A következő címkéjű bejegyzések mutatása: keksz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: keksz. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. február 24., hétfő

Fehér csokis trüffel golyók

Egy másik kedven, főleg a gyerekek körében :) Naná, hogy az, hiszen apró színes cukorkával volt díszítve :)
A trüffel golyók nagyon egyszerűen, gyorsan, sütés nélkül elkészíthetőek, és rengeteg variáció létezik. Az enyém keksz alappal készült!
Hozzávalók:
  • 200 g keksz morzsa
  • 125 g krémsajt
  • 1 citrom héja és leve
  • 300 g fehér csoki
  • 50 g vaj
  • cukorkák a díszítéshez
Elkészítés:
A kekszet késes géppel morzsásítsuk, nem baj, ha van benne pár nagyobb (azért ne köröm nagyságú legyen) darabok. Ehhez a morzsához adjuk hozzá a krémsajtot, a citrom héját és levét. Keverjük, gyúrjuk jól össze, hogy az ízek mindenhova eljussanak.
Készítsünk elő egy tálcát, és arra, kézzel készítsünk golyókat, ízlés szerinti méretben. Ha elfogyott a masszánk, rakjuk hűtőbe, vagy mivel tél van, én letakarta, és ment a teraszra. 2-3 óra múlva már lehet is a vajjal összeolvasztott csokiba forgatni. Nekem tetszett a textúrája, így én csak a golyók tetejére csepegtettem csokit, majd gyorsan rá a cukrokat!
A csokit a vajjal gőz felett olvasszuk meg, ne direkt edényben! És vigyázzunk, hogy a tálhoz, amiben a csoki van, ne érjen a víz, különben nem lesz szép krémes a csokink!
Jó étvágyat, a gyerekek nagyon fogják szeretni :)

2013. november 4., hétfő

Hosszú Hétvége



Hosszú hétvége volt, 4 napot a családdal töltöttem :)
Elég sokat forgolódtam a konyhában, sütöttem, és kicsit át is pakolgattam, illetve rendszerezgettem. Egyre több a fűszer, egyre több az alapanyag, már alig igazodtam ki köztük.
Kezdődött, hogy az én Szerelmemnek, Feleségemnek születésnapja volt, mégpedig a 20. ;)
Lázárral 5kor keltünk, azaz Ő kelt, én meg gyorsan kijöttem, hiszen neki kellett állni Tímea tortájának. Együtt készítettük ezt is, kisfiam kuktáskodott :-D
Csokis brownie tortát készítettem, narancsos mascarpone krémmel, természetesen szív alakban. Kicsit "le is szúrt", hogy nem csoki tortát készítette, azt szeretett volna... Mire Tímea felkelt már ki is vettük a sütőből.
Aztán ünnepeltünk, együtt voltunk...
Este még készítettem egy pizzát vacsorára, ami rettenetesen finom lett! Szombaton csak egy kis padlizsán krémet készítettem, mert anyósomtól kaptam egy és fél padlizsánt, amivel már kellett kezdeni valamit. Egész jól sikerült, de még fejlesztenem kell...

Ma pedig délutáni szieszta helyett, délutáni kekszsütés volt terítéken. Lázár újra kis-kukta volt, Tímea pedig pihent, és megörökítette, illetve várta, hogy elkészüljön :-D
Citromos kekszeket készítettünk, mert gyors és nagyon egyszerű, nem akartam a konyhában tölteni az egész délutánt. (most pedig, hogy ezeket a sorokat pötyögöm, épp készül a rizspuding, mert Lázár és Tímea is nagyon szereti.
Aztán agyaltam, hogy a november 16-i restaurant day-en mi legyen a menü, azt hiszem sikerült is összeraknom, valamint igyekeztem kitalálni 3 féle menüt a szilveszteri vacsorára.

