A következő címkéjű bejegyzések mutatása: főz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: főz. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. június 10., hétfő
Tavaszi Zöldségleves Sonkával
Ahogy említettem Tímea nagyon szeret levest enni, így mindenképpen cél volt egy leves készítése!
A könyvben olyan sok leves nincs, nem tudom miért, más nemzet nem annyira leveses??
A tavaszt ugyan már elhagytuk, de a nyár még nem érkezett meg, a választás erre a tavaszi zöldséglevesre esett! Házi sonkánk van otthon, a többit a szombati piacról szereztük be :)
A leves nem volt rossz, ezt nem mondhatnám, inkább, hogy más, merőben más, mint amit mi, magyarok megszoktunk. Hiszen mi mindent borsosan, sósan fogyasztunk. Kicsit hasonlít a Frankfurti levesre, de mégsem :)
Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, talán annyi, hogy lehet bátran fűszerezni, a só kivételével, hiszen a sonka önmagában sós!
Hozzávalók (4 főre):
400 g kelkáposzta
500 g füstölt sonka, legalább pár órára hideg vízben áztatva
1 fej hagyma
1 szál zeller
1 sárgarépa
1 szem krumpli
8 db koktélparadicsom, vagy 2 db normál
1/2 tk édeskömény
8-10 szem egész fekete bors
2 l víz
250 g batávia saláta, mely helyett én jégsalátát használtam
só
olíva olaj
Elkészítés:
Ahogy azt már a felsorolásban említettem, a sonkát áztassuk be, majd menjünk el, és szerezzük be a hozzávalókat!
A káposztát 5 percig főzzük elő. (a könyvben balnsírozzák, nem értem miért használnak ilyen szavakat, ok, én értem mit jelent, de miért nem írják, hogy a színe megtartása miatt forró,lobogó sós vízben főzzük elő 5 percig???) Szóval, forró,lobogó sós vízben előfőzzük, majd félretesszük.
Közben a zöldségeket durvára vágjuk, és az összes alapanyagot, kivéve a jégsalátát és a káposztát felrakjuk főni. A vizet felforraljuk, majd visszavesszük a hőt, és gyöngyözve főzzük 1 órát, fedővel lefedve.
Mindeközben készíthető a főfogás, melyet majd a következő bejegyzésben találtok!
Ha letelt az egy óra, a sonkát kipecázzuk, és nagyobb darabokra vágjuk, majd a káposztával és a salátával, melyeket leveleire szedtem, együtt visszarakjuk főni. Kóstoljuk, és amennyiben szükséges fűszerezzük. A lábast újra lefedve, jó fél órát főzzük még, ugyancsak gyöngyözve, amíg a zöldségek teljesen meg nem puhulnak.
Tálaláskor olíva olajjal locsoljuk meg. Szerintem jól megy hozzá egy kissé megpirított bagett szelet!
Jó étvágyat
Címkék:
édeskömény,
főz,
kelkáposzta,
leves,
paradicsom,
répa,
saláta,
sonka,
tavaszi,
zöldség
A Két Falánk Olasz II. rész
Szombat...
Otthon, semmi munka, csak a család, és persze a konyha :)
Mivel megígértem, folytatom. Újra a kezembe kaptam a könyvet, és lapozgattam. De nagyon nehezen választottam, mert vagy tészta, vagy tészta, vagy olyan ételek voltak a lapokon, amikhez nem volt kedvem. Nem akartam sem kagylót, sem rákot, sem halat...
Aztán választottam. Tímea nagyon leves imádó, ezért mindenképpen kellett leves. Na, az nem sok van a könyvben, de azért sikerült kiválasztani egyet: Minestra Maritata, azaz tavaszi zöldségleves sonkával. Már most megjegyzem, ne az itthon ismert zöldséglevest várjátok, és azt is, hogy nem igazán nyerte meg tetszésünket. Hogy miért, azt nem tudnám megfogalmazni, de egy próbát mindenképpen megér, ha valaki be akar kukkantani más nemzet leveseibe.
A főétel tészta lett, de olyan, ami már kinézetében is extra: Paccheri ripieni con salsa d'asparagi, azaz töltött tészta spárgamártással.
Spárga szezon vége felé nekem is sikerült valamit készítenem :-D
Nos, ez a tészta teli találat volt, azonnal feledtette a leves "egyhangúságát"!
