A következő címkéjű bejegyzések mutatása: narancs. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: narancs. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. február 24., hétfő

Gyors 30 perces 1.

Sokunknak nincs se ideje, se kedve minden este a tűzhelynél bíbelődni, vacsorát készíteni. Se energiánk, se időnk erre, inkább igyekszünk családunkkal tölteni, aztán majd csak lesz valami, amit eszünk..
Én ezt nem így látom, hiszen gyorsan is lehet finomat készíteni. Körülnézvén otthon találtam pár, már-már lassan a kidobás szélére jutott hozzávalókat, melyből gyorsan, kevesebb, mint 30 perc alatt összedobtam egy 2 fogásos vacsorát.
A fagyasztóban volt csirkemell, a spájzban csicseriborsó konzerv, a hűtőben paprika (bár egy kis saláta még jól jött volna).

"Rántott" mell fűszeres csicseriborsóval

Hozzávalók 2 személyre:
1 db csirkemell, filézve
1 konzerv csicseriborsó
2 cm gyömbér
1/2 kk chilli pehely

bors
1 tojás
kukorica dara
2 paprika
tejföl
bármilyen saláta, vagy bébi spenót is akár
Elkészítés:
Az apróra vágott, esetleg lereszelt gyömbért, és a chilli pelyhet olajon gyorsan megpirítjuk, épp hogy az illatát érezhessük. Mehet rá, a közben felcsíkozott paprika, ezt is pároljuk kicsit. Közben a csirkemellet ujjnyi csíkokra vágjuk, a tojást enyhén felverjük, és egy edénybe olajat teszünk forrósodni. A csirkét sózzuk, borsozzuk. Közben, ha megpuhult a paprika, mehet rá a konzerv, egy ici-pici levet hagyjunk. Ha van spenótunk, azt is öntsük rá, majd fedjük le, és alacsony lángon hagyjuk, amíg a csicseriborsó átmelegszik, a spenót pedig megpuhul. Sózzuk, borsozzuk (akár szerecsendió is mehet bele, vagy egy kevés kurkuma, kinek mi van otthon)
A melleket előbb tojásba, majd kukorica darába forgatva olajban aranybarnára sütjük.
Tálaláskor kevés tejfölt adunk mellé, melybe pár csepp ketchupot teszünk.
Csirke és csicseriborsó
Csirke és csicseriborsó
A 30 percbe egy gyors desszert is belefér!

Zabpelyhes-tejszínes-pohárkrém grapefruittal

Hozzávalók:
1 dl habtejszín
2-3 ek zabpehely
4 ek joghurt
1 grapefruit, narancs vagy 2 mandarin
méz
Elkészítés:
A zabpelyhet száraz serpenyőbe rakjuk, és picit megpirítjuk, ehhez nem kell több 3 percnél. Csak az illatanyagok felszakadjanak, ne égjen meg!
Közben a habtejszínt felverjük. Ha a pehely kész, akkor belekeverjük a tejszínbe, a joghurttal együtt, óvatosan. A gyümölcsünket meghámozzuk, gerezdekre szedjük, majd 2-3 részre vágjuk a gerezdeket. Pohárba tálaljuk, egy réteg krém, egy réteg gyümölcs, még egy krém, majd a tetejére gyümölcs. Kevés mézzel meglocsoljuk.
Pohárkrém
Pohárkrém
Jó étvágyat!

2013. június 4., kedd

Ricottatorta


Bocsánat csúsztam ezzel...Ne haragudjatok, sok volt a dolog, de most itt a harmadik recept, a desszert.
A könyvben citromos ricottatortaként van feltüntetve, de nekem nem volt otthon kandírozott citromhéjam, viszont volt fügém. Így fügével készítettem el, és isteni lett!
Melegen és hidegen is valami eszméletlenül finom.Hasonló a sajttortához, de a ricotta ad neki valami pluszt. Sokáig gondolkodtam, hogy talán túróval készítem, merthogy a ricotta hasonló ahhoz, de jó, hogy nem túrót vettem.
És fontos, ha van férfi, ne hagyjátok ki, a leírt boros körtét!
A vörösborban sült körte hozzá egy csoda. Ez külön, vagy fagyival is tökéletes, szóval most 2 receptet írok le nektek. A körtén nem változtattam semmit, az teljes egészében a két falánk olaszé!
Először nézzük a körtét:

Hozzávalók:

2 db körte
vörösbor
cukor

Elkészítés:

A körtéket félbe vágjuk, és tűzálló tálba tesszük, héjukkal felfelé. 180 fokos sütőben addig sütjük, míg a héja el nem kezd ráncosodni. Ezután felöntjük vörösborral, hogy ellepje, valamint jól, ízlés szerint, megszórjuk cukorral. Nem tudok mennyiséget adni, mert nem mértem, csak öntöttem mindkettőt. Mivel én a borból egy öntetet,szirupot készítettem, ezért elég sok cukrot adtam hozzá, hogy majd jól besűrűsödjön.Ezután még jó egy órát sütjük. Ha elkészül, a torta mellett tálaljuk, melyet a sziruppal meglocsolunk!
Ne hagyjátok ki, tényleg mennyei! Pedig én nem vagyok oda a vörösborért!

