A következő címkéjű bejegyzések mutatása: főzés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: főzés. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. május 28., kedd
Vajon?
Nemsokára itt a nyár.
A toszkán esten volt két fiatal titán, akiknek nagyon tetszett a főzőiskola. Anyukák meg is jegyezték, hogy kellene szervezni a fiataloknak főző-tábort...
Az úgy akkor nem is maradt meg a fejemben, hiszen az aktuális kurzusra koncentráltam. Aztán azért egyre többször eszembe jutott. Csak azt nem tudom, hogy vajon van-e ennek létjogosultsága. Ma a facebook oldalon közzé tettem, megkérdeztem az embereket, bár sok infót nem várok tőle :)
Ahogy mélyebben belegondolok, lehet, hogy van, hiszen náluk lehetne a legjobban elkezdeni azt, hogy főzni jó dolog, hogy olcsóbb dolog, és hogy jó időtöltés, és nem mellékesen biztosra tudjuk, hogy az elkészített ételekben milyen alapanyagok kerültek.
Aztán persze lehet, hogy én nem jól gondolom. Majd az idő eldönti. De a lényeg, hogy nagyon elgondolkodtam ezen... Ki tudja, még az is lehet, hogy elkezdek szervezni egy ilyen tábort. A lehetőség adott, ahogy az is, hogy akár bennlakással csináljuk.
Ti mit gondoltok erről kedves olvasók?
Mit gondoltok egyébként magáról a táborról, a táborokról? Van egyáltalán olyan, ahova szívesen, és nem mellékesen nyugodtan elengeditek a gyerkőceiteket? Mert azért valljuk be, a mai világban fontos szempont, hogy nyugodtan elengedhessük. Amikor én gyerek voltam, egyedül jártam iskolába, ma már nem biztos, hogy ha majd 6 éves lesz a fiam, akkor egyedül elengedem. És ez nem az Ő hibája lesz, nem azért, mert nem bízom benne, hogy iskolába megy-e, hanem a közbiztonság, a mai korban lévő emberek (ha annak lehet nevezni), akik gyerekeket rabolna el-, ki...
Ezek az én gondolataim, de biztosan vannak, akik egyetértenek velem.
Hűha, nagyon elkanyarodtunk a lényegtől..
A lényeg, hogy még az is lehetséges, hogy főzőtábort szervezek fiataloknak, akár korosztályonként, akár egyben, akár bejárással, akár bennlakással.
Ez persze a szülőktől függ, hogy érdekesnek találják-e, hogy megbíznának-e bennem és kollégáimban annyira, hogy elküldjék hozzánk gyerekeiket. Hogy a gyerekeket érdekli-e a főzés, hogy jönnének-e szívesen ilyen táborba.
A kérdésekből még több van, mint a válaszokból. De ez is meg fog változni :-)
Szép napot mindenkinek...
2013. január 14., hétfő
Batyus Harcsa
A hozzávalók
Félidőben, sütés előtt
Tálalva :-)
Tegnapi napon Vendégek jöttek Hozzánk! Végre megvendégelhettük Apósomat és Anyósomat! Eleddig mindig mi mentünk Hozzájuk vasárnapi ebédre, de most Tímea kitalálta, hogy tehermentesítünk (ha már én úgyis szeretek főzni) és Nálunk lesz az ebéd. Na lett is bennem para!!Nem kicsi, hiszen Apósom vendéglátós, aki már valószínűleg nagyon-nagyon sok finom kaját látott, evett. Én meg a kis kezdetleges tudományommal próbálkozom :-)
A másik pedig, hogy én ugyebár nem a szokásos pöriket meg rántott husikat készítem! Na mindegy vágjunk bele, egyszer élünk :-)
És elkezdődött, hogy mit is lehetne felszolgálni, ami megütheti a színvonalat, és mindenkinek meg is felel, mármint, hogy legalább megkóstolja!
Hát pár dolgot kilőttünk gyorsan, mint pl a spenótos csirke, vagy a pisztáciás töltött bárány.
Végül arra jutottunk, hogy legyen hal! Ez a könnyen és gyorsan elkészíthető kis finomság lett a nyertes!
Azt az elkészítési módot írom le, ami eredetileg szerepel, nem konkrétan, mit én készítettem, mert az szerintem szebben mutat, de sajnos idő hiányban szenvedtem, így nem tudtam így elkészíteni!
Hozzávalók:
4 db szép harcsafilé
2-3 szem közepes krumpli
1 db édeskömény
negyed sütőtök
10 szem koktél paradicsom
1 póréhagyma
fekete olajbogyó
2-3 szem citrom
2 szál kakukkfű
1 dl fehér, száraz bor
olíva olaj
só, bors
Elkészítés:
A krumplit főzzük elő, sós vízben 5-8 percig forrás után. Addig vegyünk elő alufóliát. Tépjünk 4 db akkorát belőle, hogy a harcsaszeletek, és a zöldségek elférjenek benne, dupla legyen, mert "batyut csinálunk belőle!!