A desszert pedig a hétköznap készített fagyi volt :)
Otthon, semmi munka, csak a család, és persze a konyha :)
Mivel megígértem, folytatom. Újra a kezembe kaptam a könyvet, és lapozgattam. De nagyon nehezen választottam, mert vagy tészta, vagy tészta, vagy olyan ételek voltak a lapokon, amikhez nem volt kedvem. Nem akartam sem kagylót, sem rákot, sem halat...
Aztán választottam. Tímea nagyon leves imádó, ezért mindenképpen kellett leves. Na, az nem sok van a könyvben, de azért sikerült kiválasztani egyet: Minestra Maritata, azaz tavaszi zöldségleves sonkával. Már most megjegyzem, ne az itthon ismert zöldséglevest várjátok, és azt is, hogy nem igazán nyerte meg tetszésünket. Hogy miért, azt nem tudnám megfogalmazni, de egy próbát mindenképpen megér, ha valaki be akar kukkantani más nemzet leveseibe.
A főétel tészta lett, de olyan, ami már kinézetében is extra: Paccheri ripieni con salsa d'asparagi, azaz töltött tészta spárgamártással.
Spárga szezon vége felé nekem is sikerült valamit készítenem :-D
Nos, ez a tészta teli találat volt, azonnal feledtette a leves "egyhangúságát"!
A desszert pedig a hétköznap készített fagyi volt :)
2013. június 4., kedd
Ricottatorta
Bocsánat csúsztam ezzel...Ne haragudjatok, sok volt a dolog, de most itt a harmadik recept, a desszert.
A könyvben citromos ricottatortaként van feltüntetve, de nekem nem volt otthon kandírozott citromhéjam, viszont volt fügém. Így fügével készítettem el, és isteni lett!
Melegen és hidegen is valami eszméletlenül finom.Hasonló a sajttortához, de a ricotta ad neki valami pluszt. Sokáig gondolkodtam, hogy talán túróval készítem, merthogy a ricotta hasonló ahhoz, de jó, hogy nem túrót vettem.
És fontos, ha van férfi, ne hagyjátok ki, a leírt boros körtét!
A vörösborban sült körte hozzá egy csoda. Ez külön, vagy fagyival is tökéletes, szóval most 2 receptet írok le nektek. A körtén nem változtattam semmit, az teljes egészében a két falánk olaszé!
Először nézzük a körtét:
Hozzávalók:
2 db körte
vörösbor
cukor
Elkészítés:
A körtéket félbe vágjuk, és tűzálló tálba tesszük, héjukkal felfelé. 180 fokos sütőben addig sütjük, míg a héja el nem kezd ráncosodni. Ezután felöntjük vörösborral, hogy ellepje, valamint jól, ízlés szerint, megszórjuk cukorral. Nem tudok mennyiséget adni, mert nem mértem, csak öntöttem mindkettőt. Mivel én a borból egy öntetet,szirupot készítettem, ezért elég sok cukrot adtam hozzá, hogy majd jól besűrűsödjön.Ezután még jó egy órát sütjük. Ha elkészül, a torta mellett tálaljuk, melyet a sziruppal meglocsolunk!
Ne hagyjátok ki, tényleg mennyei! Pedig én nem vagyok oda a vörösborért!
És akkor nézzük a ricottatortát!
Hozzávalók:
400 g leveles tészta (bolti tökélete :-D )
1 citrom héja
250 g ricotta (300 g van a receptben, de ugye egy tégely 250 grammos, szerintem elég)
200 g mascarpone
200 g kandírozott füge és narancshéj (együtt ennyi) A receptben citrom-, és narancshéj szerepelt
120 g cukor
6 tojás
Elkészítés:
A sütőt melegítsük elő 180 fokra előmelegítjük. A tésztát 2-3 mm vastagságúra kinyújtjuk. Ha nem dolgoztatok még ilyen tésztával, azt tanácsolom, hogy csak akkor vegyétek ki a hűtőből, ha azonnal dolgoztok vele, mert keményen könnyebb vele dolgozni. Ha már régebben kivettétek, visszapuhul, és nehéz vele a munka!
A kinyújtott tésztát ráfektetjük a 25 cm (28) átmérőjű,levehető aljú tortaformára, és kibéleljük vele! Túl fog nyúlni minden irányba, de ez a cél!Nedves ruhával takarjuk le, amíg elkészítjük a belevalót!
Készítsük el a tölteléket!
