db felső csirkecomb
3 db szép fej gomba
friss fűszernövények (bazsalikom, petrezselyem, rozmaring, snidling)
10 szelet bacon szalonna (zsírosabb)
1/3 csomag teljes kiőrlésű réteslap (bár ma már inkább leveles tésztából csinálnám)
olíva olaj

bors
4 db zeller szár
2 db új répa
4 szem koktél paradicsom
2 kk dijoni mustár


Elkészítés:

A friss fűszer növényeket, és a gombát, melyet először megtisztítunk, majd nagyobb darabokra vágunk, összemixeljük, a késes robotgéppel felaprítjuk, nagyon apróra, majdhogynem egy "krémet" készítünk belőle.






Félre tesszük pihenni. A csirke combokat kicsontozzuk, majd olíva olajon mindkét felét aranybarnára sütjük. Fontos, hogy forró olajba tegyük bele, mert nem megsütni akarjuk a húst, csak egy kérget képezni rajta, hogy a szaft benne maradjon. 2 perc kell mindkét oldalának. Ezután a húsokat egy tányérra rakjuk, és alufóliával letakarjuk. Ugyanabban a serpenyőben a gombás "krémet is megpirítjuk.















A sütőt bekapcsoljuk, és alsó-felső sütésre, és 180 fokra állítjuk. A tésztát, ami az én esetemben akkor rétes tészta volt, de most már levelesből csinálnám, kihajtogatjuk, kiterítjük. Alaposan meglocsoljuk olíva olajjal, majd a bacont szépen elhelyezzük rajta. Jöhet a gombakrém, mellyel megkenjük a baconöket. Erre ráhelyezzük a csirke combokat, melyeknek a tetejét megkenjük a dijoni mustárral. Az egészet szépen becsomagoljuk a tésztába. Közben a sütő is elérte a megfelelő hőfokot.







Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral, ráhelyezzük, majd mellé rakjuk a megmosott zeller szárakat, illetve pár rozmaring ágat. Az egészet újra meglocsoljuk olíva olajjal, kevés só és bors rá, mehet a sütőbe!
Addig sütjük, míg a tészta arany barnára sül (cca 20-25 perc).
Közben egy serpenyőben olajat hevítünk, megmossuk a paradicsomokat és a répákat. A forró olajra helyezzük őket, sózzuk, és borsozzuk, és mindenhol szépen megsütjük.
Amikor megsült a tészta a húson, vegyük ki a sütőből, és pihentessük kicsit. Ha kicsit hűlt, könnyebben lehet szeletelni!

Jó étvágyat kívánok!

2013. március 6., szerda

Mascarpone Sajttorta Gránátalmával





Nagy kedvenc a sajttorta az emberek körében. Szinte minden étteremben lehet kapni, és vagy ezer féle változatban készítik. Kicsit készülvén a hétvégére, én is sütöttem egyet. Nem egy gyors desszert, de megéri kivárni, az biztos :-)



Hozzávalók:

600 g krémsajt(mascarpone) szoba hőmérsékletű
1 db gránátalma
4 db tojás szoba hőmérsékletű
2 bögre kukorica liszt
2 bögre barna cukor
1 tk vanília aroma
1/2 citrom héja
100 g vaj szoba hőmérsékletű
1 nagy tejföl


Elkészítés:


A sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy tálba tegyük a vajat, és géppel verjük habosra. Adjunk hozzá 1/4 bögre cukrot, és keverjük jól össze, jöhet 1 db tojás, ezzel is keverjük össze jól..Majd  a kukorica liszt! Szórjunk a tálba 1 és 1/4-ed bögre lisztet, és ezzel is keverjük jól össze. Felezzük meg a tésztát, az egyik felét rakjuk a hűtőbe!
Egy 26 cm átmérőjű sütiformáról vegyük le az oldalát, az aljára tegyünk sütőpapírt, és az előhagyott tésztát nyújtsuk rá! Süssük 10 percig, majd hagyjuk teljesen kihűlni.
Amíg a tészta sül, vegyünk elő egy nagyobb tálat, és tegyük bele a mascarponét, keverjünk hozzá 1 és 1/4-ed bögre cukrot. Géppel keverhetjük ezt is, amíg folyékony nem lesz. Alacsony fordulaton keverjük hozzá a megmaradt kukorica lisztet, és a megmaradt 3 db tojást és a vanília aromát, egyszerre. Keverjük jól össze. Ha ezzel készen vagyunk, keverjük hozzá a tejföl felét és a citrom héjat, valamint a gránátalma 3/4-edét.
Ha a tészta megsült, vegyük vissza a hőfokot 160-ra, hagyjuk teljesen kihűlni! Tegyük a sütiforma oldalát a helyére. Vegyük elő a hűtőből a másik fél tésztát, és a forma 3/4-éig szépen rakjuk körbe vele az oldalát. Ha ezzel készen vagyunk, akkor az elkészült sajtkrémet öntsük bele.
160 fokon süssük 65 percig, vagy amíg a széle fel nem puffad, és a közepe szépen mozog, ha megrázzuk kicsit.
A maradék tejfölt, cukrot, egy kevés vanília aromát, citrom héjat keverjünk jól össze. Ha elkészült a torta, vegyük ki a sütőből, és kenjük meg ezzel a mázzal. Tipp: a szélére rakjuk, és onnan befelé húzzuk egy spatulával :-)
Tegyük vissza a sütőbe, és süssük még 10 percig!




