A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pizza. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pizza. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. november 4., hétfő

Hosszú Hétvége



Hosszú hétvége volt, 4 napot a családdal töltöttem :)
Elég sokat forgolódtam a konyhában, sütöttem, és kicsit át is pakolgattam, illetve rendszerezgettem. Egyre több a fűszer, egyre több az alapanyag, már alig igazodtam ki köztük.
Kezdődött, hogy az én Szerelmemnek, Feleségemnek születésnapja volt, mégpedig a 20. ;)
Lázárral 5kor keltünk, azaz Ő kelt, én meg gyorsan kijöttem, hiszen neki kellett állni Tímea tortájának. Együtt készítettük ezt is, kisfiam kuktáskodott :-D
Csokis brownie tortát készítettem, narancsos mascarpone krémmel, természetesen szív alakban. Kicsit "le is szúrt", hogy nem csoki tortát készítette, azt szeretett volna... Mire Tímea felkelt már ki is vettük a sütőből.
Aztán ünnepeltünk, együtt voltunk...
Este még készítettem egy pizzát vacsorára, ami rettenetesen finom lett! Szombaton csak egy kis padlizsán krémet készítettem, mert anyósomtól kaptam egy és fél padlizsánt, amivel már kellett kezdeni valamit. Egész jól sikerült, de még fejlesztenem kell...

Ma pedig délutáni szieszta helyett, délutáni kekszsütés volt terítéken. Lázár újra kis-kukta volt, Tímea pedig pihent, és megörökítette, illetve várta, hogy elkészüljön :-D
Citromos kekszeket készítettünk, mert gyors és nagyon egyszerű, nem akartam a konyhában tölteni az egész délutánt. (most pedig, hogy ezeket a sorokat pötyögöm, épp készül a rizspuding, mert Lázár és Tímea is nagyon szereti.
Aztán agyaltam, hogy a november 16-i restaurant day-en mi legyen a menü, azt hiszem sikerült is összeraknom, valamint igyekeztem kitalálni 3 féle menüt a szilveszteri vacsorára.

Ha már gasztro vonulatú a blog, akkor nézzünk pár receptet is:


Brownie narancsos mascarpone krémmel

Hozzávalók:
100 g vaj
250 g cukor
75 g kakaópor
1 csipet só
1 tk vanília aroma
2 tojás
70 g liszt
1 tábla étcsoki
1 marék tejcsokichips
A kukta kell, nélküle nem sikerül finomra :)

Elkészítés:
A vajat olvasszuk meg egy kicsit, én mikróba tettem. Erre azért van szükség, hogy a cukorral habosra tudjuk keverni. Ehhez adjuk hozzá a kakaóport és a sót, keverjük össze, majd hagyjuk hűlni.
A sütőt melegítsük elő 160 fokra. Ha kéz meleg a massza, akkor egyesével adjuk hozzá a tojásokat, folyamatosan keverjük.Keverjük bele a lisztet és vanília aromát is. A csokikat aprítsuk fel, és keverjük a masszához ezeket is. Egy tepsibe, ami nálam szilikon forma volt, tegyünk sütőpapírt, és erre öntsük a masszát.
20-25 perc alatt elkészül a "tortánk".
A mascarpone krémhez egy kevés mascarponét összekevertem fél narancs levével, és amikor kihűlt a brownie, óvatosan ráöntöttem, majd a narancs héjával díszítettem.
Jó étvágyat hozzá.


Citromos keksz:

Hozzávalók:

100 g vaj
200 g cukor
1 nagyobb vagy 2 kisebb tojás
1/2 tk vanília aroma
1/2 citrom héja
1 citrom leve
1 csipet só
1/2 tk sütőpor
késhegynyi szódabikarbóna
250 g liszt
1 tk sárga ételszínezék
porcukor

Elkészítés:

