A következő címkéjű bejegyzések mutatása: mentes. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: mentes. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. február 25., kedd

Kókuszcsúcs (tej, liszt és cukor mentes)

Újra Ruha Csere Party volt. Az évben az első, de nem az utolsó! Készítettem újra pár falatkát, az első a kókuszcsúcs!
Ahogy Mánfai Kinga fogalmazott a mérce magasan van. Sosem készítem el ugyanazt kétszer. Magam miatt sem, és a hölgyek miatt sem, hiszen hogy nézne az ki, hogy múltkor is ezt ettük :)
Minden alkalomra igyekszem készíteni olyanokat is, amit a laktóz, vagy liszt, vagy cukor vagy bármilyen érzékenységben szenvedők is ehetnek, hiszen Ők is jönnek, nekik is jár.
Ezek a kis csúcsok szinte minden mentesek, azaz cukor van benne, de én édesítő szerrel készítettem!
Nagyon mutatósak, habár, elég aprólékos munkát igényelnek :-)
Hozzávalók (cca 80 db)
200 g kókuszreszelék
3 tojás
80 g cukor, vagy 50 g édesítő szer
Elkészítés:
A tojásokat kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a kókuszreszeléket. Homogénné keverjük az egészet. És jön a "szórakozás", melyhez nekem cca 1 óra kellett :-D
Az elkészült masszát nyomózsák csövébe pakolom, jól belenyomkodom, majd óvatosan kiszedem, és a sütőpapírral kibélelt tepsire rakom. Szépen sorban, amíg el nem fogy. Jó lenne, valami nagyobb forma, de nekem csak ez volt. Aztán amikor kész lett, láttam, hogy megérte :-)
A sütőt melegítsük elő 180 fokra, és a csúcsokat 10-12 perc alatt süssük meg! Figyeljük, akkor jó, amikor az alja már barna, és a tetejét is picit megkapta!
Délutáni tea, kávé mellé tökéletes kis édesség!
Jó étvágyat hozzá

2013. március 6., szerda

Mascarpone Sajttorta Gránátalmával





Nagy kedvenc a sajttorta az emberek körében. Szinte minden étteremben lehet kapni, és vagy ezer féle változatban készítik. Kicsit készülvén a hétvégére, én is sütöttem egyet. Nem egy gyors desszert, de megéri kivárni, az biztos :-)



Hozzávalók:

600 g krémsajt(mascarpone) szoba hőmérsékletű
1 db gránátalma
4 db tojás szoba hőmérsékletű
2 bögre kukorica liszt
2 bögre barna cukor
1 tk vanília aroma
1/2 citrom héja
100 g vaj szoba hőmérsékletű
1 nagy tejföl


Elkészítés:


A sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy tálba tegyük a vajat, és géppel verjük habosra. Adjunk hozzá 1/4 bögre cukrot, és keverjük jól össze, jöhet 1 db tojás, ezzel is keverjük össze jól..Majd  a kukorica liszt! Szórjunk a tálba 1 és 1/4-ed bögre lisztet, és ezzel is keverjük jól össze. Felezzük meg a tésztát, az egyik felét rakjuk a hűtőbe!
Egy 26 cm átmérőjű sütiformáról vegyük le az oldalát, az aljára tegyünk sütőpapírt, és az előhagyott tésztát nyújtsuk rá! Süssük 10 percig, majd hagyjuk teljesen kihűlni.
Amíg a tészta sül, vegyünk elő egy nagyobb tálat, és tegyük bele a mascarponét, keverjünk hozzá 1 és 1/4-ed bögre cukrot. Géppel keverhetjük ezt is, amíg folyékony nem lesz. Alacsony fordulaton keverjük hozzá a megmaradt kukorica lisztet, és a megmaradt 3 db tojást és a vanília aromát, egyszerre. Keverjük jól össze. Ha ezzel készen vagyunk, keverjük hozzá a tejföl felét és a citrom héjat, valamint a gránátalma 3/4-edét.
Ha a tészta megsült, vegyük vissza a hőfokot 160-ra, hagyjuk teljesen kihűlni! Tegyük a sütiforma oldalát a helyére. Vegyük elő a hűtőből a másik fél tésztát, és a forma 3/4-éig szépen rakjuk körbe vele az oldalát. Ha ezzel készen vagyunk, akkor az elkészült sajtkrémet öntsük bele.
160 fokon süssük 65 percig, vagy amíg a széle fel nem puffad, és a közepe szépen mozog, ha megrázzuk kicsit.
A maradék tejfölt, cukrot, egy kevés vanília aromát, citrom héjat keverjünk jól össze. Ha elkészült a torta, vegyük ki a sütőből, és kenjük meg ezzel a mázzal. Tipp: a szélére rakjuk, és onnan befelé húzzuk egy spatulával :-)
Tegyük vissza a sütőbe, és süssük még 10 percig!




Ha letelt a 10 perc, akkor kapcsoljuk ki, és kicsit pihentessük még benn.5-6 perc után vegyük ki, és hűtsük 10 percig.
Jó hír, hogy a torta elkészült, rossz hír, hogy nem tudjuk még megkóstolni :-D
10 perc után a forma oldala levehető, de szükséges még cca 4 órát pihentetni, hogy szépen szeletelhető legyen!
Ebből az adagból nagyjából 16 szeletet tudunk vágni, persze függ attól, hogy ki mekkorákat vág :-)

Jó étvágyat kívánok hozzá