A következő címkéjű bejegyzések mutatása: menta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: menta. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. szeptember 3., kedd
Uborkás-Mentás és Levendulás-Áfonyás Frissítő
Kedves Hölgyek!!
Elnézést, de most jutottam el ide. Együtt írom meg mindkét itóka elkészítését,mert nagyon egy kaptafa, csak a hozzávalók mások :), de az eljárás ugyanaz mindkettőnél...
Rettenetesen nagy öröm számomra, amikor azt hallom mindenkitől (vagy majdnem mindenkitől) hogy minden nagyon finom volt, vagy hogy ez vagy az nagyon finom volt. Tudjátok nem olyan egyszerű ám 40 emberre, 40 nőre meg aztán főleg nem :-)
Mindenkinek más az ízlése, mindenki máshogy készít el mindent. Nekem most ezek születtek meg a fejemben, ezeket készítettem el. Szerencsére negatív kritikát nem hallottam, bár jelezném, szívesen fogadom, hiszen azokból is nagyon jól lehet(ne) építkezni!
Szóval, várom a negatív véleményeket is!
Akkor jöjjön a kért recept:
Uborkás-Mentás:
Hozzávalók cca 1 l sziruphoz:
4 db uborka, megmosva,majd lereszelve
0,5 l víz
0,5 kg cukor
2 db citrom leve
2 db lime leve
1 marék menta
Elkészítés:
Rém egyszerű az elkészítése, viszont, ahogy Ti mondtátok, nagyon finom frissítő Inkább nyári szerintem, de bármikor, akár szörp helyett is megállja a helyét, és nem mellékesen furcsaságában van egy kis erő :-D Hiszen ki szokott uborkát inni??? Enni még oké, meg szemre pakolni... Mi most isszuk :-)
Készítsünk egy alap szirupot, melynél egységnyi vízhez, egységnyi cukrot adunk. Tegyük fel melegedni. Közben az uborkákat mossuk meg, és reszeljük le, elég a nagyobb lyukon lereszelni. A mentát szintén mossuk meg, és tépkedjük le a leveleket. Amikor a cukor elolvadt, zárjuk el alatta a gázt, tegyük félre, és a lereszelt uborkát, illetve a menta felét tegyük bele ázni. Hagyjuk így fél órát.
Ha letelt a fél óra, vegyünk elő egy másik edényt, és egy szűrőt! Szűrjük le a szirupot, az uborkát jól nyomkodjuk ki, hogy ne vesszen kárba a finom uborkalé!
Ha ez készen van, akkor ha tudjuk akkor egy kisebb lyukú szűrő kellene még és egy tölcsér, valamint egy üres flakon.
Én átszűrtem még, hogy szép, tiszta legyen!
A flakonba mehet a 2 db citrom, és lime leve, mehet bele a maradék menta. Ebbe töltsük bele a szirupunkat, és tegyük hűtőbe.
Ha lehűlt, ízlés szerint, nekem az 1/4-ed rész szirup, 3/4 rész szóda vált be, öntsük fel szódával, és már ihatjuk is.
Hát ilyen egyszerű!
A Levendulás-Áfonyás annyiban különbözik, hogy uborka helyett levendulát áztatjuk be (ízlés szerinti mennyiséget, nem is tudom mennyi volt) valamint pár darab (én 8 db-ot) áfonyát leturmixolunk, és a sziruphoz keverünk.
A levendulásból én kihagytam a citrom levét, de nem szükséges.
Remélem kipróbáljátok páran :-)
Ha felszolgáljátok, akkor az uborkásnál jól mutat a pohárban a lime és a menta, sok jéggel :-)
A levendulásnál pedig a friss levendula nagyon feldobja!
2013. augusztus 14., szerda
Pezsgős gyümölcsleves habgaluskával
Gyors, és egy kicsit más! Tunninggal, hiszen pezsgővel van megbolondítva. Igen, nem megszokott, de megéri...
Bár most nincs az a gatyarohasztó meleg, de még lesz!
Hozzávalók: 2 főre
250 g gyümölcs (akár fagyasztott is lehet)
2 dl pezsgő
2 dl natúr joghurt
1 nagy csokor menta
1 dl tejszín
cukor ízlés szerint
A habgaluskához:
2 db tojás fehérje
1 citrom leve
2 ek cukor
0,5 l tej
vanília kivonat
8 db mentalevél
Elkészítés:
Először készítsük el a habgaluskát. A tojás fehérjét kezdjük el kemény habbá verni. Kis iső múlva apránként adjuk hozzá a cukrot, és a citrom levét. Közben kezdjük el forralni a tejet a mentával és a vanília kivonattal, vigyázzunk, nehogy kifusson, és nehogy odaégjen. Ha felforrt, a lángot vegyük vissza.
