A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fahéj. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fahéj. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. július 9., kedd
A világ Legyegyszerűbb Fánkja
Valamikor, egyszer a tévében láttam, nem az én találmányom, de annyira megtetszett, hogy muszáj volt elkészítenem.
Gyors, egyszerű, minimális anyagszükséglet.
A mennyiségekkel kísérleteztem, mert emlékezetből készítettem, és az otthon lévő nektarint használtam fel, a tv-ben ringlóval készítették!
Hozzávalók (4 főre):
2 dl víz
75 g vaj
100 g liszt
1 csipet só
2 ek barna cukor
3 tojás
olaj a sütéshez
fahéjas porcukor,melybe beleforgatjuk
Elkészítés:
Egy lábosba öntsük a vizet, és tegyük bele a vajat, kezdjük el melegíteni, ha a vaj elolvadt, mehet bele a só, és a liszt. Gyors keverések mellett, képezzünk homogén agyagot, kicsit lehet "pirítani".
Ha kész, vegyük le a tűzről, és hűtsük ki. Muszáj hűteni, mielőtt a tojásokat belerakjuk, mert különben megfőne a tojás fehérje, és azt nem akarjuk.
Amíg hűl, vágjuk apró kockára a gyümölcsünket. Legalább haladunk :)
Ha kihűlt, egyesével üssük bele a tojást. Egy tojás, majd jól keverjük el a tésztában. Jöhet bele a gyümölcs, majd a cukor is, keverjük el! Egy jó masszát kapunk, nem is massza, inkább tészta...
Hagyjuk pihenni, addig egy lábosban hevítsünk olajat. Ha felforrósodott, vegyünk a kezünkbe egy kanalat, mártsuk az olajba, és a tésztából formázzunk kedvünk szerinti adagokat, formákat. Mehet az olajba, süssük minden oldalát aranybarnára.
Amik megsültek, konyhai papírtörlőre rakjuk, hogy a felesleges olajat felszívja, majd melegében beleforgatjuk a fahéjas porcukorba.
Melegen isteni, de komolyan...
Ja, és hidegen is :)
Kívül ropogós, belül puha, gyümölcsös...
Azt gondolom, bárkit el lehet csábítani egy ilyenre...
Jó étvágyat hozzá :)
2013. február 17., vasárnap
Kacsamáj Sült Almával
Kaptunk hízott kacsamájat tegnap este Teri néniéktől. Egyből azon gondolkodtam mit is lehetne készíteni belőle, de nem jutottam semmire sajnos. Ma reggel arra ébredtem, hogy a fejemben beszélnek, hogy hogyan készítsem el!!!
Azt mondták, hogy almával nagyon finom lesz ez a máj, hát akkor legyen!
Gyorsan elfutottam, bevásároltam hozzá, és ez sült ki:
Hozzávalók:
0,5 kg hízott kacsamáj
6-8 szelet bacon szalonna
1 ág friss rozmaringbors
2 db alma
méz
bátrabbaknak fahéj :-)
Elkészítés:
Az almákat vágjuk félbe, a magházat szedjük ki. Tegyük hőálló tálba, csurgassunk rá mézet. A májakat göngyöljük be a baconbe, néhány rozmaring levél kíséretében. Ezeket tegyük egy másik hőálló edénybe. A májakra őröljünk kevés borsot, majd mindkét tálat rakjuk be a sütőbe. Légkeveréses sütést válasszuk, 200 fokon 15-20 perc alatt megsülnek.
Tálaláskor én még megspékeltem egy kis madársalátával :-)
Nagyon jó étvágyat kívánok.
2013. január 20., vasárnap
Churros- A Spanyol Fánk
Vasárnap van,végre itthon,nem dolgozom!
Gondoltam, kreálok ma is valamit, és mivel egy kedves ismerős spanyolt kért, arra orientálódtam!
Tímea élt Spanyolországban, jártam már én is ott, ettem is, szóval voltak ötleteim.
