A következő címkéjű bejegyzések mutatása: köszikávé. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: köszikávé. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. szeptember 28., szombat

Köszikávé Nap konzekvenció

Tegnap lezajlott, szépen, csendben, és sok-sok kedves baráttal ismerőssel...
Gyűjtöttünk is pénzt a gyerkőcöknek, az én felajánlásommal nagyjából 10 ezer forintot! Nem olyan nagy összeg, de örülök, hogy ennyit sikerült összegyűjtenünk!
Rengeteget dolgoztam ezért, hiszen folyamatos promóció, plakátolások, és csütörtökön 15 óra sütögetés, pénteken hajnali 3kor ébresztő, hogy ti tényleg friss reggelit vásárolhassatok.
DE
Megérte...Csak elismerő "némaság" és dicséret ért. Komolyan, köszönöm, nem gondoltam volna, hogy ennyire finomak ezek a péksütik, sütemények. Örülök, hogy mindenki arcára mosolyt, és a pocakjába telítettség érzést csaltak :)
Összességében elégedettek lehetünk a tegnapi nappal, annak ellenére is, hogy azért az idő lehetett volna jobb. :)
Pár rossz érzés azért van bennem, de ezeket gyorsan tegyük is félre, és csak a jókra gondoljunk.
élveztem a készülődést, élveztem a sütést (még 1 kézzel is :-D ) és élveztem nézni az emberkéket, a barátokat akik azt ették, amiket én készítettem.
Jó érzés. Jó lenne, ha sokan érezhetnék ezt.
Ebből kiindulva, elgondolkodva, és más hatások, beszélgetés miatt, valószínűnek tartom, hogy a blog változni fog, más profilt fogok kialakítani. Rengeteg olyan gasztroblog van, magyarul, ahol finomabbnál finomabb ételek receptjeit találja meg az ember.
Még a pontos irány nincs meg, gondolatok, elképzelések vannak, de finomítanom, finomítanunk kell. Aztán az is lehet, hogy nem lesz belőle semmi...
Majd alakul...

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki tegnap emelte a napom fényét :)
Szép napot Nektek!

2013. szeptember 23., hétfő

Még mindig itt...

Régen tettem bejegyzést, ennek nem az az oka, hogy nem főztem, nem sütöttem, hanem csak annyi, hogy egyszerűen nincs időm. Szerencsére. Hamarosan itt a köszikávé nap, aztán a Mediterránban segítettem egy esküvői menü elkészítésében, felkértek egy magazin gasztro részének "szerkesztésére", közben igyekszünk a Cellárium Étterem étlapját is megváltoztatni. Szerencsés vagyok, sok a dolog, és élvezem :)
Természetesen azért közben igyekszem kiélni a saját kíváncsiságom, és kísérletezési hajlamaimat, a minap készítettem egy briós jellegű péksütit, elkészítettem életem első nagyadag ételét, 20 adag kuszkuszt főztem..Na ez teljesen más, mint otthon a családnak főzni :-)
Igyekszem az új recepteket is feltölteni, de most elsősorban a Köszikávé napra való készülődés köti le az időmet, hiszen 60 adag reggelit fogok készíteni, és 50-60 adag délutáni sütit.
A menüt is sikerült végre kitalálni, lesz croissant, bageles szendvics, és briós reggelire, délutánra készül citromos pite, csokis muffin, egy kis répatorta, és lehet, hogy sajttorta is :)





2013. szeptember 7., szombat

Köszikávé Nap Szeptember 27-én

Magyarország első Hospis Háza a pécsi Dóri Ház, melynek működtetője a Szemem Fénye Alapítvány.
Mindenki tisztában van azzal, hogy egy alapítvány élete nem fenékig tejfel :(
Szeptember 27-ére egy országos akcióra hívnak minket.
"A Köszikávé napon, 2013. szeptember 27-én, arra buzdítjuk a közösségeket, munkavállalókat, klubokat, iskolákat, baráti köröket, hogy az amúgy is elfogyasztott kávéjuk, vagy éppen a saját maguk által szervezett programon kínált reggeli frissítők, sütemények jelképes árával – azaz fejenként legalább 200 Ft-tal – támogassák a Szemem Fénye Alapítvány munkáját."

Terveimben az szerepel, hogy a saját készítésű falatkáimat kóstoltatom, árulom egy belvárosi étterem, a Cellárium Étterem, teraszán e nemes program keretein belül, ahol a kávézás és eszegetés mellett segíthetünk!
Önök is én is, hiszen az eladott falatok árából én is felajánlok 30 %-ot a Dóri Ház javára!
Emellett Önök is adakozhatnak a kihelyezett urnába!

Remélem velem tartanak, csatlakoznak és segítenek!

Szeptember 27-én fogjunk össze és segítsünk!