Ha letelt a 10 perc, akkor kapcsoljuk ki, és kicsit pihentessük még benn.5-6 perc után vegyük ki, és hűtsük 10 percig.
Jó hír, hogy a torta elkészült, rossz hír, hogy nem tudjuk még megkóstolni :-D
10 perc után a forma oldala levehető, de szükséges még cca 4 órát pihentetni, hogy szépen szeletelhető legyen!
Ebből az adagból nagyjából 16 szeletet tudunk vágni, persze függ attól, hogy ki mekkorákat vág :-)

Jó étvágyat kívánok hozzá



2013. február 18., hétfő

Kakaós Kalács


Anyósom rettenetesen finom kakaós kalácsot tud készíteni. Én eddig nem voltam az az édesség szerető ember, de amióta megkóstoltam az Ő süteményeit, azóta...
Megpróbáltam én is készíteni egyet, és ez lett az eredménye :-)
Nagyon finom, tökéletes állagú :-D Legalábbis Teri néni szerint :-)
Ma reggelire már ezt ettük!!!


Hozzávalók:

750 g liszt
1 db élesztő
1 db tojás
8 ek barna cukor/méz
0,5 l tej
1 cs kandírozott gyümölcs
csipet só
1 dl olaj
3 ek kakópor

Elkészítés:

4 ek cukrot/mézet és az élesztőt 4 dl meleg tejbe rakjuk, és felfuttatjuk. A lisztet, a tojást, a kandírozott gyümölcsöt, az olajat és a sót egy nagy tálban összekeverjük, majd az élesztős tejet lassanként hozzáadagoljuk, és elkészítjük a tésztát. A kész tésztát félre rakjuk, meleg helyen 30 percig kelesztjük. Közben a maradék cukrot, a maradék tejet összekeverjük a kakaóval, és azt is félrerakjuk.
Ha letelt a fél óra, akkor a megkelt tésztát megfelezzük, és a feléhez hozzákeverjük a kakaót. Újra átdagasztjuk az egészet, amíg el nem válik a kezünktől és az edényünktől (mindkét adagot).
A kétféle tésztát egymásra rakjuk, és kinyújtjuk, majd nagyon szorosan feltekerjük. Ahogy látható, nekem 2 db formára volt szükségem, ebből annyi tészta lesz, ezért én először 2-2 kis adagot levettem a tésztákból, és úgy nyújtottam és tekertem fel.
Kiolajozott formákba tesszük, és mehet a sütőbe. Nem kell tovább keleszteni, mert amíg a sütő felmelegszik van ideje.
180 fokra állítsuk a sütőt, és ha elérte a hőfokot onnan körülbelül 30 perc.

Reggelire, vacsorára, vagy akár desszertnek is kitűnő!

Jó étvágyat!


2013. január 28., hétfő

Spenótos Farfalle


Pénteken már a körül forgott az agyam, hogy mit készítsek hétvégén. Gondolkodtam, de annyi minden jutott az eszembe, és nem tudtam dönteni. De aztán este sikerült. Csináljunk valami olasz ételt. Tészta van otthon, múltkor vettem spenótot, hogy készítek kis kosárkákat előételnek, de az valami miatt elmaradt, így adott volt, hogy azzal "töltöm" a tésztát.
Tímeával mikor Toscanában voltunk, ott ettünk hasonló finomságot, de most is kicsit továbbgondoltam, jó szokásom szerint :-)
Remélem elkészítitek, megkóstoljátok.
Tegnap szerettem volna már megírni ezt a bejegyzést, de ne haragudjatok, nem volt időm...Végre nem dolgoztam, és kisfiammal (aki 2 hónapos) foglalkoztam rengeteget. Meg is hálálta, rengeteget nevetett .-)