A kemény habból 2 db kanál segítségével formáljunk galuskákat, majd mehet a forró tejbe. A tetejét kicsit, nagyon óvatosan locsoljuk meg a tejjel. Főzzük 2 percig, majd fordítsuk meg, és a másik oldalt is főzzük 2 percig. Mint amikor a madártejhez készítjük a habot :-)
Ha kész, nagyon óvatosan tegyük tányérba, és mehet a hűtőbe.
A leveshez az alapanyagokat, mindent, tegyük egy turmixgépbe, és turmixoljuk le. Ez már kész is.
Tálaláskor öntsük tányérba a levest, majd helyezzünk rá egy (vagy akár két galuskát). Aprított mentával megszórható.
Jó étvágyat
2013. május 26., vasárnap
Erdei gyümölcsös Mille Feuille citromos-mentás sodóval
Már magában a név érdekes. A mille feuille ezer réteget jelent...
Nagyon sok féleképen készítik, én most erdei gyümölccsel szervíroztam, és egy nyári sodóval bolondítottam.
Még ki sem ért este az asztalra, már el is kapkodták :-D
Hozzávalók 4 főre:
2 db tojás fehérje, kissé felverve
porcukor
100 g vaj
250 g rétes tészta
500 g erdei gyümölcs (fagyasztott tökéletes)
sodóhoz:
2 db citrom héja és leve
100 g vaj
200 g cukor
3 db tojás
4-5 db citromfűlevél
5-8 db mentalevél
Elkészítés:
Először készítsük el a sodót. A cukrot a tojásokat tegyük egy edénybe, majd reszeljük bele a citromok héját, és facsarjuk bele a levét. Közepes lángon, kevergetés mellett olvasszuk meg a cukrot. Mikor a cukor kezd megolvadni, adjuk hozzá a vajat, a citromfűleveleket, illetve a menta leveleket. Kicsit aprítsuk fel előtte, hogy a szükséges illóolajok könnyebben belefőjenek a sodónkba. és kevergetés mellett főzzük tovább. Addig kell főzni, míg a tojás megfő, és a sodónk fényes és sűrű állagú lesz. Sűrű ugyan, de folyós! Ha elkészült, szűrjük le, és tegyük hűtőbe tálalásig.
A rétestészta lapokat a tojás fehérjével ragasszuk össze, én 3 lapot ragasztottam össze. Szaggassunk ki számunkra megfelelő formákat (mondjuk nagyobb pogácsa szaggató), de négyzet alakúra is vághatjuk. A mennyiséget úgy képezzük, hogy 3 db-ból készül 1 adag, azaz minimum 12 db-ot szaggassunk, de inkább többet, mert elsőre nem biztos, hogy mindet sikerül szépen kisütnünk :-)
Egy tányérra szórjunk porcukrot, és helyezzük bele a lapokat, majd a tetejüket is szórjuk meg!
Edényben forrósítsuk fel az olvasztott vajat, fontos, hogy forró legyen, és ebben süssük ki a tésztákat. Nagyjából 2-3 perc kell egy oldalának.Szép aranybarnára, karamell barnára sül. A kész tésztákról itassuk le a vajat.
Tálaláskor egy tányér közepére helyezzünk egy kevés sodót (így amikor az asztalhoz visszük, nem csúszik el a piramisunk), arra rakjunk egy tésztát, majd egy kanállal a gyümölcsből. Ezt fejeljük meg sodóval.Erre jöhet megint egy tészta, majd gyümölcs, és újra sodó. A tetejére kerül a harmadik tészta.
Az egészet koronázzuk meg porcukorral, és már ehetik is a vendégek.
Jó étvágyat kívánok ehhez a nyári desszerthez.
Nagyon sok féleképen készítik, én most erdei gyümölccsel szervíroztam, és egy nyári sodóval bolondítottam.
Még ki sem ért este az asztalra, már el is kapkodták :-D
Hozzávalók 4 főre:
2 db tojás fehérje, kissé felverve
porcukor
100 g vaj
250 g rétes tészta
500 g erdei gyümölcs (fagyasztott tökéletes)
sodóhoz:
2 db citrom héja és leve
100 g vaj
200 g cukor
3 db tojás
4-5 db citromfűlevél
5-8 db mentalevél
Elkészítés:
Először készítsük el a sodót. A cukrot a tojásokat tegyük egy edénybe, majd reszeljük bele a citromok héját, és facsarjuk bele a levét. Közepes lángon, kevergetés mellett olvasszuk meg a cukrot. Mikor a cukor kezd megolvadni, adjuk hozzá a vajat, a citromfűleveleket, illetve a menta leveleket. Kicsit aprítsuk fel előtte, hogy a szükséges illóolajok könnyebben belefőjenek a sodónkba. és kevergetés mellett főzzük tovább. Addig kell főzni, míg a tojás megfő, és a sodónk fényes és sűrű állagú lesz. Sűrű ugyan, de folyós! Ha elkészült, szűrjük le, és tegyük hűtőbe tálalásig.
