A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kakukkfű. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kakukkfű. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. március 12., kedd

Mediterrán Csirke

A hozzávalók egy része
Nézzük a főételt. Ezen is sokat gondolkodtam, hogy mi is legyen. Én húsevő vagyok, úgy informálódtam, hogy Katin kívül mindenki más is, ezért hús lesz! Katalin kapni fog húsmentest :-)
A mediterrán csirke mellett döntöttem, mert...Nem tudom miért :-D


Hozzávalók:

Elég sok látszik már a képen, de azért felsorolom

6 db csirkecomb, egész
1/2 dl fehér bor (száraz)
1 dl vörösbor ecet
1 ek dijoni mustár
1 ek barna cukor
5-8 szem datolya
5-6 ág friss kakukkfű
olíva bogyó
kapri bogyó, mindkettő ízlés és érzés szerint
10 szem koktél paradicsom
3 gerezd fokhagyma

bors
olíva olaj


Elkészítés:

A megtisztított combokat vágjuk ketté (alsó és felső részre). Sózzuk, borsozzuk, majd kevés olíva olajon először a bőrös felét süssük elő, majd fordítsuk meg, és a másik oldalt is! Így jó ropogós lesz a bőre, valamint nem fog kiszáradni a hús!
Ha elősütöttük, tegyük át a combokat egy tepsibe, melyet előtte meglocsoltunk olíva olajjal. A serpenyőben lévő anyagokat NE öntsük ki!
Melegítsük elő a sütőnket 180 fokra. Közben a serpenyő alatt kapcsoljuk fel a főzőlapot/gázt stb...
Öntsük a serpenyőbe a fehér bort, forraljuk, és keverjük fel az esetleg lesült fűszereket, ízeket.Adjuk hozzá a vörösbor ecetet, a mustárt, a cukrot, és a datolyát. (Én ezt feldaraboltam). Forraljuk jól össze, kb 3-4 perc alatt.
A megmosott paradicsomokon ejtettem egy kis vágást, amibe a fokhagymából tettem egy-egy kis darabot. Majd rászórtam a tepsiben lévő húsra, köré. Ugyanezt tegyük a kapri ill az olíva bogyóval, és a kakukkfűvel. Sóval, borssal fűszerezzük picit.
Az elkészített "mártásunkkal" locsoljuk meg jól az egészet, és tegyük az előmelegített sütőbe.

Süssük 55-65 percig, amíg meg nem sül a hús!



Tálaláskor szórjuk meg friss petrezselyemmel, bármilyen körettel tálalható, szerintem egy enyhén paradicsom mártásos penne tésztával nagyon jól harmonizálna!

Jó étvágyat!


2013. március 11., hétfő

Brokkoli Leves Tejszínnel és kukoricával


Először is, bocsánat a képekért, de ugye ha vendégek vannak, akkor nem elsősorban a képek készítése és minősége miatt aggódik, izgul az ember!

Nos, ez kérem szépen a gluténmentes leves (Norbi feladta nekem a leckét, eleddig sosem találkoztam még senkivel, aki ily "betegségben" szenvedne, így nem is tudtam, hogy pontosan akkor Ő most mit ehet, és mit nem....Nem jutott jobb eszembe, mint hogy egy sima zöldség leves (mert ugye Kati miatt hús nem lehetett benne) viszont nagyon finom volt.
Legalábbis ezt mondták :-D
Glutén mentes, mert nem sima liszttel készítettem, de természetesen azzal is készíthető!
Minden recept 6 főre kalibrálva!!!


Hozzávalók:

1 db közepes lila hagyma
4 ek kukorica liszt
2 l zöldség alaplé
1 db nagyobb krumpli
1 fej brokkoli
1/2 konzerv kukorica
1 közepes ág friss kakukkfű
250 ml 20 %-os tejszín
1,5 dl tej

bors
kevés reszelt füstölt sajt
(6 szelet sonka)


Elkészítés:

