A következő címkéjű bejegyzések mutatása: torta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: torta. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. február 24., hétfő

Cukkinis szelet citromos krémsajttal

A szombatra készített sütemények közül a legkelendőbbeknek igyekszem lejegyzetelni a receptjeit.
Íme az első, a cukkinis szelet, mely megosztó volt, hiszen, ha valakinek mondtuk, hogy cukkini van benne, azonnal tovább is haladt a sütemény felett, ellenben ha valaki csak kérte, és megkóstolta, azonnal "beleszeretett".

Hozzávalók:
  • 500 g liszt
  • 600 g cukor
  • 1 tk só
  • 1,5 tk szódabikarbóna
  • 1 tk sütőpor
  • 2,5 tk fahéj
  • 4 tojás
  • 3 dl olaj
  • 1 tk vanília aroma
  • 2 db közepes cukkini
A mázhoz:
  • 500 g  krémsajt
  • 80 g vaj
  • 1 citrom reszelt héja
  • 1/2 citrom leve
  • csipet só
  • 2 tk vanília aroma
  • 300 g porcukor

Elkészítés:
Egy nagy tálban keverjük össze a szeletünk száraz hozzávalóit, egy másikban pedig a többi hozzávalót. Majd a nedves alapanyagokat öntsük a szárazra, és keverjük jól össze. A cukkinit reszeljük le, és keverjük a masszához. A sütőt melegítsük elő 170 fokra, egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral. A masszát óvatosan öntsük a tepsibe. Figyeljünk, mert sütés közben meg fog emelkedni, így mélyebb tepsit válasszunk. Azt is megtehetjük, hogy 2 adagban sütjük ki, és akkor a krémet a közepére is tudunk tenni :)
Süssük 30-35 percig, amíg a tűpróba során a közepén is tisztán jön ki a tű.
Amíg a torta sül, egy edénybe keverjük össze a krém hozzávalóit. A krémsajtot keverjük össze a szoba hőmérsékletű vajjal és a citrom héjával. Majd adjuk hozzá a többit. Addig keverjük, amíg sima, csomómentes nem lesz. Ha készen van, tegyük hűtőbe, hogy picit visszaszilárduljon. Ha sütemény elkészült, vegyük ki, és hagyjuk teljesen kihűlni, csak akkor szabad a krémet rákenni!
Jó étvágyat hozzá!


2013. november 4., hétfő

Hosszú Hétvége



Hosszú hétvége volt, 4 napot a családdal töltöttem :)
Elég sokat forgolódtam a konyhában, sütöttem, és kicsit át is pakolgattam, illetve rendszerezgettem. Egyre több a fűszer, egyre több az alapanyag, már alig igazodtam ki köztük.
Kezdődött, hogy az én Szerelmemnek, Feleségemnek születésnapja volt, mégpedig a 20. ;)
Lázárral 5kor keltünk, azaz Ő kelt, én meg gyorsan kijöttem, hiszen neki kellett állni Tímea tortájának. Együtt készítettük ezt is, kisfiam kuktáskodott :-D
Csokis brownie tortát készítettem, narancsos mascarpone krémmel, természetesen szív alakban. Kicsit "le is szúrt", hogy nem csoki tortát készítette, azt szeretett volna... Mire Tímea felkelt már ki is vettük a sütőből.
Aztán ünnepeltünk, együtt voltunk...
Este még készítettem egy pizzát vacsorára, ami rettenetesen finom lett! Szombaton csak egy kis padlizsán krémet készítettem, mert anyósomtól kaptam egy és fél padlizsánt, amivel már kellett kezdeni valamit. Egész jól sikerült, de még fejlesztenem kell...

Ma pedig délutáni szieszta helyett, délutáni kekszsütés volt terítéken. Lázár újra kis-kukta volt, Tímea pedig pihent, és megörökítette, illetve várta, hogy elkészüljön :-D
Citromos kekszeket készítettünk, mert gyors és nagyon egyszerű, nem akartam a konyhában tölteni az egész délutánt. (most pedig, hogy ezeket a sorokat pötyögöm, épp készül a rizspuding, mert Lázár és Tímea is nagyon szereti.
Aztán agyaltam, hogy a november 16-i restaurant day-en mi legyen a menü, azt hiszem sikerült is összeraknom, valamint igyekeztem kitalálni 3 féle menüt a szilveszteri vacsorára.

Ha már gasztro vonulatú a blog, akkor nézzünk pár receptet is:


Brownie narancsos mascarpone krémmel

Hozzávalók:
100 g vaj
250 g cukor
75 g kakaópor
1 csipet só
1 tk vanília aroma
2 tojás
70 g liszt
1 tábla étcsoki
1 marék tejcsokichips
A kukta kell, nélküle nem sikerül finomra :)

Elkészítés:
A vajat olvasszuk meg egy kicsit, én mikróba tettem. Erre azért van szükség, hogy a cukorral habosra tudjuk keverni. Ehhez adjuk hozzá a kakaóport és a sót, keverjük össze, majd hagyjuk hűlni.
A sütőt melegítsük elő 160 fokra. Ha kéz meleg a massza, akkor egyesével adjuk hozzá a tojásokat, folyamatosan keverjük.Keverjük bele a lisztet és vanília aromát is. A csokikat aprítsuk fel, és keverjük a masszához ezeket is. Egy tepsibe, ami nálam szilikon forma volt, tegyünk sütőpapírt, és erre öntsük a masszát.
20-25 perc alatt elkészül a "tortánk".
A mascarpone krémhez egy kevés mascarponét összekevertem fél narancs levével, és amikor kihűlt a brownie, óvatosan ráöntöttem, majd a narancs héjával díszítettem.
Jó étvágyat hozzá.


