A következő címkéjű bejegyzések mutatása: édes. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: édes. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. augusztus 1., csütörtök

Édes Zsemlécskék


Hirtelen felindulásom volt...édes péksüteményre vágytam, de nem a klasszikusokra.
"Zsemléket" készítettem, de szintén nem klasszikust, csak falatnyiakat szerettem volna. A muffin forma tökéletesnek bizonyult, mint már jó párszor, hogy nem csak muffin készíthető benne!
De természetesen bármiben süthető, bár, majd ha valaki kipróbálja látja, hogy a tésztája nem a szokásos kemény, nehéz tészta, hanem könnyű, és kicsit folyékonyabb, így arra nem alkalmas, hogy tényleges zsemléket formázva süssük meg. Szükséges valami, amibe beleöntjük.


Hozzávalók: 16 db

500 g liszt
1 cs sütőpor
1 tk só
1,5 ek olíva olaj
2 ek méz
300 ml langyos víz


Elkészítés:

Pofon egyszerű, mindent bele egy tálba, és jól keverjük össze :-D
Ha túl folyósnak érezzük, egy kevés lisztet adhatunk hozzá, ha pedig túl keménynek, pár csepp vízzel lágyítsuk!
A formát kenjük ki olajjal, vagy vajjal, vagy ha muffin formát használunk, mehet bele a papír. Oszlassuk el benne a tésztát, majd takarjuk le (ne konyharuhával, mert ráragad a tészta, legyen mondjuk sütőpapír, és arra a konyharuha), hagyjuk kelni fél órát!
Ha letelt a fél óra, akkor mehet a sütőbe, de előtte a tetejét kenjük meg tejjel. Nem előmelegítettbe, hanem csak most kapcsoljuk be! 160 fokon 20-25 perc. A vége felé a hőmérsékletet emeljük meg 180 fokra, hogy szépen megpiruljanak.

Akinek van kedve, bármivel ékesítheti, de ne tegyetek úgy, ahogy én, a napraforgó nem passzol az édes tésztához :-)
Cukorral érdemes megszórni, szépen rá fog karamellízáldni, vagy bármi, ami eszetekbe jut, mák, dió, mandula... Bármi.


Jó étvágyat, frissen, melegen vajjal és lekvárral... Mmmmmmmmmmmmmmmm

Yummi

2012. december 31., hétfő

Édes csípős sertés




Sajnos a rengeteg munka miatt nincs annyi időm sütni-főzni, mint amennyit szeretnék, de azért néha beszabadulok a konyhába :-)
Most egy kis keleties receptet szeretnék megosztani Veletek! Mi szeretjük a csípőset és az édeset is, így összekombináltuk! Biztosan vannak erre nagyon jó receptek, én 99 %-ban a saját fejem után megyek. Persze előzmények mindig vannak, ettem valahol, olvastam, vagy valaki mesélte. Ilyenkor elkezd járni az okos kis buksim, hogy én hogyan is csinálnám ezt meg.

Szeretem a keleti dolgokat, a hiedelmeket, a tradícióikat (válogatás nélkül thai, kínai,japán..) így hallomásból tudom, hogy náluk ez nagy divat!
Gondoltam kipróbálom, nekem hogyan sikerül :-)

Felcsaptam a hűtőt, és találtam sertéscombot, gondoltam, ez tökéletes lesz! Gyors bevásárlás, mert ugye keleten a rizs a divat, sajnos én azt annyira nem szeretem, krumplit meg mégsem készíthetek hozzá!!!
Zöldségesnél vásárolgattam, gondolván ez mind megfelel köretnek...
A többi hozzávaló megtalálható otthon, így nem kellett sok időt eltöltenem vásárolgatással.

Nézzük, hogyan s miből készítettem el (ne haragudjatok, mennyiségekkel mindig bajban vagyok...)


Hozzávalók:

0,5 kg sertéscomb
olíva olaj
chili
méz
szezámmag
bambuszrügy (jó a konzerv is)
2 db répa
1 db paprika
kis darab káposzta
2 gerezd fokhagyma
1 szál póréhagyma
szójaszósz
1 dl fehér, száraz bor

Elkészítés:

A combot vágjuk egyenlő méretű kockákra. Egy tálba öntsük 2 ek szójaszószt, egy kevés olíva olajat, ízlés szerint chilit és mézet!Ki mennyire szereti csípősen illetve édesen :-)
Ebbe a "pácba" tegyük a kockára vágott húst, hagyjuk kicsit érlelődni.
A zöldségeket tisztítsuk meg, és vágjuk őket juliennere (gyufaszálszerű vékonyra). Én ezeket blansíroztam (leforráztam), hogy roppanósak maradjanak.

Egy edénybe tegyünk olíva olajat, majd a húsit szedjük át bele, a pácot ne, és süssük meg hirtelen, hogy fehéredjen ki a hús. Majd a páclevet merjük rá, és abban is egy forrásig "főzzük".
Közben egy másik edényben, olíva olajon épp hogy pirítsuk meg a zöldségeket is, ezeket közben locsoljuk meg szójaszósszal.

A húst szedjük tányérokra, tegyük mellé a zöldségeket. Az edényben maradt levet öntsük fel egy kevés borral, és sűrítsük be, készítsünk belőle egy kis szószt!
A szósszal a húst meglocsolva, majd az egészet kevés pirított, (vagy nem) szezámmaggal megszórva tálaljuk.


Jó étvágyat hozzá