A ricottát, a mascarponét, és a kandírozott fügét és 100 g cukrot összekeverünk. Hozzáadunk 5 db tojássárgáját, és újra összekeverjük. Nem kell semmilyen gép, elég egy villa!Gyönyörű masszát kapunk. A 6 db tojás fehérjét, (igen 6, a maradék 1 sárgája is kell, majd a végén!) felverjük habbá, hozzáadjuk a maradék cukrot és kemény habbá verjük. Ezt óvatosan spatulával beleforgatjuk a ricottás keverékbe! Most jön, hogy reméljük elég nagy tálban kezdtük összekutyulni a hozzávalókat :-)
Ha szépen összekevertük, óvatosan, hogy a habot ne törjük nagyon össze, akkor beleönthetjük a tésztával kibélelt formába.
Én a tetejére raktam a kandírozott narancshéjat, és ráreszeltem a citromhéjat, majd szépen ráhajtottam a kilógó tésztát, és most jött el a maradék 1 tojássárgájának az ideje, szépen megkenjük vele a tetejét.
Kész, mehet az előmelegített sütőbe.
A könyv 30 perc sütést ír, de nekem ez nem jött be, akkor még "félkész" volt:
Szóval, csak a szemünkre hagyatkozzunk! Ha szép aranybarna a tészta, de közepe még enyhén rugalmas, na akkor van készen!
A vörösboros körtével egy ízbomba!
Jó étvágyat
2013. március 11., hétfő
Brokkoli Leves Tejszínnel és kukoricával
Először is, bocsánat a képekért, de ugye ha vendégek vannak, akkor nem elsősorban a képek készítése és minősége miatt aggódik, izgul az ember!
Nos, ez kérem szépen a gluténmentes leves (Norbi feladta nekem a leckét, eleddig sosem találkoztam még senkivel, aki ily "betegségben" szenvedne, így nem is tudtam, hogy pontosan akkor Ő most mit ehet, és mit nem....Nem jutott jobb eszembe, mint hogy egy sima zöldség leves (mert ugye Kati miatt hús nem lehetett benne) viszont nagyon finom volt.
Legalábbis ezt mondták :-D
Glutén mentes, mert nem sima liszttel készítettem, de természetesen azzal is készíthető!
Minden recept 6 főre kalibrálva!!!
Hozzávalók:
1 db közepes lila hagyma
4 ek kukorica liszt
2 l zöldség alaplé
1 db nagyobb krumpli
1 fej brokkoli
1/2 konzerv kukorica
1 közepes ág friss kakukkfű
250 ml 20 %-os tejszín
1,5 dl tej
só
bors
kevés reszelt füstölt sajt
(6 szelet sonka)
Elkészítés:
Ha senki nem vega, akkor a következő képen készítsük el:
Készítsünk 2 l alaplét, hogy arra ne kelljen már várni.
Egy nagyobb edényben süssük meg a sonkaszeleteket. Ha elkészültek, akkor a zsíron pároljuk meg az apróra vágott hagymát! Figyeljünk, hogy ne süssük, csak pároljuk (ahogy a hagymalevesnél).Amikor a hagyma megpuhult, szórjuk rá a lisztet. Gyorsan keverjük át, nehogy lekapjon, majd apránként öntsük fel az alaplével. Merőkanállal merjük az elején, és folyamatosan keverjük a levest, nehogy becsomósodjon.Adjuk hozzá a felkockázott krumplit, majd főzzük közepes lángon, míg a krumpli majdnem kész. Közben a brokkolit szedjük rózsáira. Ha a krumpli majdnem megfőtt, adjuk a leveshez a brokkolit, a kakukkfüvet, főzzük össze.Kicsivel később tegyünk bele ízlés szerint kukoricát, sózzuk, borsozzuk, és egy kevés szerecsendió sem árt neki.Főzzük puhára a zöldségeket.Öntsük fel a tejszínnel és a tejjel, adjuk hozzá a reszelt sajtot, forraljuk össze, és már tálalható is :-)
Ha van vega a családban, akkor ne a szalonna/sonka zsírján, hanem olíva olajon pároljuk a hagymát!
Tálaláskor a levesre helyezzünk egy-egy szelet sonkát.
Jó étvágyat
2013. március 4., hétfő
Céklapogácsa
Egyik este húsmentes vacsit akartunk enni,de azokból az alapanyagokból,ami otthon volt!Mivel egész nap rohangáltunk,nem volt már kedvem boltba is elmenni,ezért felcsaptam a hűtőt és a spájzot.A következőket találtam:cékla,krumpli,hagyma,tonhal.
