A következő címkéjű bejegyzések mutatása: süti. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: süti. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. november 18., hétfő
Sütik mindenhol :)
Tegnap nekiláttunk... Réka aggódott, hogy hogyan fogunk végezni, persze igyekeztem megnyugtatni, hogy nagyon gyorsan végzünk a 2000 db-bal. És igazam lett, fél 3kor már azon gondolkodtunk (hátunk mögött majd 2500 db sütivel), hogy ha már ott vagyunk, akkor csináljunk még :-D
Iszonyatosan jól éreztem magam, Mátéval próbáltunk egy kis férfiasságot belevinni a sok nő közé, akik képesek voltak reggel 8tól végig csacsogni, és pletykálni a napot. Komolyan, embert próbáló ezt hallgatni egész nap :-D
5 féle süteményt-kekszet készítettünk, reggel kiosztva, ki minek álljon neki. Bekevertük, meggyúrtuk, hűtöttük...Sürögtünk-forogtunk.
Niki (aki amint látjátok, csodás képeket készített) néha "feltartott" minket, hogy fotózhasson, aztán volt egy kis videó forgatás, aztán délután riport...
Jó emberek társaságában egy jó ügy érdekében. Így tudnám összefoglalni a tegnapi napot.
Azért be kell hogy valljam, estére elfáradtam...Majd 10 órán át kevertünk, sütöttünk, porcukroztunk...
Le a kalappal Katalin előtt, aki biztosította nekünk a helyszínt, és emellett arra is odafigyelt, hogy folyamatosan ki legyünk szolgálva itallal, alapanyaggal, bármivel, amire csak szükségünk volt. Köszönjük!
Köszönöm Rékának, hogy belevont ebbe, köszönöm mindenkinek, aki segít nekünk!
Nemsokára indul a az adventi nyereményjáték a Bölcső Alapítvány FB oldalán, valamint licitálni lehet felajánlásokra az Angyalkuckó oldalán.
Ma becsomagoljuk a sütiket, amiket szintén az Angyalkuckó oldalán lehet "megvásárolni".
Hogy hogyan, azt olvassátok el a blogon!
December 14-én a Széchenyi téren leszünk, sok programmal, és finomabbnál finomabb sütikkel, valamint meleg italokkal. Sok szeretettel várunk mindenkit, kicsit és nagyot egyaránt!
Szép napot!
S
A képeket Szugfil-Méhn Niki készítette, remélem nem haragszik, hogy használtam :)
2013. szeptember 3., kedd
Citromos Pite
Na,ez nehéz lesz,de valahogy összehozom :-)
Fejből, gondolatokból született süti.. Cél, hogy Enikőnek készítsek valamit, ami laktózmentes...Valamiféle tej termék kellett bele, de azt megoldottam laktóz mentessel!!!
Na akkor próbáljam meg felidézni :-)
Hozzávalók:
175 g vaj
250 g liszt
85 g porcukor
1/2 pohár tejföl (laktózmentes)
4 db tojás
250 g cukor
csipet só
2 citrom leve és héja
1 db narancs leve és héja
2 dl habtejszín
2-3 kanál porcukor
pár csepp vanília aroma
Elkészítés:
A sütőt kapcsoljuk be, és melegítsük elő 160 fokra. A tésztához a porcukrot, a lisztet és a vajat késes robotgépben összedolgozzuk. Ha már morzsás, akkor egy sütőpapírral kibélelt tepsibe tesszük, szépen elegyengetjük. Kanál hátával lelapítjuk. A sütőpapír lógjon túl, hogy majd a segítségével ki tudjuk emelni a sütit, ha elkészül. Mehet az előmelegített sütőbe, süssük elő, legyen szép színe, de ne barnára...Olyan arany színe legyen :-)
Ilyen:
Közben a többi hozzávalót tegyük egy tálba ( kivéve a citrusok héját, én azt díszítésre használtam), és készítsünk belőle "krémet". Azért van macskakörömben, mert nem lesz krém, folyni fog, de ez nem baj. Majd a sütőben szépen összeáll.
