Régen tettem bejegyzést, ennek nem az az oka, hogy nem főztem, nem sütöttem, hanem csak annyi, hogy egyszerűen nincs időm. Szerencsére. Hamarosan itt a köszikávé nap, aztán a Mediterránban segítettem egy esküvői menü elkészítésében, felkértek egy magazin gasztro részének "szerkesztésére", közben igyekszünk a Cellárium Étterem étlapját is megváltoztatni. Szerencsés vagyok, sok a dolog, és élvezem :)
Természetesen azért közben igyekszem kiélni a saját kíváncsiságom, és kísérletezési hajlamaimat, a minap készítettem egy briós jellegű péksütit, elkészítettem életem első nagyadag ételét, 20 adag kuszkuszt főztem..Na ez teljesen más, mint otthon a családnak főzni :-)
Igyekszem az új recepteket is feltölteni, de most elsősorban a Köszikávé napra való készülődés köti le az időmet, hiszen 60 adag reggelit fogok készíteni, és 50-60 adag délutáni sütit.
A menüt is sikerült végre kitalálni, lesz croissant, bageles szendvics, és briós reggelire, délutánra készül citromos pite, csokis muffin, egy kis répatorta, és lehet, hogy sajttorta is :)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sajttorta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sajttorta. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. szeptember 23., hétfő
2013. július 29., hétfő
Mini ricottás élmény...
Mini, de élmény...Hidegen, kis melegséggel...
A szombati Ruha Csere Party-n a hölgyek megkóstolták, nekem sajnos nem jutott :-D
Tökéletes desszert, ha sokan jönnek, hiszen a muffin forma, amiben készül 6-os vagy 12-es...
Hozzávalók: (12 db)
50 g vaj
bármilyen keksz, vagy akár reggeliző pehely, apróra törve (sajnos nem tudok mennyiséget, de kb 100 g)
250 g ricotta
50 g porcukor
1 citrom reszelt héja és leve
1 tojás
1 tojás sárgája
1/2 tk vanília kivonat
150 ml tejszín
2 ek lekvár (felmelegítve)
(és akár gyümölcs, amilyen lekvárunk van)
Elkészítés:
A sütőt melegítsük elő 130 fokra. A muffin formába tegyük bele muffinpapírokat. Az olvasztott vajat öntsük az apró kekszdarabokra, és keverjük jól össze. Ha kész, akkor egyenletesen osszuk el a formák alján, ez lesz a "tészta". Nyomkodjuk jó erősen bele a forma aljába. Amíg elkészítjük a tölteléket rakjuk hűtőbe, hogy a vaj megszilárduljon.
A ricottát, a cukrot, a citrom héját és levét, a tojásokat és a vaníliát keverjük össze egy tálban. Egy másikban a tejszínt verjük habbá, (én beletettem a felvert fehérjét is). A felvert tejszínt óvatosan forgassuk bele a ricottás krémbe. Vegyük ki a hűtőből a formát, és kanalazzuk a "tésztánkra" a ricottás krémet. Ha készen vagyunk, párszor, óvatosan, üssük a pulthoz a formát, hogy ne maradjon levegő benne, és tegyük a sütőbe. Süssük 30 percig, majd kapcsoljuk le a sütőt, de a tortácskákat ne vegyük ki, hagyjuk ott benn kihűlni!
Tegyük hűtőbe, hogy hideg legyen, majd tálaláskor mindegyik tetejére tegyünk egy kis lekvárt, amit felmelegítünk előtte kicsit.
Sajnos nem tudom elmondani, hogy milyen, azaz, csak azt, amiket hallottam:
" Ehhez le kell ülnöm, olyan finom"
Remélem tényleg így van, elkészítem újra, és megkóstolom én is :)
Jó étvágyat
2013. március 6., szerda
Mascarpone Sajttorta Gránátalmával
Nagy kedvenc a sajttorta az emberek körében. Szinte minden étteremben lehet kapni, és vagy ezer féle változatban készítik. Kicsit készülvén a hétvégére, én is sütöttem egyet. Nem egy gyors desszert, de megéri kivárni, az biztos :-)
Hozzávalók:
600 g krémsajt(mascarpone) szoba hőmérsékletű
1 db gránátalma
4 db tojás szoba hőmérsékletű
2 bögre kukorica liszt
2 bögre barna cukor
1 tk vanília aroma
1/2 citrom héja
100 g vaj szoba hőmérsékletű
1 nagy tejföl
Elkészítés:
A sütőt melegítsük elő 180 fokra. Egy tálba tegyük a vajat, és géppel verjük habosra. Adjunk hozzá 1/4 bögre cukrot, és keverjük jól össze, jöhet 1 db tojás, ezzel is keverjük össze jól..Majd a kukorica liszt! Szórjunk a tálba 1 és 1/4-ed bögre lisztet, és ezzel is keverjük jól össze. Felezzük meg a tésztát, az egyik felét rakjuk a hűtőbe!
Egy 26 cm átmérőjű sütiformáról vegyük le az oldalát, az aljára tegyünk sütőpapírt, és az előhagyott tésztát nyújtsuk rá! Süssük 10 percig, majd hagyjuk teljesen kihűlni.
Amíg a tészta sül, vegyünk elő egy nagyobb tálat, és tegyük bele a mascarponét, keverjünk hozzá 1 és 1/4-ed bögre cukrot. Géppel keverhetjük ezt is, amíg folyékony nem lesz. Alacsony fordulaton keverjük hozzá a megmaradt kukorica lisztet, és a megmaradt 3 db tojást és a vanília aromát, egyszerre. Keverjük jól össze. Ha ezzel készen vagyunk, keverjük hozzá a tejföl felét és a citrom héjat, valamint a gránátalma 3/4-edét.
Ha a tészta megsült, vegyük vissza a hőfokot 160-ra, hagyjuk teljesen kihűlni! Tegyük a sütiforma oldalát a helyére. Vegyük elő a hűtőből a másik fél tésztát, és a forma 3/4-éig szépen rakjuk körbe vele az oldalát. Ha ezzel készen vagyunk, akkor az elkészült sajtkrémet öntsük bele.
160 fokon süssük 65 percig, vagy amíg a széle fel nem puffad, és a közepe szépen mozog, ha megrázzuk kicsit.
A maradék tejfölt, cukrot, egy kevés vanília aromát, citrom héjat keverjünk jól össze. Ha elkészült a torta, vegyük ki a sütőből, és kenjük meg ezzel a mázzal. Tipp: a szélére rakjuk, és onnan befelé húzzuk egy spatulával :-)
Tegyük vissza a sütőbe, és süssük még 10 percig!
Ha letelt a 10 perc, akkor kapcsoljuk ki, és kicsit pihentessük még benn.5-6 perc után vegyük ki, és hűtsük 10 percig.
Jó hír, hogy a torta elkészült, rossz hír, hogy nem tudjuk még megkóstolni :-D
10 perc után a forma oldala levehető, de szükséges még cca 4 órát pihentetni, hogy szépen szeletelhető legyen!
Ebből az adagból nagyjából 16 szeletet tudunk vágni, persze függ attól, hogy ki mekkorákat vág :-)
Jó étvágyat kívánok hozzá
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)