Ezekből kellett a legtöbbet kihoznom :-)
Nézzük mi sült ki belőle
Hozzávalók:
500 g krumpli
200 g cékla
1 fej hagyma
2 tonhal konzerv
Só
Bors
Szerecsendió
1 ág rozmaring
Elkészítés:
Keverjük jól össze,és hagyjuk picit állni.Az állásidő alatt forrósítsunk olajat egy tapadásmentes edénybe!
Vizes kézzel készítsünk ízlésünknek megfelelő formákat,és süssük aranybarnára mindkét felét!
Tálaljuk salátával!
Jó étvágyat
2013. január 30., szerda
Zöld Teás Pannacotta
Az olaszos menühöz olasz desszert is jár. Nem akartam semmi extrát, valami gyorsan-finomat volt az elvem. Sosem ettem még pannacottát, de mindenki csak dicsérte, így gondoltam készítek egyet, valami "betéttel".
Az alapot tudtam, tejszín,tej, nagyon kevés édesítéssel, ezt összefőzzük, és zselatinnal megspékelve "megdermesztjük". Eddig jó is, de azért legyen valami íze. Több ötletem volt, és mivel a múltkor a Keleti fűszeresnél nagyon finom szálas teákat vettem, így ez lett az íz!
Hozzávalók:
1 dl tej
1 db vanília rúd
2 kk szálas zöld tea, vagy 2 filter
3 dl főzőtejszín
2 púpozott kk zselatin
2 kk méz
Elkészítés:
A tejet, a tejszín felét a vanília rudat (a magokat szedjük ki, de azt is tegyük bele) és a teát egy edényben lassú tűzön főzzük, párszor felforraljuk.Ha háromszor, négyszer felforraltuk, vegyük takarékra, a vanília rudakat vegyük ki. A zselatint 1 dl vízbe téve forraljuk. A tej-tejszín mixet szűrjük le, amennyiben szálas teát használtunk, vagy a filtereket vegyük ki. Ebbe öntsük át a felforralt zselatint, forraljuk össze, majd vegyük le a tűzről. A maradék tejszínt, és a mézet hidegen keverjük össze, majd öntsük az edénybe. Óvatosan keverjük össze.
Poharakba, kis üveg edénybe mérjük ki, takarjuk le alufóliával, és legalább 1 órára tegyük hűtőbe!
Tányérra fordítva tálaljuk!
Tegyünk mellé kevés karamell öntetet, csoki öntetet, vagy akár házi eperlekvárt :-) Minddel nagyon finom!
Nagyon gyorsan elfogy sajnos, én most is tudnék enni!!!!
Jó étvágyat kívánok!
2013. január 29., kedd
Toscan Paradicsom Leves
Szeretem, nem imádom TOSCANA-t! Az egyik kedvencem, és már Tímeának is!
3 évvel ezelőtt elmentünk nyaralni, kettecskén. Rengeteg helyet bejártunk rengeteg mindent kipróbáltunk, és persze rengeteg ételt megkóstoltunk. Ilyenkor mindig a helyi ételeket részesítem előnyben, hiszen azért megyek oda, hogy azt az országot, várost, kultúrát, gasztronómiát megismerjem, tanulmányozzam.
Ezt a levest a szállásunktól nem messze egy kis étteremben ettük, ahol egy idősebb hölgy készítette, régi családi recept alapján. Beleszerettünk, imádtuk, már akkor is! Szerencsére sikerült megszereznem a receptet.
Pénteken épp valami főzős műsor ment a tv-ben, mi más :-D, és valami hasonlót készített egy ismert szakács. Gondoltam, na keressük csak elő, és készítsük el!
Még mindig imádjuk...
Hozzávalók:
250 g koktél paradicsom
3 gerezd fokhagyma
1 nagy csokor FRISS bazsalikom
olíva olaj
só, bors
1 konzerv paradicsom, nem a püré, hanem a darabos :-)
1/4 kg kenyér, szikkadtabb
Mozzarella, tejszín a tálaláshoz
Elkészítés:
A koktélparadicsomokat tűzdeljük meg fokhagyma darabokkal, majd helyezzük egy hőálló tálba, sózzuk, borsozzuk. Szórjuk rá a bazsalikom levelek felét (tépkedve). A sütőt melegítsük elő 200 fokra, és tegyük be a paradicsomokat.
Amíg sül, egy lábosban melegítsünk olajat, dobjuk rá a maradék fokhagymát és bazsalikomot. Pár percig pároljuk, majd öntsük rá a a konzerv paradicsomot. A konzervet ne dobjuk el, hanem engedjük tele vízzel, és ezt is öntsük a paradicsomra. Forraljuk fel, közepes lángon főzzük cca 10-15 percig, ha szükséges fűszerezzünk utána.
