A következő címkéjű bejegyzések mutatása: rozmaring. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: rozmaring. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. május 15., szerda

Újra gondolt Wellington


A minap hallottam, láttam a wellington bélszín elkészítését. Ennek ihletésére készítettem el ezt az ételt, abból, ami otthon volt a hűtőben. Ha valaki olvassa a receptjeim, akkor láthatta, hogy igyekszem mindig valamit újítani, átdolgozni, kitalálni. Ez most sem volt másként, főleg, mert adva volt az alapanyag. Boltba meg nem igazán volt kedvem lemenni, de a végeredmény, hogy nem is kellett :-)
Nos a következőképpen készítettem el az én wellingtonos csirkecombomat:

Hozzávalók: (2 főre)

2 db felső csirkecomb
3 db szép fej gomba
friss fűszernövények (bazsalikom, petrezselyem, rozmaring, snidling)
10 szelet bacon szalonna (zsírosabb)
1/3 csomag teljes kiőrlésű réteslap (bár ma már inkább leveles tésztából csinálnám)
olíva olaj

bors
4 db zeller szár
2 db új répa
4 szem koktél paradicsom
2 kk dijoni mustár


Elkészítés:

A friss fűszer növényeket, és a gombát, melyet először megtisztítunk, majd nagyobb darabokra vágunk, összemixeljük, a késes robotgéppel felaprítjuk, nagyon apróra, majdhogynem egy "krémet" készítünk belőle.






Félre tesszük pihenni. A csirke combokat kicsontozzuk, majd olíva olajon mindkét felét aranybarnára sütjük. Fontos, hogy forró olajba tegyük bele, mert nem megsütni akarjuk a húst, csak egy kérget képezni rajta, hogy a szaft benne maradjon. 2 perc kell mindkét oldalának. Ezután a húsokat egy tányérra rakjuk, és alufóliával letakarjuk. Ugyanabban a serpenyőben a gombás "krémet is megpirítjuk.















A sütőt bekapcsoljuk, és alsó-felső sütésre, és 180 fokra állítjuk. A tésztát, ami az én esetemben akkor rétes tészta volt, de most már levelesből csinálnám, kihajtogatjuk, kiterítjük. Alaposan meglocsoljuk olíva olajjal, majd a bacont szépen elhelyezzük rajta. Jöhet a gombakrém, mellyel megkenjük a baconöket. Erre ráhelyezzük a csirke combokat, melyeknek a tetejét megkenjük a dijoni mustárral. Az egészet szépen becsomagoljuk a tésztába. Közben a sütő is elérte a megfelelő hőfokot.







Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral, ráhelyezzük, majd mellé rakjuk a megmosott zeller szárakat, illetve pár rozmaring ágat. Az egészet újra meglocsoljuk olíva olajjal, kevés só és bors rá, mehet a sütőbe!
Addig sütjük, míg a tészta arany barnára sül (cca 20-25 perc).
Közben egy serpenyőben olajat hevítünk, megmossuk a paradicsomokat és a répákat. A forró olajra helyezzük őket, sózzuk, és borsozzuk, és mindenhol szépen megsütjük.
Amikor megsült a tészta a húson, vegyük ki a sütőből, és pihentessük kicsit. Ha kicsit hűlt, könnyebben lehet szeletelni!

Jó étvágyat kívánok!

2013. március 12., kedd

Rozmaringos Polenta


Sokáig gondolkodtam, hogy milyen köretet készítsek a mediterrán csirke mellé. Ahogy azt már korábban olvashattátok, a tésztára voksoltam volna, de ugye Norbi glutén érzékeny, így az nem lehetett.
A polenta mellett döntöttem.Ez egy rendkívül gyorsan elkészíthető, jól ízesíthető, variálható köret.
A következőképpen készült, sajnos a mennyiségek nem lesznek pontosak, mert nem tudtam mérni :-(


Hozzávalók:

kukorica dara
4 dl tej
4 dl víz
2 ek vaj
főzőtejszín

bors
friss rozmaring
szerecsendió


Elkészítés:

