A következő címkéjű bejegyzések mutatása: panír. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: panír. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. május 26., vasárnap

Rántott csirkemell mozzarella kalappal,bébi spenót és bazsalikomos-mentás újburgonya mellett

Sajnos fotóval nem tudok szolgálni, mert túl nagy volt az izgalom, és így teljesen kiment a fejemből...
Ez az egyik olyan étel, mellyel az itthon közkedvelt rántott húst fel tudjuk dobni (persze sok más képen is, én ezt tartottam alkalomhoz illőnek).

Hozzávalók 4 fő részére:

2 egész csirkemell filé
só, bors
2 db tojás
kevés tej
liszt
zsemlemorzsa
olíva olaj
1 db mozzarella
80 g parmezán
1 db közepes hagyma
4 gerezd fokhagyma
250 g koktél paradicsom
20-30 db friss bazsalikom levél
500 g újburgonya
10 db menta levél
500 g baby spenót
szerecsendió

Elkészítés:

Tegyük fel főni a krumplit, kevés sóval és olíva olajjal. Közben készítsük elő a csirkét. A mellfilékből készítsünk szeleteket, majd sózzuk, borsozzuk, és tegyük félre. Készítsük el a panírozáshoz a lisztet, a 2 db tojást (kevés tejjel verjük fel), és a zsemlemorzsát, melybe szórjuk parmezánt, nem kell sok, hogy még jobban benn tartsa a zamatokat a húsban.
Panírozzuk be a csirkehúst. Süssük ki, és tegyük félre. A sütőt melegítsük elő 200 fokra.
Ha ügyesek vagyunk, akkor amíg a burgonya fő, a paradicsomos szószt is el tudjuk készíteni.
Forró serpenyőbe kevés olíva olajra tegyük a felaprított hagymát és fokhagymát (2-3 perc), majd adjuk hozzá a paradicsomot és a bazsalikom levelek felét. Fonnyasszuk meg a paradicsomokat, kevés sóval és borssal ízesítsük. A rántott húsokat tegyük egy tepsibe, melyet előzőleg lefedtünk sütőpapírral.
Minden húsra tegyünk egy keveset ebből a paradicsomos szószból, majd fektessük rá a felszeletelt mozzarellát, és hintsük meg reszelt parmezánnal. Mehetnek a sütőbe, kb 8 perc alatt szépen ráolvad a sajt!
A krumplit szűrjük le, tegyük egy tálba. Szórjuk rá a felaprított mentát, és tépkedjük rá a maradék bazsalikomot. Locsoljuk meg az egészet bőven olíva olajjal, azért nem kell hogy tocsogjon, és egy villa segítségével keverjük át, illetve kicsit nyomkodjuk meg.
Amíg a hús sül a sütőben még van időnk elkészíteni a spenótot is. Olíva olajat forró serpenyőbe, majd jöhet a fokhagyma, és rá a spenót. Ne ijedjünk meg, alig fog beleférni, de a hő hatására fonnyadni kezd, és szépen össze esik.
Ha már kezd alakulni, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, és mehet rá egy kevés szerecsendió is.
Közben a hús is elkészül.
Tányérra tegyünk kevés spenótot, ennek a tetejére rakjuk a rántott húst, és szépen terítsünk mellé egy keveset az újburgonyából.

Jó étvágyat kívánok!

2013. január 24., csütörtök

Bazsalikomos rántott patiszon





Ezt is már régebben készítettem el, kicsit próbáltam kísérletezni a megszokott rántott tök/patiszon elkészítésében.
Ahogy már említettem nyáron volt (most is van, csak téli álmot alszik) egy kis zöldfűszeres kertem. Kimentem, nézegettem, gondolkodtam, és a bazsalikom mellett döntöttem, egyrészről, mert szeretjük az ízét, másrészt pedig én úgy gonolom, hogy paszol ehhez az ételhez. Tímeának csak annyit mondta, pihenjen, csinálok valami gyors vacsit. Nem igazán szeretném ragozni, hiszen mindenki el tud készíteni egy rántott patiszont, csak a változtatást jegyezném le.
A bazsalikom leveleket megmossuk, lecsepegtettjük, és ki mint szereti feldaraboljuk/csíkozzuk.
Ezeket a levéldarbokat szórjuk a zsemlemorzsába, és ezt alaposan keverjük át!

Ezután a megszokott módon panírozzunk és süssünk :-)
Ugye, hogy nem ördöngősség, csak egy kis bátorság kellett hozzá!

Nyáron mi szinte mindent salátával fogyasztunk, de a rizs is tökéletes tud lenni köretként.

Jó étvágyat Kívánok.