A kenyeret tépkedjük kis darabokra, adjuk a leveshez, és főzzük még 10 percig. Eközben a sütőben elkészülnek a paradicsomok, ezeket kivéve öntsük a levesbe! Fontos, hogy a legjobb részek alul vannak, az olajat, a kisült paradicsom levet, a sült fokhagymát se hagyjuk ki, mindent öntsünk bele!!
Keverjük át, ha úgy érezzük adjunk hozzá még egy kis vizet. Még egy rottyanás és már készen is van...
Nagyon jó étvágyat kívánunk!
Címkék:
bazsalikom,
fokhagyma,
főz,
kenyér,
kever,
leves,
melegít,
mozarella,
olíva olaj,
paradicsom,
pécs,
só,
süt,
tépked,
toscana
2013. január 28., hétfő
Spenótos Farfalle
Pénteken már a körül forgott az agyam, hogy mit készítsek hétvégén. Gondolkodtam, de annyi minden jutott az eszembe, és nem tudtam dönteni. De aztán este sikerült. Csináljunk valami olasz ételt. Tészta van otthon, múltkor vettem spenótot, hogy készítek kis kosárkákat előételnek, de az valami miatt elmaradt, így adott volt, hogy azzal "töltöm" a tésztát.
Tímeával mikor Toscanában voltunk, ott ettünk hasonló finomságot, de most is kicsit továbbgondoltam, jó szokásom szerint :-)
Remélem elkészítitek, megkóstoljátok.
Tegnap szerettem volna már megírni ezt a bejegyzést, de ne haragudjatok, nem volt időm...Végre nem dolgoztam, és kisfiammal (aki 2 hónapos) foglalkoztam rengeteget. Meg is hálálta, rengeteget nevetett .-)
Nézzük, hogyan is készül ez a fantasztikum:
Hozzávalók:
250 g spenót (a legjobb a friss lenne, de az most nincs)
olíva olaj
2-3 gerezd fokhagyma
2 tk vaj
só
bors
szerecsendió
200 g mascarpone
200 ml főző tejszín
sajt (parmezán, de nekünk pont most fogyott el, csak trappista volt itthon)
250 g farfalle tészta / amilyen otthon van/
Elkészítés:
A tésztát főzzük meg enyhén sós vízben, figyeljünk, hogy közepesre főzzük!
Közben egy edénybe locsoljunk olívaolajat, tegyük bele a vajat, és a fokhagymát, amit vágjuk apróra, vagy préselhetjük is. Időközben szerecsendióval szórjuk meg. Amikor a vaj elolvadt tegyük bele a (kiolvadt) spenótot. Pár percig, kevergetés mellett, pirítsuk, míg a spenót meg nem fonnyad, szép sötétzöld színe lesz. Egy kevés tészta lével locsoljuk meg, majd tegyük bele a mascarponét és a tejszínt. Forraljuk össze, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint. Mi nagyon szeretjük a szerecsendiót, így én még abból is tettem bele...
Most tudjuk véglegesre fűszerezni, kinek hogy ízlik majd :-)
A tésztát, ahogy mondtam félkeményre főzzük. Vegyünk elő egy hőálló tálat, és kezdjük el rétegezni.
Egy réteg tészta, rá egy adag spenót, megint tészta, megint spenót...Amíg el nem fogy. Spenót legyen a teteje. Erre reszeljünk egy jó adag sajtot, és 200 fokra előmelegített sütőbe téve addig süssük, míg a sajt szépen megpirul.
Az elkészült tésztát kevés tejszínnel meglocsolva tálaljuk!
Jó étvágyat hozzá mindenkinek.
2013. január 20., vasárnap
Churros- A Spanyol Fánk
Vasárnap van,végre itthon,nem dolgozom!
Gondoltam, kreálok ma is valamit, és mivel egy kedves ismerős spanyolt kért, arra orientálódtam!
Tímea élt Spanyolországban, jártam már én is ott, ettem is, szóval voltak ötleteim.
Számításomat csak az húzta "keresztbe", hogy Teri néni,az anyósom várt minket ebédre. Gondolom páran még emlékeznek, hogy legutóbb én főztem nekik. Lehet nem ízlett és inkább ők akartak főzni most??!! :-)
Az ebéd így megvolt, de azért csak kiötlöttem valamit, amit kis Feleségem is imád ;-)
A churrost készítettem el, ami a spanyolok fánkja, olyan, mint a nálunk ismert csöröge fánk, vagy a szalagos fánk.