A rétestészta lapokat a tojás fehérjével ragasszuk össze, én 3 lapot ragasztottam össze. Szaggassunk ki számunkra megfelelő formákat (mondjuk nagyobb pogácsa szaggató), de négyzet alakúra is vághatjuk. A mennyiséget úgy képezzük, hogy 3 db-ból készül 1 adag, azaz minimum 12 db-ot szaggassunk, de inkább többet, mert elsőre nem biztos, hogy mindet sikerül szépen kisütnünk :-)
Egy tányérra szórjunk porcukrot, és helyezzük bele a lapokat, majd a tetejüket is szórjuk meg!
Edényben forrósítsuk fel az olvasztott vajat, fontos, hogy forró legyen, és ebben süssük ki a tésztákat. Nagyjából 2-3 perc kell egy oldalának.Szép aranybarnára, karamell barnára sül. A kész tésztákról itassuk le a vajat.
Tálaláskor egy tányér közepére helyezzünk egy kevés sodót (így amikor az asztalhoz visszük, nem csúszik el a piramisunk), arra rakjunk egy tésztát, majd egy kanállal a gyümölcsből. Ezt fejeljük meg sodóval.Erre jöhet megint egy tészta, majd gyümölcs, és újra sodó. A tetejére kerül a harmadik tészta.
Az egészet koronázzuk meg porcukorral, és már ehetik is a vendégek.
Jó étvágyat kívánok ehhez a nyári desszerthez.
Címkék:
citrom,
desszert,
erdei,
gyümölcs,
menta,
mille feuille,
nyári,
rétes tészta,
sodó,
tojás
Rántott csirkemell mozzarella kalappal,bébi spenót és bazsalikomos-mentás újburgonya mellett
Sajnos fotóval nem tudok szolgálni, mert túl nagy volt az izgalom, és így teljesen kiment a fejemből...
Ez az egyik olyan étel, mellyel az itthon közkedvelt rántott húst fel tudjuk dobni (persze sok más képen is, én ezt tartottam alkalomhoz illőnek).
Hozzávalók 4 fő részére:
2 egész csirkemell filé
só, bors
2 db tojás
kevés tej
liszt
zsemlemorzsa
olíva olaj
1 db mozzarella
80 g parmezán
1 db közepes hagyma
4 gerezd fokhagyma
250 g koktél paradicsom
20-30 db friss bazsalikom levél
500 g újburgonya
10 db menta levél
500 g baby spenót
szerecsendió
Elkészítés:
Tegyük fel főni a krumplit, kevés sóval és olíva olajjal. Közben készítsük elő a csirkét. A mellfilékből készítsünk szeleteket, majd sózzuk, borsozzuk, és tegyük félre. Készítsük el a panírozáshoz a lisztet, a 2 db tojást (kevés tejjel verjük fel), és a zsemlemorzsát, melybe szórjuk parmezánt, nem kell sok, hogy még jobban benn tartsa a zamatokat a húsban.
Panírozzuk be a csirkehúst. Süssük ki, és tegyük félre. A sütőt melegítsük elő 200 fokra.
Ha ügyesek vagyunk, akkor amíg a burgonya fő, a paradicsomos szószt is el tudjuk készíteni.
Forró serpenyőbe kevés olíva olajra tegyük a felaprított hagymát és fokhagymát (2-3 perc), majd adjuk hozzá a paradicsomot és a bazsalikom levelek felét. Fonnyasszuk meg a paradicsomokat, kevés sóval és borssal ízesítsük. A rántott húsokat tegyük egy tepsibe, melyet előzőleg lefedtünk sütőpapírral.
Minden húsra tegyünk egy keveset ebből a paradicsomos szószból, majd fektessük rá a felszeletelt mozzarellát, és hintsük meg reszelt parmezánnal. Mehetnek a sütőbe, kb 8 perc alatt szépen ráolvad a sajt!
