A következő címkéjű bejegyzések mutatása: paradicsom. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: paradicsom. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. június 10., hétfő

Töltött Tészta Spárgamártással



A könyv telis-tele jobbnál jobb tészta receptekkel. Komolyan. Én imádom a tésztát, mindazok ellenére, hogy nem annyira fogyókúrás :D
Mivel a spárga azért még itt van a nyakunkon ezt a töltött tésztát választottuk, melyre spárgamártás került.
Konzekvenciám, hogy NEKEM, hangsúlyozom nekem, a paradicsomos töltelék,mely a tésztában van, és a spárgamártás együtt nem annyira működött. Azaz pont az volt a baj, hogy elnyomták egymást. A töltelék a tésztával nagyon finom, a spárgamártás pedig fenomenális...
És mindez megfejelve egy kis rápirított sajttal...


Hozzávalók:

 350 g tölthető csőtészta, én cannellónit használtam

A töltelékhez:
 olíva olaj
1 fej hagyma, finomra vágva
3 szál zeller, durvára vágva
2 sárgarépa, durvára vágva
1 kk friss rozmaring, felaprítva
300 g cukkini, durvára vágva
50 ml fehér bor
350 g paradicsom püré
1 dl víz (a paradicsomos dobozt öblítsük ki)
só, fekete bors

Spárgamártáshoz:
fekete bors
1 gerezd fokhagyma, egészben
500 g spárga, durvára vágva
250 ml zöldségleves alaplé
csipetnyi chilli por (elhagyható)
50 g reszelt sajt
kevés reszelt parmezán


Elkészítés:

A töltelékhez az alapanyagokat felaprítjuk, majd egy lábosban olajat hevítünk.

Beletesszük a zöldségeket a cukkini kivételével, és a rozmaringot, és kb 3-4 percig pároljuk.Felöntjük a borral, és hozzákeverjük a cukkinit is. Hagyjuk elpárologni a bort, hiszen csak az ízre van szükségünk, az alkoholtartalomra nincs.
Ezután hozzáadjuk a paradicsom pürét, a dobozt pedig kiöblítjük kb 1 dl vízzel.Sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, lefedve 30 percig főzzük közepes lángon, míg be nem sűrűsödik.

Közben főzzük enyhén sós vízben a tésztát kb 10 percig, még lehessen harapni, nehogy túlfőjön!
A sütőt melegítsük elő 180 fokra. A mártáshoz hevítsünk olíva olajat, dobjuk bele a fokhagymát, és pirítsük pár percig. Majd vegyük ki, és a spárgát dobjuk bele. Jöhet a chilli, ha használunk, kicsit pirítsuk, majd öntsük fel az alaplével.Közepes lángon főzzük 10 percig, majd a tűzről lehúzva botmixerrel pépesítsük. Ha kész,. keverjük hozzá a sajtot (én füstölt sajtot reszeltem bele, isteni lett).

Egy tűzálló tálat kenjünk ki olajjal, az aljára merjünk egy keveset a spárgamártásból, majd jöhetnek a tészták, melyeket a paradicsomos zöldségekkel töltsünk meg. Aprólékos, időigényes, de higgyétek el,  megéri!

A tésztákat rendezzük el szépen állítva, jöhet a maradék mártás, és a tetejére az újabb adag reszelt sajt!
Előmelegített sütőben nagyjából 25-30 perc alatt megsül.

Tálalás előtt pár percig hagyjuk hűlni.



Jó étvágyat!

Tavaszi Zöldségleves Sonkával



Ahogy említettem Tímea nagyon szeret levest enni, így mindenképpen cél volt egy leves készítése!
A könyvben olyan sok leves nincs, nem tudom miért, más nemzet nem annyira leveses??
A tavaszt ugyan már elhagytuk, de a nyár még nem érkezett meg, a választás erre a tavaszi zöldséglevesre esett! Házi sonkánk van otthon, a többit a szombati piacról szereztük be :)
A leves nem volt rossz, ezt nem mondhatnám, inkább, hogy más, merőben más, mint amit mi, magyarok megszoktunk. Hiszen mi mindent borsosan, sósan fogyasztunk. Kicsit hasonlít a Frankfurti levesre, de mégsem :)
Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, talán annyi, hogy lehet bátran fűszerezni, a só kivételével, hiszen a sonka önmagában sós!



