A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kókuszos. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kókuszos. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. február 25., kedd

Kókuszcsúcs (tej, liszt és cukor mentes)

Újra Ruha Csere Party volt. Az évben az első, de nem az utolsó! Készítettem újra pár falatkát, az első a kókuszcsúcs!
Ahogy Mánfai Kinga fogalmazott a mérce magasan van. Sosem készítem el ugyanazt kétszer. Magam miatt sem, és a hölgyek miatt sem, hiszen hogy nézne az ki, hogy múltkor is ezt ettük :)
Minden alkalomra igyekszem készíteni olyanokat is, amit a laktóz, vagy liszt, vagy cukor vagy bármilyen érzékenységben szenvedők is ehetnek, hiszen Ők is jönnek, nekik is jár.
Ezek a kis csúcsok szinte minden mentesek, azaz cukor van benne, de én édesítő szerrel készítettem!
Nagyon mutatósak, habár, elég aprólékos munkát igényelnek :-)
Hozzávalók (cca 80 db)
200 g kókuszreszelék
3 tojás
80 g cukor, vagy 50 g édesítő szer
Elkészítés:
A tojásokat kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a kókuszreszeléket. Homogénné keverjük az egészet. És jön a "szórakozás", melyhez nekem cca 1 óra kellett :-D
Az elkészült masszát nyomózsák csövébe pakolom, jól belenyomkodom, majd óvatosan kiszedem, és a sütőpapírral kibélelt tepsire rakom. Szépen sorban, amíg el nem fogy. Jó lenne, valami nagyobb forma, de nekem csak ez volt. Aztán amikor kész lett, láttam, hogy megérte :-)
A sütőt melegítsük elő 180 fokra, és a csúcsokat 10-12 perc alatt süssük meg! Figyeljük, akkor jó, amikor az alja már barna, és a tetejét is picit megkapta!
Délutáni tea, kávé mellé tökéletes kis édesség!
Jó étvágyat hozzá