Az egyik kedvenc volt a legutóbbi Ruha Csere Partyn. Kicsit megkésve bár, de íme a recept, remélem sokan elkészítitek majd :) Nagyon egyszerű, és nagyon kevés munkát igényel. Nem kell sok mindenre odafigyelni, csak összekeverjük, és mehet is a sütőbe!
Hozzávalók:
1 adag pite tészta (én itt édesen készítettem, azaz hozzáadtam 2 ek cukrot)
3 db tojás
100 g olvasztott vaj
1 csipet só
200 g cukor
2 ek liszt
1 pohár joghurt (de akár lehet tejföl, vagy tej, vagy kefír...)
1 tk vanília aroma
1 citrom héja és leve
Elkészítés:
Amíg a pite tésztánk a hűtőben pihen, készítsük el a "tölteléket".
A sütőt melegítsük elő 210 fokra. A hozzávalókat tegyük egy tálba, majd keverjük jól össze. Ennyi az egész.
A tésztánkat nyújtsuk ki, majd terítsük bele a formánkba. Az alját szurkáljuk meg, hogy elősütés közben ne púposodjon fel, ha valaki szeretné, le is súlyozhatja sütőbabbal, de előtte mindenképpen terítsen akkor a tészta tetejére egy réteg sütőpapírt. Én nem szoktam, ha véletlen kezdene púposodni, akkor picit lenyomom :)
8-10 perc alatt süssük elő, majd vegyük ki, hagyjuk picit hűlni. Közben a sütőt állítsuk vissza 175 fokra.
Öntsük bele az elkészített alapot, majd tegyük vissza, és süssük meg. 30-35 perc alatt elkészül. Akkor van készen, ha a közepe egy picit még "remeg" Én ekkor kivettem, megcukroztam, majd a tetejét meggrilleztem, hogy szép piros legyen.
Hűtsük ki szeletelés előtt!
Jó étvágyat
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sütés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sütés. Összes bejegyzés megjelenítése
2014. március 25., kedd
2014. február 24., hétfő
Cukkinis szelet citromos krémsajttal
A szombatra készített sütemények közül a legkelendőbbeknek igyekszem lejegyzetelni a receptjeit.
Íme az első, a cukkinis szelet, mely megosztó volt, hiszen, ha valakinek mondtuk, hogy cukkini van benne, azonnal tovább is haladt a sütemény felett, ellenben ha valaki csak kérte, és megkóstolta, azonnal "beleszeretett".
Hozzávalók:
- 500 g liszt
- 600 g cukor
- 1 tk só
- 1,5 tk szódabikarbóna
- 1 tk sütőpor
- 2,5 tk fahéj
- 4 tojás
- 3 dl olaj
- 1 tk vanília aroma
- 2 db közepes cukkini
A mázhoz:
- 500 g krémsajt
- 80 g vaj
- 1 citrom reszelt héja
- 1/2 citrom leve
- csipet só
- 2 tk vanília aroma
- 300 g porcukor
Elkészítés:
Egy nagy tálban keverjük össze a szeletünk száraz hozzávalóit, egy másikban pedig a többi hozzávalót. Majd a nedves alapanyagokat öntsük a szárazra, és keverjük jól össze. A cukkinit reszeljük le, és keverjük a masszához. A sütőt melegítsük elő 170 fokra, egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral. A masszát óvatosan öntsük a tepsibe. Figyeljünk, mert sütés közben meg fog emelkedni, így mélyebb tepsit válasszunk. Azt is megtehetjük, hogy 2 adagban sütjük ki, és akkor a krémet a közepére is tudunk tenni :)
Süssük 30-35 percig, amíg a tűpróba során a közepén is tisztán jön ki a tű.
Amíg a torta sül, egy edénybe keverjük össze a krém hozzávalóit. A krémsajtot keverjük össze a szoba hőmérsékletű vajjal és a citrom héjával. Majd adjuk hozzá a többit. Addig keverjük, amíg sima, csomómentes nem lesz. Ha készen van, tegyük hűtőbe, hogy picit visszaszilárduljon. Ha sütemény elkészült, vegyük ki, és hagyjuk teljesen kihűlni, csak akkor szabad a krémet rákenni!
Jó étvágyat hozzá!
2013. november 18., hétfő
Sütik mindenhol :)
Tegnap nekiláttunk... Réka aggódott, hogy hogyan fogunk végezni, persze igyekeztem megnyugtatni, hogy nagyon gyorsan végzünk a 2000 db-bal. És igazam lett, fél 3kor már azon gondolkodtunk (hátunk mögött majd 2500 db sütivel), hogy ha már ott vagyunk, akkor csináljunk még :-D
Iszonyatosan jól éreztem magam, Mátéval próbáltunk egy kis férfiasságot belevinni a sok nő közé, akik képesek voltak reggel 8tól végig csacsogni, és pletykálni a napot. Komolyan, embert próbáló ezt hallgatni egész nap :-D
5 féle süteményt-kekszet készítettünk, reggel kiosztva, ki minek álljon neki. Bekevertük, meggyúrtuk, hűtöttük...Sürögtünk-forogtunk.
Niki (aki amint látjátok, csodás képeket készített) néha "feltartott" minket, hogy fotózhasson, aztán volt egy kis videó forgatás, aztán délután riport...
Jó emberek társaságában egy jó ügy érdekében. Így tudnám összefoglalni a tegnapi napot.
Azért be kell hogy valljam, estére elfáradtam...Majd 10 órán át kevertünk, sütöttünk, porcukroztunk...
Le a kalappal Katalin előtt, aki biztosította nekünk a helyszínt, és emellett arra is odafigyelt, hogy folyamatosan ki legyünk szolgálva itallal, alapanyaggal, bármivel, amire csak szükségünk volt. Köszönjük!
Köszönöm Rékának, hogy belevont ebbe, köszönöm mindenkinek, aki segít nekünk!
Nemsokára indul a az adventi nyereményjáték a Bölcső Alapítvány FB oldalán, valamint licitálni lehet felajánlásokra az Angyalkuckó oldalán.
Ma becsomagoljuk a sütiket, amiket szintén az Angyalkuckó oldalán lehet "megvásárolni".
Hogy hogyan, azt olvassátok el a blogon!
December 14-én a Széchenyi téren leszünk, sok programmal, és finomabbnál finomabb sütikkel, valamint meleg italokkal. Sok szeretettel várunk mindenkit, kicsit és nagyot egyaránt!
Szép napot!
S
A képeket Szugfil-Méhn Niki készítette, remélem nem haragszik, hogy használtam :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