Hozzávalók (4 főre):

400 g kelkáposzta
500 g füstölt sonka, legalább pár órára hideg vízben áztatva
1 fej hagyma
1 szál zeller
1 sárgarépa
1 szem krumpli
8 db koktélparadicsom, vagy 2 db normál
1/2 tk édeskömény
8-10 szem egész fekete bors
2 l víz
250 g batávia saláta, mely helyett én jégsalátát használtam

olíva olaj


Elkészítés:

Ahogy azt már a felsorolásban említettem, a sonkát áztassuk be, majd menjünk el, és szerezzük be a hozzávalókat!
A káposztát 5 percig főzzük elő. (a könyvben balnsírozzák, nem értem miért használnak ilyen szavakat, ok, én értem mit jelent, de miért nem írják, hogy a színe megtartása miatt forró,lobogó sós vízben főzzük elő 5 percig???) Szóval, forró,lobogó sós vízben előfőzzük, majd félretesszük.

Közben a zöldségeket durvára vágjuk, és az összes alapanyagot, kivéve a jégsalátát és a káposztát felrakjuk főni. A vizet felforraljuk, majd visszavesszük a hőt, és gyöngyözve főzzük 1 órát, fedővel lefedve.

Mindeközben készíthető a főfogás, melyet majd a következő bejegyzésben találtok!



Ha letelt az egy óra, a sonkát kipecázzuk, és nagyobb darabokra vágjuk, majd a káposztával és a salátával, melyeket leveleire szedtem, együtt visszarakjuk főni. Kóstoljuk, és amennyiben szükséges fűszerezzük. A lábast újra lefedve, jó fél órát főzzük még, ugyancsak gyöngyözve, amíg a zöldségek teljesen meg nem puhulnak.

Tálaláskor olíva olajjal locsoljuk meg. Szerintem jól megy hozzá egy kissé megpirított bagett szelet!


Jó étvágyat

2013. június 2., vasárnap

Sült Cukkinitekercs


Ők lettek az első kiszemeltjeim, már amikor először kinyitottam a könyvet. Nagyon szépek a képen a könyvben, így az előételt gyorsan eldöntöttem.
Ez egy könnyű előétel, mondjuk azóta én már tovább gondoltam, és például szívesen használnám köretként is.
A friss bazsalikom, a szárított paradicsom és a sajt együtt mennyei ízt varázsol az ember szájába.
Fontos észrevételeimet majd a végén írnám le, mert így nem sokat értenétek belőle :-D
Nézzük, miből áll, és hogyan készül ez az étel:

Hozzávalók:

1 db közepes cukkini
100 g sajt ( a receptben gorgonzola van, én kék sajtot vettem.De szerintem bármilyen sajt megteszi, lehet füstölt, vagy natúr is.)
2-3 db szárított paradicsom feldarabolva megfelelő méretben (a recept napon szárított 6 db-ot kér...nem értem minek annyi)
1 csokor bazsalikom levele
4 ek olíva olaj
1 nagy gerezd fokhagyma
fekete bors


Elkészítés:

Egy kis tálkában az olíva olajat, az apróra vágott fokhagymát (lehet fokhagyma nyomón átpréselni is) összekeverjük, fekete borssal megszórjuk, és félretesszük állni. Ez lesz majd a "pác".
A cukkinit megmossuk, és én uborka gyalun hosszú csíkokat vágtam belőle.Ezeket egymás mellé fektetjük, és megsózzuk, és jó fél órára békén hagyjuk, hogy a só megpuhítsa a cukkinit. Itt jegyezném meg, hogy nagyon figyeljünk, nem kell sok só, mert akkor sós lesz a végeredmény...Én sajnos pár darabnál sokat raktam.