Nagyon gyorsan elkészíthető, és semmi extra hozzávaló nem kell!
Akkor nézzük, hogyan is tudunk egy kis Spanyolországot csempészni otthonunkba ;-)
Hozzávalók kb 6 személynek:
1/4 l tej
20 g cukor
50 g vaj
150 g liszt
Só
5 db tojás
A csoki mártogatóshoz:
1 dl tejszín
100 g csoki ( mondjuk a megmaradt mikulások)
Fahéj
Chili
Szegfűszeg
Elkészítés:
A tejjel a cukrot és a vajat forraljuk fel. Majd tegyük bele a lisztet és egy csipet sót, apránként, nehogy becsomósodjon. Főzzük sűrű masszává az egészet pár perc alatt. Hagyjuk kihűlni, és utána egyenként dolgozzuk bele a tojásokat.
Forró olajba csillagcsöves habzsákból kinyomva, pár perc alatt aranybarnára sülnek!
A mártogatós elkészítéséhez forraljuk fel a tejszínt, fűszerezzük be, majd dobáljuk bele a csokit, és olvasszuk fel benne!
Kicsit főzzük össze az ízeket.
Melegen tálalajuk őket!!
Jó étvágyat
Gondoltam, kreálok ma is valamit, és mivel egy kedves ismerős spanyolt kért, arra orientálódtam!
Tímea élt Spanyolországban, jártam már én is ott, ettem is, szóval voltak ötleteim.
Számításomat csak az húzta "keresztbe", hogy Teri néni,az anyósom várt minket ebédre. Gondolom páran még emlékeznek, hogy legutóbb én főztem nekik. Lehet nem ízlett és inkább ők akartak főzni most??!! :-)
Az ebéd így megvolt, de azért csak kiötlöttem valamit, amit kis Feleségem is imád ;-)
A churrost készítettem el, ami a spanyolok fánkja, olyan, mint a nálunk ismert csöröge fánk, vagy a szalagos fánk.
Nagyon gyorsan elkészíthető, és semmi extra hozzávaló nem kell!
Akkor nézzük, hogyan is tudunk egy kis Spanyolországot csempészni otthonunkba ;-)
Hozzávalók kb 6 személynek:
1/4 l tej
20 g cukor
50 g vaj
150 g liszt
Só
5 db tojás
A csoki mártogatóshoz:
1 dl tejszín
100 g csoki ( mondjuk a megmaradt mikulások)
Fahéj
ChiliSzegfűszeg
Elkészítés:
A tejjel a cukrot és a vajat forraljuk fel. Majd tegyük bele a lisztet és egy csipet sót, apránként, nehogy becsomósodjon. Főzzük sűrű masszává az egészet pár perc alatt. Hagyjuk kihűlni, és utána egyenként dolgozzuk bele a tojásokat.
Forró olajba csillagcsöves habzsákból kinyomva, pár perc alatt aranybarnára sülnek!
A mártogatós elkészítéséhez forraljuk fel a tejszínt, fűszerezzük be, majd dobáljuk bele a csokit, és olvasszuk fel benne!
Kicsit főzzük össze az ízeket.
Melegen tálalajuk őket!!
Jó étvágyat
Címkék:
churros,
cukor,
csoki,
étvágy,
fahéj,
fánk,
forral,
főz,
liszt,
mártogatós,
spanyolország,
tálal,
tej,
tojás
Hely:
Pécs, Pécs
2013. január 14., hétfő
Chai Tea Latte
Ahogy azt már a facebook-on lehetett olvasni ma ez lesz a lélekmelegítőnk :-)
A chai tea India nemzeti teája, ami fekete tea alapú és rengeteg jó hatással bír. Beindítja a zsírégetést, illóolajai megnyugtatják a gyomrot, sok B1 és vitamint tartalmaz. A benne lévő összetevőknek hála nem csak felfrissít, de kiváló hatással van az anyagcserénkre is!
A különbség az itthoni teákhoz képest, hogy ezt nem forrázzuk, hanem főzzük!