Én két adagban készítettem, így azt is írom le!
Egy edénybe 2-2 dl tejet és vizet forralok. Amikor forr, érzésre kukorica darát szórok bele (mintha tejbe darát készítenék :-D )  Sűrűbbre készítsük, és főzzük 6-8 percig. Közben tegyünk bele egy kevés vajat, tejszínt, sót, borsot és szerecsendiót.Ne ijedjünk meg, ha azt tapasztaljuk, hogy leég, az csak egy réteg, amit úgysem szedünk fel. A massza "puffogva" fő.
Ha elkészült, egy sütőpapírral kibélelt tepsibe terítsük el, úgy 1,5-2 cm vastagságban.
Ismételjük meg még egyszer, és hagyjuk kihűlni.

Tálalás előtt, egy serpenyőbe tegyünk olíva olajat, a rozmaringot aprítsuk fel, kicsit pirítsuk meg, és a polentát tegyük rá, süssük aranybarnára mindkét oldalát.

Tökéletes köretnek bizonyult!


Jó étvágyat


2013. március 4., hétfő

Céklapogácsa


Egyik este húsmentes vacsit akartunk enni,de azokból az alapanyagokból,ami otthon volt!Mivel egész nap rohangáltunk,nem volt már kedvem boltba is elmenni,ezért felcsaptam a hűtőt és a spájzot.A következőket találtam:cékla,krumpli,hagyma,tonhal.
Ezekből kellett a legtöbbet kihoznom :-)
Nézzük mi sült ki belőle


Hozzávalók:
500 g krumpli
200 g cékla
1 fej hagyma
2 tonhal konzerv

Bors
Szerecsendió
1 ág rozmaring







Elkészítés:


A krumplit főzzük puhára enyhén sós vízben.Közben,ha előfőzött a céklánk (az enyém az volt) kockázzuk fel apró darabokra.A hagymát szintén,de a cékla legyen durvább.A megfőtt krumplit tegyük egy tálba,nyomkodjuk szét krumplinyomóval.Adjuk hozzá a céklát,a hagymát,valamint a tonhalat,melyet előtte lecsepegtettünk.Ízesítsük sóval,borssal,szerecsendióval.A rozmaring leveleket aprítsuk fel,és ezt is szórjuk a tálba!
Keverjük jól össze,és hagyjuk picit állni.Az állásidő alatt forrósítsunk olajat egy tapadásmentes edénybe!
Vizes kézzel készítsünk ízlésünknek megfelelő formákat,és süssük aranybarnára mindkét felét!
Tálaljuk salátával!


Jó étvágyat

2013. február 17., vasárnap

Kacsamáj Sült Almával


Kaptunk hízott kacsamájat tegnap este Teri néniéktől. Egyből azon gondolkodtam mit is lehetne készíteni belőle, de nem jutottam semmire sajnos. Ma reggel arra ébredtem, hogy a fejemben beszélnek, hogy hogyan készítsem el!!!
Azt mondták, hogy almával nagyon finom lesz ez a máj, hát akkor legyen!
Gyorsan elfutottam, bevásároltam hozzá, és ez sült ki:


Hozzávalók:

0,5 kg hízott kacsamáj
6-8 szelet bacon szalonna
1 ág friss rozmaring
bors
2 db alma
méz
bátrabbaknak fahéj :-)


Elkészítés:

Az almákat vágjuk félbe, a magházat szedjük ki. Tegyük hőálló tálba, csurgassunk rá mézet. A májakat göngyöljük be a baconbe, néhány rozmaring levél kíséretében. Ezeket tegyük egy másik hőálló edénybe. A májakra őröljünk kevés borsot, majd mindkét tálat rakjuk be a sütőbe. Légkeveréses sütést válasszuk, 200 fokon 15-20 perc alatt megsülnek.
Tálaláskor én még megspékeltem egy kis madársalátával :-)

Nagyon jó étvágyat kívánok.