A következő címkéjű bejegyzések mutatása: . Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: . Összes bejegyzés megjelenítése

2013. április 1., hétfő

Süti Nyalóka


Húsvét...
Én úgy gondoltam, hogy idén nem csokit kapnak a csajok, hisz azt hoz a nyuszi eleget, Mamától, Papától stb.
Szóval a külföldön nagy újdonságnak számító süti nyalóka mellett döntöttem. Első ránézésre nagyon egyszerűnek tűnik, ámbár nem olyan egyszerű, mint ahogy az kiderült :-D
Valami egészségest akartam készíteni, de ez nem volt olyan jó választás így elsőre, megnehezítettem a saját dolgom..
Na, de a lényeg, hogy sikerült (van még rajta mit javítanom), és hogy a lányoknak ízlett tetszett.

Leírom, én hogyan készítettem el, és a végén majd írok pár gondolatot, hogy legközelebb hogyan csinálom!
A leírt adagból kb 30 db nyalóka készíthető!

Hozzávalók:

Tésztához:

1 db tojás
50 ml olaj
2-3 ek méz
1 kk vanília aroma vagy 1 cs vaníliás cukor
150 g liszt
1 tk szódabikarbóna
1 tk sütőpor
1 csipet só
1 tk fahéj
150 g reszelt répa
100 g mascarpone
nyalóka pálca (én fa barbecue tűket kaptam)
Dísznek valami cukorka

A csokimázhoz:

50 g vaj
3 ek kakaópor
3 ek porcukor


Elkészítés:

Egy edényben az olajat, a tojást, a mézet és a vanília aromát összemixeljük (géppel).Hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, a szódabikarbónát, a csipet sót, és a fahéjat is. Jól összedolgozzuk.
Hagyjuk állni egy kicsit, közben lereszeljük a répát. Én a nagyobb lyukakon reszeltem, így könnyebb és szebb lesz.
A reszelt répát is óvatosan hozzákeverem, de ezt már kanállal, vagy spatulával.
Egy tepsibe sütőpapapírt rakunk, és a masszát szépen beleöntjük!
180 fokra előmelegített sütőben 30-40 perc alatt megsül. Vigyázzunk, ne süssük túl!
Ha kész, vegyük ki, és hűtsük ki teljesen. (És vigyázzunk arra is, hogy a  családtagok ne lássák, mert megeszik :-D, hiszen már így is finom, olyan répatorta féleség...)
Megsült

A legjobb, ha legalább egy délutánt hűl, ha nincs annyi időnk, akkor tegyük hűtőbe! Mindenképpen ki kell hűteni, hogy tudjunk tovább dolgozni vele.
Ha kihűlt teljesen, vegyünk elő egy nagy tálat. Morzsoljuk bele a tésztát, könnyen, a kezünkkel meg tudjuk csinálni. Keverjük össze a mascarpone krémsajttal. Ha szükséges, akkor keverjünk még bele kevés krémsajtot, kézzel gyúrható masszát kell kapnunk.
Morzsolás után

A masszából kézzel, vagy egyéb eszközzel, kb 1-1,5 cm átmérőjű gömböket készítsünk. Mindegyikbe tegyünk egy pálcát, és rakjuk be a hűtőbe, amíg elkészítjük a csokimázat.
Na és eddig minden nagyon egyszerű és könnyű volt nekem (kivéve, hogy ne egyem meg az eddig elkészülteket), és most jött a fekete leves, amin még rengeteget kell dolgoznom.
Szóval készítettem csokimáznak valót. A vajat felolvasztottam, beleszórtam a porcukrot, jól összekevertem, majd jöhetett a kakaópor...Még ez is jól sikerült, ahogy Teri nénitől láttam...
Na de, mivel a nyalóka alapja répás, mert ugye egészségeset szerettem volna, ezért elég nehéz...
Belemártottam a csoki szószba, szép lett, jó lett, csak nagyon nehéz, és ahogy letettem, hogy száradjon, sajnos lecsúszott a pálcáról :-(
Agyalás, morgolódás, hogy akkor most hogyan is készítsem el...(mindez a feleségemmel, este 10kor...)
Jött a mentő ötlet, vízzel hígítottam a csokit.Na ezzel már ment minden rendben, és a végeredmény is szép lett.
Közben mindegyikre szórtam egy kevés drazsét.
Éjszakára kiraktam a hidegre, hogy a csoki szépen megkössön.
Jobb híján banánba állítottam :-D
Másnap reggel pedig szépen becsomagoltuk őket celofánba, szép rózsaszín masnival .-)