A vajat itt is picit megolvasztottam, és jól összedolgoztam a cukorral és a sárga színnel. Mehet bele a tojás, a vanília a citrom héja és leve is. Keverjük össze jó alaposan a géppel. Folyamatos keverés mellett szórjuk bele a maradék alapanyagokat, a lisztet a sütőport és a szódabikarbónát. Melegítsük elő a sütőt 175 fokra.
2 db tepsit készítsünk elő, béleljük ki sütőpapírral. Egy kiskanállal adagoljuk ki a masszát, és mehet az előmelegített sütőbe. Az adagok között hagyjuk helyeket, hiszen egy picit el fognak terülni.Nagyjából 10 perc alatt megsülnek. Ha kicsit szárazabban szeretjük, hagyjuk 12-13 percig.
Ha elkészült, kevés porcukorral meghintve akár melegen, akár hidegen is fogyaszthatjuk!
Jó étvágyat!

Felrobbantottam a konyhát :)

2013. szeptember 2., hétfő

Ruha Csere Party


Hol is kezdjem?
Másodszorra készítettem falatokat és italokat a Hölgyeknek. Feleségem, Tímea stílustanácsadó, a Ruha Csere Party megálmodója és létrehozója, levezénylője, háziasszonya stb.... Újra megkért, hogy rukkoljak elő valamivel. Hát mondanom sem kell, hogy nem egyszerű, hiszen nőkről van szó. Változatosnak kell lennem, hiszen van,aki visszatérő, mindegyik partyn itt volt. Adva volt a lecke, de úgy érzem sikerrel vettük, MINDKETTEN.
Szeretnék itt gratulálni Tímeának, és egyben köszönetet is mondani neki, hiszen támogat mindenben, segít, hogy én is azzal tudjak foglalkozni, amivel szeretnék. Főzhetek :-)
Szeretek újakat készíteni, kipróbálni, átalakítani... Már 1 hete azon gondolkodtam, hogy mi legyen a "menü". Amit kitaláltam, Tímeának nem tetszett, amit ő mondott, az nekem nem tetszett. Patthelyzet :-D
De aztán meglett a megoldás, megszülettek fejemben az ételek, és az italok.
Sokan újak voltak, biztosan meglepődtek, hogy itt vannak ilyenek is. Igen, és mind házi készítésű volt! Minden, még a paradicsom szósz is.
Délután 2-kor már gyülekeztek a hölgyek, Tímea 3-kor nyitotta ki az ajtókat, és fél 5-kor már alig volt valami az asztalon :-D
Remélem, hogy mindez azért volt, mert ízlett! Ízlett az uborkás-mentás ital, ízlett a levendulás-áfonyás ital...
Vagy mert ízlettek a mini pizzák, vagy a citromos pite...
Remélem...
Nos kérem, a következőkkel készültem:
Uborkás-Mentás frissítő
Levendulás-Áfonyás frissítő
Az italokat már péntek este elkészítettem, hogy az ízek összeérjenek. Tímea ugyan kicsit tartott az uborkástól, de ha jól hallottam majdhogynem annak volt a legnagyobb sikere :-)
És az ételek:
Mini pizzák, hússal és anélkül
Az elmaradhatatlan kalács, fonva, szív alakban
Fahéjas ropogós pálcikák
Citromos Pite
És amit nem én készítettem, hanem anyósom: Sváb kiflik.
Szombaton reggel 8-kor nekiláttam. A kalács, a pálcikák, a pizza...Ezekkel semmi gond nem volt, hiszen már készítettem ilyeneket, (Szilvia miatt a kalácsot nem lehetett kihagyni).
A citromos pite kicsit fekete folt volt, hiszen ezelőtt még nem készítettem, soha. Hasonlót igen, de az átalakítást igényelt. Túl sok volt a cukor...
Nos, dél körül végeztem...Annyi maradt vissza, hogy a pizzákat melegen tálaljam, hogy a feltétet rásüssem (a tésztákat elősütöttem).
Aztán minden elfogyott szerencsére :-)

Mivel kértétek, ezért a következőkben, a még nem olvasható recepteket, leírom.

Köszönöm a fogadtatást, köszönöm az elismerő szavakat. Örülök, hogy ízlett mindenkinek minden.

Szerelme, köszönöm!!!!!