A következő címkéjű bejegyzések mutatása: party kaja. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: party kaja. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 25., kedd

Az én hummus-om

A Ruha Csere másik "sztárja" a hummus volt, friss kalász kenyérrel. Rém egyszerű mindkettő, a hummusz nagyjából 5 perc alatt kész, ha a kezem ügyében vannak a hozzávalók.
A hummus egy krémes állagú, arab étel, mártogatós, de ma már mindenhol eszik, sőt, sokan vaj helyett, szendvicsekbe is használják. Gyors, egyszerű, és kenyérrel teljes értékű fehérjeforrás.

Hozzávalók:
1 konzerv csicseriborsó
2 gerezd fokhagyma
1 csokor koriander/petrezselyem
1/2 chilli
1 citrom leve, héja
1 csipet római kömény
1-2 ek tahini (ez egy szezámpaszta, keleti boltokban kapható, ha nincs, ne ijedjünk meg, legyen szezámmag, amig ledarálunk, és összekeverünk kevés olajjal)
olíva olaj
piros paprika

Elkészítés:
Ahogy már említettem, rém egyszerű, egy késes gép kell csak hozzá.
Tegyük a gépbe a borsót, lecsepegtetve, de a levet tartsuk meg! Mehet rá egy kevés a léből is, dobjuk bele a fokhagymát, a koriandert, és mindent, kivéve a piros paprikát. Készítsünk belőle krémet, az olajat apránként adjuk hozzá, hogy elérjük a megfelelő állagot. Közben kóstoljuk, hogy elég sós-e, elég-e bele a tahini, vagy akár a kömény. Ízlésünk szerint alakítsuk az ízvilágát.
Tálaláskor locsoljuk meg kevés olíva olajjal, és piros paprikával szórjuk meg!
Friss kenyérrel isteni!
Jó étvágyat!


2014. február 25., kedd

Palacsinta falatkák

A második legyen a palacsinta falatkák, melyek nagyon hamar elfogytak. A palacsintát mindenki szereti, és azt gondolom, hogy ha a kis falatkákat, szendvicseket nem kenyéren szervírozzuk, ad egy kicsi pluszt. A feltét szabadon választható, ki mit szeret.
A palacsintát általában mindenki szereti, és nagyon egyszerű elkészíteni, a hozzávalók mindenki konyhájában megtalálhatóak.
Hozzávalók:
1 tojás
2 dl tej
csipet só
2 tk sütőpor
2 tk cukor
2 ek olaj
kb 100 g liszt
Elkészítés:
A tojást, a tejet jól összekeverjük a sóval és a cukorral. Beletesszük a sütőport, az olajat, majd annyi lisztet keverünk hozzá, hogy egy kicsit sűrűbb állagú legyen, mint a szokásos palacsinta tésztánk! Kiskanállal adagolva szép kis köröket "rajzolunk", és a szokásos módon kisütjük.
Feltétként használhatunk, mi szem-szájnak ingere, nálam sajtkrém, lazac,cékla, paradicsom,kapribogyó volt terítéken.
Igazi party kaja :)