A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pite tészta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pite tészta. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 25., kedd

Joghurt pite

Az egyik kedvenc volt a legutóbbi Ruha Csere Partyn. Kicsit megkésve bár, de íme a recept, remélem sokan elkészítitek majd :) Nagyon egyszerű, és nagyon kevés munkát igényel. Nem kell sok mindenre odafigyelni, csak összekeverjük, és mehet is a sütőbe!

Hozzávalók:
1 adag pite tészta (én itt édesen készítettem, azaz hozzáadtam 2 ek cukrot)
3 db tojás
100 g olvasztott vaj
1 csipet só
200 g cukor
2 ek liszt
1 pohár joghurt (de akár lehet tejföl, vagy tej, vagy kefír...)
1 tk vanília aroma
1 citrom héja és leve

Elkészítés:
Amíg a pite tésztánk a hűtőben pihen, készítsük el a "tölteléket".
A sütőt melegítsük elő 210 fokra. A hozzávalókat tegyük egy tálba, majd keverjük jól össze. Ennyi az egész.
A tésztánkat nyújtsuk ki, majd terítsük bele a formánkba. Az alját szurkáljuk meg, hogy elősütés közben ne púposodjon fel, ha valaki szeretné, le is súlyozhatja sütőbabbal, de előtte mindenképpen terítsen akkor a tészta tetejére egy réteg sütőpapírt. Én nem szoktam, ha véletlen kezdene púposodni, akkor picit lenyomom :)
8-10 perc alatt süssük elő, majd vegyük ki, hagyjuk picit hűlni. Közben a sütőt állítsuk vissza 175 fokra.
Öntsük bele az elkészített alapot, majd tegyük vissza, és süssük meg. 30-35 perc alatt elkészül. Akkor van készen, ha a közepe egy picit még "remeg" Én ekkor kivettem, megcukroztam, majd a tetejét meggrilleztem, hogy szép piros legyen.
Hűtsük ki szeletelés előtt!
Jó étvágyat


Alap pite tészta

Sokszor használom, ezt az alapot, hiszen rengeteg mindennel lehet tölteni, de én már például alkalmaztam mártogatós "tartónak" is. Mutatósabb volt, mint egy tányér, vagy üvegedény.
Amit leírok, az egy egyszerű változata, a végeredményhez mérten lehet édesre, fűszeresre is készíteni. Ebből a mennyiséghez egy 26 cm-s formát használjunk, egy rétegben be tudjuk teríteni.

Hozzávalók:
200 g liszt
1 csipet só
100 g vaj, kis darabokra vágva
4-5 ek hideg víz

Elkészítés:
Az átszitált lisztet tálba rakjuk, megsózzuk, majd beletesszük a vajat. (Ha használunk valamilyen fűszert, vagy cukrot, még ebben a fázisban adjuk hozzá). Kézzel összedolgozzuk, hogy morzsás legyen. Amíg nem morzsás, ne adjuk hozzá a vizet, muszáj, hogy a vaj mindenhova eljusson. Ha van késes robotgépünk, az sokat segíthet ebben a folyamatban.
Majd apránként adjuk hozzá a vizet, és gyúrjunk tésztát. Figyeljünk, mert liszttől, vajtól függő, hogy mennyi vizet vesz fel. Gyúrjuk jól össze, majd formáljunk belőle egy gombócot, tegyük folpackba, és felhasználásig tároljuk hűtőben. Akár le is fagyaszthatjuk.
Megfelelő formára nyújtva használjuk.