Nézzük, hogyan is készül ez a fantasztikum:

Hozzávalók:

250 g spenót (a legjobb a friss lenne, de az most nincs)
olíva olaj
2-3 gerezd fokhagyma
2 tk vaj

bors
szerecsendió
200 g mascarpone
200 ml főző tejszín
sajt (parmezán, de nekünk pont most fogyott el, csak trappista volt itthon)
250 g farfalle tészta / amilyen otthon van/


Elkészítés:

A tésztát főzzük meg enyhén sós vízben, figyeljünk, hogy közepesre főzzük!
Közben egy edénybe locsoljunk olívaolajat, tegyük bele a vajat, és a fokhagymát, amit vágjuk apróra, vagy préselhetjük is. Időközben szerecsendióval szórjuk meg. Amikor a vaj elolvadt tegyük bele a (kiolvadt) spenótot. Pár percig, kevergetés mellett, pirítsuk, míg a spenót meg nem fonnyad, szép sötétzöld színe lesz. Egy kevés tészta lével locsoljuk meg, majd tegyük bele a mascarponét és a tejszínt. Forraljuk össze, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint. Mi nagyon szeretjük a szerecsendiót, így én még abból is tettem bele...
Most tudjuk véglegesre fűszerezni, kinek hogy ízlik majd :-)

A tésztát, ahogy mondtam félkeményre főzzük. Vegyünk elő egy hőálló tálat, és kezdjük el rétegezni.
Egy réteg tészta, rá egy adag spenót, megint tészta, megint spenót...Amíg el nem fogy. Spenót legyen a teteje. Erre reszeljünk egy jó adag sajtot, és 200 fokra előmelegített sütőbe téve addig süssük, míg a sajt szépen megpirul.

Az elkészült tésztát kevés tejszínnel meglocsolva tálaljuk!

Jó étvágyat hozzá mindenkinek.


2013. január 5., szombat

Túrós Lepény













Ma is próbálkoztam, és mint kezdő süteménykészítő, csakis valami egyszerűt találunk ki...

Valamikor régen olvastam, hogy mindenféle tésztakészítés nélkül piteféleség készíthető, így kutakodtam, olvasgattam még tegnap este!És tényleg így van, ha réteslisztet használunk, nem kell gyúrnunk! Tökéletes, gondoltam magamban, akkor találjuk ki, hogy mi is lehetne a töltelék.
Én személy szerint imádom a túrót...

Tegnap délutáni bevásárlás közben aztán szedtem le ezt-azt a polcokról, hogy majd ez is jó lesz, meg az is jó lesz még abba a süteménybe (persze Gyönyörű feleségem csak érdekesen nézett, hogy minek pakolok én rumaromát, meg vaníliarudat vagy réteslisztet).

Nézzük, hogyan is tudjuk cca 30 perc alatt elkészíteni ezt a lepényt:

Hozzávalók:

25 dkg rétesliszt
25 dkg cukor
10 dkg vaj
2 cs vaníliás cukor
0,5 cs sütőpor
mazsola (ki hogy szereti, én 20 dkg-ot használtam), bármivel kiváltható, nálunk a következő a vörös áfonya lesz
egy kevés fehér rum
2 db tojás
2 dl tej
50 dkg túró
1 citrom héja

Elkészítés:

Előző este a mazsolát a rumaromával és a rummal összekevertem, és éjszakára beraktam a hűtőbe, had érjenek össze!
Egy tepsit kikenünk a vaj felével, a lisztet a cukrot és a sütőport összekeverjük. A keverék felét beleszórjuk a tepsi aljába. Erre rászórjuk a túrót ( ha van otthon tehetünk rá egy vékony réteg tejfölt is), majd erre elhelyezzük a tegnap előkészített mazsolát. Erre reszeljük rá a citrom héját, jusson mindenhova!
A tetejére egyenletesen rászórjuk a maradék lisztkeveréket, majd az egészet nyakon öntjük a tej és a tojás keverékével (én ebbe raktam egy rúd vaníliát, és szépen habosra felvertem).

Előmelegített sütőben olyan 200 fokon 30 perc alatt megsül!

Érdekes, de nagyon finom!

Jó étvágyat és próbálkozást a töltelékkel :-)