Ha az alap elkészült, akkor öntsük a félkész tésztára, és mehet vissza a sütőbe. Jó 30 percig kell sütni, de azért figyeljük!!!
Akkor kész, ha a krém még ruganyos, de nem ragad az ujjunkra.
Vegyük ki, és hagyjuk teljesen kihűlni. Most lesz nehéz,mert már megkóstolnánk, de várjunk még!
Ha teljesen kihűlt, készítsünk tejszínhabot a szokásos módon. A habtejszínt alacsony fokozaton kezdjük el felverni, majd apránként adjuk hozzá a porcukrot, majd a vanília aromát. És egy kis trükk, hogy gyorsabban készüljünk el, és jó kemény habunk legyen: Pár csepp citromlé...
De csak óvatosan, és ízlés szerint, ki milyen habot szeretne. Én habzsákból nyomtam, ezért kellett kemény, de ha az egészre szeretnénk felkenni, akkor ne verjük túl!
Ha kihűlt, szépen (meleg vízbe mártott késsel) vágjuk fel. Én 22x33-as tepsit használtam, annál a legjobb a 3x6-ra osztjuk. És jöhet a habzsák. Mindegyik tetejére nyomjuk szépen habot, majd a lereszelt citrus héjakkal szórjuk meg!
Voilá...
Finom, frissítő ízű! Ezt én is megkóstoltam :-)
2013. július 18., csütörtök
Csokis Keksz
Ezt a kekszet már régebben is megcsináltam, de akkor még nem írtam meg a receptjét. Pedig érdemes kipróbálni, sokáig eláll, hiszen száraz keksz, délutáni kávéhoz tökéletes!
A minap reggel gyorsan elkészítettem a két leányzónak (Vikinek és Lilinek), had majszolgassák. Aztán az lett belőle, hogy mindenki majszolgatta :-D
Gyors, kevés alapanyagos rágcsálni való, mely relatíve gyorsan elkészül.
Hozzávalók: (kb 48 db)
200 g liszt
100 g darált dió (tökéletes a dejó is)
1 kk sütőpor
csipetnyi só
150 g margarin
200 g cukor
2 cs vaníliás cukor
2 db tojás
100 g csoki (ét, de én nem szeretem, és mindig ilyenkor azt használom, amit itthon találok, csoki mikulás, vagy csoki tojás :-D )
kevés chilli is mehet bele, én most elhagytam a csajok miatt
Elkészítés:
A száraz "alkatrészeket", azaz a lisztet, a diót, a sót, és a sütőport jól összekeverjük. Ha használunk chillit, mondjuk pelyhet, akkor azt is adjuk hozzá. A puha margarint jól kikeverjük, én géppel szoktam, majd hozzáadjuk a cukrot, és tovább keverjük.Ha szép habos,akkor egyesével beledolgozzuk a tojásokat is, majd belekeverjük a diós lisztet is. Jöhet bele a csoki, ha tábla, akkor reszeljük durvára. Én ahogy épp fogtam, úgy beletördeltem a csokikat, lett kisebb és nagyobb darab is benne!Jól összedolgozzuk, egy masszát kell kapjunk, melyben a kanál megáll. Ha túl hígnak érezzük, bár nem lehet az, inkább egy kevés diót adjunk hozzá, mint lisztet.
Egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral, majd vizes kézzel, vagy kanállal tegyünk halmokat rá. Fontos, hogy nem kellenek nagyok, mert sütés közben lelapulnak majd. Én golyókat szoktam készíteni, amiket kicsit lelapítok. A sütőre 3x3-at vagy 4x4-et teszek egyszerre. Tehát több sütés lesz. Ezért tart "sokáig".
165 fokra előmelegített sütőben 10-15 perc alatt elkészülnek. Ha készen vannak, tegyük őket egy dobozba, és folytassuk a maradék tészta kisütését.
És közben gyorsan kóstoljuk is meg :-)
Jó étvágyat kívánok
2013. május 20., hétfő
Hosszú hétvége
Régóta nem volt ilyenben részem, szerencsére ez év február közepén erőt vettem magamon és változtattam. Életem harmadik legjobb döntése volt. Az első a feleségem Tímea, a második kisfiunk Lázár.