Nos akkor a tapasztalataim:
Bármivel elkészíthető ez a nyalóka, de igyekezni kell könnyű tészta alapot készíteni, ezért a répa nem volt annyira jó választás, ügyesen kellett dolgozni vele.Kakaó, fahéj sokkal jobb szerintem, mert nem nehezíti.
Aztán a máz egy nagyon nagy kérdés számomra, mert sajnos a vízzel hígítás csak fél megoldásnak bizonyult, hiszen így nem keményedett meg teljesen a csoki (persze ez nem baj, csak a csomagolás után, ha melegre vitte az ember nem nézett ki szépen).
Így azt gondolom, hogy a tortabevonó lehet a legjobb megoldás, abból kell nagyon jó, híg mázat készíteni.
Aztán legközelebb biztosan készítek színeseket is, fehér csokimázasat, aztán abba bármilyen ételfestéket csepegtetve színeseket.
A cukor drazsé helyett lehet használni diót, mandula pelyhet, bármit. A masszából pedig bármilyen formát lehet készíteni, ha valakinek van kézügyessége.
Mindenki ahogy szereti, úgy készítse el.
Remélem tudtam jó ötlettel szolgálni, ha valaki gyerkőcöknek szeretne egyedi ajándékkal szolgálni.

2013. március 24., vasárnap

Karfiol Tallér


Egy hete nem eszünk húst.Az okok most mellékesen, a lényeg, hogy hús nélkül ebédet,vacsorát készíteni nekem nehéz, hiszen világéletemben húsevő voltam. De arra mindenesetre nagyon jó, hogy tágul a látóköröm, és próbálkozom más ételekkel, melyeket nagyon jól be tudnék illeszteni húsok mellé, vagy éppen helyette. Tegnap este,meccs után, szokás szerint nagyon éhes voltam, és találtam maradék karfiolt.
A következőket tettem:


Hozzávalók:

1/2 fej karfiol
2 ek vaj
2 ek tejföl
2 ek tej
15 dkg reszelt sajt

bors
szerecsendió
5 ek liszt
olíva olaj


Elkészítés:

A karfiolt mossuk meg,szedjük rózsáira, majd tegyük egy mikrózható tálba. A tejfölt és a tejet keverjük simára, majd öntsük a karfiolra, valamint adjuk hozzá a vajat is. Tegyük be a mikróba kb 5 percre.
Ha elkészült, adjuk hozzá a sajtot, és turmixoljuk le az egészet.Nem baj ha egy kicsit darabos marad.Liszttel sűrítsük, ha úgy érzitek, kicsivel több liszt is mehet bele, a lényeg, hogy az állaga krémes legyen, még lecsepegjen a kanálról. Sóval,borssal,szerecsendióval ízesítsük.
Sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy sütőpapírral kibélelt tepsire kanalazzuk a masszát,ki milyen formát, szeretne, én egy kanálnyit oszlattam szét.


Ha kész, locsoljuk meg olíva olajjal, és mehet a sütőbe. 20 perc utána kapcsoljuk át a sütőt grillező funkcióra, és süssük aranybarnára.
Ha nincs grillező funkciónk, akkor egy kevés olíva olajon gyorsan megpiríthatjuk mindkét felét a főzőlapon is.
Mi,ahogy a képeken is látható rukkola salátával tálaltuk.



Jó étvágyat kívánok!

2013. március 12., kedd

Mediterrán Csirke

A hozzávalók egy része
Nézzük a főételt. Ezen is sokat gondolkodtam, hogy mi is legyen. Én húsevő vagyok, úgy informálódtam, hogy Katin kívül mindenki más is, ezért hús lesz! Katalin kapni fog húsmentest :-)
A mediterrán csirke mellett döntöttem, mert...Nem tudom miért :-D


Hozzávalók:

Elég sok látszik már a képen, de azért felsorolom

6 db csirkecomb, egész
1/2 dl fehér bor (száraz)
1 dl vörösbor ecet
1 ek dijoni mustár
1 ek barna cukor
5-8 szem datolya
5-6 ág friss kakukkfű
olíva bogyó
kapri bogyó, mindkettő ízlés és érzés szerint
10 szem koktél paradicsom
3 gerezd fokhagyma

bors
olíva olaj


Elkészítés:

A megtisztított combokat vágjuk ketté (alsó és felső részre). Sózzuk, borsozzuk, majd kevés olíva olajon először a bőrös felét süssük elő, majd fordítsuk meg, és a másik oldalt is! Így jó ropogós lesz a bőre, valamint nem fog kiszáradni a hús!
Ha elősütöttük, tegyük át a combokat egy tepsibe, melyet előtte meglocsoltunk olíva olajjal. A serpenyőben lévő anyagokat NE öntsük ki!
Melegítsük elő a sütőnket 180 fokra. Közben a serpenyő alatt kapcsoljuk fel a főzőlapot/gázt stb...
Öntsük a serpenyőbe a fehér bort, forraljuk, és keverjük fel az esetleg lesült fűszereket, ízeket.Adjuk hozzá a vörösbor ecetet, a mustárt, a cukrot, és a datolyát. (Én ezt feldaraboltam). Forraljuk jól össze, kb 3-4 perc alatt.
A megmosott paradicsomokon ejtettem egy kis vágást, amibe a fokhagymából tettem egy-egy kis darabot. Majd rászórtam a tepsiben lévő húsra, köré. Ugyanezt tegyük a kapri ill az olíva bogyóval, és a kakukkfűvel. Sóval, borssal fűszerezzük picit.
Az elkészített "mártásunkkal" locsoljuk meg jól az egészet, és tegyük az előmelegített sütőbe.

Süssük 55-65 percig, amíg meg nem sül a hús!



Tálaláskor szórjuk meg friss petrezselyemmel, bármilyen körettel tálalható, szerintem egy enyhén paradicsom mártásos penne tésztával nagyon jól harmonizálna!

Jó étvágyat!


2013. március 11., hétfő

Medvehagymás Vaj



Reggel a piacon megakadt a szemem a friss medvehagymán! Egy öreg néni árulta.Ekkor jutott eszembe, hogy ez tökéletes lenne a bagetthez, amit előételnek szánok!

Hozzávalók:

1 kis köteg medvehagyma

bors
100 g vaj


Elkészítés:

Pofon egyszerű, és nagyon gyorsan megvan. A medvehagymát nagyon apróra vágjuk. A szoba-hőmérsékletű vajat összekeverjük az összes hozzávalóval, és már kész is :-)

A hozzávalók természetesen variálhatóak, nekem is már most rengeteg ötletem van!

Próbáljátok ki, dobjátok fel a vajatokat :-)




2013. február 25., hétfő

Töltött Bagett



Újabban sütögetek :-) Mindent igyekszem kipróbálni, és nagyon szeretek kísérletezni. Vasárnap este, vendégségből hazaérve nem volt otthon se kenyér, se zsemle se semmi. Boltba már nem volt kedvem menni, így amellett döntöttünk, hogy sütök gyorsan egy bagettet. Aztán ez lett belőle!
Megtöltöttem egy kis "betéttel", amit épp találtam! Jó étvágyat hozzá mindenkinek!
Pár dolgot másképp írok le, mint ahogy készítettem, mert közben kiderült, hogy több kell bele, vagy épp kevesebb! A töltelék bármi lehet, én ezt találtam otthon!


Hozzávalók:

500 g liszt
1 cs élesztő
só ízlés szerint
bazsalikom
langyos víz
1 üveg szárított paradicsom
20 dkg sajt


Elkészítés:


A lisztet, a sót egy tálba szórjuk. Az élesztőt belemorzsoljuk, majd az egészet meghintjük szárított bazsalikommal. Ezt ne sajnáljuk, persze csak ha szeretjük. Én azért raktam bele, mert a paradicsommal jól harmonizál.Egy pohárba langyos vizet engedünk, és óvatosan elkezdjük a keverékünkbe önteni.Annyi vizet öntsünk csak, amennyit a tészta igényel. Ne legyen ragadós!Gyúrjuk meg a tésztát, kb 10 percig. Majd takarjuk le a tálat, rakjuk meleg helyre és hagyjuk kelni 20 percig.A szárított paradicsomot, miközben kel a tésztánk csíkozzuk fel, a sajtot reszeljük le.  Ha megkelt, gyúrjuk át újra, majd nyújtsuk ki cca 1 cm vékonyra. Kenjük meg kevés zsírral a tésztát, majd a paradicsomot szórjuk rá egyenletesen, hogy mindenhova jusson. A sajttal tegyük ugyanezt. Ha ezzel is megvagyunk, akkor tekerjük fel, mint a kalácsot! A végeket én kicsit összenyomtam.
Tepsibe helyezzünk sütőpapírt, és tegyük rá a bagettet. Helyezzük a sütőbe, melyet csak most kell bekapcsolnunk. A bagett tetejét locsoljuk meg vízzel, és pár helyen "karcoljuk" meg. 160 fokon süssük 25 percig, majd az utolsó 5-10 percre emeljük fel 200 fokra, és ha szépen megbarnult, akkor már készen is van.