Hozzávalók 1 l elkészítéséhez:
6 db kardamom
2 kisebb fahéj
1 darabka gyömbér
6 szem szegfűszeg
2-3 szem csillagánizs
pici szerecsendió
4-5 szem fekete bors
2 ek fekete tea
Elkészítés:
A fűszereket mozsárban összetörjük kivéve a gyömbért, melyet csak meghámozzuk és kis darabokra vágunk, majd szárazon megpirítjuk. Amikor már érezzük a finom illatokat, hozzáöntünk 0,5 l vizet és ugyanennyi tejet. Hozzádobjuk a gyömbérdarabokat és a teafüvet. Felforraljuk, majd visszavesszük, és közepes lángot 4-5 percig főzzük.
És amikor elkészült mézzel ízesítjük.
Ennyi az egész!
Címkék:
ánizs,
anyagcsere,
bors,
chai,
étvágy,
fahéj,
felfrissít,
főz,
gyömbér,
india,
kardamom,
latte,
méz,
mozsár,
pécs,
szegfűszeg,
szerecsendió,
tea,
vág,
vitaminok
2013. január 7., hétfő
Kávézói ínyencségek otthon
Gondolom sokan szeretjük a kávét!
Főzünk is otthon többféle géppel. Az új kapszulás gépeket hirdetik,hogy kávéházi élmény otthon! Na már most,szerintem azokkal a gépekkel majd kávézói árakon is jön ki a kávé :-(!
Én a kotyogóra esküszöm otthon,és azzal is lehet ízes kávékat készíteni, higgyétek el!
Hogyan?
Íme:
Kávé töltés,majd ízlésünk,bátorságunk szerint "fűszerezzünk"!
Én a fahéjra esküszöm!!(Innen a blog címe)
Tímea szereti a mézeskalácsot,lehet venni fűszerkeveréket,és már kész is a finom kávé :-) persze lehet használni a szirupokat is,de az drága és egészségtelen!
Ki szereti a lattekat??
Forraljunk tejet,ha kis edényben tesszük,kevés tejjel,hagyjuk,hogy fusson,már tejhabunk is van!
Tökéletes tud lenni a gyömbér,vagy akár a chili is (csokiban is jó,nem??)
Csak ízlésünk és bátorságunk szab határt!
Hajrá,várom a tapasztalatokat :-D
Főzünk is otthon többféle géppel. Az új kapszulás gépeket hirdetik,hogy kávéházi élmény otthon! Na már most,szerintem azokkal a gépekkel majd kávézói árakon is jön ki a kávé :-(!
Én a kotyogóra esküszöm otthon,és azzal is lehet ízes kávékat készíteni, higgyétek el!
Hogyan?
Íme:
Kávé töltés,majd ízlésünk,bátorságunk szerint "fűszerezzünk"!
Én a fahéjra esküszöm!!(Innen a blog címe)
Tímea szereti a mézeskalácsot,lehet venni fűszerkeveréket,és már kész is a finom kávé :-) persze lehet használni a szirupokat is,de az drága és egészségtelen!
Ki szereti a lattekat??
Forraljunk tejet,ha kis edényben tesszük,kevés tejjel,hagyjuk,hogy fusson,már tejhabunk is van!
Tökéletes tud lenni a gyömbér,vagy akár a chili is (csokiban is jó,nem??)
Csak ízlésünk és bátorságunk szab határt!
Hajrá,várom a tapasztalatokat :-D
2013. január 5., szombat
Kacsamáj sütőtökös salátával
Úgy döntöttünk, hogy az ünnepek alatti nagy zabálásokat magunk mögött hagyjuk, és igyekszünk valami light-osabbat enni. Saláta valami feltéttel.
Csirkemell már a könyökünkön jön ki, ma nem akartunk barbecue szárnyakat, valami különlegesre vágytunk.
A választás a kacsamájra esett, egyikünk sem emlékszik, hogy valaha evett-e már.(sütni meg aztán sosem csináltam, kicsit paráztam is, mert azért valljuk be, nem olcsó, és ha elrontom...hajaj, de csak nekiálltam)
Hozzávalók:
20-25 dkg Kacsamáj (4 szelethez elég)
liszt
Kacsa zsír lenne a legjobb, de én olíva olajjal csináltam, az is tökéletes
só
A salátához:
1 cs madársaláta
pár szem datolya
kevés sütőtök NYERSEN
1 szál póréhagyma
koriander (itthon üveges volt, megmaradt valamiből :-)
Kapor (felírom, mert lehet belerakni, én nem tettem, mert ki nem állhatom az ízét)
A saláta öntethez:
2 db mandarin leve
1 db mandarin héja
1/2 narancs héj
1/2 citrom héj
1-2 ek méz
gyömbér
4-5 ek olíva olaj
só, bors
Öntet elkészítése:
A 2 mandarin levét összekeverjük az összes hozzávalóval, az olajat a legvégén adjuk hozzá! Ez ilyen egyszerű, és gyors :-)
A saláta elkészítése:
A madársalátát, a felkarikázott póréhagymát és a lereszelt tököt összekevertem, hozzádobtam a felkockázott datolyát, és kanalaztam rá egy kevés koriandert!