A krumplit szűrjük le, tegyük egy tálba. Szórjuk rá a felaprított mentát, és tépkedjük rá a maradék bazsalikomot. Locsoljuk meg az egészet bőven olíva olajjal, azért nem kell hogy tocsogjon, és egy villa segítségével keverjük át, illetve kicsit nyomkodjuk meg.
Amíg a hús sül a sütőben még van időnk elkészíteni a spenótot is. Olíva olajat forró serpenyőbe, majd jöhet a fokhagyma, és rá a spenót. Ne ijedjünk meg, alig fog beleférni, de a hő hatására fonnyadni kezd, és szépen össze esik.
Ha már kezd alakulni, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, és mehet rá egy kevés szerecsendió is.
Közben a hús is elkészül.
Tányérra tegyünk kevés spenótot, ennek a tetejére rakjuk a rántott húst, és szépen terítsünk mellé egy keveset az újburgonyából.
Jó étvágyat kívánok!
Ez az egyik olyan étel, mellyel az itthon közkedvelt rántott húst fel tudjuk dobni (persze sok más képen is, én ezt tartottam alkalomhoz illőnek).
Hozzávalók 4 fő részére:
2 egész csirkemell filé
só, bors
2 db tojás
kevés tej
liszt
zsemlemorzsa
olíva olaj
1 db mozzarella
80 g parmezán
1 db közepes hagyma
4 gerezd fokhagyma
250 g koktél paradicsom
20-30 db friss bazsalikom levél
500 g újburgonya
10 db menta levél
500 g baby spenót
szerecsendió
Elkészítés:
Tegyük fel főni a krumplit, kevés sóval és olíva olajjal. Közben készítsük elő a csirkét. A mellfilékből készítsünk szeleteket, majd sózzuk, borsozzuk, és tegyük félre. Készítsük el a panírozáshoz a lisztet, a 2 db tojást (kevés tejjel verjük fel), és a zsemlemorzsát, melybe szórjuk parmezánt, nem kell sok, hogy még jobban benn tartsa a zamatokat a húsban.
Panírozzuk be a csirkehúst. Süssük ki, és tegyük félre. A sütőt melegítsük elő 200 fokra.
Ha ügyesek vagyunk, akkor amíg a burgonya fő, a paradicsomos szószt is el tudjuk készíteni.
Forró serpenyőbe kevés olíva olajra tegyük a felaprított hagymát és fokhagymát (2-3 perc), majd adjuk hozzá a paradicsomot és a bazsalikom levelek felét. Fonnyasszuk meg a paradicsomokat, kevés sóval és borssal ízesítsük. A rántott húsokat tegyük egy tepsibe, melyet előzőleg lefedtünk sütőpapírral.
Minden húsra tegyünk egy keveset ebből a paradicsomos szószból, majd fektessük rá a felszeletelt mozzarellát, és hintsük meg reszelt parmezánnal. Mehetnek a sütőbe, kb 8 perc alatt szépen ráolvad a sajt!
A krumplit szűrjük le, tegyük egy tálba. Szórjuk rá a felaprított mentát, és tépkedjük rá a maradék bazsalikomot. Locsoljuk meg az egészet bőven olíva olajjal, azért nem kell hogy tocsogjon, és egy villa segítségével keverjük át, illetve kicsit nyomkodjuk meg.
Amíg a hús sül a sütőben még van időnk elkészíteni a spenótot is. Olíva olajat forró serpenyőbe, majd jöhet a fokhagyma, és rá a spenót. Ne ijedjünk meg, alig fog beleférni, de a hő hatására fonnyadni kezd, és szépen össze esik.
Ha már kezd alakulni, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, és mehet rá egy kevés szerecsendió is.
Közben a hús is elkészül.
Tányérra tegyünk kevés spenótot, ennek a tetejére rakjuk a rántott húst, és szépen terítsünk mellé egy keveset az újburgonyából.
Jó étvágyat kívánok!
2013. május 7., kedd
Sajttorta Gyorsan,egyszerűen (sütés nélkül)
Rég jelentkeztem, ami ugyan nem jelenti azt, hogy nem főztem :-)
Megvalósult egy álmom, elindult a főzőiskolánk ( www.fahejaskave.wix.com/fahejaskave).
Ez eléggé lekötött mostanában, kurzusok összeállítása, előadók kutatása stb. Na de most újúlt erővel léptem a konyhába :-D
Kevés időm volt, és szinte semmi nem volt otthon, csak a következőket találtam:
Szóval ezekkel gazdálkodtam! A blogon van már sajttorta recept, de az kicsit időigényes, és sütést is igényel. Mivel mascarpone volt otthon, gondoltam, valami hasonlót készítek! Az eredmény nagyon jó lett, legalábbis drága feleségem facebookos kommentje szerint, idézem " Életem egyik legfinomabb desszertje...elfogultság nélkül" :-)
Nagyjából 15 perc alatt elkészíthető, egyetlen probléma vele, hogy pár órát azért várni kell vele, hogy kicsit megszilárduljon, de azt gondolom, hogy nyáron tökéletes desszert!