Számításomat csak az húzta "keresztbe", hogy Teri néni,az anyósom várt minket ebédre. Gondolom páran még emlékeznek, hogy legutóbb én főztem nekik. Lehet nem ízlett és inkább ők akartak főzni most??!! :-)
Az ebéd így megvolt, de azért csak kiötlöttem valamit, amit kis Feleségem is imád ;-)
A churrost készítettem el, ami a spanyolok fánkja, olyan, mint a nálunk ismert csöröge fánk, vagy a szalagos fánk.
Nagyon gyorsan elkészíthető, és semmi extra hozzávaló nem kell!
Akkor nézzük, hogyan is tudunk egy kis Spanyolországot csempészni otthonunkba ;-)
Hozzávalók kb 6 személynek:
1/4 l tej
20 g cukor
50 g vaj
150 g liszt
Só
5 db tojás
A csoki mártogatóshoz:
1 dl tejszín
100 g csoki ( mondjuk a megmaradt mikulások)
Fahéj
Chili
Szegfűszeg
Elkészítés:
A tejjel a cukrot és a vajat forraljuk fel. Majd tegyük bele a lisztet és egy csipet sót, apránként, nehogy becsomósodjon. Főzzük sűrű masszává az egészet pár perc alatt. Hagyjuk kihűlni, és utána egyenként dolgozzuk bele a tojásokat.
Forró olajba csillagcsöves habzsákból kinyomva, pár perc alatt aranybarnára sülnek!
A mártogatós elkészítéséhez forraljuk fel a tejszínt, fűszerezzük be, majd dobáljuk bele a csokit, és olvasszuk fel benne!
Kicsit főzzük össze az ízeket.
Melegen tálalajuk őket!!
Jó étvágyat
Gondoltam, kreálok ma is valamit, és mivel egy kedves ismerős spanyolt kért, arra orientálódtam!
Tímea élt Spanyolországban, jártam már én is ott, ettem is, szóval voltak ötleteim.
Számításomat csak az húzta "keresztbe", hogy Teri néni,az anyósom várt minket ebédre. Gondolom páran még emlékeznek, hogy legutóbb én főztem nekik. Lehet nem ízlett és inkább ők akartak főzni most??!! :-)
Az ebéd így megvolt, de azért csak kiötlöttem valamit, amit kis Feleségem is imád ;-)
A churrost készítettem el, ami a spanyolok fánkja, olyan, mint a nálunk ismert csöröge fánk, vagy a szalagos fánk.
Nagyon gyorsan elkészíthető, és semmi extra hozzávaló nem kell!
Akkor nézzük, hogyan is tudunk egy kis Spanyolországot csempészni otthonunkba ;-)
Hozzávalók kb 6 személynek:
1/4 l tej
20 g cukor
50 g vaj
150 g liszt
Só
5 db tojás
A csoki mártogatóshoz:
1 dl tejszín
100 g csoki ( mondjuk a megmaradt mikulások)
Fahéj
ChiliSzegfűszeg
Elkészítés:
A tejjel a cukrot és a vajat forraljuk fel. Majd tegyük bele a lisztet és egy csipet sót, apránként, nehogy becsomósodjon. Főzzük sűrű masszává az egészet pár perc alatt. Hagyjuk kihűlni, és utána egyenként dolgozzuk bele a tojásokat.
Forró olajba csillagcsöves habzsákból kinyomva, pár perc alatt aranybarnára sülnek!
A mártogatós elkészítéséhez forraljuk fel a tejszínt, fűszerezzük be, majd dobáljuk bele a csokit, és olvasszuk fel benne!
Kicsit főzzük össze az ízeket.
Melegen tálalajuk őket!!
