A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nyár. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nyár. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. július 29., hétfő
A Hűsítő Gyömbér "Sör"
Ma van az év legmelegebb napja, legalábbis azt mondják!
Nyáron nagyon oda kell figyelnünk a szervezetünk folyadékpótlására, minimum 2-3 liter folyadékot meg kell innunk!
A vizet már néha én is unom, ezért hoztam nektek egy kis mást...
Hozzávalók:
1 db gyömbér kb 100 g
1 db citrom
100 g cukor
3 dl víz
Elkészítés:
A gyömbért és a citromot jó alaposan megmossuk, majd feldaraboljuk. Mehet e turmix gépbe, öntsük rá a vizet, és nyomás...
Szűrjük le, a gyömbéres citromos egyveleget pedig jól nyomkodjuk ki, hogy minden csepp meglegyen.
Mehet a leszűrt "sör" alapba a cukor, turmixoljunk egyet rajta, és hűtsük le!
Egyfajta sűrítményt kapunk, amit hígítani szükséges!
Az én ízlésem szerint a 3 dl sűrítményhez 1 l szóda megfelelő volt :)
Jéggel, és szódával (vagy akár limonádéval) igyuk, jéghidegen, citromkarika és menta társaságában ;-)
Nagyon finom szomjoltó!
Megéri kipróbálni!
2013. július 5., péntek
Sprotni Saláta
Nyár van, most már talán végleg...
Ilyenkor én személy szerint jobban szeretem a könnyű salátákat, mint egy pörköltet galuskával.
Egy ilyen vacsorának való könnyű nyári saláta elkészítését írom le!
Ami fontos, hogy ízléseteknek megfelelően változtassatok a hozzávalókon (vagy aszerint mi van otthon).
Nálunk ez volt megtalálható.
Hozzávalók: (2 főre)
1 konzerv sprotni
Rukkola saláta (de lehet sima fejes, madár vagy bármi)
1 db közepes répa
1 fél fej hagyma
1 nagyobb paradicsom
1 kisebb cukkini
Kevés sajt
friss rozmaring
olíva olaj
1/2 citrom leve
1 kk dijoni mustár
só,bors
Elkészítés:
A legegyszerűbb salátát készíteni, ehhez aztán tényleg semmi tudomány nem kell. A hozzávalókat ízlésünk, ügyességünk szerint aprózzuk, majd egy tálba vagy tányérra halmozzuk.
A cukkinit én zöldséghámozóval vékony szeletekre vágtam, a répával is így tettem. A paradicsomot felkarikáztam, a hagymát vékonyan felszeltem. A rukkola pedig készen van, azzal semmi dolgunk azon kívül, hogy szépen megmossuk, és jól megszárítjuk. Fontos, hogy ne legyen víz a salátán, hogy ne hígítsa fel a dresszinget.
Csak egy nagyon gyors dresszinget készítettem, egy kisebb befőttes üvegbe öntöttem olíva olajat, majd mehetett bele a citromlé. FONTOS SZABÁLY a dresszingeknél, amit ha megtanultok, akkor MINDIG tökéletes lesz: ez pedig a 3:1 szabály! 3 rész olaj és 1 rész ecet,citromlé.Ha ehhez kevés sót, borsot (ízlés szerint) dobunk, már készen is van az alap, ami már fogyasztható is. Én most kevertem bele egy kevés dijoni mustárt is.
Szóval, dijoni mustár bele, lezártam, és jól összekevertem. Az üveg azért jó, mert sokkal jobban összekeverhető, mintha kis tálkában egy villával kevergetnénk.
Kitálaltam szépen, kevés dresszing, sajt a tetejére, és megszórtam friss rozmaringgal. A halak szeretik a rozmaringot :)
Meleg nyári napokon tökéletes vacsora.
Jó étvágyat kívánok.
2013. január 10., csütörtök
Grillezett Pulykaszárny bazsalikomos újburgonyával
Hűha, ezt már régebben, nyáron készítettem...
De nagyon finom, gyorsan megvan, és kicsit más, mint a megszokott!
Grillezést terveztünk otthonra, de nem a szokásos tarját, kolbászkákat!
Tudtam, hogy van otthon pulykaszárny, hát azt készítettem el.
Dobjunk össze gyorsan egy HÁZI barbecue mártást (ha nincs időnk, kedvünk, akkor vegyünk boltban).
Hozzávalók:
1 fej vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
kevés chili (ízlés szerint)
2 ek olíva olaj
1 paradicsom püré cca 25 dkg
1 ek méz
1 tk citromlé
1 tk fahéj
só,bors
Vöröshagymát felaprítjuk, fokhagymát préseljük. Forrósítsuk fel az olajat, ebbe pároljuk meg a hagymákat, szórjunk bele chilit.
Amikor megpárolódott, puha, a többi hozzávalót dolgozzuk bele, és főzzük jó 20 percig, és már kéz is!
Önmagában is felszolgálható mártásként, de én "pácnak" használtam.
A pulykaszárnyakat helyezzük el a barbecue szószban, úgy, hogy lepje el az egészet! Takarjuk le, és tegyük hűtőbe. Ha van időnk, ezt tegyük meg még előző este, ha nincs, akkor legalább addig, míg a köretet elkészítjük, és míg a faszenünk megfelelő lesz!
A köret:
Krumpli, új köntösben.
Gondolom sokan jártak, jártatok már úgy, ahogy én, mégpedig, hogy megvesszük a friss zöld fűszernövénykéket (bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, menta stb.), használjuk, aztán tároljuk otthon valahol, de újra nem tudjuk már használni, mert elhaláloznak :-(.
Agyaltam, hogy hogyan is lehetne többször felhasználni Őket. Anyósomnak könnyű, van kert, na de mi a belvárosban lakunk!!
Vettünk egy szép nagy kő ládát, és Kedves Teri néni segítségével csináltunk egy zöld-fűszernövény-kertet, amit a teraszon tárolunk :-)
Egyrészről szép, dísze a balkonnak, másrészről mindig friss alapanyagokat tudok használni, amivel higgyétek el sokkal-sokkal finomabb lesz az étel!
Minden este munkából hazaérve megcsókolgattam Feleségem, megsimogattam pocakját, majd mentem és meglocsoltam az én kis növénykéimet :-D.
Meghálálták, nagyon finom ételeket tudtam készíteni velük, mint például a most következő köretet is:
Hozzávalók:
Újburgonya (mennyi???Ki tudja, érzésre, amennyit megeszünk, mert ez frissen jó)
Olíva olaj
Bazsalikom
só,bors
Elkészítés:
A krumplit mossuk meg, majd sós vízben főzzük meg! Amikor megfőtt, tegyük át egy tálba, majd locsoljuk meg bőven olíva olajjal. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. A bazsalikom leveleket mossuk meg, és vágjuk fel, ki hogy szereti, csíkokra, apróra bárhogyan! Szórjuk rá a krumplira, majd az egészet keverjük össze egy villával, úgy, hogy a krumplit közben nagyobb darabokra törjük össze. Öntsünk még rá kevés olíva olajat, és had pihenjen, érjen, amíg elkészül a húsi.
A faszenet izzítsuk fel, majd amikor ez megvan, a pulyka szárnyakat szépen süssük meg a faszén felett, úgy, hogy a szósz is legyen rajta, véletlen se csöpögtessük le!
A tálalás friss salátával (ki mit szeret) paradicsommal, akár még egy kis mozzarellával ajánlom.
Friss, finom nyári vacsora!
Jó étvágyat!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