Ha már gasztro vonulatú a blog, akkor nézzünk pár receptet is:


Brownie narancsos mascarpone krémmel

Hozzávalók:
100 g vaj
250 g cukor
75 g kakaópor
1 csipet só
1 tk vanília aroma
2 tojás
70 g liszt
1 tábla étcsoki
1 marék tejcsokichips
A kukta kell, nélküle nem sikerül finomra :)

Elkészítés:
A vajat olvasszuk meg egy kicsit, én mikróba tettem. Erre azért van szükség, hogy a cukorral habosra tudjuk keverni. Ehhez adjuk hozzá a kakaóport és a sót, keverjük össze, majd hagyjuk hűlni.
A sütőt melegítsük elő 160 fokra. Ha kéz meleg a massza, akkor egyesével adjuk hozzá a tojásokat, folyamatosan keverjük.Keverjük bele a lisztet és vanília aromát is. A csokikat aprítsuk fel, és keverjük a masszához ezeket is. Egy tepsibe, ami nálam szilikon forma volt, tegyünk sütőpapírt, és erre öntsük a masszát.
20-25 perc alatt elkészül a "tortánk".
A mascarpone krémhez egy kevés mascarponét összekevertem fél narancs levével, és amikor kihűlt a brownie, óvatosan ráöntöttem, majd a narancs héjával díszítettem.
Jó étvágyat hozzá.


Citromos keksz:

Hozzávalók:

100 g vaj
200 g cukor
1 nagyobb vagy 2 kisebb tojás
1/2 tk vanília aroma
1/2 citrom héja
1 citrom leve
1 csipet só
1/2 tk sütőpor
késhegynyi szódabikarbóna
250 g liszt
1 tk sárga ételszínezék
porcukor

Elkészítés:

A vajat itt is picit megolvasztottam, és jól összedolgoztam a cukorral és a sárga színnel. Mehet bele a tojás, a vanília a citrom héja és leve is. Keverjük össze jó alaposan a géppel. Folyamatos keverés mellett szórjuk bele a maradék alapanyagokat, a lisztet a sütőport és a szódabikarbónát. Melegítsük elő a sütőt 175 fokra.
2 db tepsit készítsünk elő, béleljük ki sütőpapírral. Egy kiskanállal adagoljuk ki a masszát, és mehet az előmelegített sütőbe. Az adagok között hagyjuk helyeket, hiszen egy picit el fognak terülni.Nagyjából 10 perc alatt megsülnek. Ha kicsit szárazabban szeretjük, hagyjuk 12-13 percig.
Ha elkészült, kevés porcukorral meghintve akár melegen, akár hidegen is fogyaszthatjuk!
Jó étvágyat!

Felrobbantottam a konyhát :)

2013. július 18., csütörtök

Csokis Keksz


Ezt a kekszet már régebben is megcsináltam, de akkor még nem írtam meg a receptjét. Pedig érdemes kipróbálni, sokáig eláll, hiszen száraz keksz, délutáni kávéhoz tökéletes!
A minap reggel gyorsan elkészítettem a két leányzónak (Vikinek és Lilinek), had majszolgassák. Aztán az lett belőle, hogy mindenki majszolgatta :-D
Gyors, kevés alapanyagos rágcsálni való, mely relatíve gyorsan elkészül.

Hozzávalók: (kb 48 db)

200 g liszt
100 g darált dió (tökéletes a dejó is)
1 kk sütőpor
csipetnyi só
150 g margarin
200 g cukor
2 cs vaníliás cukor
2 db tojás
100 g csoki (ét, de én nem szeretem, és mindig ilyenkor azt használom, amit itthon találok, csoki mikulás, vagy csoki tojás :-D )
kevés chilli is mehet bele, én most elhagytam a csajok miatt


Elkészítés:

A száraz "alkatrészeket", azaz a lisztet, a diót, a sót, és a sütőport jól összekeverjük. Ha használunk chillit, mondjuk pelyhet, akkor azt is adjuk hozzá. A puha margarint jól kikeverjük, én géppel szoktam, majd hozzáadjuk a cukrot, és tovább keverjük.Ha szép habos,akkor egyesével beledolgozzuk a tojásokat is, majd belekeverjük a diós lisztet is. Jöhet bele a csoki, ha tábla, akkor reszeljük durvára. Én ahogy épp fogtam, úgy beletördeltem a csokikat, lett kisebb és nagyobb darab is benne!Jól összedolgozzuk, egy masszát kell kapjunk, melyben a kanál megáll. Ha túl hígnak érezzük, bár nem lehet az, inkább egy kevés diót adjunk hozzá, mint lisztet.
Egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral, majd vizes kézzel, vagy kanállal tegyünk halmokat rá. Fontos, hogy nem kellenek nagyok, mert sütés közben lelapulnak majd. Én golyókat szoktam készíteni, amiket kicsit lelapítok. A sütőre 3x3-at vagy 4x4-et teszek egyszerre. Tehát több sütés lesz. Ezért tart "sokáig".