Jó étvágyat
Címkék:
churros,
cukor,
csoki,
étvágy,
fahéj,
fánk,
forral,
főz,
liszt,
mártogatós,
spanyolország,
tálal,
tej,
tojás
Hely:
Pécs, Pécs
2013. január 14., hétfő
Chai Tea Latte
Ahogy azt már a facebook-on lehetett olvasni ma ez lesz a lélekmelegítőnk :-)
A chai tea India nemzeti teája, ami fekete tea alapú és rengeteg jó hatással bír. Beindítja a zsírégetést, illóolajai megnyugtatják a gyomrot, sok B1 és vitamint tartalmaz. A benne lévő összetevőknek hála nem csak felfrissít, de kiváló hatással van az anyagcserénkre is!
A különbség az itthoni teákhoz képest, hogy ezt nem forrázzuk, hanem főzzük!
Hozzávalók 1 l elkészítéséhez:
6 db kardamom
2 kisebb fahéj
1 darabka gyömbér
6 szem szegfűszeg
2-3 szem csillagánizs
pici szerecsendió
4-5 szem fekete bors
2 ek fekete tea
Elkészítés:
A fűszereket mozsárban összetörjük kivéve a gyömbért, melyet csak meghámozzuk és kis darabokra vágunk, majd szárazon megpirítjuk. Amikor már érezzük a finom illatokat, hozzáöntünk 0,5 l vizet és ugyanennyi tejet. Hozzádobjuk a gyömbérdarabokat és a teafüvet. Felforraljuk, majd visszavesszük, és közepes lángot 4-5 percig főzzük.
És amikor elkészült mézzel ízesítjük.
Ennyi az egész!
Címkék:
ánizs,
anyagcsere,
bors,
chai,
étvágy,
fahéj,
felfrissít,
főz,
gyömbér,
india,
kardamom,
latte,
méz,
mozsár,
pécs,
szegfűszeg,
szerecsendió,
tea,
vág,
vitaminok
2013. január 10., csütörtök
Grillezett Pulykaszárny bazsalikomos újburgonyával
Hűha, ezt már régebben, nyáron készítettem...
De nagyon finom, gyorsan megvan, és kicsit más, mint a megszokott!
Grillezést terveztünk otthonra, de nem a szokásos tarját, kolbászkákat!
Tudtam, hogy van otthon pulykaszárny, hát azt készítettem el.
Dobjunk össze gyorsan egy HÁZI barbecue mártást (ha nincs időnk, kedvünk, akkor vegyünk boltban).
Hozzávalók:
1 fej vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
kevés chili (ízlés szerint)
2 ek olíva olaj
1 paradicsom püré cca 25 dkg
1 ek méz
1 tk citromlé
1 tk fahéj
só,bors
Vöröshagymát felaprítjuk, fokhagymát préseljük. Forrósítsuk fel az olajat, ebbe pároljuk meg a hagymákat, szórjunk bele chilit.
Amikor megpárolódott, puha, a többi hozzávalót dolgozzuk bele, és főzzük jó 20 percig, és már kéz is!
Önmagában is felszolgálható mártásként, de én "pácnak" használtam.
A pulykaszárnyakat helyezzük el a barbecue szószban, úgy, hogy lepje el az egészet! Takarjuk le, és tegyük hűtőbe. Ha van időnk, ezt tegyük meg még előző este, ha nincs, akkor legalább addig, míg a köretet elkészítjük, és míg a faszenünk megfelelő lesz!
A köret:
Krumpli, új köntösben.
Gondolom sokan jártak, jártatok már úgy, ahogy én, mégpedig, hogy megvesszük a friss zöld fűszernövénykéket (bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, menta stb.), használjuk, aztán tároljuk otthon valahol, de újra nem tudjuk már használni, mert elhaláloznak :-(.
Agyaltam, hogy hogyan is lehetne többször felhasználni Őket. Anyósomnak könnyű, van kert, na de mi a belvárosban lakunk!!
Vettünk egy szép nagy kő ládát, és Kedves Teri néni segítségével csináltunk egy zöld-fűszernövény-kertet, amit a teraszon tárolunk :-)
Egyrészről szép, dísze a balkonnak, másrészről mindig friss alapanyagokat tudok használni, amivel higgyétek el sokkal-sokkal finomabb lesz az étel!
