A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tálal. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tálal. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. március 4., hétfő

Céklapogácsa


Egyik este húsmentes vacsit akartunk enni,de azokból az alapanyagokból,ami otthon volt!Mivel egész nap rohangáltunk,nem volt már kedvem boltba is elmenni,ezért felcsaptam a hűtőt és a spájzot.A következőket találtam:cékla,krumpli,hagyma,tonhal.
Ezekből kellett a legtöbbet kihoznom :-)
Nézzük mi sült ki belőle


Hozzávalók:
500 g krumpli
200 g cékla
1 fej hagyma
2 tonhal konzerv

Bors
Szerecsendió
1 ág rozmaring







Elkészítés:


A krumplit főzzük puhára enyhén sós vízben.Közben,ha előfőzött a céklánk (az enyém az volt) kockázzuk fel apró darabokra.A hagymát szintén,de a cékla legyen durvább.A megfőtt krumplit tegyük egy tálba,nyomkodjuk szét krumplinyomóval.Adjuk hozzá a céklát,a hagymát,valamint a tonhalat,melyet előtte lecsepegtettünk.Ízesítsük sóval,borssal,szerecsendióval.A rozmaring leveleket aprítsuk fel,és ezt is szórjuk a tálba!
Keverjük jól össze,és hagyjuk picit állni.Az állásidő alatt forrósítsunk olajat egy tapadásmentes edénybe!
Vizes kézzel készítsünk ízlésünknek megfelelő formákat,és süssük aranybarnára mindkét felét!
Tálaljuk salátával!


Jó étvágyat

2013. február 17., vasárnap

Kacsamáj Sült Almával


Kaptunk hízott kacsamájat tegnap este Teri néniéktől. Egyből azon gondolkodtam mit is lehetne készíteni belőle, de nem jutottam semmire sajnos. Ma reggel arra ébredtem, hogy a fejemben beszélnek, hogy hogyan készítsem el!!!
Azt mondták, hogy almával nagyon finom lesz ez a máj, hát akkor legyen!
Gyorsan elfutottam, bevásároltam hozzá, és ez sült ki:


Hozzávalók:

0,5 kg hízott kacsamáj
6-8 szelet bacon szalonna
1 ág friss rozmaring
bors
2 db alma
méz
bátrabbaknak fahéj :-)


Elkészítés:

Az almákat vágjuk félbe, a magházat szedjük ki. Tegyük hőálló tálba, csurgassunk rá mézet. A májakat göngyöljük be a baconbe, néhány rozmaring levél kíséretében. Ezeket tegyük egy másik hőálló edénybe. A májakra őröljünk kevés borsot, majd mindkét tálat rakjuk be a sütőbe. Légkeveréses sütést válasszuk, 200 fokon 15-20 perc alatt megsülnek.
Tálaláskor én még megspékeltem egy kis madársalátával :-)

Nagyon jó étvágyat kívánok.

2013. január 20., vasárnap

Churros- A Spanyol Fánk

Vasárnap van,végre itthon,nem dolgozom!
Gondoltam, kreálok ma is valamit, és mivel egy kedves ismerős spanyolt kért, arra orientálódtam!
Tímea élt Spanyolországban, jártam már én is ott, ettem is, szóval voltak ötleteim.
Számításomat csak az húzta "keresztbe", hogy Teri néni,az anyósom várt minket ebédre. Gondolom páran még emlékeznek, hogy legutóbb én főztem nekik. Lehet nem ízlett és inkább ők akartak főzni most??!! :-)
Az ebéd így megvolt, de azért csak kiötlöttem valamit, amit kis Feleségem is imád ;-)
A churrost készítettem el, ami a spanyolok fánkja, olyan, mint a nálunk ismert csöröge fánk, vagy a szalagos fánk.
Nagyon gyorsan elkészíthető, és semmi extra hozzávaló nem kell!

Akkor nézzük, hogyan is tudunk egy kis Spanyolországot csempészni otthonunkba ;-)
Hozzávalók kb 6 személynek:
1/4 l tej
20 g cukor
50 g vaj
150 g liszt

5 db tojás
A csoki mártogatóshoz:
1 dl tejszín
100 g csoki ( mondjuk a megmaradt mikulások)
Fahéj
Chili
Szegfűszeg
Elkészítés:
A tejjel a cukrot és a vajat forraljuk fel. Majd tegyük bele a lisztet és egy csipet sót, apránként, nehogy becsomósodjon. Főzzük sűrű masszává az egészet pár perc alatt. Hagyjuk kihűlni, és utána egyenként dolgozzuk bele a tojásokat.
Forró olajba csillagcsöves habzsákból kinyomva, pár perc alatt aranybarnára sülnek!
A mártogatós elkészítéséhez forraljuk fel a tejszínt, fűszerezzük be, majd dobáljuk bele a csokit, és olvasszuk fel benne!
Kicsit főzzük össze az ízeket.
Melegen tálalajuk őket!!
Jó étvágyat