Most lehet ugyan, hogy kevesebb pénzt viszek haza (még), de azt csinálom, amit szeretek, és mindenre, amit szeretnék, szeretnénk van időm. Rengeteget lehetek a családommal, és amikor csak szeretnék, főzhetek, sütögethetek.
Nos, ez a hétvége erről szólt. A CSALÁDRÓL és a konyháról. A konyhát nem véletlen nem írtam nagy betűkkel, mert oda csak inkább berobogtam, beszaladtam, azért nem töltöttem ott sok időt, gyorsan valami finomat volt az elv...És ha Lázár épp aludt, akkor gyorsan sütöttem valamit, amolyan találomra, felhasználván, amit találtam, hiszen ünnepnap nem igazán van nyitva üzlet. Ebbe már megint belefutottam, március 15-én ugyanezt játszottam el :-D
Azért így is sikerült pár dolgot az asztalra varázsolnom...
Ami készült: valami hawai stílusú csirkemell, diós-chillis keksz, házi bodzaszörp, és kis süti kosárkák.
Ja, és egy kis ázsiai jellegű leves. Nem tudom eldönteni, hogy thai, vagy indiai, de a lényeg, hogy finom volt.
Azt hiszem minden egész jól sikerült, mert a leves elfogyott, a kekszből épp hogy pár maradt mára, míg a kosárkák nagyon gyorsan elkoptak. Bár megint csak Tímea volt a bíró, hiszen eléggé antiszocok vagyunk mindketten :-D
Érdekes az élet, nem szeretünk sokáig társaságban mozogni, mégis mindketten valami olyasmit csinálunk, ahol elengedhetetlen, hogy emberek között legyünk. Tímea stílus tanácsadó, én meg ugye igyekszem főzőcskézni, illetve azt megszerettetni az emberekkel.
Még mindig gondolkodom, hogy mit is kellene tennem, hogy ezt a blogot ne a receptek lepjék el, de nincs konkrétum...DE nemsokára lesz, érzem!
Szombaton elvittük az elkészült szórólapokat, hogy még nagyobb "hírverést" csináljunk a főzőiskolának, mert minden nappal jobban bízom abban, hogy van létjogosultsága. Hogy igenis ki tudjuk tölteni az űrt, amit szeretnénk, hogy jó kikapcsolódási, szórakozási program tud ez lenni.
Hogy az emberekkel el tudom, tudjuk kergettetni azt a gondolatmenetet, hogy a főzés unalmas, idejét múlt, hogy bonyolult feladat.
Ezen vagyok, ezen dolgozom.
Mindemellett persze szeretnék minél többet megtanulni.
És új feladatként megpróbálkozom összeállítani pár ételt, ételsort, melyeket, ha jól sikerülnek, akkor egy pécsi étteremben lehet megkóstolni.
Ma előkészítek pár újabb kurzus ötletet, megbeszélem Tímeával, és ha egyet értünk, akkor gyorsan felrakjuk a honlapra, hogy mihamarabb a köztudatba kerüljenek.
Mára, egyenlőre ennyi, íme pár ízelítő a hétvégi ételekből ( természetesen, ha igény van rá, akkor lejegyzetelem a recepteket):
Most lehet ugyan, hogy kevesebb pénzt viszek haza (még), de azt csinálom, amit szeretek, és mindenre, amit szeretnék, szeretnénk van időm. Rengeteget lehetek a családommal, és amikor csak szeretnék, főzhetek, sütögethetek.
Nos, ez a hétvége erről szólt. A CSALÁDRÓL és a konyháról. A konyhát nem véletlen nem írtam nagy betűkkel, mert oda csak inkább berobogtam, beszaladtam, azért nem töltöttem ott sok időt, gyorsan valami finomat volt az elv...És ha Lázár épp aludt, akkor gyorsan sütöttem valamit, amolyan találomra, felhasználván, amit találtam, hiszen ünnepnap nem igazán van nyitva üzlet. Ebbe már megint belefutottam, március 15-én ugyanezt játszottam el :-D
Azért így is sikerült pár dolgot az asztalra varázsolnom...