Hozzávalók:
1 doboz mascarpone
200 ml tejszín
50 g vaj
3 ek méz
150 g bármilyen keksz (én fahéjas reggeliző pelyhet használtam)
fél citrom leve
fél citrom reszelt héja
1 nagy banán
pár menta levél
csoki díszítéshez
Elkészítés:
A kekszet törjük apró darabokra, akár porrá, majd a felmelegített vajjal, és 1 ek mézzel készítsünk "tésztát" belőle. Ezt tegyük bármilyen formára, én csatos tortaforma aljára sütőpapírt helyeztem, és arra "nyújtottam" ki.
Tegyük hűtőbe, hogy kicsit keményedjen. Egy tálba keverjük össze a mascarponét és a tejszínt a maradék mézzel. Reszeljük bele a citrom héjat, és facsarjuk bele a citrom levét. Vigyázzunk, magok ne kerüljenek bele! Dolgozzuk jól össze, én géppel végeztem ezeket a műveleteket.
A banánt szeleteljük fel, és apránként tegyük a krémbe, és egy spatulával óvatosan forgassuk bele. A mentaleveleket tépdessük bele, és tegyünk ugyanúgy,mint a banán esetében. A lényeg, hogy óvatosan dolgozzunk!
A tortaformát vegyük ki a hűtőből, tegyük fel az oldalát, és a krémet öntsük a "tésztára". A spatulával szépen egyengessük el. Mehet a hűtőbe pár órára!
Tálalás előtt a csokiból késsel húzzunk forgácsot, és azzal díszítsük.
Jó étvágyat ehhez a frissítő desszerthez.
Megvalósult egy álmom, elindult a főzőiskolánk ( www.fahejaskave.wix.com/fahejaskave).
Ez eléggé lekötött mostanában, kurzusok összeállítása, előadók kutatása stb. Na de most újúlt erővel léptem a konyhába :-D
Kevés időm volt, és szinte semmi nem volt otthon, csak a következőket találtam:
Szóval ezekkel gazdálkodtam! A blogon van már sajttorta recept, de az kicsit időigényes, és sütést is igényel. Mivel mascarpone volt otthon, gondoltam, valami hasonlót készítek! Az eredmény nagyon jó lett, legalábbis drága feleségem facebookos kommentje szerint, idézem " Életem egyik legfinomabb desszertje...elfogultság nélkül" :-)
Nagyjából 15 perc alatt elkészíthető, egyetlen probléma vele, hogy pár órát azért várni kell vele, hogy kicsit megszilárduljon, de azt gondolom, hogy nyáron tökéletes desszert!
Hozzávalók:
1 doboz mascarpone
200 ml tejszín
50 g vaj
3 ek méz
150 g bármilyen keksz (én fahéjas reggeliző pelyhet használtam)
fél citrom leve
fél citrom reszelt héja
1 nagy banán
pár menta levél
csoki díszítéshez
Elkészítés:
A kekszet törjük apró darabokra, akár porrá, majd a felmelegített vajjal, és 1 ek mézzel készítsünk "tésztát" belőle. Ezt tegyük bármilyen formára, én csatos tortaforma aljára sütőpapírt helyeztem, és arra "nyújtottam" ki.
Tegyük hűtőbe, hogy kicsit keményedjen. Egy tálba keverjük össze a mascarponét és a tejszínt a maradék mézzel. Reszeljük bele a citrom héjat, és facsarjuk bele a citrom levét. Vigyázzunk, magok ne kerüljenek bele! Dolgozzuk jól össze, én géppel végeztem ezeket a műveleteket.
A banánt szeleteljük fel, és apránként tegyük a krémbe, és egy spatulával óvatosan forgassuk bele. A mentaleveleket tépdessük bele, és tegyünk ugyanúgy,mint a banán esetében. A lényeg, hogy óvatosan dolgozzunk!
A tortaformát vegyük ki a hűtőből, tegyük fel az oldalát, és a krémet öntsük a "tésztára". A spatulával szépen egyengessük el. Mehet a hűtőbe pár órára!
Tálalás előtt a csokiból késsel húzzunk forgácsot, és azzal díszítsük.
Jó étvágyat ehhez a frissítő desszerthez.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)