A sütőt előmelegítjük 180 fokra. Ha letelt az idő, akkor a nedvességet letörölgetjük, felitatjuk a cukkinikről, és egy kissé kiolajozott tepsibe fektetjük őket.A páccal megkenjük a tetejét, és berakjuk a sütőbe. Nagyjából 15 percet sütjük (kezd aranybarna lenni a széle), akkor megfordítjuk a szeleteket, óvatosan, nehogy elszakadjanak, a másik felét is megkenjük a páccal, és visszarakjuk sülni. Nem kell több 5 percnél és kész is van!
A sajtot, a szárított paradicsomot megfelelő méretűre daraboljuk. Egy bazsalikom levelet leteszünk a cukkini egyik végére, rátesszük a sajtot és arra a paradicsomot, majd szépen feltekerjük.


Majd szépen tányérra helyezzük, meglocsoljuk olíva olajjal, megszórjuk tépett bazsalikommal. És elfogyasztjuk :-)


Lehet több sajtot, több paradicsomot bele tenni, mi így készítettük!
Tökéletes előétel, vagy akár one-bite falat partykra.

Ahogy már írtam, szerintem jó köret is lehet, és ha mondjuk a cukkinit nem sütőben sütjük, hanem grillezzük, akkor még szebb, jobb...De csak ötletelek :-)

Jó étvágyat kívánok hozzájuk!

2013. május 26., vasárnap

Rántott csirkemell mozzarella kalappal,bébi spenót és bazsalikomos-mentás újburgonya mellett

Sajnos fotóval nem tudok szolgálni, mert túl nagy volt az izgalom, és így teljesen kiment a fejemből...
Ez az egyik olyan étel, mellyel az itthon közkedvelt rántott húst fel tudjuk dobni (persze sok más képen is, én ezt tartottam alkalomhoz illőnek).

Hozzávalók 4 fő részére:

2 egész csirkemell filé
só, bors
2 db tojás
kevés tej
liszt
zsemlemorzsa
olíva olaj
1 db mozzarella
80 g parmezán
1 db közepes hagyma
4 gerezd fokhagyma
250 g koktél paradicsom
20-30 db friss bazsalikom levél
500 g újburgonya
10 db menta levél
500 g baby spenót
szerecsendió

Elkészítés:

Tegyük fel főni a krumplit, kevés sóval és olíva olajjal. Közben készítsük elő a csirkét. A mellfilékből készítsünk szeleteket, majd sózzuk, borsozzuk, és tegyük félre. Készítsük el a panírozáshoz a lisztet, a 2 db tojást (kevés tejjel verjük fel), és a zsemlemorzsát, melybe szórjuk parmezánt, nem kell sok, hogy még jobban benn tartsa a zamatokat a húsban.
Panírozzuk be a csirkehúst. Süssük ki, és tegyük félre. A sütőt melegítsük elő 200 fokra.
Ha ügyesek vagyunk, akkor amíg a burgonya fő, a paradicsomos szószt is el tudjuk készíteni.
Forró serpenyőbe kevés olíva olajra tegyük a felaprított hagymát és fokhagymát (2-3 perc), majd adjuk hozzá a paradicsomot és a bazsalikom levelek felét. Fonnyasszuk meg a paradicsomokat, kevés sóval és borssal ízesítsük. A rántott húsokat tegyük egy tepsibe, melyet előzőleg lefedtünk sütőpapírral.
Minden húsra tegyünk egy keveset ebből a paradicsomos szószból, majd fektessük rá a felszeletelt mozzarellát, és hintsük meg reszelt parmezánnal. Mehetnek a sütőbe, kb 8 perc alatt szépen ráolvad a sajt!
A krumplit szűrjük le, tegyük egy tálba. Szórjuk rá a felaprított mentát, és tépkedjük rá a maradék bazsalikomot. Locsoljuk meg az egészet bőven olíva olajjal, azért nem kell hogy tocsogjon, és egy villa segítségével keverjük át, illetve kicsit nyomkodjuk meg.
Amíg a hús sül a sütőben még van időnk elkészíteni a spenótot is. Olíva olajat forró serpenyőbe, majd jöhet a fokhagyma, és rá a spenót. Ne ijedjünk meg, alig fog beleférni, de a hő hatására fonnyadni kezd, és szépen össze esik.
Ha már kezd alakulni, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, és mehet rá egy kevés szerecsendió is.
Közben a hús is elkészül.
Tányérra tegyünk kevés spenótot, ennek a tetejére rakjuk a rántott húst, és szépen terítsünk mellé egy keveset az újburgonyából.