165 fokra előmelegített sütőben 10-15 perc alatt elkészülnek. Ha készen vannak, tegyük őket egy dobozba, és folytassuk a maradék tészta kisütését.
És közben gyorsan kóstoljuk is meg :-)

Jó étvágyat kívánok


2013. május 20., hétfő

Hosszú hétvége

Régóta nem volt ilyenben részem, szerencsére ez év február közepén erőt vettem magamon és változtattam. Életem harmadik legjobb döntése volt. Az első a feleségem Tímea, a második kisfiunk Lázár.
Most lehet ugyan, hogy kevesebb pénzt viszek haza (még), de azt csinálom, amit szeretek, és mindenre, amit szeretnék, szeretnénk van időm. Rengeteget lehetek a családommal, és amikor csak szeretnék, főzhetek, sütögethetek.
Nos, ez a hétvége erről szólt. A CSALÁDRÓL és a konyháról. A konyhát nem véletlen nem írtam nagy betűkkel, mert oda csak inkább berobogtam, beszaladtam, azért nem töltöttem ott sok időt, gyorsan valami finomat volt az elv...És ha Lázár épp aludt, akkor gyorsan sütöttem valamit, amolyan találomra, felhasználván, amit találtam, hiszen ünnepnap nem igazán van nyitva üzlet. Ebbe már megint belefutottam, március 15-én ugyanezt játszottam el :-D
Azért így is sikerült pár dolgot az asztalra varázsolnom...
Ami készült: valami hawai stílusú csirkemell, diós-chillis keksz, házi bodzaszörp, és kis süti kosárkák.
Ja, és egy kis ázsiai jellegű leves. Nem tudom eldönteni, hogy thai, vagy indiai, de a lényeg, hogy finom volt.
Azt hiszem minden egész jól sikerült, mert a leves elfogyott, a kekszből épp hogy pár maradt mára, míg a kosárkák nagyon gyorsan elkoptak. Bár megint csak Tímea volt a bíró, hiszen eléggé antiszocok vagyunk mindketten :-D
Érdekes az élet, nem szeretünk sokáig társaságban mozogni, mégis mindketten valami olyasmit csinálunk, ahol elengedhetetlen, hogy emberek között legyünk. Tímea stílus tanácsadó, én meg ugye igyekszem főzőcskézni, illetve azt megszerettetni az emberekkel.
Még mindig gondolkodom, hogy mit is kellene tennem, hogy ezt a blogot ne a receptek lepjék el, de nincs konkrétum...DE nemsokára lesz, érzem!
Szombaton elvittük az elkészült szórólapokat, hogy még nagyobb "hírverést" csináljunk a főzőiskolának, mert minden nappal jobban bízom abban, hogy van létjogosultsága. Hogy igenis ki tudjuk tölteni az űrt, amit szeretnénk, hogy jó kikapcsolódási, szórakozási program tud ez lenni.
Hogy az emberekkel el tudom, tudjuk kergettetni azt a gondolatmenetet, hogy a főzés unalmas, idejét múlt, hogy bonyolult feladat.
Ezen vagyok, ezen dolgozom.
Mindemellett persze szeretnék minél többet megtanulni.
És új feladatként megpróbálkozom összeállítani pár ételt, ételsort, melyeket, ha jól sikerülnek, akkor egy pécsi étteremben lehet megkóstolni.
Ma előkészítek pár újabb kurzus ötletet, megbeszélem Tímeával, és ha egyet értünk, akkor gyorsan felrakjuk a honlapra, hogy mihamarabb a köztudatba kerüljenek.
Mára, egyenlőre ennyi, íme pár ízelítő a hétvégi ételekből ( természetesen, ha igény van rá, akkor lejegyzetelem a recepteket):