Ami készült: valami hawai stílusú csirkemell, diós-chillis keksz, házi bodzaszörp, és kis süti kosárkák.
Ja, és egy kis ázsiai jellegű leves. Nem tudom eldönteni, hogy thai, vagy indiai, de a lényeg, hogy finom volt.
Azt hiszem minden egész jól sikerült, mert a leves elfogyott, a kekszből épp hogy pár maradt mára, míg a kosárkák nagyon gyorsan elkoptak. Bár megint csak Tímea volt a bíró, hiszen eléggé antiszocok vagyunk mindketten :-D
Érdekes az élet, nem szeretünk sokáig társaságban mozogni, mégis mindketten valami olyasmit csinálunk, ahol elengedhetetlen, hogy emberek között legyünk. Tímea stílus tanácsadó, én meg ugye igyekszem főzőcskézni, illetve azt megszerettetni az emberekkel.
Még mindig gondolkodom, hogy mit is kellene tennem, hogy ezt a blogot ne a receptek lepjék el, de nincs konkrétum...DE nemsokára lesz, érzem!
Szombaton elvittük az elkészült szórólapokat, hogy még nagyobb "hírverést" csináljunk a főzőiskolának, mert minden nappal jobban bízom abban, hogy van létjogosultsága. Hogy igenis ki tudjuk tölteni az űrt, amit szeretnénk, hogy jó kikapcsolódási, szórakozási program tud ez lenni.
Hogy az emberekkel el tudom, tudjuk kergettetni azt a gondolatmenetet, hogy a főzés unalmas, idejét múlt, hogy bonyolult feladat.
Ezen vagyok, ezen dolgozom.
Mindemellett persze szeretnék minél többet megtanulni.
És új feladatként megpróbálkozom összeállítani pár ételt, ételsort, melyeket, ha jól sikerülnek, akkor egy pécsi étteremben lehet megkóstolni.
Ma előkészítek pár újabb kurzus ötletet, megbeszélem Tímeával, és ha egyet értünk, akkor gyorsan felrakjuk a honlapra, hogy mihamarabb a köztudatba kerüljenek.
Mára, egyenlőre ennyi, íme pár ízelítő a hétvégi ételekből ( természetesen, ha igény van rá, akkor lejegyzetelem a recepteket):
Címkék:
blog,
család,
étel,
főzőiskola,
hétvége,
keksz,
kosárka,
pécs,
stílus tanácsadás,
süti
2013. április 1., hétfő
Süti Nyalóka
Húsvét...
Én úgy gondoltam, hogy idén nem csokit kapnak a csajok, hisz azt hoz a nyuszi eleget, Mamától, Papától stb.
Szóval a külföldön nagy újdonságnak számító süti nyalóka mellett döntöttem. Első ránézésre nagyon egyszerűnek tűnik, ámbár nem olyan egyszerű, mint ahogy az kiderült :-D
Valami egészségest akartam készíteni, de ez nem volt olyan jó választás így elsőre, megnehezítettem a saját dolgom..
Na, de a lényeg, hogy sikerült (van még rajta mit javítanom), és hogy a lányoknak ízlett tetszett.
Leírom, én hogyan készítettem el, és a végén majd írok pár gondolatot, hogy legközelebb hogyan csinálom!
A leírt adagból kb 30 db nyalóka készíthető!
Hozzávalók:
Tésztához:
1 db tojás
50 ml olaj
2-3 ek méz
1 kk vanília aroma vagy 1 cs vaníliás cukor
150 g liszt
1 tk szódabikarbóna
1 tk sütőpor
1 csipet só
1 tk fahéj
150 g reszelt répa
100 g mascarpone
nyalóka pálca (én fa barbecue tűket kaptam)
Dísznek valami cukorka
A csokimázhoz:
50 g vaj
3 ek kakaópor
3 ek porcukor
Elkészítés:
Egy edényben az olajat, a tojást, a mézet és a vanília aromát összemixeljük (géppel).Hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, a szódabikarbónát, a csipet sót, és a fahéjat is. Jól összedolgozzuk.