Ezt mindent jól összekevertem, és már kész is!
A kacsamájat NE sózzuk sütés előtt!
Vékony 2 cm-es szeleteket vágjunk, ezeket a kacsazsírban (vagy olíva olajban) süssük meg. Mindkét oldalát 2-2 percig süssük!
Melegen tálaljuk a saláta tetejére, melyet a máj elhelyezése előtt meglocsolunk az öntettel!
Rátesszük a májat és tengeri sóval kicsit meghintjük!
Kulináris élmény volt számunkra is, hiszen valljuk be, kacsamájat nem minden nap eszik az ember :-)
Imádom Feleségem hallgatni mikor mindent megkóstol...
Imádok főzni Neki, eddig minden nagyon finom volt szerinte :-D
Jó étvágyat mindenkinek
2012. december 31., hétfő
Édes csípős sertés
Sajnos a rengeteg munka miatt nincs annyi időm sütni-főzni, mint amennyit szeretnék, de azért néha beszabadulok a konyhába :-)
Most egy kis keleties receptet szeretnék megosztani Veletek! Mi szeretjük a csípőset és az édeset is, így összekombináltuk! Biztosan vannak erre nagyon jó receptek, én 99 %-ban a saját fejem után megyek. Persze előzmények mindig vannak, ettem valahol, olvastam, vagy valaki mesélte. Ilyenkor elkezd járni az okos kis buksim, hogy én hogyan is csinálnám ezt meg.
Szeretem a keleti dolgokat, a hiedelmeket, a tradícióikat (válogatás nélkül thai, kínai,japán..) így hallomásból tudom, hogy náluk ez nagy divat!
Gondoltam kipróbálom, nekem hogyan sikerül :-)
Felcsaptam a hűtőt, és találtam sertéscombot, gondoltam, ez tökéletes lesz! Gyors bevásárlás, mert ugye keleten a rizs a divat, sajnos én azt annyira nem szeretem, krumplit meg mégsem készíthetek hozzá!!!
Zöldségesnél vásárolgattam, gondolván ez mind megfelel köretnek...
A többi hozzávaló megtalálható otthon, így nem kellett sok időt eltöltenem vásárolgatással.
Nézzük, hogyan s miből készítettem el (ne haragudjatok, mennyiségekkel mindig bajban vagyok...)
Hozzávalók:
0,5 kg sertéscomb
olíva olaj
chili
méz
szezámmag
bambuszrügy (jó a konzerv is)
2 db répa
1 db paprika
kis darab káposzta
2 gerezd fokhagyma
1 szál póréhagyma
szójaszósz
1 dl fehér, száraz bor
Elkészítés:
A combot vágjuk egyenlő méretű kockákra. Egy tálba öntsük 2 ek szójaszószt, egy kevés olíva olajat, ízlés szerint chilit és mézet!Ki mennyire szereti csípősen illetve édesen :-)
Ebbe a "pácba" tegyük a kockára vágott húst, hagyjuk kicsit érlelődni.
A zöldségeket tisztítsuk meg, és vágjuk őket juliennere (gyufaszálszerű vékonyra). Én ezeket blansíroztam (leforráztam), hogy roppanósak maradjanak.
Egy edénybe tegyünk olíva olajat, majd a húsit szedjük át bele, a pácot ne, és süssük meg hirtelen, hogy fehéredjen ki a hús. Majd a páclevet merjük rá, és abban is egy forrásig "főzzük".
Közben egy másik edényben, olíva olajon épp hogy pirítsuk meg a zöldségeket is, ezeket közben locsoljuk meg szójaszósszal.
A húst szedjük tányérokra, tegyük mellé a zöldségeket. Az edényben maradt levet öntsük fel egy kevés borral, és sűrítsük be, készítsünk belőle egy kis szószt!
A szósszal a húst meglocsolva, majd az egészet kevés pirított, (vagy nem) szezámmaggal megszórva tálaljuk.
Jó étvágyat hozzá
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



