Jó étvágyat kívánok!

2013. március 12., kedd

Mediterrán Csirke

A hozzávalók egy része
Nézzük a főételt. Ezen is sokat gondolkodtam, hogy mi is legyen. Én húsevő vagyok, úgy informálódtam, hogy Katin kívül mindenki más is, ezért hús lesz! Katalin kapni fog húsmentest :-)
A mediterrán csirke mellett döntöttem, mert...Nem tudom miért :-D


Hozzávalók:

Elég sok látszik már a képen, de azért felsorolom

6 db csirkecomb, egész
1/2 dl fehér bor (száraz)
1 dl vörösbor ecet
1 ek dijoni mustár
1 ek barna cukor
5-8 szem datolya
5-6 ág friss kakukkfű
olíva bogyó
kapri bogyó, mindkettő ízlés és érzés szerint
10 szem koktél paradicsom
3 gerezd fokhagyma

bors
olíva olaj


Elkészítés:

A megtisztított combokat vágjuk ketté (alsó és felső részre). Sózzuk, borsozzuk, majd kevés olíva olajon először a bőrös felét süssük elő, majd fordítsuk meg, és a másik oldalt is! Így jó ropogós lesz a bőre, valamint nem fog kiszáradni a hús!
Ha elősütöttük, tegyük át a combokat egy tepsibe, melyet előtte meglocsoltunk olíva olajjal. A serpenyőben lévő anyagokat NE öntsük ki!
Melegítsük elő a sütőnket 180 fokra. Közben a serpenyő alatt kapcsoljuk fel a főzőlapot/gázt stb...
Öntsük a serpenyőbe a fehér bort, forraljuk, és keverjük fel az esetleg lesült fűszereket, ízeket.Adjuk hozzá a vörösbor ecetet, a mustárt, a cukrot, és a datolyát. (Én ezt feldaraboltam). Forraljuk jól össze, kb 3-4 perc alatt.
A megmosott paradicsomokon ejtettem egy kis vágást, amibe a fokhagymából tettem egy-egy kis darabot. Majd rászórtam a tepsiben lévő húsra, köré. Ugyanezt tegyük a kapri ill az olíva bogyóval, és a kakukkfűvel. Sóval, borssal fűszerezzük picit.
Az elkészített "mártásunkkal" locsoljuk meg jól az egészet, és tegyük az előmelegített sütőbe.

Süssük 55-65 percig, amíg meg nem sül a hús!



Tálaláskor szórjuk meg friss petrezselyemmel, bármilyen körettel tálalható, szerintem egy enyhén paradicsom mártásos penne tésztával nagyon jól harmonizálna!

Jó étvágyat!


2013. február 25., hétfő

Töltött Bagett



Újabban sütögetek :-) Mindent igyekszem kipróbálni, és nagyon szeretek kísérletezni. Vasárnap este, vendégségből hazaérve nem volt otthon se kenyér, se zsemle se semmi. Boltba már nem volt kedvem menni, így amellett döntöttünk, hogy sütök gyorsan egy bagettet. Aztán ez lett belőle!
Megtöltöttem egy kis "betéttel", amit épp találtam! Jó étvágyat hozzá mindenkinek!
Pár dolgot másképp írok le, mint ahogy készítettem, mert közben kiderült, hogy több kell bele, vagy épp kevesebb! A töltelék bármi lehet, én ezt találtam otthon!