Minden este munkából hazaérve megcsókolgattam Feleségem, megsimogattam pocakját, majd mentem és meglocsoltam az én kis növénykéimet :-D.
Meghálálták, nagyon finom ételeket tudtam készíteni velük, mint például a most következő köretet is:
Hozzávalók:
Újburgonya (mennyi???Ki tudja, érzésre, amennyit megeszünk, mert ez frissen jó)
Olíva olaj
Bazsalikom
só,bors
Elkészítés:
A krumplit mossuk meg, majd sós vízben főzzük meg! Amikor megfőtt, tegyük át egy tálba, majd locsoljuk meg bőven olíva olajjal. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. A bazsalikom leveleket mossuk meg, és vágjuk fel, ki hogy szereti, csíkokra, apróra bárhogyan! Szórjuk rá a krumplira, majd az egészet keverjük össze egy villával, úgy, hogy a krumplit közben nagyobb darabokra törjük össze. Öntsünk még rá kevés olíva olajat, és had pihenjen, érjen, amíg elkészül a húsi.
A faszenet izzítsuk fel, majd amikor ez megvan, a pulyka szárnyakat szépen süssük meg a faszén felett, úgy, hogy a szósz is legyen rajta, véletlen se csöpögtessük le!
A tálalás friss salátával (ki mit szeret) paradicsommal, akár még egy kis mozzarellával ajánlom.
Friss, finom nyári vacsora!
Jó étvágyat!
2013. január 7., hétfő
Kávézói ínyencségek otthon
Gondolom sokan szeretjük a kávét!
Főzünk is otthon többféle géppel. Az új kapszulás gépeket hirdetik,hogy kávéházi élmény otthon! Na már most,szerintem azokkal a gépekkel majd kávézói árakon is jön ki a kávé :-(!
Én a kotyogóra esküszöm otthon,és azzal is lehet ízes kávékat készíteni, higgyétek el!
Hogyan?
Íme:
Kávé töltés,majd ízlésünk,bátorságunk szerint "fűszerezzünk"!
Én a fahéjra esküszöm!!(Innen a blog címe)
Tímea szereti a mézeskalácsot,lehet venni fűszerkeveréket,és már kész is a finom kávé :-) persze lehet használni a szirupokat is,de az drága és egészségtelen!
Ki szereti a lattekat??
Forraljunk tejet,ha kis edényben tesszük,kevés tejjel,hagyjuk,hogy fusson,már tejhabunk is van!
Tökéletes tud lenni a gyömbér,vagy akár a chili is (csokiban is jó,nem??)
Csak ízlésünk és bátorságunk szab határt!
Hajrá,várom a tapasztalatokat :-D
Főzünk is otthon többféle géppel. Az új kapszulás gépeket hirdetik,hogy kávéházi élmény otthon! Na már most,szerintem azokkal a gépekkel majd kávézói árakon is jön ki a kávé :-(!
Én a kotyogóra esküszöm otthon,és azzal is lehet ízes kávékat készíteni, higgyétek el!
Hogyan?
Íme:
Kávé töltés,majd ízlésünk,bátorságunk szerint "fűszerezzünk"!
Én a fahéjra esküszöm!!(Innen a blog címe)
Tímea szereti a mézeskalácsot,lehet venni fűszerkeveréket,és már kész is a finom kávé :-) persze lehet használni a szirupokat is,de az drága és egészségtelen!
Ki szereti a lattekat??
Forraljunk tejet,ha kis edényben tesszük,kevés tejjel,hagyjuk,hogy fusson,már tejhabunk is van!
Tökéletes tud lenni a gyömbér,vagy akár a chili is (csokiban is jó,nem??)
Csak ízlésünk és bátorságunk szab határt!
Hajrá,várom a tapasztalatokat :-D
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)