Jó étvágyat kívánok

2013. február 17., vasárnap

Rusztikus Házi Kenyér


Édesapám nagyon finom kenyeret tud sütni, gép nélkül, sütőben! Ha megyünk, alig várom, hogy ehessek belőle! Finom, friss, meleg, és bőven elég egy szeletet enni belőle, mert nincs felfújva! Olyan, mintha kevesebbet ennék, fogyókúrázom :-)
Szerettem volna kipróbálni, hogy én milyet tudok, ezért nekiláttam, és ez lett belőle:

Hozzávalók:

500 g liszt
1 ek cukor
csipet só
1 cs száraz élesztő
langyos víz (amennyi szükséges)


Elkészítés:

A hozzávalókat egy tálba szórjuk, az élesztőt nem kell felfuttatni, csak szórjuk azt is a tálba!
Kicsit keverjük össze az anyagokat, majd langyos vízzel, folyamatosan hozzáadagolva keverjük össze a tésztát! Amikor összeállt, kezdjük el gyúrni. Jó 10 percet kell gyúrnunk a tésztát. Takarjuk le, és tegyük meleg helyre, hagyjuk kelni 10 percig. Tudom, az nem sok, de ennek a kenyérnek elegendő, majd kiderül miért!
10 perc után gyúrjuk át újra, majd csináljunk a tésztából két kis formás cipót. Tegyünk egy tepsibe sütőpapírt, helyezzük rá a cipókat. Nagyon éles késsel metsszük meg őket, locsoljuk meg picit vízzel, és tegyük a sütőbe.
A sütőt ne melegítsük elő, így amíg felmelegszik, addig is kel a kenyerünk. 180-200 fokon 20 perc alatt megsül.

Jó étvágyat kívánok 

2013. február 6., szerda

Balzsamecetes Csirkemell











Vasárnap újra lehetőségem nyílt tevékenykedni a konyhában. Pár nappal korábban olvastam egy érdekes receptet, ami nagyon felkeltette az ízlelőbimbóim figyelmét :-)
Mivel nem emlékeztem már a receptre, csak a fő összetevőkre, ami a balzsamecet és a csirkemell voltak, ezért elkészítettem a mi szájízünk szerint :-)
Készítettem egy gyors pácot, amiben a csirkemelleket a leves elkészültéig pácoltam. Nézzük mi is kell ehhez a finomsághoz, megint nem vagyok könnyű helyzetben, mert a mennyiségeket megint nem mértem :-( valamint bocsánat, hogy csak most, de eleddig nem jutottam el odáig, hogy ezt meg tudjam osztani Veletek.


Hozzávalók:

1 egész csirkemell filé
5-6 ek balzsamecet
1 narancs leve
2-3 cm gyömbér
fahéj
só, bors
olíva olaj
2-3 ek barna cukor/méz



Elkészítés:


Dobjunk össze egy gyors kis páclevet a csirkecicinek. Egy edénybe tegyük bele a balzsamecetet, facsarjuk bele a narancsot, reszeljük bele a gyömbért, és hintsük meg fahéjjal (bár az egész fahéj frissen reszelve jobb). Keverjük jól össze, majd tegyük bele a csirkemelleket. Letakarva dobjuk a hűtőbe, és hagyjuk pihenni.

Közben készítsünk egy levest, addig jól összeérik a hús. Ha ehhez nincs kedvünk, akkor 10-20 perc is elegendő.
Forrósítsunk fel olíva olajat, majd a húsokat a pácléből kivéve tegyük az olajra és süssük meg. A sült húst tegyük lefedve meleg helyre, én a sütőbe dobtam, mert ott épp készítettem hozzá a zöld-fűszeres krumplit köretnek :-)
A páclevet öntsük a megüresedett edényünkbe, kezdjük el  forralni. Amikor felforrt tegyük bele a barna cukrot/mézet, és sűrítsük. Ha a cukor már teljesen felolvadt, akkor kicsit még forraljuk, majd vegyük le a tűzről. És már készen is vagyunk :-)

Tálaláskor a húsra tegyünk egy keveset a balzsamecet mázból, hihetetlen plusz ízt ad, de tökéletes salátákra, vagy például szendvicsbe is :-D

Köretként zöld-fűszeres krumplit készítettem hozzá, és felturbóztam az egészet egy kis mascarponés sütőtök krémmel.