Hozzávalók:

500 g liszt
1 cs élesztő
só ízlés szerint
bazsalikom
langyos víz
1 üveg szárított paradicsom
20 dkg sajt


Elkészítés:


A lisztet, a sót egy tálba szórjuk. Az élesztőt belemorzsoljuk, majd az egészet meghintjük szárított bazsalikommal. Ezt ne sajnáljuk, persze csak ha szeretjük. Én azért raktam bele, mert a paradicsommal jól harmonizál.Egy pohárba langyos vizet engedünk, és óvatosan elkezdjük a keverékünkbe önteni.Annyi vizet öntsünk csak, amennyit a tészta igényel. Ne legyen ragadós!Gyúrjuk meg a tésztát, kb 10 percig. Majd takarjuk le a tálat, rakjuk meleg helyre és hagyjuk kelni 20 percig.A szárított paradicsomot, miközben kel a tésztánk csíkozzuk fel, a sajtot reszeljük le.  Ha megkelt, gyúrjuk át újra, majd nyújtsuk ki cca 1 cm vékonyra. Kenjük meg kevés zsírral a tésztát, majd a paradicsomot szórjuk rá egyenletesen, hogy mindenhova jusson. A sajttal tegyük ugyanezt. Ha ezzel is megvagyunk, akkor tekerjük fel, mint a kalácsot! A végeket én kicsit összenyomtam.
Tepsibe helyezzünk sütőpapírt, és tegyük rá a bagettet. Helyezzük a sütőbe, melyet csak most kell bekapcsolnunk. A bagett tetejét locsoljuk meg vízzel, és pár helyen "karcoljuk" meg. 160 fokon süssük 25 percig, majd az utolsó 5-10 percre emeljük fel 200 fokra, és ha szépen megbarnult, akkor már készen is van.

Jó étvágyat kívánok

2013. január 29., kedd

Toscan Paradicsom Leves


Szeretem, nem imádom TOSCANA-t! Az egyik kedvencem, és már Tímeának is!
3 évvel ezelőtt elmentünk nyaralni, kettecskén. Rengeteg helyet bejártunk rengeteg mindent kipróbáltunk, és persze rengeteg ételt megkóstoltunk. Ilyenkor mindig a helyi ételeket részesítem előnyben, hiszen azért megyek oda, hogy azt az országot, várost, kultúrát, gasztronómiát megismerjem, tanulmányozzam.
Ezt a levest a szállásunktól nem messze egy kis étteremben ettük, ahol egy idősebb hölgy készítette, régi családi recept alapján. Beleszerettünk, imádtuk, már akkor is! Szerencsére sikerült megszereznem a receptet.
Pénteken épp valami főzős műsor ment a tv-ben, mi más :-D, és valami hasonlót készített egy ismert szakács. Gondoltam, na keressük csak elő, és készítsük el!
Még mindig imádjuk...


Hozzávalók:

250 g koktél paradicsom
3 gerezd fokhagyma
1 nagy csokor FRISS bazsalikom
olíva olaj
só, bors
1 konzerv paradicsom, nem a püré, hanem a darabos :-)
1/4 kg kenyér, szikkadtabb
Mozzarella, tejszín a tálaláshoz


Elkészítés:

A koktélparadicsomokat tűzdeljük meg fokhagyma darabokkal, majd helyezzük egy hőálló tálba, sózzuk, borsozzuk. Szórjuk rá a bazsalikom levelek felét (tépkedve). A sütőt melegítsük elő 200 fokra, és tegyük be a paradicsomokat.
Amíg sül, egy lábosban melegítsünk olajat, dobjuk rá a maradék fokhagymát és bazsalikomot. Pár percig pároljuk, majd öntsük rá a a konzerv paradicsomot. A konzervet ne dobjuk el, hanem engedjük tele vízzel, és ezt is öntsük a paradicsomra. Forraljuk fel, közepes lángon főzzük cca 10-15 percig, ha szükséges fűszerezzünk utána.
A kenyeret tépkedjük kis darabokra, adjuk a leveshez, és főzzük még 10 percig. Eközben a sütőben elkészülnek a paradicsomok, ezeket kivéve öntsük a levesbe! Fontos, hogy a legjobb részek alul vannak, az olajat, a kisült paradicsom levet, a sült fokhagymát se hagyjuk ki, mindent öntsünk bele!!
Keverjük át, ha úgy érezzük adjunk hozzá még egy kis vizet. Még egy rottyanás és már készen is van...