4 oldalát hajtsuk fel, az aljába helyezzünk el karikára vágott citromot, erre fektessük rá a harcsát. A sütőtököt daraboljuk fel, a krumplit, ha kész mártsuk hideg vízbe, és ugyanakkora darabokra vágjuk fel, mint a tököt. Az édesköményt nyolcadoljuk.A póréhagymát karikázzuk. Mindezt tegyük a hal mellé, akkora legyen a batyu, hogy elférjenek!
Szórjuk rá a koktélparadicsomot és az olajbogyót, sózzuk, borsozzuk, a kakukkfüvet terítsük a halra, valamint az édeskömény tetején lévő "leveleket" is tépkedjük a halra.
Az egészet locsoljuk meg jól olíva olajjal, majd egy kevés fehér borral!
Ebből csináljunk 4 szép csomagot :-)
Majd ha ezzel készen vagyunk, szépen zárjuk be a batyukat, a tetején csavarjuk jól össze az alufóliát! Légmentesen zárjuk le!
Ezeket helyezzük egy tepsibe, majd az előmelegített, 200-220 fokos sütőben cirka 30-40 perc alatt megsül!
A tálaláskor óvatosan nyissuk ki a batyukat és tegyük tányérra!
Köret nem fontos hozzá, hiszen a hal mellett lévő zöldségek már önmagukban megfelelőek, de én pároltam hozzá egy kevés brokkolit és spárgát.
Jó étvágyat!
2013. január 10., csütörtök
Grillezett Pulykaszárny bazsalikomos újburgonyával
Hűha, ezt már régebben, nyáron készítettem...
De nagyon finom, gyorsan megvan, és kicsit más, mint a megszokott!
Grillezést terveztünk otthonra, de nem a szokásos tarját, kolbászkákat!
Tudtam, hogy van otthon pulykaszárny, hát azt készítettem el.
Dobjunk össze gyorsan egy HÁZI barbecue mártást (ha nincs időnk, kedvünk, akkor vegyünk boltban).
Hozzávalók:
1 fej vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
kevés chili (ízlés szerint)
2 ek olíva olaj
1 paradicsom püré cca 25 dkg
1 ek méz
1 tk citromlé
1 tk fahéj
só,bors
Vöröshagymát felaprítjuk, fokhagymát préseljük. Forrósítsuk fel az olajat, ebbe pároljuk meg a hagymákat, szórjunk bele chilit.
Amikor megpárolódott, puha, a többi hozzávalót dolgozzuk bele, és főzzük jó 20 percig, és már kéz is!
Önmagában is felszolgálható mártásként, de én "pácnak" használtam.
A pulykaszárnyakat helyezzük el a barbecue szószban, úgy, hogy lepje el az egészet! Takarjuk le, és tegyük hűtőbe. Ha van időnk, ezt tegyük meg még előző este, ha nincs, akkor legalább addig, míg a köretet elkészítjük, és míg a faszenünk megfelelő lesz!
A köret:
Krumpli, új köntösben.
Gondolom sokan jártak, jártatok már úgy, ahogy én, mégpedig, hogy megvesszük a friss zöld fűszernövénykéket (bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, menta stb.), használjuk, aztán tároljuk otthon valahol, de újra nem tudjuk már használni, mert elhaláloznak :-(.
Agyaltam, hogy hogyan is lehetne többször felhasználni Őket. Anyósomnak könnyű, van kert, na de mi a belvárosban lakunk!!
Vettünk egy szép nagy kő ládát, és Kedves Teri néni segítségével csináltunk egy zöld-fűszernövény-kertet, amit a teraszon tárolunk :-)
Egyrészről szép, dísze a balkonnak, másrészről mindig friss alapanyagokat tudok használni, amivel higgyétek el sokkal-sokkal finomabb lesz az étel!
Minden este munkából hazaérve megcsókolgattam Feleségem, megsimogattam pocakját, majd mentem és meglocsoltam az én kis növénykéimet :-D.
Meghálálták, nagyon finom ételeket tudtam készíteni velük, mint például a most következő köretet is:
Hozzávalók:
Újburgonya (mennyi???Ki tudja, érzésre, amennyit megeszünk, mert ez frissen jó)
Olíva olaj
Bazsalikom
só,bors
Elkészítés:
A krumplit mossuk meg, majd sós vízben főzzük meg! Amikor megfőtt, tegyük át egy tálba, majd locsoljuk meg bőven olíva olajjal. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. A bazsalikom leveleket mossuk meg, és vágjuk fel, ki hogy szereti, csíkokra, apróra bárhogyan! Szórjuk rá a krumplira, majd az egészet keverjük össze egy villával, úgy, hogy a krumplit közben nagyobb darabokra törjük össze. Öntsünk még rá kevés olíva olajat, és had pihenjen, érjen, amíg elkészül a húsi.
A faszenet izzítsuk fel, majd amikor ez megvan, a pulyka szárnyakat szépen süssük meg a faszén felett, úgy, hogy a szósz is legyen rajta, véletlen se csöpögtessük le!
A tálalás friss salátával (ki mit szeret) paradicsommal, akár még egy kis mozzarellával ajánlom.
Friss, finom nyári vacsora!
Jó étvágyat!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)




