A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kel. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kel. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. február 25., hétfő
Töltött Bagett
Újabban sütögetek :-) Mindent igyekszem kipróbálni, és nagyon szeretek kísérletezni. Vasárnap este, vendégségből hazaérve nem volt otthon se kenyér, se zsemle se semmi. Boltba már nem volt kedvem menni, így amellett döntöttünk, hogy sütök gyorsan egy bagettet. Aztán ez lett belőle!
Megtöltöttem egy kis "betéttel", amit épp találtam! Jó étvágyat hozzá mindenkinek!
Pár dolgot másképp írok le, mint ahogy készítettem, mert közben kiderült, hogy több kell bele, vagy épp kevesebb! A töltelék bármi lehet, én ezt találtam otthon!
Hozzávalók:
500 g liszt
1 cs élesztő
só ízlés szerint
bazsalikom
langyos víz
1 üveg szárított paradicsom
20 dkg sajt
Elkészítés:
A lisztet, a sót egy tálba szórjuk. Az élesztőt belemorzsoljuk, majd az egészet meghintjük szárított bazsalikommal. Ezt ne sajnáljuk, persze csak ha szeretjük. Én azért raktam bele, mert a paradicsommal jól harmonizál.Egy pohárba langyos vizet engedünk, és óvatosan elkezdjük a keverékünkbe önteni.Annyi vizet öntsünk csak, amennyit a tészta igényel. Ne legyen ragadós!Gyúrjuk meg a tésztát, kb 10 percig. Majd takarjuk le a tálat, rakjuk meleg helyre és hagyjuk kelni 20 percig.A szárított paradicsomot, miközben kel a tésztánk csíkozzuk fel, a sajtot reszeljük le. Ha megkelt, gyúrjuk át újra, majd nyújtsuk ki cca 1 cm vékonyra. Kenjük meg kevés zsírral a tésztát, majd a paradicsomot szórjuk rá egyenletesen, hogy mindenhova jusson. A sajttal tegyük ugyanezt. Ha ezzel is megvagyunk, akkor tekerjük fel, mint a kalácsot! A végeket én kicsit összenyomtam.
Tepsibe helyezzünk sütőpapírt, és tegyük rá a bagettet. Helyezzük a sütőbe, melyet csak most kell bekapcsolnunk. A bagett tetejét locsoljuk meg vízzel, és pár helyen "karcoljuk" meg. 160 fokon süssük 25 percig, majd az utolsó 5-10 percre emeljük fel 200 fokra, és ha szépen megbarnult, akkor már készen is van.
Jó étvágyat kívánok
2013. február 17., vasárnap
Rusztikus Házi Kenyér
Édesapám nagyon finom kenyeret tud sütni, gép nélkül, sütőben! Ha megyünk, alig várom, hogy ehessek belőle! Finom, friss, meleg, és bőven elég egy szeletet enni belőle, mert nincs felfújva! Olyan, mintha kevesebbet ennék, fogyókúrázom :-)
Szerettem volna kipróbálni, hogy én milyet tudok, ezért nekiláttam, és ez lett belőle:
Hozzávalók:
500 g liszt
1 ek cukor
csipet só
1 cs száraz élesztő
langyos víz (amennyi szükséges)
Elkészítés:
A hozzávalókat egy tálba szórjuk, az élesztőt nem kell felfuttatni, csak szórjuk azt is a tálba!
Kicsit keverjük össze az anyagokat, majd langyos vízzel, folyamatosan hozzáadagolva keverjük össze a tésztát! Amikor összeállt, kezdjük el gyúrni. Jó 10 percet kell gyúrnunk a tésztát. Takarjuk le, és tegyük meleg helyre, hagyjuk kelni 10 percig. Tudom, az nem sok, de ennek a kenyérnek elegendő, majd kiderül miért!
10 perc után gyúrjuk át újra, majd csináljunk a tésztából két kis formás cipót. Tegyünk egy tepsibe sütőpapírt, helyezzük rá a cipókat. Nagyon éles késsel metsszük meg őket, locsoljuk meg picit vízzel, és tegyük a sütőbe.
A sütőt ne melegítsük elő, így amíg felmelegszik, addig is kel a kenyerünk. 180-200 fokon 20 perc alatt megsül.
Jó étvágyat kívánok
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