Nagyon jó étvágyat kívánunk!

2013. január 14., hétfő

Batyus Harcsa


A hozzávalók

Félidőben, sütés előtt

Tálalva :-)


Tegnapi napon Vendégek jöttek Hozzánk! Végre megvendégelhettük Apósomat és Anyósomat! Eleddig mindig mi mentünk Hozzájuk vasárnapi ebédre, de most Tímea kitalálta, hogy tehermentesítünk (ha már én úgyis szeretek főzni) és Nálunk lesz az ebéd. Na lett is bennem para!!Nem kicsi, hiszen Apósom vendéglátós, aki már valószínűleg nagyon-nagyon sok finom kaját látott, evett. Én meg a kis kezdetleges tudományommal próbálkozom :-)
A másik pedig, hogy én ugyebár nem a szokásos pöriket meg rántott husikat készítem! Na mindegy vágjunk bele, egyszer élünk :-)
És elkezdődött, hogy mit is lehetne felszolgálni, ami megütheti a színvonalat, és mindenkinek meg is felel, mármint, hogy legalább megkóstolja!
Hát pár dolgot kilőttünk gyorsan, mint pl a spenótos csirke, vagy a pisztáciás töltött bárány.
Végül arra jutottunk, hogy legyen hal! Ez a könnyen és gyorsan elkészíthető kis finomság lett a nyertes!
Azt az elkészítési módot írom le, ami eredetileg szerepel, nem konkrétan, mit én készítettem, mert az szerintem szebben mutat, de sajnos idő hiányban szenvedtem, így nem tudtam így elkészíteni!


Hozzávalók:

4 db szép harcsafilé
2-3 szem közepes krumpli
1 db édeskömény
negyed sütőtök
10 szem koktél paradicsom
1 póréhagyma
fekete olajbogyó
2-3 szem citrom
2 szál kakukkfű
1 dl fehér, száraz bor
olíva olaj
só, bors


Elkészítés:

A krumplit főzzük elő, sós vízben 5-8 percig forrás után. Addig vegyünk elő alufóliát. Tépjünk 4 db akkorát belőle, hogy a harcsaszeletek, és a zöldségek elférjenek benne, dupla legyen, mert "batyut csinálunk belőle!!
4 oldalát hajtsuk fel, az aljába helyezzünk el karikára vágott citromot, erre fektessük rá a harcsát. A sütőtököt daraboljuk fel, a krumplit, ha kész mártsuk hideg vízbe, és ugyanakkora darabokra vágjuk fel, mint a tököt. Az édesköményt nyolcadoljuk.A póréhagymát karikázzuk. Mindezt tegyük a hal mellé, akkora legyen a batyu, hogy elférjenek!
Szórjuk rá a koktélparadicsomot és az olajbogyót, sózzuk, borsozzuk, a kakukkfüvet terítsük a halra, valamint az édeskömény tetején lévő "leveleket" is tépkedjük a halra.
Az egészet locsoljuk meg jól olíva olajjal, majd egy kevés fehér borral!
Ebből csináljunk 4 szép csomagot :-)
Majd ha ezzel készen vagyunk, szépen zárjuk be a batyukat, a tetején csavarjuk jól össze az alufóliát! Légmentesen zárjuk le!
Ezeket helyezzük egy tepsibe, majd az előmelegített, 200-220 fokos sütőben cirka 30-40 perc alatt megsül!

