A következő címkéjű bejegyzések mutatása: massza. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: massza. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. március 24., vasárnap
Karfiol Tallér
Egy hete nem eszünk húst.Az okok most mellékesen, a lényeg, hogy hús nélkül ebédet,vacsorát készíteni nekem nehéz, hiszen világéletemben húsevő voltam. De arra mindenesetre nagyon jó, hogy tágul a látóköröm, és próbálkozom más ételekkel, melyeket nagyon jól be tudnék illeszteni húsok mellé, vagy éppen helyette. Tegnap este,meccs után, szokás szerint nagyon éhes voltam, és találtam maradék karfiolt.
A következőket tettem:
Hozzávalók:
1/2 fej karfiol
2 ek vaj
2 ek tejföl
2 ek tej
15 dkg reszelt sajt
só
bors
szerecsendió
5 ek liszt
olíva olaj
Elkészítés:
A karfiolt mossuk meg,szedjük rózsáira, majd tegyük egy mikrózható tálba. A tejfölt és a tejet keverjük simára, majd öntsük a karfiolra, valamint adjuk hozzá a vajat is. Tegyük be a mikróba kb 5 percre.
Ha elkészült, adjuk hozzá a sajtot, és turmixoljuk le az egészet.Nem baj ha egy kicsit darabos marad.Liszttel sűrítsük, ha úgy érzitek, kicsivel több liszt is mehet bele, a lényeg, hogy az állaga krémes legyen, még lecsepegjen a kanálról. Sóval,borssal,szerecsendióval ízesítsük.
Sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy sütőpapírral kibélelt tepsire kanalazzuk a masszát,ki milyen formát, szeretne, én egy kanálnyit oszlattam szét.
Ha kész, locsoljuk meg olíva olajjal, és mehet a sütőbe. 20 perc utána kapcsoljuk át a sütőt grillező funkcióra, és süssük aranybarnára.
Ha nincs grillező funkciónk, akkor egy kevés olíva olajon gyorsan megpiríthatjuk mindkét felét a főzőlapon is.
Mi,ahogy a képeken is látható rukkola salátával tálaltuk.
Jó étvágyat kívánok!
2013. március 12., kedd
Rozmaringos Polenta
Sokáig gondolkodtam, hogy milyen köretet készítsek a mediterrán csirke mellé. Ahogy azt már korábban olvashattátok, a tésztára voksoltam volna, de ugye Norbi glutén érzékeny, így az nem lehetett.
A polenta mellett döntöttem.Ez egy rendkívül gyorsan elkészíthető, jól ízesíthető, variálható köret.
A következőképpen készült, sajnos a mennyiségek nem lesznek pontosak, mert nem tudtam mérni :-(
Hozzávalók:
kukorica dara
4 dl tej
4 dl víz
2 ek vaj
főzőtejszín
só
bors
friss rozmaring
szerecsendió
Elkészítés:
Én két adagban készítettem, így azt is írom le!
Egy edénybe 2-2 dl tejet és vizet forralok. Amikor forr, érzésre kukorica darát szórok bele (mintha tejbe darát készítenék :-D ) Sűrűbbre készítsük, és főzzük 6-8 percig. Közben tegyünk bele egy kevés vajat, tejszínt, sót, borsot és szerecsendiót.Ne ijedjünk meg, ha azt tapasztaljuk, hogy leég, az csak egy réteg, amit úgysem szedünk fel. A massza "puffogva" fő.
Ha elkészült, egy sütőpapírral kibélelt tepsibe terítsük el, úgy 1,5-2 cm vastagságban.
Ismételjük meg még egyszer, és hagyjuk kihűlni.
Tálalás előtt, egy serpenyőbe tegyünk olíva olajat, a rozmaringot aprítsuk fel, kicsit pirítsuk meg, és a polentát tegyük rá, süssük aranybarnára mindkét oldalát.
Tökéletes köretnek bizonyult!
Jó étvágyat
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





