A következő címkéjű bejegyzések mutatása: önt. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: önt. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. március 11., hétfő
Brokkoli Leves Tejszínnel és kukoricával
Először is, bocsánat a képekért, de ugye ha vendégek vannak, akkor nem elsősorban a képek készítése és minősége miatt aggódik, izgul az ember!
Nos, ez kérem szépen a gluténmentes leves (Norbi feladta nekem a leckét, eleddig sosem találkoztam még senkivel, aki ily "betegségben" szenvedne, így nem is tudtam, hogy pontosan akkor Ő most mit ehet, és mit nem....Nem jutott jobb eszembe, mint hogy egy sima zöldség leves (mert ugye Kati miatt hús nem lehetett benne) viszont nagyon finom volt.
Legalábbis ezt mondták :-D
Glutén mentes, mert nem sima liszttel készítettem, de természetesen azzal is készíthető!
Minden recept 6 főre kalibrálva!!!
Hozzávalók:
1 db közepes lila hagyma
4 ek kukorica liszt
2 l zöldség alaplé
1 db nagyobb krumpli
1 fej brokkoli
1/2 konzerv kukorica
1 közepes ág friss kakukkfű
250 ml 20 %-os tejszín
1,5 dl tej
só
bors
kevés reszelt füstölt sajt
(6 szelet sonka)
Elkészítés:
Ha senki nem vega, akkor a következő képen készítsük el:
Készítsünk 2 l alaplét, hogy arra ne kelljen már várni.
Egy nagyobb edényben süssük meg a sonkaszeleteket. Ha elkészültek, akkor a zsíron pároljuk meg az apróra vágott hagymát! Figyeljünk, hogy ne süssük, csak pároljuk (ahogy a hagymalevesnél).Amikor a hagyma megpuhult, szórjuk rá a lisztet. Gyorsan keverjük át, nehogy lekapjon, majd apránként öntsük fel az alaplével. Merőkanállal merjük az elején, és folyamatosan keverjük a levest, nehogy becsomósodjon.Adjuk hozzá a felkockázott krumplit, majd főzzük közepes lángon, míg a krumpli majdnem kész. Közben a brokkolit szedjük rózsáira. Ha a krumpli majdnem megfőtt, adjuk a leveshez a brokkolit, a kakukkfüvet, főzzük össze.Kicsivel később tegyünk bele ízlés szerint kukoricát, sózzuk, borsozzuk, és egy kevés szerecsendió sem árt neki.Főzzük puhára a zöldségeket.Öntsük fel a tejszínnel és a tejjel, adjuk hozzá a reszelt sajtot, forraljuk össze, és már tálalható is :-)
Ha van vega a családban, akkor ne a szalonna/sonka zsírján, hanem olíva olajon pároljuk a hagymát!
Tálaláskor a levesre helyezzünk egy-egy szelet sonkát.
Jó étvágyat
2013. január 5., szombat
Túrós Lepény

Ma is próbálkoztam, és mint kezdő süteménykészítő, csakis valami egyszerűt találunk ki...
Valamikor régen olvastam, hogy mindenféle tésztakészítés nélkül piteféleség készíthető, így kutakodtam, olvasgattam még tegnap este!És tényleg így van, ha réteslisztet használunk, nem kell gyúrnunk! Tökéletes, gondoltam magamban, akkor találjuk ki, hogy mi is lehetne a töltelék.
Én személy szerint imádom a túrót...
Tegnap délutáni bevásárlás közben aztán szedtem le ezt-azt a polcokról, hogy majd ez is jó lesz, meg az is jó lesz még abba a süteménybe (persze Gyönyörű feleségem csak érdekesen nézett, hogy minek pakolok én rumaromát, meg vaníliarudat vagy réteslisztet).
Nézzük, hogyan is tudjuk cca 30 perc alatt elkészíteni ezt a lepényt:
Hozzávalók:
25 dkg rétesliszt
25 dkg cukor
10 dkg vaj
2 cs vaníliás cukor
0,5 cs sütőpor
mazsola (ki hogy szereti, én 20 dkg-ot használtam), bármivel kiváltható, nálunk a következő a vörös áfonya lesz
egy kevés fehér rum
2 db tojás
2 dl tej
50 dkg túró
1 citrom héja
Elkészítés:
Egy tepsit kikenünk a vaj felével, a lisztet a cukrot és a sütőport összekeverjük. A keverék felét beleszórjuk a tepsi aljába. Erre rászórjuk a túrót ( ha van otthon tehetünk rá egy vékony réteg tejfölt is), majd erre elhelyezzük a tegnap előkészített mazsolát. Erre reszeljük rá a citrom héját, jusson mindenhova!
A tetejére egyenletesen rászórjuk a maradék lisztkeveréket, majd az egészet nyakon öntjük a tej és a tojás keverékével (én ebbe raktam egy rúd vaníliát, és szépen habosra felvertem).
Előmelegített sütőben olyan 200 fokon 30 perc alatt megsül!
Érdekes, de nagyon finom!
Jó étvágyat és próbálkozást a töltelékkel :-)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

