A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sütés nélkül. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sütés nélkül. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. február 24., hétfő

Fehér csokis trüffel golyók

Egy másik kedven, főleg a gyerekek körében :) Naná, hogy az, hiszen apró színes cukorkával volt díszítve :)
A trüffel golyók nagyon egyszerűen, gyorsan, sütés nélkül elkészíthetőek, és rengeteg variáció létezik. Az enyém keksz alappal készült!
Hozzávalók:
  • 200 g keksz morzsa
  • 125 g krémsajt
  • 1 citrom héja és leve
  • 300 g fehér csoki
  • 50 g vaj
  • cukorkák a díszítéshez
Elkészítés:
A kekszet késes géppel morzsásítsuk, nem baj, ha van benne pár nagyobb (azért ne köröm nagyságú legyen) darabok. Ehhez a morzsához adjuk hozzá a krémsajtot, a citrom héját és levét. Keverjük, gyúrjuk jól össze, hogy az ízek mindenhova eljussanak.
Készítsünk elő egy tálcát, és arra, kézzel készítsünk golyókat, ízlés szerinti méretben. Ha elfogyott a masszánk, rakjuk hűtőbe, vagy mivel tél van, én letakarta, és ment a teraszra. 2-3 óra múlva már lehet is a vajjal összeolvasztott csokiba forgatni. Nekem tetszett a textúrája, így én csak a golyók tetejére csepegtettem csokit, majd gyorsan rá a cukrokat!
A csokit a vajjal gőz felett olvasszuk meg, ne direkt edényben! És vigyázzunk, hogy a tálhoz, amiben a csoki van, ne érjen a víz, különben nem lesz szép krémes a csokink!
Jó étvágyat, a gyerekek nagyon fogják szeretni :)

2013. május 7., kedd

Sajttorta Gyorsan,egyszerűen (sütés nélkül)

Rég jelentkeztem, ami ugyan nem jelenti azt, hogy nem főztem :-)
Megvalósult egy álmom, elindult a főzőiskolánk  ( www.fahejaskave.wix.com/fahejaskave).
Ez eléggé lekötött mostanában, kurzusok összeállítása, előadók kutatása stb. Na de most újúlt erővel léptem a konyhába :-D
Kevés időm volt, és szinte semmi nem volt otthon, csak a következőket találtam:
Szóval ezekkel gazdálkodtam! A blogon van már sajttorta recept, de az kicsit időigényes, és sütést is igényel. Mivel mascarpone volt otthon, gondoltam, valami hasonlót készítek! Az eredmény nagyon jó lett, legalábbis drága feleségem facebookos kommentje szerint, idézem " Életem egyik legfinomabb desszertje...elfogultság nélkül" :-)
Nagyjából 15 perc alatt elkészíthető, egyetlen probléma vele, hogy pár órát azért várni kell vele, hogy kicsit megszilárduljon, de azt gondolom, hogy nyáron tökéletes desszert!

Hozzávalók:

1 doboz mascarpone
200 ml tejszín
50 g vaj
3 ek méz
150 g bármilyen keksz (én fahéjas reggeliző pelyhet használtam)
fél citrom leve
fél citrom reszelt héja
1 nagy banán
pár menta levél
csoki díszítéshez


Elkészítés:

A kekszet törjük apró darabokra, akár porrá, majd a felmelegített vajjal, és 1 ek mézzel készítsünk "tésztát" belőle. Ezt tegyük bármilyen formára, én csatos tortaforma aljára sütőpapírt helyeztem, és arra "nyújtottam" ki.

Tegyük hűtőbe, hogy kicsit keményedjen. Egy tálba keverjük össze a mascarponét és a tejszínt a maradék mézzel. Reszeljük bele a citrom héjat, és facsarjuk bele a citrom levét. Vigyázzunk, magok ne kerüljenek bele! Dolgozzuk jól össze, én géppel végeztem ezeket a műveleteket.
A banánt szeleteljük fel, és apránként tegyük a krémbe, és egy spatulával óvatosan forgassuk bele. A mentaleveleket tépdessük bele, és tegyünk ugyanúgy,mint a banán esetében. A lényeg, hogy óvatosan dolgozzunk!


A tortaformát vegyük ki a hűtőből, tegyük fel az oldalát, és  a krémet öntsük a "tésztára". A spatulával szépen egyengessük el. Mehet a hűtőbe pár órára!
Tálalás előtt a csokiból késsel húzzunk forgácsot, és azzal díszítsük.



Jó étvágyat ehhez a frissítő desszerthez.