És akkor nézzük a ricottatortát!

Hozzávalók:

400 g leveles tészta (bolti tökélete :-D )
1 citrom héja
250 g ricotta (300 g van a receptben, de ugye egy tégely 250 grammos, szerintem elég)
200 g mascarpone
200 g kandírozott füge és narancshéj (együtt ennyi) A receptben citrom-, és narancshéj szerepelt
120 g cukor
6 tojás

Elkészítés:

A sütőt melegítsük elő 180 fokra előmelegítjük. A tésztát 2-3 mm vastagságúra kinyújtjuk. Ha nem dolgoztatok még ilyen tésztával, azt tanácsolom, hogy csak akkor vegyétek ki a hűtőből, ha azonnal dolgoztok vele, mert keményen könnyebb vele dolgozni. Ha már régebben kivettétek, visszapuhul, és nehéz vele a munka!
A kinyújtott tésztát ráfektetjük a 25 cm (28) átmérőjű,levehető aljú tortaformára, és kibéleljük vele! Túl fog nyúlni minden irányba, de ez a cél!Nedves ruhával takarjuk le, amíg elkészítjük a belevalót!
Készítsük el a tölteléket!
A ricottát, a mascarponét, és a kandírozott fügét és 100 g cukrot összekeverünk. Hozzáadunk 5 db tojássárgáját, és újra összekeverjük. Nem kell semmilyen gép, elég egy villa!Gyönyörű masszát kapunk. A 6 db tojás fehérjét, (igen 6, a maradék 1 sárgája is kell, majd a végén!) felverjük habbá, hozzáadjuk a maradék cukrot és kemény habbá verjük. Ezt óvatosan spatulával beleforgatjuk a ricottás keverékbe! Most jön, hogy reméljük elég nagy tálban kezdtük összekutyulni a hozzávalókat :-)
Ha szépen összekevertük, óvatosan, hogy a habot ne törjük nagyon össze, akkor beleönthetjük a tésztával kibélelt formába.
Én a tetejére raktam a kandírozott narancshéjat, és ráreszeltem a citromhéjat, majd szépen ráhajtottam a kilógó tésztát, és most jött el a maradék 1 tojássárgájának az ideje, szépen megkenjük vele a tetejét.

Kész, mehet az előmelegített sütőbe.
A könyv 30 perc sütést ír, de nekem ez nem jött be, akkor még "félkész" volt:



Szóval, csak a szemünkre hagyatkozzunk! Ha szép aranybarna a tészta, de közepe még enyhén rugalmas, na akkor van készen!
A vörösboros körtével egy ízbomba!

Jó étvágyat


2013. február 6., szerda

Balzsamecetes Csirkemell











Vasárnap újra lehetőségem nyílt tevékenykedni a konyhában. Pár nappal korábban olvastam egy érdekes receptet, ami nagyon felkeltette az ízlelőbimbóim figyelmét :-)
Mivel nem emlékeztem már a receptre, csak a fő összetevőkre, ami a balzsamecet és a csirkemell voltak, ezért elkészítettem a mi szájízünk szerint :-)
Készítettem egy gyors pácot, amiben a csirkemelleket a leves elkészültéig pácoltam. Nézzük mi is kell ehhez a finomsághoz, megint nem vagyok könnyű helyzetben, mert a mennyiségeket megint nem mértem :-( valamint bocsánat, hogy csak most, de eleddig nem jutottam el odáig, hogy ezt meg tudjam osztani Veletek.


Hozzávalók:

1 egész csirkemell filé
5-6 ek balzsamecet
1 narancs leve
2-3 cm gyömbér
fahéj
só, bors
olíva olaj
2-3 ek barna cukor/méz



Elkészítés:


Dobjunk össze egy gyors kis páclevet a csirkecicinek. Egy edénybe tegyük bele a balzsamecetet, facsarjuk bele a narancsot, reszeljük bele a gyömbért, és hintsük meg fahéjjal (bár az egész fahéj frissen reszelve jobb). Keverjük jól össze, majd tegyük bele a csirkemelleket. Letakarva dobjuk a hűtőbe, és hagyjuk pihenni.

Közben készítsünk egy levest, addig jól összeérik a hús. Ha ehhez nincs kedvünk, akkor 10-20 perc is elegendő.
Forrósítsunk fel olíva olajat, majd a húsokat a pácléből kivéve tegyük az olajra és süssük meg. A sült húst tegyük lefedve meleg helyre, én a sütőbe dobtam, mert ott épp készítettem hozzá a zöld-fűszeres krumplit köretnek :-)
A páclevet öntsük a megüresedett edényünkbe, kezdjük el  forralni. Amikor felforrt tegyük bele a barna cukrot/mézet, és sűrítsük. Ha a cukor már teljesen felolvadt, akkor kicsit még forraljuk, majd vegyük le a tűzről. És már készen is vagyunk :-)

Tálaláskor a húsra tegyünk egy keveset a balzsamecet mázból, hihetetlen plusz ízt ad, de tökéletes salátákra, vagy például szendvicsbe is :-D

Köretként zöld-fűszeres krumplit készítettem hozzá, és felturbóztam az egészet egy kis mascarponés sütőtök krémmel.

Jó étvágyat kívánok.