Hagyjuk állni egy kicsit, közben lereszeljük a répát. Én a nagyobb lyukakon reszeltem, így könnyebb és szebb lesz.
A reszelt répát is óvatosan hozzákeverem, de ezt már kanállal, vagy spatulával.
Egy tepsibe sütőpapapírt rakunk, és a masszát szépen beleöntjük!
180 fokra előmelegített sütőben 30-40 perc alatt megsül. Vigyázzunk, ne süssük túl!
Ha kész, vegyük ki, és hűtsük ki teljesen. (És vigyázzunk arra is, hogy a családtagok ne lássák, mert megeszik :-D, hiszen már így is finom, olyan répatorta féleség...)
![]() |
| Megsült |
A legjobb, ha legalább egy délutánt hűl, ha nincs annyi időnk, akkor tegyük hűtőbe! Mindenképpen ki kell hűteni, hogy tudjunk tovább dolgozni vele.
Ha kihűlt teljesen, vegyünk elő egy nagy tálat. Morzsoljuk bele a tésztát, könnyen, a kezünkkel meg tudjuk csinálni. Keverjük össze a mascarpone krémsajttal. Ha szükséges, akkor keverjünk még bele kevés krémsajtot, kézzel gyúrható masszát kell kapnunk.
![]() |
| Morzsolás után |
A masszából kézzel, vagy egyéb eszközzel, kb 1-1,5 cm átmérőjű gömböket készítsünk. Mindegyikbe tegyünk egy pálcát, és rakjuk be a hűtőbe, amíg elkészítjük a csokimázat.
Na és eddig minden nagyon egyszerű és könnyű volt nekem (kivéve, hogy ne egyem meg az eddig elkészülteket), és most jött a fekete leves, amin még rengeteget kell dolgoznom.
Szóval készítettem csokimáznak valót. A vajat felolvasztottam, beleszórtam a porcukrot, jól összekevertem, majd jöhetett a kakaópor...Még ez is jól sikerült, ahogy Teri nénitől láttam...
Na de, mivel a nyalóka alapja répás, mert ugye egészségeset szerettem volna, ezért elég nehéz...
Belemártottam a csoki szószba, szép lett, jó lett, csak nagyon nehéz, és ahogy letettem, hogy száradjon, sajnos lecsúszott a pálcáról :-(
Agyalás, morgolódás, hogy akkor most hogyan is készítsem el...(mindez a feleségemmel, este 10kor...)
Jött a mentő ötlet, vízzel hígítottam a csokit.Na ezzel már ment minden rendben, és a végeredmény is szép lett.
Közben mindegyikre szórtam egy kevés drazsét.
Éjszakára kiraktam a hidegre, hogy a csoki szépen megkössön.
![]() |
| Jobb híján banánba állítottam :-D |
Nos akkor a tapasztalataim:
Bármivel elkészíthető ez a nyalóka, de igyekezni kell könnyű tészta alapot készíteni, ezért a répa nem volt annyira jó választás, ügyesen kellett dolgozni vele.Kakaó, fahéj sokkal jobb szerintem, mert nem nehezíti.
Aztán a máz egy nagyon nagy kérdés számomra, mert sajnos a vízzel hígítás csak fél megoldásnak bizonyult, hiszen így nem keményedett meg teljesen a csoki (persze ez nem baj, csak a csomagolás után, ha melegre vitte az ember nem nézett ki szépen).
Így azt gondolom, hogy a tortabevonó lehet a legjobb megoldás, abból kell nagyon jó, híg mázat készíteni.
Aztán legközelebb biztosan készítek színeseket is, fehér csokimázasat, aztán abba bármilyen ételfestéket csepegtetve színeseket.
A cukor drazsé helyett lehet használni diót, mandula pelyhet, bármit. A masszából pedig bármilyen formát lehet készíteni, ha valakinek van kézügyessége.
Mindenki ahogy szereti, úgy készítse el.
Remélem tudtam jó ötlettel szolgálni, ha valaki gyerkőcöknek szeretne egyedi ajándékkal szolgálni.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





