Jó étvágyat kívánok.

2013. január 29., kedd

Toscan Paradicsom Leves


Szeretem, nem imádom TOSCANA-t! Az egyik kedvencem, és már Tímeának is!
3 évvel ezelőtt elmentünk nyaralni, kettecskén. Rengeteg helyet bejártunk rengeteg mindent kipróbáltunk, és persze rengeteg ételt megkóstoltunk. Ilyenkor mindig a helyi ételeket részesítem előnyben, hiszen azért megyek oda, hogy azt az országot, várost, kultúrát, gasztronómiát megismerjem, tanulmányozzam.
Ezt a levest a szállásunktól nem messze egy kis étteremben ettük, ahol egy idősebb hölgy készítette, régi családi recept alapján. Beleszerettünk, imádtuk, már akkor is! Szerencsére sikerült megszereznem a receptet.
Pénteken épp valami főzős műsor ment a tv-ben, mi más :-D, és valami hasonlót készített egy ismert szakács. Gondoltam, na keressük csak elő, és készítsük el!
Még mindig imádjuk...


Hozzávalók:

250 g koktél paradicsom
3 gerezd fokhagyma
1 nagy csokor FRISS bazsalikom
olíva olaj
só, bors
1 konzerv paradicsom, nem a püré, hanem a darabos :-)
1/4 kg kenyér, szikkadtabb
Mozzarella, tejszín a tálaláshoz


Elkészítés:

A koktélparadicsomokat tűzdeljük meg fokhagyma darabokkal, majd helyezzük egy hőálló tálba, sózzuk, borsozzuk. Szórjuk rá a bazsalikom levelek felét (tépkedve). A sütőt melegítsük elő 200 fokra, és tegyük be a paradicsomokat.
Amíg sül, egy lábosban melegítsünk olajat, dobjuk rá a maradék fokhagymát és bazsalikomot. Pár percig pároljuk, majd öntsük rá a a konzerv paradicsomot. A konzervet ne dobjuk el, hanem engedjük tele vízzel, és ezt is öntsük a paradicsomra. Forraljuk fel, közepes lángon főzzük cca 10-15 percig, ha szükséges fűszerezzünk utána.
A kenyeret tépkedjük kis darabokra, adjuk a leveshez, és főzzük még 10 percig. Eközben a sütőben elkészülnek a paradicsomok, ezeket kivéve öntsük a levesbe! Fontos, hogy a legjobb részek alul vannak, az olajat, a kisült paradicsom levet, a sült fokhagymát se hagyjuk ki, mindent öntsünk bele!!
Keverjük át, ha úgy érezzük adjunk hozzá még egy kis vizet. Még egy rottyanás és már készen is van...


Nagyon jó étvágyat kívánunk!

2013. január 14., hétfő

Batyus Harcsa


A hozzávalók

Félidőben, sütés előtt

Tálalva :-)


Tegnapi napon Vendégek jöttek Hozzánk! Végre megvendégelhettük Apósomat és Anyósomat! Eleddig mindig mi mentünk Hozzájuk vasárnapi ebédre, de most Tímea kitalálta, hogy tehermentesítünk (ha már én úgyis szeretek főzni) és Nálunk lesz az ebéd. Na lett is bennem para!!Nem kicsi, hiszen Apósom vendéglátós, aki már valószínűleg nagyon-nagyon sok finom kaját látott, evett. Én meg a kis kezdetleges tudományommal próbálkozom :-)
A másik pedig, hogy én ugyebár nem a szokásos pöriket meg rántott husikat készítem! Na mindegy vágjunk bele, egyszer élünk :-)
És elkezdődött, hogy mit is lehetne felszolgálni, ami megütheti a színvonalat, és mindenkinek meg is felel, mármint, hogy legalább megkóstolja!
Hát pár dolgot kilőttünk gyorsan, mint pl a spenótos csirke, vagy a pisztáciás töltött bárány.
Végül arra jutottunk, hogy legyen hal! Ez a könnyen és gyorsan elkészíthető kis finomság lett a nyertes!
Azt az elkészítési módot írom le, ami eredetileg szerepel, nem konkrétan, mit én készítettem, mert az szerintem szebben mutat, de sajnos idő hiányban szenvedtem, így nem tudtam így elkészíteni!