Ha senki nem vega, akkor a következő képen készítsük el:
Készítsünk 2 l alaplét, hogy arra ne kelljen már várni.
Egy nagyobb edényben süssük meg a sonkaszeleteket. Ha elkészültek, akkor a zsíron pároljuk meg az apróra vágott hagymát! Figyeljünk, hogy ne süssük, csak pároljuk (ahogy a hagymalevesnél).Amikor a hagyma megpuhult, szórjuk rá a lisztet. Gyorsan keverjük át, nehogy lekapjon, majd apránként öntsük fel az alaplével. Merőkanállal merjük az elején, és folyamatosan keverjük a levest, nehogy becsomósodjon.Adjuk hozzá a felkockázott krumplit, majd főzzük közepes lángon, míg a krumpli majdnem kész. Közben a brokkolit szedjük rózsáira. Ha a krumpli majdnem megfőtt, adjuk a leveshez a brokkolit, a kakukkfüvet, főzzük össze.Kicsivel később tegyünk bele ízlés szerint kukoricát, sózzuk, borsozzuk, és egy kevés szerecsendió sem árt neki.Főzzük puhára a zöldségeket.Öntsük fel a tejszínnel és a tejjel, adjuk hozzá a reszelt sajtot, forraljuk össze, és már tálalható is :-)

Ha van vega a családban, akkor ne a szalonna/sonka zsírján, hanem olíva olajon pároljuk a hagymát!

Tálaláskor a levesre helyezzünk egy-egy szelet sonkát.

Jó étvágyat




2013. január 14., hétfő

Batyus Harcsa


A hozzávalók

Félidőben, sütés előtt

Tálalva :-)


Tegnapi napon Vendégek jöttek Hozzánk! Végre megvendégelhettük Apósomat és Anyósomat! Eleddig mindig mi mentünk Hozzájuk vasárnapi ebédre, de most Tímea kitalálta, hogy tehermentesítünk (ha már én úgyis szeretek főzni) és Nálunk lesz az ebéd. Na lett is bennem para!!Nem kicsi, hiszen Apósom vendéglátós, aki már valószínűleg nagyon-nagyon sok finom kaját látott, evett. Én meg a kis kezdetleges tudományommal próbálkozom :-)
A másik pedig, hogy én ugyebár nem a szokásos pöriket meg rántott husikat készítem! Na mindegy vágjunk bele, egyszer élünk :-)
És elkezdődött, hogy mit is lehetne felszolgálni, ami megütheti a színvonalat, és mindenkinek meg is felel, mármint, hogy legalább megkóstolja!
Hát pár dolgot kilőttünk gyorsan, mint pl a spenótos csirke, vagy a pisztáciás töltött bárány.
Végül arra jutottunk, hogy legyen hal! Ez a könnyen és gyorsan elkészíthető kis finomság lett a nyertes!
Azt az elkészítési módot írom le, ami eredetileg szerepel, nem konkrétan, mit én készítettem, mert az szerintem szebben mutat, de sajnos idő hiányban szenvedtem, így nem tudtam így elkészíteni!


Hozzávalók:

4 db szép harcsafilé
2-3 szem közepes krumpli
1 db édeskömény
negyed sütőtök
10 szem koktél paradicsom
1 póréhagyma
fekete olajbogyó
2-3 szem citrom
2 szál kakukkfű
1 dl fehér, száraz bor
olíva olaj
só, bors


Elkészítés:

A krumplit főzzük elő, sós vízben 5-8 percig forrás után. Addig vegyünk elő alufóliát. Tépjünk 4 db akkorát belőle, hogy a harcsaszeletek, és a zöldségek elférjenek benne, dupla legyen, mert "batyut csinálunk belőle!!
4 oldalát hajtsuk fel, az aljába helyezzünk el karikára vágott citromot, erre fektessük rá a harcsát. A sütőtököt daraboljuk fel, a krumplit, ha kész mártsuk hideg vízbe, és ugyanakkora darabokra vágjuk fel, mint a tököt. Az édesköményt nyolcadoljuk.A póréhagymát karikázzuk. Mindezt tegyük a hal mellé, akkora legyen a batyu, hogy elférjenek!
Szórjuk rá a koktélparadicsomot és az olajbogyót, sózzuk, borsozzuk, a kakukkfüvet terítsük a halra, valamint az édeskömény tetején lévő "leveleket" is tépkedjük a halra.
Az egészet locsoljuk meg jól olíva olajjal, majd egy kevés fehér borral!
Ebből csináljunk 4 szép csomagot :-)
Majd ha ezzel készen vagyunk, szépen zárjuk be a batyukat, a tetején csavarjuk jól össze az alufóliát! Légmentesen zárjuk le!
Ezeket helyezzük egy tepsibe, majd az előmelegített, 200-220 fokos sütőben cirka 30-40 perc alatt megsül!

A tálaláskor óvatosan nyissuk ki  a batyukat és tegyük tányérra!
Köret nem fontos hozzá, hiszen a hal mellett lévő zöldségek már önmagukban megfelelőek, de én pároltam hozzá egy kevés brokkolit és spárgát.

Jó étvágyat!