Citromos keksz:

Hozzávalók:

100 g vaj
200 g cukor
1 nagyobb vagy 2 kisebb tojás
1/2 tk vanília aroma
1/2 citrom héja
1 citrom leve
1 csipet só
1/2 tk sütőpor
késhegynyi szódabikarbóna
250 g liszt
1 tk sárga ételszínezék
porcukor

Elkészítés:

A vajat itt is picit megolvasztottam, és jól összedolgoztam a cukorral és a sárga színnel. Mehet bele a tojás, a vanília a citrom héja és leve is. Keverjük össze jó alaposan a géppel. Folyamatos keverés mellett szórjuk bele a maradék alapanyagokat, a lisztet a sütőport és a szódabikarbónát. Melegítsük elő a sütőt 175 fokra.
2 db tepsit készítsünk elő, béleljük ki sütőpapírral. Egy kiskanállal adagoljuk ki a masszát, és mehet az előmelegített sütőbe. Az adagok között hagyjuk helyeket, hiszen egy picit el fognak terülni.Nagyjából 10 perc alatt megsülnek. Ha kicsit szárazabban szeretjük, hagyjuk 12-13 percig.
Ha elkészült, kevés porcukorral meghintve akár melegen, akár hidegen is fogyaszthatjuk!
Jó étvágyat!

Felrobbantottam a konyhát :)

2013. június 4., kedd

Ricottatorta


Bocsánat csúsztam ezzel...Ne haragudjatok, sok volt a dolog, de most itt a harmadik recept, a desszert.
A könyvben citromos ricottatortaként van feltüntetve, de nekem nem volt otthon kandírozott citromhéjam, viszont volt fügém. Így fügével készítettem el, és isteni lett!
Melegen és hidegen is valami eszméletlenül finom.Hasonló a sajttortához, de a ricotta ad neki valami pluszt. Sokáig gondolkodtam, hogy talán túróval készítem, merthogy a ricotta hasonló ahhoz, de jó, hogy nem túrót vettem.
És fontos, ha van férfi, ne hagyjátok ki, a leírt boros körtét!
A vörösborban sült körte hozzá egy csoda. Ez külön, vagy fagyival is tökéletes, szóval most 2 receptet írok le nektek. A körtén nem változtattam semmit, az teljes egészében a két falánk olaszé!
Először nézzük a körtét:

Hozzávalók:

2 db körte
vörösbor
cukor

Elkészítés:

A körtéket félbe vágjuk, és tűzálló tálba tesszük, héjukkal felfelé. 180 fokos sütőben addig sütjük, míg a héja el nem kezd ráncosodni. Ezután felöntjük vörösborral, hogy ellepje, valamint jól, ízlés szerint, megszórjuk cukorral. Nem tudok mennyiséget adni, mert nem mértem, csak öntöttem mindkettőt. Mivel én a borból egy öntetet,szirupot készítettem, ezért elég sok cukrot adtam hozzá, hogy majd jól besűrűsödjön.Ezután még jó egy órát sütjük. Ha elkészül, a torta mellett tálaljuk, melyet a sziruppal meglocsolunk!
Ne hagyjátok ki, tényleg mennyei! Pedig én nem vagyok oda a vörösborért!

És akkor nézzük a ricottatortát!

Hozzávalók:

400 g leveles tészta (bolti tökélete :-D )
1 citrom héja
250 g ricotta (300 g van a receptben, de ugye egy tégely 250 grammos, szerintem elég)
200 g mascarpone
200 g kandírozott füge és narancshéj (együtt ennyi) A receptben citrom-, és narancshéj szerepelt
120 g cukor
6 tojás

Elkészítés:

A sütőt melegítsük elő 180 fokra előmelegítjük. A tésztát 2-3 mm vastagságúra kinyújtjuk. Ha nem dolgoztatok még ilyen tésztával, azt tanácsolom, hogy csak akkor vegyétek ki a hűtőből, ha azonnal dolgoztok vele, mert keményen könnyebb vele dolgozni. Ha már régebben kivettétek, visszapuhul, és nehéz vele a munka!
A kinyújtott tésztát ráfektetjük a 25 cm (28) átmérőjű,levehető aljú tortaformára, és kibéleljük vele! Túl fog nyúlni minden irányba, de ez a cél!Nedves ruhával takarjuk le, amíg elkészítjük a belevalót!
Készítsük el a tölteléket!
A ricottát, a mascarponét, és a kandírozott fügét és 100 g cukrot összekeverünk. Hozzáadunk 5 db tojássárgáját, és újra összekeverjük. Nem kell semmilyen gép, elég egy villa!Gyönyörű masszát kapunk. A 6 db tojás fehérjét, (igen 6, a maradék 1 sárgája is kell, majd a végén!) felverjük habbá, hozzáadjuk a maradék cukrot és kemény habbá verjük. Ezt óvatosan spatulával beleforgatjuk a ricottás keverékbe! Most jön, hogy reméljük elég nagy tálban kezdtük összekutyulni a hozzávalókat :-)
Ha szépen összekevertük, óvatosan, hogy a habot ne törjük nagyon össze, akkor beleönthetjük a tésztával kibélelt formába.
Én a tetejére raktam a kandírozott narancshéjat, és ráreszeltem a citromhéjat, majd szépen ráhajtottam a kilógó tésztát, és most jött el a maradék 1 tojássárgájának az ideje, szépen megkenjük vele a tetejét.

Kész, mehet az előmelegített sütőbe.
A könyv 30 perc sütést ír, de nekem ez nem jött be, akkor még "félkész" volt:



Szóval, csak a szemünkre hagyatkozzunk! Ha szép aranybarna a tészta, de közepe még enyhén rugalmas, na akkor van készen!
A vörösboros körtével egy ízbomba!

Jó étvágyat