Hozzávalók:

4 db szép harcsafilé
2-3 szem közepes krumpli
1 db édeskömény
negyed sütőtök
10 szem koktél paradicsom
1 póréhagyma
fekete olajbogyó
2-3 szem citrom
2 szál kakukkfű
1 dl fehér, száraz bor
olíva olaj
só, bors


Elkészítés:

A krumplit főzzük elő, sós vízben 5-8 percig forrás után. Addig vegyünk elő alufóliát. Tépjünk 4 db akkorát belőle, hogy a harcsaszeletek, és a zöldségek elférjenek benne, dupla legyen, mert "batyut csinálunk belőle!!
4 oldalát hajtsuk fel, az aljába helyezzünk el karikára vágott citromot, erre fektessük rá a harcsát. A sütőtököt daraboljuk fel, a krumplit, ha kész mártsuk hideg vízbe, és ugyanakkora darabokra vágjuk fel, mint a tököt. Az édesköményt nyolcadoljuk.A póréhagymát karikázzuk. Mindezt tegyük a hal mellé, akkora legyen a batyu, hogy elférjenek!
Szórjuk rá a koktélparadicsomot és az olajbogyót, sózzuk, borsozzuk, a kakukkfüvet terítsük a halra, valamint az édeskömény tetején lévő "leveleket" is tépkedjük a halra.
Az egészet locsoljuk meg jól olíva olajjal, majd egy kevés fehér borral!
Ebből csináljunk 4 szép csomagot :-)
Majd ha ezzel készen vagyunk, szépen zárjuk be a batyukat, a tetején csavarjuk jól össze az alufóliát! Légmentesen zárjuk le!
Ezeket helyezzük egy tepsibe, majd az előmelegített, 200-220 fokos sütőben cirka 30-40 perc alatt megsül!

A tálaláskor óvatosan nyissuk ki  a batyukat és tegyük tányérra!
Köret nem fontos hozzá, hiszen a hal mellett lévő zöldségek már önmagukban megfelelőek, de én pároltam hozzá egy kevés brokkolit és spárgát.

Jó étvágyat!





2013. január 5., szombat

Kacsamáj sütőtökös salátával





Úgy döntöttünk, hogy az ünnepek alatti nagy zabálásokat magunk mögött hagyjuk, és igyekszünk valami light-osabbat enni. Saláta valami feltéttel.
Csirkemell már a könyökünkön jön ki, ma nem akartunk barbecue szárnyakat, valami különlegesre vágytunk.
A választás a kacsamájra esett, egyikünk sem emlékszik, hogy valaha evett-e már.(sütni meg aztán sosem csináltam, kicsit paráztam is, mert azért valljuk be, nem olcsó, és ha elrontom...hajaj, de csak nekiálltam)


Hozzávalók:

20-25 dkg Kacsamáj (4 szelethez elég)
liszt
Kacsa zsír lenne a legjobb, de én olíva olajjal csináltam, az is tökéletes

A salátához: 

1 cs madársaláta
pár szem datolya
kevés sütőtök NYERSEN
1 szál póréhagyma
koriander (itthon üveges volt, megmaradt valamiből :-)
Kapor (felírom, mert lehet belerakni, én nem tettem, mert ki nem állhatom az ízét)


A saláta öntethez:

2 db mandarin leve
1 db mandarin héja
1/2 narancs héj
1/2 citrom héj
1-2 ek méz
gyömbér
4-5 ek olíva olaj
só, bors

Öntet elkészítése:

A 2 mandarin levét összekeverjük az összes hozzávalóval, az olajat a legvégén adjuk hozzá! Ez ilyen egyszerű, és gyors :-)

A saláta elkészítése:

A madársalátát, a felkarikázott póréhagymát és a lereszelt tököt összekevertem, hozzádobtam a felkockázott datolyát, és kanalaztam rá egy kevés koriandert!
Ezt mindent jól összekevertem, és már kész is!

A kacsamájat NE sózzuk sütés előtt!
Vékony 2 cm-es szeleteket vágjunk, ezeket a kacsazsírban (vagy olíva olajban) süssük meg. Mindkét oldalát 2-2 percig süssük!
Melegen tálaljuk a saláta tetejére, melyet a máj elhelyezése előtt meglocsolunk az öntettel!
Rátesszük a májat és tengeri sóval kicsit meghintjük!

Kulináris élmény volt számunkra is, hiszen valljuk be, kacsamájat nem minden nap eszik az ember :-)

Imádom Feleségem hallgatni mikor mindent megkóstol...
Imádok főzni Neki, eddig minden nagyon finom volt szerinte :-D

Jó étvágyat mindenkinek