A tálaláskor óvatosan nyissuk ki  a batyukat és tegyük tányérra!
Köret nem fontos hozzá, hiszen a hal mellett lévő zöldségek már önmagukban megfelelőek, de én pároltam hozzá egy kevés brokkolit és spárgát.

Jó étvágyat!





2013. január 10., csütörtök

Grillezett Pulykaszárny bazsalikomos újburgonyával





Hűha, ezt már régebben, nyáron készítettem...
De nagyon finom, gyorsan megvan, és kicsit más, mint a megszokott!
Grillezést terveztünk otthonra, de nem a szokásos tarját, kolbászkákat!
Tudtam, hogy van otthon pulykaszárny, hát azt készítettem el.



Dobjunk össze gyorsan egy HÁZI barbecue mártást (ha nincs időnk, kedvünk, akkor vegyünk boltban).

Hozzávalók:

1 fej vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
kevés chili (ízlés szerint)
2 ek olíva olaj
1 paradicsom püré cca 25 dkg
1 ek méz
1 tk citromlé
1 tk fahéj
só,bors

Vöröshagymát felaprítjuk, fokhagymát préseljük. Forrósítsuk fel az olajat, ebbe pároljuk meg a hagymákat, szórjunk bele chilit.
Amikor megpárolódott, puha, a többi hozzávalót dolgozzuk bele, és főzzük jó 20 percig, és már kéz is!
Önmagában is felszolgálható mártásként, de én "pácnak" használtam.


A pulykaszárnyakat helyezzük el a barbecue szószban, úgy, hogy lepje el az egészet! Takarjuk le, és tegyük hűtőbe. Ha van időnk, ezt tegyük meg még előző este, ha nincs, akkor legalább addig, míg a köretet elkészítjük, és míg a faszenünk megfelelő lesz!

A köret:

Krumpli, új köntösben.

Gondolom sokan jártak, jártatok már úgy, ahogy én, mégpedig, hogy megvesszük a friss zöld fűszernövénykéket (bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, menta stb.), használjuk, aztán tároljuk otthon valahol, de újra nem tudjuk már használni, mert elhaláloznak :-(.
Agyaltam, hogy hogyan is lehetne többször felhasználni Őket. Anyósomnak könnyű, van kert, na de mi a belvárosban lakunk!!
Vettünk egy szép nagy kő ládát, és Kedves Teri néni segítségével csináltunk egy zöld-fűszernövény-kertet, amit a teraszon tárolunk :-)
Egyrészről szép, dísze a balkonnak, másrészről mindig friss alapanyagokat tudok használni, amivel higgyétek el sokkal-sokkal finomabb lesz az étel!
Minden este munkából hazaérve megcsókolgattam Feleségem, megsimogattam pocakját, majd mentem és meglocsoltam az én kis növénykéimet :-D.
Meghálálták, nagyon finom ételeket tudtam készíteni velük, mint például a most következő köretet is:

Hozzávalók:

Újburgonya (mennyi???Ki tudja, érzésre, amennyit megeszünk, mert ez frissen jó)
Olíva olaj
Bazsalikom
só,bors


Elkészítés:

A krumplit mossuk meg, majd sós vízben főzzük meg! Amikor megfőtt, tegyük át egy tálba, majd locsoljuk meg bőven olíva olajjal. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. A bazsalikom leveleket mossuk meg, és vágjuk fel, ki hogy szereti, csíkokra, apróra bárhogyan! Szórjuk rá a krumplira, majd az egészet keverjük össze egy villával, úgy, hogy a krumplit közben nagyobb darabokra törjük össze. Öntsünk még rá kevés olíva olajat, és had pihenjen, érjen, amíg elkészül a húsi.

A faszenet izzítsuk fel, majd amikor ez megvan, a pulyka szárnyakat szépen süssük meg a faszén felett, úgy, hogy a szósz is legyen rajta, véletlen se csöpögtessük le!

A tálalás friss salátával (ki mit szeret) paradicsommal, akár még egy kis mozzarellával ajánlom.

Friss, finom nyári vacsora!

Jó étvágyat!